Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2008., 23:31   #1
Bog postoji

Bog postoji i ima par činjenica (dokaza da postoji) prvo da Bog ne postoji i ako umremo umremo nema više ničega čemu uopče živjeti bezveze se mučimo bolje metak u glavu i gotovo, a da Bog postoji tu je i dokaz kako je ukurac nastao svemir nekakvim bigbangom iz ničega. Kako vi to objašnjavate da iz ničega ni vremena ni prostora dođe do takve eksplozije i šta je bilo prije te eksplozije i šta je onda bilo prije toga. Tako možemo do besvjesti nešto je to moralo pogurat nešto što je tu oduvjek i zauvjek. Pa pitanje glasi ako nema Boga kako je to sve nastalo od baš ničega to nije znanstveno moguče ako čemo da znanost sve može objasnit. Kako nešto može nastat bez nekoga ko ga je napravio a tko je onda toga prije nekoga napravio to jednostavno nije moguče., Zvuči kao da ti auto sa neba padne u dvorište čisto tako. Kako znanost to objašnjava
car is offline  
Old 02.03.2008., 08:06   #2
izvrsna tema
često razmišljam o tom misteriju to je zaista nešto što znanost ne može objasnit.
tadukepa is offline  
Old 02.03.2008., 10:03   #3
većina misterija su misteriozni zato što se više vjeruje teorijama nego zdravom razumu.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Old 02.03.2008., 10:34   #4
Sve ovisi o tome da li Boga smatraš nekim prirodnim zakonom ili nekakvim nadmoćnim bićem.
Ja Ga smatram zakonom, a zaslužan je za nastanak svega jer je baš zbog njega nuklearna sila jaka koliko je jaka... Da je 2% jača, sve bi bilo drugačije.
Dakle On je zaslužan zašto su sve sile točno određene, zaslužan je zašto se isti naboji odbijaju.
No isto tako On ne bi bio samo sila. On je nešto više baš zbog toga što mi imamo svijest, a u svijesti nam je urezano da trebamo preživjeti, a to ćemo postići nekim redom... Zato bi On bio unutrašnjiji dio naše unutrašnjosti, a isto tako nalazi se u svemu što postoji. Kada umremo, priključujemo se okolini u takozvani ''život vječni''.

Mogao sam napisati jako mnogo o tome što mislim o Bogu, ali mislim da će ovo biti dovoljno. To je ono najvažnije.
Zato hvalim znanost, a ne Bibliju.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 02.03.2008., 11:19   #5
po meni trebalo bi razlikovati religiju od sadržaja koji se unutar religije predstavlja kroz ritualno - simbolički način.
Religije su sistemi, sustavi koji imaju društvenu, običajnu i političku funkciju. U skladu s tom funkcijom sadržaji su interpretirani na simboličo/ritualan način.
Mene kopka slijedeća mogućnost:
ukupna mitološka građa je više ili manje univerzalna, prema tome predstavlja univerzalni opis svijeta na simboličan način. Što ako se ne radi o simbolici - već o nomenklaturi?
Nomenklatura - znači standardizirana terminologija: pa imamo npr. big bang - (ni iz čega proizašla eksplozija) ili ni iz čega stvoren svijet od strane personificirane sile. Razlika je ova: u jednom slučaju imamo impersonalnu silu, a u drugom slučaju istu stvar - ali se koristi personifikacija - radi zornosti prikaza. U konačnici rezultat je isti.
Kod vedskih filozofa jasno se naglašava da su personifikacije božanstava samo slikovit model. Što je čovjek primitivniji to je model slikovitiji. Jnani (osoba koja ima sposobnost shvaćanja) - shvaća impersonalni (apstraktni model) pa mu ne treba kičasta slika boga, jer je sposobnan apstraktno razmišljati.
No u konačnici, model je samo model, najpribližnije moguće tumačenje.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Old 02.03.2008., 11:34   #6
Quote:
car kaže: Pogledaj post
Bog postoji i ima par činjenica (dokaza da postoji) prvo da Bog ne postoji i ako umremo umremo nema više ničega čemu uopče živjeti bezveze se mučimo bolje metak u glavu i gotovo, a da Bog postoji tu je i dokaz kako je ukurac nastao svemir nekakvim bigbangom iz ničega. Kako vi to objašnjavate da iz ničega ni vremena ni prostora dođe do takve eksplozije i šta je bilo prije te eksplozije i šta je onda bilo prije toga. Tako možemo do besvjesti nešto je to moralo pogurat nešto što je tu oduvjek i zauvjek. Pa pitanje glasi ako nema Boga kako je to sve nastalo od baš ničega to nije znanstveno moguče ako čemo da znanost sve može objasnit. Kako nešto može nastat bez nekoga ko ga je napravio a tko je onda toga prije nekoga napravio to jednostavno nije moguče., Zvuči kao da ti auto sa neba padne u dvorište čisto tako. Kako znanost to objašnjava
Metafizičko pitanje u kojem je znanost jednako (ne)kompetentna kao i religija ili neki afrički vrač. Osim toga znanost se ionako trudi objasniti samo ono za što zna da će potvrditi njene unaprijed smišljene koncepcije i dogme.
Krešimir is offline  
Old 02.03.2008., 11:47   #7
bog postoji..
ovaj svemir je samo simulacija,projekt
xtcy is offline  
Old 02.03.2008., 11:53   #8
sad cu ti ja rec kako ja razmisljam(nisam atesit)

Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Ja Ga smatram zakonom, a zaslužan je za nastanak svega jer je baš zbog njega nuklearna sila jaka koliko je jaka... Da je 2% jača, sve bi bilo drugačije.
Dakle On je zaslužan zašto su sve sile točno određene, zaslužan je zašto se isti naboji odbijaju.
mozda cista slucajnost jer koliko god istrazivali nasi astronomi i svi ti sateliti jos nisu nasli nitijedan planet sa uvjetima za zivot tako da je ovo sta se na zemlji sve poklapa mozda slucajno
ST! is offline  
Old 02.03.2008., 12:01   #9
Uvijek ista priča već tisućama godina. Ako se ne zna uzrok nečemu zbog nedostatka znanja onda se ubaci nega nepojmljivo natprirodna sila i stvar je riješena
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 02.03.2008., 12:04   #10
Svaki čovjek interpretira boga na svoj način, nitko nezna cijelu ni pravu sliku
boga,a to možda nije ni cilj, je bog je možda mozaik svih slika ljudi koji vjeruju da
On postoji, jer čisto sumnjam da je pojedini ljudski mozak dovoljno snažan da bi
poimio boga u cijelini!

Znamo da sav prostor, vrijeme, prirodni zakoni, više dimenzije nisu postojali prije "Big banga",
pa prema tome se da za predpostaviti da ih je On stvorio.
- ovo je jedan od najfundamentalnijih načina shvačanja boga.
- svako dublje zalaženje u to pitanje zahtjeva religijski aspekt
( o kojem se neda raspravljat ovdje )
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 02.03.2008., 12:07   #11
Ja vjerujem u Boga, no s ovim se ne slažem;
Quote:
Bog postoji i ima par činjenica (dokaza da postoji) prvo da Bog ne postoji i ako umremo umremo nema više ničega čemu uopče živjeti bezveze se mučimo bolje metak u glavu i gotovo
- Marx je jednom rekao "Religija je opijum za narod" - mislim da se tu referirao na religiju kao štovanje Boga. Po tome je religija, pa tako i Bog stvoren baš zbog činjenice da ljudi ne mogu prihvatiti da poslije smrti im foršpan izgleda kao odjavna scena it Terminatora 2 (znate ono kad mu se screen gasi i onda ništa). Opet ponavljam ja vjerujem u Boga, no također smatram da Bog ne postoji trebalo bi ga izmislit - prvenstveno zbog društvene kontrole.
sad malo off topic no o tome sam puno razmišljao. Ljudi kažu da se "treba" bojati čovijeka koji se ne boji smrti - ja se ne slažem, treba se bojati čovijeka koji smatra da ide u ništa.
looki is offline  
Old 02.03.2008., 15:29   #12
Quote:
looki kaže: Pogledaj post
...no također smatram da Bog ne postoji trebalo bi ga izmislit - prvenstveno zbog društvene kontrole.
Nisi se prvi toga sjetio...
Ne kažem da Ga nema, problem je u našim koncepcijama
Krešimir is offline  
Old 02.03.2008., 15:49   #13
Bog postoji i AMEN.

..., a to da bi ga trebalo izmisli to su gluposti, ima ljudi koji ne vjeruju ni ovako ni onako i točka.

A samim time što smo svijesno biče (netko više, netko manje) je dovoljno.

i sve je stvoreno po Bogu, pogotovo ovo što se je ovdje spomenulo, stvaranje svemira/svijeta. Ovdje je samo znanost da nam možda to prikaže na koji je to način Bog stvorio i ništa drugo. Jer samo po sebi ne nastaje ništa.
HCSC is offline  
Old 02.03.2008., 16:34   #14
Uvijek mi je bilo fascinantno kako to iz (nežive) materije (koja je bez svijesti i bez vlastite slobode izbora) SLUČAJNO i pomoću dugog vremenskog perioda nastane živ organizam sa svijesti i s vlastitom slobodom izbora...
Kako znati kada je nešto slučajno a kada nije?
Što ako svaka čestica u svemiru ima svijest? (kako ju je moguće detektirati?)
Što ako čestice nemaju svijest ali Božja svijest može upravljati svim (neživim) česticama? (Kako to detektirati?)
Kako može mačka zatvorena u kutiji, koja od rođenja do smrti provodi život unutar kutije i opaža samo ono što je unutar kutije, išta znati o znanstveniku koji je promatra izvana kroz staklo samo s njegove strane vidljivim? (Što ako mačka misli da jedino što postoji je ta kutija u kojoj se nalazi? Kako može mačka dokazati da postoji znanstvenik izvan kutije, a kako dokazati da postoji zelena lopta udaljena četiri metra od kutije?)
Sedežničar is offline  
Old 03.03.2008., 00:00   #15
Iako neman znanstvenih, materijalnih i ostalih dokaza, siguran sam da Bog postoji. Religije kažu da je čovjeka i sve oko njega stvorio Bog/Bogovi i prema tom možemo naše postojanje pripisati Bogu. Ali mene muči druga stvar: ako pretpostavimo da je ovo istina, koji je onda smisao postojanja Boga?, čemu postojanje ičega?
johhny_park is offline  
Old 03.03.2008., 00:14   #16
Quote:
johhny_park kaže: Pogledaj post
Ali mene muči druga stvar: ako pretpostavimo da je ovo istina, koji je onda smisao postojanja Boga?, čemu postojanje ičega?
Ako se ograničavaš na postojanje svemira, onda to nema smisla,
ali negdje sam pročitao, da je bog uvijek i oduvujek!
A sad njegov smisao postojanja nezna nitko na ovom planetu.

