Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2008., 11:28   #81
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
obožavam tu stranicu!!!!!!!!!!!
O drago mi je da ima još istomišljenika...A skužila sam po stilu tvog namještaja da bi ti se mogla svidjet...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:30   #82
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
Ali ovaj krevet je upravo takav!!!
On je dimenzija 80*200, a kad mu otvoriš sve 3 ladice, rastegneš drugi i podnice i dobiješ ležaj 160!!
Mrak stvar!! BAš zbog toga smo i kupili.
I ladice su super...za igračke, posteljinu, cipele..bilo šta! Velike su!
ček, ček, ček - na ladice se mogu staviti podnice i madrac?
ja sam gledala taj krevet jedno 5 puta u ikei jer mi je prelijep i uvijek mi se činilo da ladice idu "do vrha" otvora, ako kužiš šta mislim, i da ladice nisu na podu nego "vise" u zraku
jel stanu taj drugi rezervni madrac i podnica ispod ovog "regularnog" ili ga moraš negdje po strani držati?
kako je to organizirno?
hvala puno bubek
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:39   #83
i samo da se pohvalim da imam noćne ormariće iz te linije hemnes samo su moji smeđi, jer su mi bijeli jako jeftino izgledali (i to je jedini smeđi namještaj u stanu).
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:25   #84
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
ček, ček, ček - na ladice se mogu staviti podnice i madrac?
ja sam gledala taj krevet jedno 5 puta u ikei jer mi je prelijep i uvijek mi se činilo da ladice idu "do vrha" otvora, ako kužiš šta mislim, i da ladice nisu na podu nego "vise" u zraku
jel stanu taj drugi rezervni madrac i podnica ispod ovog "regularnog" ili ga moraš negdje po strani držati?
kako je to organizirno?
hvala puno bubek
ladice su na podu...ne vise...
podnica stoji jedna na drugoj...tak je napravljen sistem da se izvuče produžetek po potrebi.
a i madraci stoje jedan na drugom jer imaš u ikei kupiti baš za taj krevet, tanji su nego obični madraci pa nije previsoko..
ma super je!!
pogledaj malo bolje kad ideš sljedeći put...
ništa ne stoji sa strane, znaš da Ikea štedi prostor sve je to u dimenziji kreveta!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:26   #85
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
i samo da se pohvalim da imam noćne ormariće iz te linije hemnes samo su moji smeđi, jer su mi bijeli jako jeftino izgledali (i to je jedini smeđi namještaj u stanu).
Superiška!!!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:20   #86
Bebač će jedno vrijeme biti s nama u sobi, iako ćemo mu i jegovu urediti. Dakle kindić kod nas, ostalo u sobici. Boje - zeleno - bijela. Mislim, tek sam na početku, pa sve to slijedi tek na proljeće. Ovo je za sada samo u grubo...
Noa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:25   #87
E da, gledala sam na IKEInoj stranici sobu HENSVIK i mislim da ćemo se za nju na kraju odlučiti...ali velim, daleko je još...
Noa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:23   #88
Ne znam sta da mislim za ovu sobicu

Zanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:25   #89
Quote:
Zanica kaže: Pogledaj post
Ne znam sta da mislim za ovu sobicu
Koji kič...
A tek zastori.... AJME!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:35   #90
bubek - ne mogu sad do ikee, moram mirovati.
reci mi, molim te, je li to nepraktično, ako bi se npr. svaki dan izvlačilo, ta podnica i madrac mislim?
pa ja ne znam, je li to nešto novo ili šta, ja to nisam skužila da je to i dupli krevet.
bila sam jutros gledala na ikeinim stranica, piše doppelbet - a i ne kužim kako ga ovi u ikei nisu razvukli bar jednom koliko sam puta bila.
joj, to mi je sad novi moment...
ja i tako zazirem od stolara i sl. - radije da je to vidim gotovo
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:36   #91
@ zanice, jedino ako imaš spremačicu koja će ti to sve skidat, prat i peglat
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:44   #92
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
reci mi, molim te, je li to nepraktično, ako bi se npr. svaki dan izvlačilo, ta podnica i madrac mislim?
pa ja ne znam, je li to nešto novo ili šta, ja to nisam skužila da je to i dupli krevet.
Jako je praktično za svakodnevnu upotrebu! u sekundi sklopiš i složiš!!
nije novo, takav je taj krevet od uvijek, nisi ga dobro pogledala!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 17:53   #93
pa ne mogu vjerovat
bubek, jel može još jedna info, ne piše na sajtu koliko je debeo madrac? nije pretanak? kvaliteta ok?
jel to ok za svakodnevno spavanje - mislim, hoćete ostaviti taj krevet i poslije da dijete spava na njemu kad poraste?

