Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 14:42   #41
....

Quote:
sorrela kaže: Pogledaj post
Ovo je tako tacno da boli , zalosno al je tako, i to je veliko sranje i nepravda.
to uopce nije tocno. koja to drzava ili zakon naredjuje ocu da ne smije zanemarivati svoje dijete? boze koje gluposti. a nazalost zivimo u zemlji u kojoj postoji tisucu i jedan nacin da otac izbjegne placanje alimentacije.
najnoviji slucaj koji sam cula jest da je od poznanice bivsi muz otisao svom sefu i zamolio ga da mu isplacuje od sad minimalac na racun a ostatak love na ruke. moram li napisati sta je sef napravio?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:53   #42
Prvo da se referiram Vama, Lili, "Izvolite se svi vi koji ste, znam i ne osporavam, u lošoj situaciji obratiti svim onima koji su kroz povijest zanemarivali djecu i majke, ne plaćali alimentacije, maltretirali, iskorištavali... Izvolite se prije svega njima obratiti kao prvim krivcima za vašu situaciju. I boriti se za sebe, i plakati i moliti i biti bespomoćni kao što su žene(ili bilo tko drugi tko se borio protiv neakve neravnopravnosti, rasne, političke, vjerske..)) to činile godinama," - kažete Vi.
Oprostite ali ova rečenica upućuje ne na suradadnju, ne na međuspolno naprijed već upućuje one koji su, zajedno sa svojom djecom, žrtve predrasuda i/ili boljih materijalnih prilika bivšeg partnera, na one koji po defaultu definiraju uvjete i načine rješavanja problema. A problemi potoji, svjesni ste da postoji, i ne opravdavate ih kao što ih ne opravdava ni jedan normalan čovjek.

Kao što su i neki muškarci shvatali i pomagali ženama da postignu veći stupanj ravnopravnosti i emancipacije tako postoje i žene koje će pomoći muškarcima da postignu veći stupanj ravnopravnosti i emancipacije mada, ako ćemo pošteno, ubaciti i ovaj element. Žene su to napravile prvenstveno zbog sebe tj. vlastitog spola i njegovog društvene jednakosti dok muškarci, barem u ovoj fazi, čine to prvenstveno radi svoje djece pa je onda tu prisutna i ista doza egoizma koja se pojavila i kod žena.

Vama, draga Sidora, bih rekao a siguran sam da ćemo se oko toga složiti. Ne ne odobravam sistem koji tolerira ovakav postupak koji ste naveli mada su mi jasni i motivi šefa koji je pristao na navedeni - deal ( manji porez, manji doprinosi, veći profit ).
Zakonska regulativa se u tom smislu mijenja tj. i promjenila se ali uvijek će postojati slučajevi koji će takvim smicalicama iskazati ono što ne bi nikako smjeli.
Ergo, problematika je u sistemu samom, stvara konflikte mjesto da ih rješava, ne zacjelljuje već stvara nezadovoljnike ( muškarce ili žene ) koji onda traže mogućnosti kako da zaobiđu limite koje im je sistem nametnuo. Malo primjenjene psihologije koja nam govori kad ljudi imaju osjećaj da sudjeluju u izgradnji društvenih vrijednosti ( ukljčujući tu i materijalne ) te osjećaju da je to dostignuće i njihove tj. da je njihovo zalaganje utkano u stvaranje ne pada ima na pamet to isto urušavati već braniti i nadograđivati.

Da ne idem u dublju analitiku pojedinačnih slučajeva jer ih ima sa strane jednog i drugog spola, idemo ovako. LOŠI SU - i treba ih osuđivati i sankcionirati.
Imajte na umu da ako pravedno sudite, pravam i suditi te tako nemojte racionalizirati i opravdavati postupke vlastitog spola koji nisu u redu i za osudu su. Tada, ćemo negdje barem početi stizati.

Lijep pozdrav dame.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:31   #43
Pozdrav svima!

Ja sam jedna zabrinuta teta. Naime moj brat prolazi proces rastave braka i borbe za skrbništvo za 2,5 godišnje dijete. Žena/majka ih je napustila i otišla svojoj mami pod izgovorom da ona
1. ne može živjeti daleko od svoje mame
2. je sigurna da moj brat ima ljubavnicu

Pri svome odlasku nije niti jednom riječju pokazala da želi dijete. Njezina mama (koja je btw. došla po nju) je pitala brata želi li joj dati dijete a brat je odgovorio da ne dolazi u obzir.