Uostalom; mi smo samo malo napredniji primati,
šta nas pitaš tako komplicirano pitanje
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 03.03.2008., 00:18   #17
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Uostalom; mi smo samo malo napredniji primati,
šta nas pitaš tako komplicirano pitanje
Eh znam, tu odgovora nema
johhny_park is offline  
Old 03.03.2008., 10:34   #18
Quote:
car kaže: Pogledaj post
Bog postoji i ima par činjenica (dokaza da postoji) prvo da Bog ne postoji i ako umremo umremo nema više ničega čemu uopče živjeti bezveze se mučimo bolje metak u glavu i gotovo, a da Bog postoji tu je i dokaz kako je ukurac nastao svemir nekakvim bigbangom iz ničega. Kako vi to objašnjavate da iz ničega ni vremena ni prostora dođe do takve eksplozije i šta je bilo prije te eksplozije i šta je onda bilo prije toga. Tako možemo do besvjesti nešto je to moralo pogurat nešto što je tu oduvjek i zauvjek. Pa pitanje glasi ako nema Boga kako je to sve nastalo od baš ničega to nije znanstveno moguče ako čemo da znanost sve može objasnit. Kako nešto može nastat bez nekoga ko ga je napravio a tko je onda toga prije nekoga napravio to jednostavno nije moguče., Zvuči kao da ti auto sa neba padne u dvorište čisto tako. Kako znanost to objašnjava
ne bih htio, da se ovo sad pogresno protumaci...
dakle, ako je tako, tko je onda stvorio Boga? - po toj logici, mogli su ga stvorit jedino ljudi sami, svojim vjerovanjem
a koji su to tocno dokazi, da postoji?
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Old 03.03.2008., 11:25   #19
Quote:
car kaže: Pogledaj post
Bog postoji i ima par činjenica (dokaza da postoji) prvo da Bog ne postoji i ako umremo umremo nema više ničega čemu uopče živjeti bezveze se mučimo bolje metak u glavu i gotovo, a da Bog postoji tu je i dokaz kako je ukurac nastao svemir nekakvim bigbangom iz ničega. Kako vi to objašnjavate da iz ničega ni vremena ni prostora dođe do takve eksplozije i šta je bilo prije te eksplozije i šta je onda bilo prije toga. Tako možemo do besvjesti nešto je to moralo pogurat nešto što je tu oduvjek i zauvjek. Pa pitanje glasi ako nema Boga kako je to sve nastalo od baš ničega to nije znanstveno moguče ako čemo da znanost sve može objasnit. Kako nešto može nastat bez nekoga ko ga je napravio a tko je onda toga prije nekoga napravio to jednostavno nije moguče., Zvuči kao da ti auto sa neba padne u dvorište čisto tako. Kako znanost to objašnjava
znači vraćamo se u vrijeme dogmi: BOG POSTOJI I TOČKA!
a one koji sumnjaju ili nedajbože kažu da ne postoji treba spaliti na lomači koju će potpaljivati pravedni anđeli, jel tako?
dok se nije dokazalo da je Zemlja okrugla bilo je :Zemlja je ravna i točka.tko je tvrdio drukčije bio je glupa heretička stoka ( isprike uvaženim precima)
__________________
Nije bogat onaj tko nema nego onaj tko ima.
ravencrow88 is offline  
Old 03.03.2008., 14:57   #20
Dva pitanja.
1. Tko je stvorio boga, da bog stvori svemir.
2. Budući da je odgovor na 1 "ne znam", čemu onda koncept boga uopće. Nepotreban je.
Mi neznamo kako je svemir i mi nastali i tako.

Ako bog postoji, zašto se nebi pucali u glavu i otišli u bolji svijet?
I tako je ovih 70 godina na planetu točkica u usporedbi sa beskonačnostću kod boga (beskonačan život...strašna pomisao)
dobrimag is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.