Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 14:34   #21
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Meni se za sad sviđa ta ideja s vrećicama... jeftinije su a ne znam dali negdje osim na netu imaju kupit kazetice za taj koš... a bolje išta nego ništa pošto živim u stanu... imamo balkon al ne bi da mi se veš usmrdi dok se suši...
Alo Slatkice!! Mi nemamo taj kos za pelene vec ih bacam u normalan kos koji mi se nalazi u kuci i osjeti se ponekad miris samo kad se otvori kanta od smeca ali posto svakodnevno nosim smece nema potreba za tim kosem koji si ti navela! A ako se i dogodi sa mi se Leon jako pokaka stavim ih u najlon vrecicu pa u smece, s nekim pelenama i dobijes male vrecice za smece a sto se tice da ce ti se usmrditi ves na balkonu dok je smece sa pelenama tamo nema sanse!!!!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:59   #22
ja kantu kupila na Forumskoj Burzi za 70 kn....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 11:52   #23
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jel i vama ili samo meni to spremko-pelenko urnebesno smiješan naziv?
to vam se već dugo tak ne zove i dizajn je drugačiji...
nemam pojma iz osobnog iskustva (zasad), al koliko znam da se te zamjenske kazete mogu kupit i u Mulleru...
a kaj ću ja radit s pelenama, još ne znam...
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 12:24   #24
.. ja doduše još nisam rodila, ali je to bila valjda 1. stvar koju sam kupila.. naime, soba di ćemo bit ja i beba (i muž ) je na vrhu kuće i nema pravi balkon(trebala bi ih nositi ispred kuće, uglavnom), a stepenice strme itd.... pa bar za početak, prvih par mjeseci (+ porod sred zime, a mi u brdima iznad Opatije, bude hlaadnooo..)
neće baš svaki dan bit nekog da mi pomogne, pa da onako jadna se ne vučem svim tim stepkama na zimušu 10 puta na dan, a da opet soba di svi spavamo ne smrdi. tako da, ako neko ima sličnu situaciju ko ja- heh, preporučam definitivno.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 12:37   #25
Dear Čoksa!

Mi smo kantu za pelene dobili na dar (ali prema dogovoru) i držim je pored stolića za prematanje, pelene isključivo bacam u nju: vrlo je jednostavno odlaganje pelena i za održavanje higijene, nema neugodnih mirisa....
Ne mogu zamisliti da za svaku promijenjenu pelenu trčim na balkon, otvaram balkonska vrata i hladim sobu...
Zamjenska kazeta košta 80 kn.
Jana još nema mjesec dana, a još nismo potrošili prvu kazetu.

Smatram da je dobro uložiti 200-tinjak kuna u ovo pomagalo!
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 12:40   #26
Ja iskreno ovo nisam vidjela do sada ali mi se jakoooooooooooo sviđa.

Pošto mi živimo u kući, kat i tavan, nikako mi ne dolazi u obzir ova varijanta izlaženja vani svaki put da bi se odnjela pelena. Još jedna dodatna stvar je to da kod nas smjeće odvoze jednom tjedno, tako da nemam privilegiju svaki dan iznjet smeće i ubacit ga u neki kontejner, već bi opet morala kupovat dodatnu kantu.

Za sad neću kupovati ništa..a kasnije ćemo vidjeti da li će se kupiti neka kanta koja će stajati na balkonu, ili ova "spravica".
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 12:43   #27
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Dear Čoksa!