Da bi stvar bila još gora ona je u roku 24 sata predala zahtjev za razvod braka sa svom (?!?) potrebnom dokumentacijom, te je tražila hitnu skrb nad djetetom pod izgovorom da moj brat kada odlazi na posao dijete (tada je taman napunilo 2 godine) zaključava u stanu. Najzanimljivije je da se nigdje ne spominje da (su) živjeli u zajedničkom kučanstvu samnom i mojim roditeljima (zaseban stan u obiteljskoj kući). Moja majka ne radi i preuzela je čuvanje djeteta od kada ih je "M" (zovimo je tako) napustila. Naravno sudac je to povjerovao i odmah donio rješenje o skrbi. Na svu sreću, brat je odmah reagirao. Pod prijetnjom da će obavijestiti novine omogućen mu je susret sa sucem gdje je pobio njezine tvrdnje a sudac je odmah donio odluku o povlačenju tog rješenja.
Kada joj ta laž nije uspjela otišla je u dom zdravlja (7 dana nakon odlaska) i prijavila da ima ozljede jer ju je moj brat kao prebio. Naravno to je sve obavila u trenutnom mjestu stanovanja koje je cca 300 km udaljeno od mjesta gdje mi živimo i to preko svoga bratića koji je dosta visoko pozicioniran u njihovoj policijskoj postaji te je uspio pokrenuti i prekršajni postupak protiv mog brata. Nakon što je sutkinja prekršajnog suda konstatirala (na svu sreću) da nije moguće utvrditi da masnica na ruci "M" potječe iz bilo kakvog sukoba sa mojim bratom i prozvala je zbog pokušaja namještanja slučaja, "M" je šutke slegnula ramenima. Procesi idu dalje i tko zna kako će to sve završiti. Svi mu govore da nema nikakve šanse dobiti i da dijete po defaultu (pogotovo ako nije navršilo 3 god) ide majci. On se odlučio boriti.

No, najviše nas sve smetaju postupci CZSC Zapresic. Naime, "M" je dobila rješenje da je do napunjene treće godine djeteta kući na teret HZZO-a jer je dijete išlo na fizikalnu terapiju (problem pri porodu, pukle neke sitne žilice u vratu, dijete nije dobro držalo glavicu sa napunjena 3 mjeseca). Ona još uvijek koristi novčanu naknadu za čuvanje djeteta koju joj je dodijelio CZSC Zaprešić mada je dijete davno napustila i uopče ne brine o njemu. CZSC je na vrijeme obaviješten, sva papirologija i zahtjevi su predani a njihov pismeni odgovor je bio da moj brat nije zakonski skrbnik djeteta te da ne može tražiti reviziju i poništenje tog rješenja. Halo??? Nije zakonski skrbnik djeteta??? U kojem to zakonu piše??? Od kada to otac nije zakonski skrbnik nego je to isključivo i samo majka??? Jedino što smo joj uspjeli ukinuti je uvečani dječji doplatak. HZMO je istog momenta kada je predano da je napustila dijete i da dijete sada živi s ocem ukinulo rješenje o DD-u. Njihov je stav da je to novac za dijete i ako dijete ne živi s njom ona taj novac nema pravo koristiti. Po kojem to zakonu HZMO postupa a da tako ne postupa CZSC? Tako "M" i dalje ne radi a prima 2.000,00 kn za brigu o djetetu o kojem uopče ne brine. Čak smo predali kompletnu dokumentaciju i zahtjev na Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi (Ksaver) i tražili reviziju rada CZSC-a. Odgovora ni od kuda...

I dalje se prema mome bratu u CZSC-u ponašaju kao prema kriminalcu. Sve što on kaže uzima se sa sumnjom a što "M" kaže vjeruje se i provjerava istog trenutka. Od svih djelatnika imamo kakvu-takvu pomoć samo u gospođi (trenutno ne želim navoditi ime) koja je radila proces pomirbe prema sudskom nalogu. Čak je došlo do toga da je "M" izjavila da je moj brat psihički bolesnik i da se liječio u KB Vrapče. Naravno iz CZSC su odmah zvali brata kako bi im dao punomoć da dobiju liječničku dokumentaciju. Koju dokumentaciju??? Baš me zanima što će se dogoditi kada dobiju odgovor od KB Vrapče da on nikada nije bio pacijent. Vjerojatno ništa kao i do sada.

"M" trenutno živi kod svojih roditelja i brata u jednom selu u Vir.-podr. županiji. Žive u kući bez tekuće vode koja se sastoji od dvije sobe. Ona spava s bratom u malom sobičku u kojem brat između ostalog i puši. Završila je samo osnovnu školu nakon koje ju je majka poslala (sa 14 god?) u Austriju i Njemačku kao dadilju nekim obiteljima. Nikada djetetu nije pročitala slikovnicu jer ne zna baš dobro čitati. Uvijek sam ja bila ta kojoj je dijete donosilo slikovnice sa riječima "Teta kiga" (Teta čitaj knjigu - za one koji ne poznaju dovoljno dječji jezik :-)). Kada ju je moj brat pokušao nagovoriti da upiše večernju školu njezina majka je pred svima izjavila: "Čerce, netreba tebi nikakva škola. Tebi je samo važno da se dobro udaš." 2 mjeseca nakon te izjave, "M" je objavila da je trudna.

Brat je u toku brakorazvodne tražio vještačenje uvjeta stanovanja. On je suvlasnik (50%) obiteljske kuće i ima u njoj 4-soban stan od 98 m2. Baka je kući i osigurano je čuvanje djeteta. O djetetu ionako brine cijela obitelj. Njegova majka od svoga odlaska nije dala niti kune. Nije kupila niti jednu čokoladu djetetu. Ja sam mu kupila buce i tenisice za zimu. Njegov tata je kupio ski odijelo, novu robicu jer je dijete svoju preraslo. Baka i deda su mu kupili sanjke i još nešto robice... Jedino što redovito stižu SMS-ovi na bratov mobitel sa istom kopiranom rečenicom "Kako je moje dijete?" Zar joj je preskupo dići telefonsku slušalicu i nazvati??? Ona kada počne raditi (mada je i to upitno jer je prekršajnoj sutkinji izjavila da se nema namjere vratiti na posao već će živjeti od bratove alimentacije) mora raditi u 3 smjene, ponekad i vikendom. Tko će čuvati dijete? Nije ga vidjela od svoga odlaska. Na susret ju je pokušala nagovoriti i (ona dobra) socijalna radnica. Izjavila je da će otići vidjeti dijete i nikada nije to napravila.

Veliko finale svega je da su baka i deda dobili poziv da se danas jave u policijsku postaju na obavijesni razgovor vezano uz čl. 117 Zakona o ZSM. Uspjeli smo pronači da se radi o obliku "zlostavljanja djeteta". Zlostavljanja djeteta?????? Bože na što će sve to izaći.... Ljude koji to dijete vole više od svoga života ona optužuje za zlostavljanje. A što je najgore ona jako dobro zna koliko ga vole i da im nije važan niti njihov sin niti ona već samo dobrobit djeteta. Moj otac joj je čak ponudio (s obzirom da nema gdje živjeti s djetetom) da dođe živjeti u njihov stan, a ona im tako vrača....

Žao mi je što je post ovako dugačak ali trebalo mi je da se nekom izjadam... Ako tko ima kakav savjet što dalje vrlo ćemo ga rado prihvatiti jer smo več prilično očajni...
zabrinutateta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:41   #44
užas, strava i očaj! tipični primjer sporosti i suludosti, primitivizma našeg sudstva, socijalaca i ostalih segmenata društva, pravosuđa i policije.

da vidimo:
- brakorazvodna parnica je u toku.
- oboje su još uvijek zakonski skrbnici.
- dijete je, zapravo, prijavljenog boravišta kod oca, odn. očevih.
- paralelno s time vode se kojekakve lažne prijave i postupci da otac, baka i ostali zanemaruju dijete, tuku majku itd. može se dokazati da je laž.
- svim tim majka dokazuje zapravo da nije baš normalna.dokazivo traženjem psihijatrijskog vještačenja, tek sudskom naredbom i plaćanjem vještaka-psihijatra.
- sama živi u uvjetima neadekvatnima za dijete.dokazivo.
- za klinca se mogu brinuti kod oca članovi obitelji. mali je već dosta velik za jaslice i vrtić, elegantno i vrlo pedagoško rješenje, dijete ima potpunu i adekvatnu skrb, osim toga je u fazi socijalizacije, pa mu vrtić čini dobro.
- tražiti najnoviji nalaz od specijalista kojim se potvrđuje da je dijete sad zdravo i ne treba mu/treba mu dodatna lova za rehabilitaciju
- pod hitno otići na policiju i prijaviti odlazak osobe s kućne adrese. ne možeš ju regularno odjaviti, a da se istovremeno ne prijavi na neku drugu adresu, ali možeš tražiti potvrdu u petrinjskoj da osoba više ne stanuje tamo
- na sudu je to dokaz da je majka napustila obiteljsku zajednicu i dijete! koje je, bajdvej, ostavila, napustila, nije vodila brigu...
- ne radi, i prema vlastitoj izjavi to i ne namjerava, dakle, nema materijalnih mogućnosti za uzdržavanje djeteta
- nemojte se sad kačiti oko one naknade za bolesničku skrb, to je mala suma koja ionako nije dovoljna za troškove života i uzddržavanje djeteta, pa joj ne može ići u prilog da je materijalno stabilna, kasnije se to može rješavati
- pod hitno naći dobrog advokata koji se bavi brakorazvodima i tim stvarima (ne smijem reklamirati)!!!!!
- prijaviti se pravobraniocu za prava djeteta!
- tražiti besplatnu pravnu pomoć od naših institucija
- potražiti adrese udruga za samohrane roditelje i tražiti savjet
- tražiti savjet i od b.a.b.e. nisu one takve zagrižene feministice, možda pomognu
- obratiti se javnim osobama, kosorici, ministarstvu zdravstva, socijalne skrbi, biti uporan, naznačiti da se radi o hitnoj stvari, potražiti osobe koje se bave takvom problematikom među medijski eksponiranim osobama
- i sad, nemoj me krivo shvatiti, moliti Boga da ste u pravu i da činite na dobrobit djeteta, imam gadna vlastita iskustva o izvrtanju činjenica i notornim lažima

to za sad, na brzinu, žifce u kanticu i ne lutati bespućima pravno-socijalne zbiljnosti
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:52   #45
Dodatak na maheričin post:

Ne očekujte pomoć CZSS Zaprešić. Prema mojim saznanjima ponašaju se vrlo diskriminantno prema osobama muškog spola bez obzira na OZ i proklamirano.
Javite mi se na pp pa ću Vam dostaviti mail osobe s direktnim iskustvima sa navedenim centrom ako želite.

Bez obzira na potrebe djeteta, morate shvatiti da ćete svu kupnju koju obavite vezanu uz potrebe djeteta morati dokazivati tj. smatrati će se da se radi o Vašoj, bratovoj slobodnoj volji na koju Vas nitko ne primorava.

Savjet: Pošto je Vaš brat roditelj malodobne osobe ( svog djeteta ) neka u ime djeteta otvori račun u banci. Vi, Vaši roditelji i OTAC - obavezno uplaćujte sredstva koja ste namjenili kupovini potrepština za dijete te ih namirujte s toga računa i ČUVAJTE RAČUNE koje dobijete za kupovinu istih.

Dokazujete da ste sredstva koristili za djetetove potrebe a iskustvo nas uči da se takve stvari zanemaruju i nipodoštavaju te se dodatno koristi kao argument da se Vaš brat nije brinuo o djetetu a ono što je on, Vi i Vaši roditelji kupili - jer je djetetu trebalo - savršeno normalno i razumljivo - Vaš ćef i neadekvatno.

SMS-ovi koje navodite, najvjerovatnije će se navesti kao izraz brige za dijete te će vjerujte mi sud i CZSS to uvažiti isto kao što će najverovatnije odlazak roditelja protumačiti razumljivim iz razloga što je isti maltretiran.
Nabavite mobitel koji može snimati razgovore ili diktafon. Jedanput tjedno obavještavajte majku o psihfiizičkom stanju djeteta. Činite li to putem SMS-a ili pismenim, čuvajte poruke i kopije pisama.

Ukoliko Vam je potrebna dodatna pomoć ili savjet obratite mi se preko pp.

Lijep pozdrav i sretno.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:36   #46
OMG!!!!
Čitam i ne vjerujem,ali mi je sve postalo jasno kada sam došao do onoga dijela da dotična nema škole.
Budući da je sve važno rečeno,ja ću držati fige da če se sve riješiti ASAP i u korist dotičnog.
Ne vjerujem da ima takvih,zadrtih ljudi koji bi svoje vlastito djete odveli u pripizdinu,i da živi u nekom kućerku,malte ne od blata....a mali treba i med.njegu.Mislio sam da sam pročitao/vidio/čuo sve po tom pitanju,ali vidim da mi je krhko znanje......
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:46   #47
Prvo bih željela zahvaliti svima na savjetima i postovima podrške.

a sada da odgovorim na neke postove:

Maher:
1. Tražili smo od suda psihijatrijsko vještačenje majke. Odluka još nije donesena. (znači niti prihvačeno niti odbijeno)
2. od specijaliste imamo sve nalaze da je malac super i da ne treba više nikakve terapije, preglede i sl. Nalazi predani i na sud i na Centar
3. prijavili smo na PP Zapresic da je napustila kuću i to nakon što 30 dana nije ona sama sebe odjavila/prijavila. (tako nas je savjetovao čovjek iz PP Zap.) Rečeno nam je da je sada na MUP-u da provede prekršajni postupak protiv nje. Nikakav info trenutno nemožemo dobiti o tome.
4. Čuli smo se s uredom dječje pravobraniteljice. Rekla je da ona trenutno ništa ne može učiniti budući da trenutno dijete nije ugroženo. Dala nam je neke savjete (koji su urodili plodom) i rekla da se javimo ukoliko slučajno stigne odluka da se dijete dodijeli majci. Tek onda ona kao smije djelovati.

Zodax:
Račune čuvamo ali nam nije palo na pamet otvoriti račun. Vezano uz račune na CZSS su nam baš to rekli - to je vaša dobra volja. Na pitanje zar da dijete bude golo i boso budući da njegova mama ne brine o njemu oni su slegnuli ramenima. A što se tiće obaviještavanja - brat na svaki njezin SMS uredno odgovori.