Zamjenska kazeta košta 80 kn.
!
Evo na ovoj stranici cijena kazete je 43,23 kn!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 14:15   #28
Ja nisam to imala.Mislim da mi to nikad nije bilo niti potrebno jer smece bacam nekad i do 3 puta na dan,jer nakupi se.Tak da nikad nije niti smrdilo!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 19:12   #29
evo jucer mi ga je jedna frenica koja ga ima jako pohvalila
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 19:52   #30
I s nama će beba biti u sobi pa mi se ovo čini Ok rješenje. Mislim imamo balkon blizu spavaće.
Ma ne znam vidjet ćemo, al mi se čini fora jer noćna prematanja ili kad si sam - a ne znam nekako mi se čini kao dobro rješenje.
al ima vremena.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 01:31   #31
mi smo se preporodili od kada imamo Sangenic.....stoji u spavacoj sobi i nema nikakvog mirisa
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:51   #32
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
mi smo se preporodili od kada imamo Sangenic.....stoji u spavacoj sobi i nema nikakvog mirisa
ti si ju posudila, a da nisi bili dala toliko novaca za nju? u čemu si se preporodila?ja ju ionako ne bi držala u spavaćoj a niti mogu reći dfa mi smrdi u stanu od pelena. svaki dan bacamo smeće, prije smo i dva puta...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:06   #33
....sa dužnim poštovanjem,pretpostavljam da je to ok stvarčica.... ...al kaj fali našem dobrom starom smeću.... ....no,pustite dinosaurusa....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:17   #34
pa nije 200 kn tak puno,ako cure daju 5000 za kolica onda 200 za kantu stvarno nije puno.
Meni je najviše pomogla prva 3 mj kad je kakao 10 puta dnevno,sad kad kaka jednom tak mi je svejedno.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:50   #35
možete li mi reći di se može kupiti ta kanta za pelene i kazeta u zadru,ovo mi je prvi put da čujem za to. A jaako bi mi dobrodošla. Thanks
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 16:05   #36
ma ko voli nek izvoli...
još da kupujem kazete pored svih ovih vrećica kojih se ne mogu rješiti...ovako bar brže idu s pelenama
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 16:07   #37
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
možete li mi reći di se može kupiti ta kanta za pelene i kazeta u zadru,ovo mi je prvi put da čujem za to. A jaako bi mi dobrodošla. Thanks
pogledaj u TL ili Adaxu.....a možda ih ima u Interspara ili Mercatora...
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 16:14   #38
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
pa nije 200 kn tak puno,ako cure daju 5000 za kolica onda 200 za kantu stvarno nije puno.
Meni je najviše pomogla prva 3 mj kad je kakao 10 puta dnevno,sad kad kaka jednom tak mi je svejedno.
čuj mene je malo više od 200 kn koštao hespov madrac za krevetić, a bebonja je prve mjesece kako dva do tri puta mjesečno tako da nisu sve bebe isti posranci.

Inače, ako pelena baš smrdi zamotam u vrećicu (obično u onu tanku bezveznu konzumovu) i frknem u normalno smeće. Ionako smeće bacam svaki dan.

I ovako me grize savjest koliko će vremena trebati da se raspadnu ove pelene, a tek ove upakirane u plastiku.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 16:36   #39
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
I ovako me grize savjest koliko će vremena trebati da se raspadnu ove pelene, a tek ove upakirane u plastiku.
i mene muči dilema iz ekoloških razloga (jer vjerojatno nije plastika samo nego i kojekakva teška kemijska industrija još

a opet, nemam kontejner ili kantu u koji nosim smeće nego se ono u vrećama skuplja s ceste tri puta tjedno
pomisao da mi hrpa posranih pelena u smeću stoji od petka do ponedjeljka u garaži mi se ne sviđa nimalo
bez obzira na dinosaure
__________________
mogli bismo

Zadnje uređivanje putnica : 01.12.2007. at 23:13.
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 17:12   #40
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i mene muči dilema iz ekoloških razloga (jer vjerojatno nije plastika samo nego i kojekakva teška kemijska industrija još

a opet, nemam kontejner ili kantu u koji nosim smeće nego se ono u vrećama skuplja s ceste tri puta tjedno
pomisao da mi hrpa posranih pelena u smeću stoji od petka do ponedjeljka u garaži mi se ne sviđa nimalo
bez obzira na dinosaure
onda draga moja trkom u dućan i kupi koš za smeće!
jedino ti znaš hoće li on tebi trebati ili neće.....a mi ostali možemo iznijeti naša iskustva, bili mi dinosauri ili ne
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.