E da i ono što sam zaboravila napisati. Imamo čak spremljen njezin SMS gdje govori bratu da mu ne želi niti kune poslati jer je "N" (ime gđe na CZSS) rekla da ona nemora financirati dijete budući da ne živi s njom. (Toliko o primjeni Obiteljskog zakona). Čak se brat na to pozvao na sudu i zbog toga, između ostalog, tražio dodjelu skrbništva.
zabrinutateta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:41   #48
Evo vratiše se deda i baka iz policije... Izrešetali su ih kao kriminalce... Pitanja (i odgovori) su bila:

Zašto je "M" napustila obitelj? - Ne znamo, mi se u njihov odnos i život nismo mješali osim što smo im pomogli napraviti stan, hranili ih i financirali kada je škripalo
Da li su se svađali? - Koliko smo mi upoznati ne!
Zašto "M" nije uzela dijete? - To čete morati nju pitati. Sin je rekao da je "M" izjavila da ga je ostavila jer zna da mu je trenutno bolje ovdje.
Zašto su živjeli s vama u kući? - Zato što ona zarađuje 2000 kn a on sam ne može financirati kupnju vlastitog stana. Pomogli smo im urediti vlastiti stan u okviru kuće, kupili spavaću sobu malome zlatu, dali im staru spavaču i dnevnu sobu iz starog stana.
Da li otac zlostavlja dijete? - Ne!
Da li "M" zlostavlja dijete? - Ne jer dijete nije vidjela puna 4 mjeseca.
Zašto nije vidjela dijete? - To ćete morati pitati nju
Što ste djetetu kupili za Božić? - Sanjke
Što je tata djetetu kupio za Božić - Auto stazu
Sa Vama živi i djetetova teta? - Da
Kako se ona odnosi prema djetetu? - Obožava ga. Igra se s njim. Čita mu slikovnice.
Šta Vi mislite gdje je djetetu bolje? - Uz oca
Zašto? - zato što je dijete odraslo u ovoj kući i uz nas. Njezine je roditelje viđao samo kad smo ga mi posjeli u auto i odvezli ga tamo. Njezini roditelji uopče nisu dolazili u posjet. Ima prijatelje s kojima se igra. Svoju sobu, svoje igračke, svoju obitelj.
Zašto otac traži dijete? - Bilo bi najbolje da njega pitate ali on je otac. Voli ga neizmjerno i brine o njemu. Nije li to dovoljno?

itd....

Ah blažena naša RH... I opet se ponovilo da se oca koji želi dijete sumnjiči kao kriminalca a majku koja ga je napustila kao sveticu jer je naprosto ona mama...
zabrinutateta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:43   #49
Oh teta, dobrodošli u krug.

Da Vas upozorim na dvije učestale pojave.

1. Majka tereti oca za seksualno napastvovanje ili fizičko zlostavljanje pri preuzimanju djeteta. Idite s bratom kada se to bude dešavalo te imajte kameru te svaku primopredaju snimajte.

2. Majka tereti očevu obitelj i srodnike uključujući za pedofiliju.

Otac u Sloveniji služi 7 godišnju kaznu zbog pedofilije. Istinabog majka je visokopozicionirana državna dužnosnica, sud je zanemario izjavu djeteta, stručnjaka za mentalno zdravlje koje je radilo s djetetom, medicinske nalaze koji izričito tvrde da spolnog penetrativnog odnosa nije bilo te kao jedinu relevantnu činjenicu uzelo izjavu majke.

Divno, zar ne?
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 01:58   #50
... stvarno katastrofa...
... dok ne pročitamo ovakve stvari, nismo ni svjesni koliko smo sretni...
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 18:59   #51
ne mogu govoriti o ovom potonjem slucaju jer mi je stravican, kako primjerom tako i cinjenicom da doista mogu postojati takve majke.
mogu govoriti o svom primjeru zodax, koji ne pokazuje nista drugo osim ocitog NESRAZMJERA spram majki a na stranu oceva. sto tice pak centara za socijalnu skrb, kada vec pricamo o njima, jer se niste dotakli ni policije ni pravne drzave o kojoj sam pricala (vidi vraga), meni se dogodilo da kada je otac moga djeteta rekao da sam drogirana narkomanka kojoj treba oduzeti bebu centar odmah reagirao! osim sto su trazili strucno misljenje psihologa (i dobili ga), trazili su i povijest moje bolesti, preporuke kolega, razgovarali cak i s mojom majkom kojoj su zakazali sastanak u centru. pa do toga da sam im morala dostavljati obrasce od place, i dokaze o nekaznjavanju.
oca mog djeteta, koji je inace bio na uvjetnoj kazni zatvora zbog posjedovanja narkotika, a o alkoholu da ni ne govorimo, nisu trazili nista od toga.
kada smo bili na sudu, od mene su trazili dokaz o placi. donijela sam je, postambiljanu od svoje velike, drzavne firme. otac je usmeno rekao da zaradjuje i zivi od 2. tisuce kuna. nikakvu potvrdu tih tvrdnji nije trebao priloziti. buduci da je centar predlozio tisucu kuna alimentacije, svima je u sudnici bilo jasno da ako budem inzistirala na tome, ovaj slucaj dobivanja skrbnista i kojecega potrajati mnogo duze.
stoga sam odustala. jednostavno digla ruke. jedno sam se vrijeme trudila i da moje dijete ima oca. i od toga sam digla ruke. znam da je dovoljno ponekad da dijete ima i jednog dobrog roditelja. znam i da je dovoljno da radis i zvrtvujes se i prehranjujes svoju obitelj. znam i da drzava ne funkcionira i da su nam institucije u kurcu (pardon my french). sve to znam i vise me nije briga.
i znas kaj? (uz ispriku sto pardoniram) pocela sam se izvrsno zabavljati!
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:46   #52
Sistem u kojemu živim je bez veze. Ponekad se pitam zašto sam proklet i u ljudima vidim dobro. Svoju bivšu sam volio, držao je ko malo vode na dlanu, ali ona nije htjela. Nije me volila. Prihvatio sam je sa djetetom. Kada je došlo moje dijete, stalno sam se korigirao da ne ispadne da svoje više volim. I to dijete je bilo i moje. Kada buba, tu sam. Razmišljao sam o tome da svaka osoba koja ima neuspješan brak ima pravo na sreću. Mislio sam da sam joj ja ta sreća. Da majka svome djetetu, čiji otac ne mari za nju, ima pravo omogučiti život u sretnoj obitelji iako nisam biološki otac. Ali nakon 4 godine života, ona nije imala nikakvu lijepu riječ o meni. Našla je drugog koji je valjda više ispunjava nakon mjesec i pol tajne veze (dakle, nije ga mogla upoznati kako funkcionira u normalnim okolnostima jer su se sastajali po mračnim ćoškovima da ih ja ili netko moj ne vidi. I otišla je kod njega. Ostavila mi dijete. Kasnije mi uzela dijete. Moje dijete nije imalo imalo traumu zbog odlaska majke i sestre, jer sam, iako radio, i to malo vremena koje sam bio sa djecom, uspio stvoriti dojam sretne i prave obitelji. Moje sloodno vrijeme sa djecom je bilo sadržajno, zanimljivo, i puno smijeha i veselja. Kada se igram sa bilo kojom tuđom djecom, od pijatelja, poznanika, klinci stalno pitaju kada ću opet doću. A kada je diteje koje nije moje biološko upitalo nakon 4 mjeseca odlaska od mene da li se može vratiti živjeti kod mene, htio sam zaplakati.

Sutkinja mi je na čitanju presude obrazložila da se priklonila majci jer "majka je majka". Sada sa tri muškarca ima troje djece. Dijete je dodjeljeno na skrb i odgoj majci. Već me počela zaje.... sa alimentacijom. Ne želim plaćati. Ne zato što ne volim svoje dijete, nego zato što nema stan, nema posao, nema primanja, nema ništa. Ne želim plaćati jer mi sistem određuje da je majka skrnik i odgojitelj. Ona će dijete dati na vjeronauk, ili neće dati na vjeronauk. Koja je moja šansa da sudjelujem u životu djeteta, da imam pravo skrbi i odgoja mojeg djeteta? Da imam pravo i odlučivati o sudbini? Nikakva. Vrijeđa me što dijete koje je moj život, moja sreća i koje volim jednako ili više od majke i o kojemu mogu skrbiti jednako i bolje od majke, oduzimaju mi pravo da pričam sa djetetom o odgoju. Jer, ona je skrbnik i odgojitelj. Kada se dijete dodjeli meni i majci na skrb i odgoj s tim da prebivalište djeteta će biti kod majke, dobit će alimentaciju u hrani, odjeći i novcu. Ona može iz kontejnera uzeti bačenu dječju robu i reći da je kupila. Ona može sve. A ja sam što? A uzeli su mi dijete jer ja imam 4000 kn plaću, ali njezin dečko ima 10 000 kuna plaće. Ona nema primanja. I zašto bih trebao davati novac? Ako njezin partner je dovoljan da se dijete dodjeli njoj, i ako je on to potvrdio da želi, s tim da i njegova primanja su, ako ne glavni razlog, onda su bar 80%, onda neka se i skrbi. A ja ću se igrati i uživati sa svojim djetetom kad got budem mogao. A ako im treba još i moj novac, neka mi vrate dijete. Dvoličnost, troličnost i peteroličnost naših sudova, zakonodavaca, psihologa i socijalnih radnica je stvarno zabrinjavajuća.

Pravo veli zodax: evo link za alimentaciju: link

Povraća mi se na sud, centar za socijalnu skrb!
Moje dijete je živjelo samnom, sada živi sa majkom. I nije sretno. Tete u vrtiću me ohrabruju da uzmem dijete, da se borim svim sredstvima, jer znaju kakvo je bilo dok je živjelo smnom i znaju kavo je sad sa majkom.

Majke sutkinje, i majke socijalne radnice i psihologinje, ako ste majke, želite nabolje svojoj djeci. Poželite najbolje i mom djetetu. Nisam ja kriv što vaši brakovi ne funkcioniraju i vaši muževi nisu dobri očevi, pa ispašta moje dijete koje nije sretno sa majkom.

Dragi očevi, držite se!
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 17:11   #53
Malo da oživim temu sa osobnim pismom ministrici
"Poštovana ministrice,
obraćam sa Vam se kao otac dvije mdb., kćeri( Hana 13 god. i Tea 5 godina).
U prilogu Vam šaljem presudu Općinskog suda utemeljenu na mišljenju Centra za socijalnu skrb Slavonski Brod.
Sa majkom postoji dogovor o viđanju i druženju sa mlt. Hanom i Teom, koji već više od godinu dana funkcionira na zadovoljstvo obe kćeri. Do sada su kćeri po 7 dana bez prekida boravile kod mene kao oca, pa 7 dana kod majke. Takva dinamika je dogovorena i u CZSS Slavonski Brod . CZSS nije ni jednom vodio zapisnik, kao ni socijalna radnica. U CZSS-u smo postigli dogovor majka i ja da se nastavi dinamika viđanja kao do sada, ali da se kćeri na brigu i čuvanje povjere majci. Ponavljam ni jednom nije vođen zapisnik, niti je dano nama kao roditeljima da potpišemo isti.
Tek sam kod objave presude( rastave braka) saznao da je CZSS u svome mišljenju donio odluku da dogovoreni i provođeni način viđanja kćeri zbog uspostavljanja pravilne strukturu odgoju mldb., djece nije dobar.Na moj zahtjev u CZSS, socijalna radnica mi je odbila dati mišljenje na temelju kojeg sam dobio preszdu
Viđanje kćeri mi je odobreno tri puta tjedno po tri sata i svaki drugi vikend.
Po saznanju presude starija kćer je otišla u socijalno i doslovno je reklaa je tamo gledaju kao stvar . Nije mi jasno kako pravilnici i osobe koje nisu ni vidjele Hanu i Teu, mogu odlučivati o njihovim sudbinama i životima, jer ipak i one su bića sa emocijama i potrebama.
100% sam invalid i jedina primanje mi je Osobna invalidnina u iznosu 1250 kn. Kao otac sam svjestan da zajedno sa majkom naše djece moramo im pomagati u odrastanju.
Dosuđena alimentacija od oko 900 kn., mi daje do znanja da sa preostalih 350 kn postajem socijalni slučaj. Čudi me da su je CZSS, bez ijednog valjanog objašnjena spreman diskriminirati jednog roditelja. Tu bih Vas upozorio ne ne logičnu i upitno zakonitu odluku Općinskog suda Slavonski Brod, jer sama Osobna invalidnina nije ovršna.
Moja je krivica bolest, tri presuđena sata mi oduzimaju pravo da budem otac vlastite djece. Kako da i djeci objasnim da CZSS, ne želi da borave kćeri kod mene kao do sad?
Ne znam kako zajednička djeca mene i supruge nisu stvari, niti statistika, niti ću se ikada složiti da to postanu.
Rezultat ovakvog viđanja po dogovoru oba roditelja, je da starija kćer je prošla sa 5.
Pitam Vas samo kao čovjeka tko će biti kriv ako se naruše snovi moje kćeri o gimnaziji i fakultetu poslije ovakve jednostrane odluke?
Moje je pravo da budem otac i zato Vas molim kao čovjeka koji vodi instituciju, da mi ne oduzimate to pravo. Otac na tri sata ne mogu biti ni fizički to ne mogu stići, pa kako da onda objasnim kćerima zašto nema oca?
Izvinite na smetnji!
Sa štovanjem, Vanja Krnić
Mob:
35000 Slavonski Brod
11.12 2014
Prilozi:
-presuda o razvodu braka
-medicinska dokumentacija
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 21:41   #54
Evo mog slučaja:
Supruga (a i punica) me unazad tri godine psihički malterira da moram iz stana, zajedničkog. Od ljeta kad sam izgubio posao još intezivnije.
S ljubavnikom je odvela djecu na more a da nisam pojma da je snjim i gdje su otišli, a rekla kao pošla je na autubusni i da će autobusom... da... čak je rekla da će negdje u istru... a ja dobio dojavu da su viđeni u dalmaciji.
Njezin ljubavnik me pokušao pregaziti i skoro me ubio... ali na socijalnom i policiji to nema veze. Derala se doma, vikala, lupala po stanu... i to pred djecom...
Nedavno mi je promijenila bravu na stanu... i nestala sa djecom. Od tada ne vidim djecu i ne mogu u vlastiti stan.... i to je ok... dok se ne riješi brakorazvodna parnica... Baš smo mi muškarci neki zlostavljači! Ma sram nas bilo!

Quote:
vkrnic kaže: Pogledaj post
Malo da oživim temu sa osobnim pismom ministrici
"Poštovana ministrice,
obraćam sa Vam se kao otac dvije mdb., kćeri( Hana 13 god. i Tea 5 godina).
U prilogu Vam šaljem presudu Općinskog suda utemeljenu na mišljenju Centra za socijalnu skrb Slavonski Brod.
Sa majkom postoji dogovor o viđanju i druženju sa mlt. Hanom i Teom, koji već više od godinu dana funkcionira na zadovoljstvo obe kćeri. Do sada su kćeri po 7 dana bez prekida boravile kod mene kao oca, pa 7 dana kod majke. Takva dinamika je dogovorena i u CZSS Slavonski Brod . CZSS nije ni jednom vodio zapisnik, kao ni socijalna radnica. U CZSS-u smo postigli dogovor majka i ja da se nastavi dinamika viđanja kao do sada, ali da se kćeri na brigu i čuvanje povjere majci. Ponavljam ni jednom nije vođen zapisnik, niti je dano nama kao roditeljima da potpišemo isti.
Tek sam kod objave presude( rastave braka) saznao da je CZSS u svome mišljenju donio odluku da dogovoreni i provođeni način viđanja kćeri zbog uspostavljanja pravilne strukturu odgoju mldb., djece nije dobar.Na moj zahtjev u CZSS, socijalna radnica mi je odbila dati mišljenje na temelju kojeg sam dobio preszdu
Viđanje kćeri mi je odobreno tri puta tjedno po tri sata i svaki drugi vikend.
Po saznanju presude starija kćer je otišla u socijalno i doslovno je reklaa je tamo gledaju kao stvar . Nije mi jasno kako pravilnici i osobe koje nisu ni vidjele Hanu i Teu, mogu odlučivati o njihovim sudbinama i životima, jer ipak i one su bića sa emocijama i potrebama.
100% sam invalid i jedina primanje mi je Osobna invalidnina u iznosu 1250 kn. Kao otac sam svjestan da zajedno sa majkom naše djece moramo im pomagati u odrastanju.
Dosuđena alimentacija od oko 900 kn., mi daje do znanja da sa preostalih 350 kn postajem socijalni slučaj. Čudi me da su je CZSS, bez ijednog valjanog objašnjena spreman diskriminirati jednog roditelja. Tu bih Vas upozorio ne ne logičnu i upitno zakonitu odluku Općinskog suda Slavonski Brod, jer sama Osobna invalidnina nije ovršna.
Moja je krivica bolest, tri presuđena sata mi oduzimaju pravo da budem otac vlastite djece. Kako da i djeci objasnim da CZSS, ne želi da borave kćeri kod mene kao do sad?
Ne znam kako zajednička djeca mene i supruge nisu stvari, niti statistika, niti ću se ikada složiti da to postanu.
Rezultat ovakvog viđanja po dogovoru oba roditelja, je da starija kćer je prošla sa 5.
Pitam Vas samo kao čovjeka tko će biti kriv ako se naruše snovi moje kćeri o gimnaziji i fakultetu poslije ovakve jednostrane odluke?
Moje je pravo da budem otac i zato Vas molim kao čovjeka koji vodi instituciju, da mi ne oduzimate to pravo. Otac na tri sata ne mogu biti ni fizički to ne mogu stići, pa kako da onda objasnim kćerima zašto nema oca?
Izvinite na smetnji!
Sa štovanjem, Vanja Krnić
Mob:
35000 Slavonski Brod
11.12 2014
Prilozi:
-presuda o razvodu braka
-medicinska dokumentacija
zox1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:16   #55
http://www.in-portal.hr/in-portal-ne...a-roditeljstvo
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 19:03   #56
Vjerujte mi da nakon ovakvog pokazivanja djece i pisanja o njima, ni ja vam ne bih dala djecu. Javno pokazivanje malodobne djece, i pisanje o njima nikako ne podržavam jer na taj način djecu izlažete neugodnostima. Ono što je na inernetu tamo ostaje zauvijek.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 18:15   #57
svašta

Quote:
Vjerujte mi da nakon ovakvog pokazivanja djece i pisanja o njima, ni ja vam ne bih dala djecu. Javno pokazivanje malodobne djece, i pisanje o njima nikako ne podržavam jer na taj način djecu izlažete neugodnostima. Ono što je na inernetu tamo ostaje zauvijek
Gospođo djeca nisu stvari da se daju!Šta sam ja pisao o svojim kćerima.Članak je novinarka pisala, a ne ja, svašta.Slika MOJIH kćeri, kao i njihove MAJKE je skinuta sa moga fejsa.Zar bi se trebao sramiti slike s svojim kćerima?
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.