kako to da niste onda i komodicu hemnes uzeli? mislim, ova vaša mi je najljepša u beby cnetru, ta je i meni favorit, i krevetić iz iste linije
ja si sad u glavi kombiniram isto ormare pax birkeland u glavi, ja bih odmah one 236 visine, dijete će porasti dok dlanom o dlan, a ormara uvijek nekako fali, bar kod mene
i može se i most napraviti, sa onim manjim birkeland, kao kredence, 70 cm visine.
jel glupo da su mi isti ormari u spavaćoj i dj. sobi?
kad su mi ti najljepši
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 17:56   #94
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S99858111

evo, ovako neki most?
znam da nije dobar most po feng shuiu, ali...
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 18:06   #95
inače, u dn. boravku su mi zidovi svjetloplavi, u sp. sobi ljubičasti (trebla je biti lavanda, ali se omaklo ) i u dječjoj (farbano kao moja radna ) njeeežno zeleni.
pa sam mislila na tu zelenu opalit neku valovitu šarenu borduru i ev. gornji dio prefarbat u neku drugu boju i sve skupa naljepit s brrrdom deco fun naljepnica - winnie pooh mi je baš ono
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:38   #96
Joj sve slično kao kod nas ...I nama je baby soba zelena sa decofun ovčicama i s tim namještajem. Izgleda predivno, svi se rastope kad dođu k nama..
Komodica u Ikei mi je bila ok ali ova je PUNO bolja jer onaj drveni dio koji sad služi da beba ne padne sa stola kasnije se skida pa može to biti ormarić za TV. I ladice su predivne, puno čvršće nego Ikeine. Jedino sam kupila ručkice u Ikei i njih stavila na tu komodicu da mi bude komplet
Ovaj most je baš u Ikei složen uz taj krevet...Znaći krevet ispod...može služiti i kao kauč jer ima visoke stranice!
Madraci se vrlodobri...nisu najbolji mogući ali su ok...purpjena, i skida se košuljica za pranje. Debeli su mislim oko 12 cm...normalni su 15 ili 16 cm.
I mi smo uzeli visoke...236 cm i unutra sve one moguće košare, kadice...
Pa kupi za dječju ova vrata se staklom (nije pravo staklo) pa ti neće biti isto kao u spavacoj!!!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:41   #97
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
jel to ok za svakodnevno spavanje - mislim, hoćete ostaviti taj krevet i poslije da dijete spava na njemu kad poraste?
Da, naravno!!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 20:46   #98
bubek, puno ti hvala!
pa madraci onda i nisu tako tanki kako se meni činilo, a i moji na kojima ja spavam su isto samo 13 cm debeli i meni su sasvim ok, isto samo od te pjene, malo su tvrđi, ali meni to paše.

eh, imam ja u spavaćoj sobi 2,5 m paxa, dio ide u kut i od tih 5 vrata dvoje su baš ta sa staklom
sa ručkicama baš kao na linku gore, od kovanog željeza - da paše uz krevet i luster

ima još dva paxa u hodniku, metar sa 2,36 svaki, jedan ima ona najjeftinija bijela vrata, a drugi ima ogledalo na vratima.
i slična vrata su mi i u kupaoni, samo su elementi manji, isto ikea, ova vratašca sa bijelim keramičkim ručkicama:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S49820979

sve na istu foru ali to mi je taaaako lijepo
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 20:50   #99
a za komodicu ti vjerujem da je ova lip poljčane bolja, vidi se i na slici.

sad mi opet palo na pamet, pa šta nije taj krevet hemnes prije imao onaj rub na vrhu u prirodnoj boji drveta? samo ona letvica - sorry, nikako mi nije jasno kako nisam prije skužila da su to 2 kreveta, pa sad staaalno mislim: ma oni su nešto promijenili, ma jesu
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 20:31   #100
Dječja soba



Naišla sam na dobar članak pa ga copyram...

Svaki čovjek na ovom svijetu ima potrebu za privatnošću, potrebu i za najmanjim prostorom kojeg će zvati svojim i u kome će se osjećati sigurno.
Isto tako i vaše dijete. Za njega je dječja soba svijet u kojem sve počinje. Svijet radosti i veselja, mira, sigurnosti, svijet igre, učenja i svijet prvih osjećaja. Stoga ne smijete uzimati projektiranje i dekoriranje dječje sobe zdravo za gotovo.

Kao jedan od prvih i osnovnih čimbenika kod projektiranja dječje sobe jest funkcionalnost. Ovisno o starosti djeteta, njegovim afinitetima i spolu te dimenzijama sobe, funkcionalnost dijelova iste se može mijenjati i modificirati. U načelu dječja soba se dijeli na dio za spavanje, dio za rad (ukoliko je dijete školske dobi) i dio za igru. Oni bi, u svakom slučaju trebali biti u međusobnom odnosu pomoću boja, dekora i zajedničkih elemenata. To nas dovodi do slijedećeg čimbenika a to je sama estetika. Tu govorimo o bojama u sobi, oblicima, dekorima i slično. Boje za dječje sobe bi trebale biti žive, u kombinacijama sa drvnim dekorima radi topline ili pak u međusobnim kombinacijama (npr. crvena, zelena, plava u kombinaciji sa drvom jasena, javora ili breze, žuto-zelena kombinacija, narančasto bijela itd.). Kod novorođenčadi, ipak, ne smijemo pretjerivati sa kričavim kombinacijama, u tom slučaju pastelne boje najviše odgovaraju. Uz postojeće boje koje možete aplicirati na zidove ili na namještaj, koristite i dekore koji estetski odgovaraju bojama identiteta. Isto tako koristite i zavjese i tepihe na podu.

Jedna od mogućnosti jest i ta da cjeli dječji prostor možete izdekorirati u temi djetetovog najdražeg crtanog filma, super heroja, igračke ili nečeg drugog. Pri tome gledajte na to da elementi sa određenom temom budu oni koji se nakon nekog vremena mogu promijeniti ili maknuti. Osnovne elemente ostavite neutralne.

Slijedeći čimbenik koji u dječjoj sobi dolazi do izražaja više od svih ostalih prostorija u stanu jest sigurnost. Djeca su živa i dovoljan je i mali djelić sekunde da se ono ozlijedi ako postoje uvjeti za to. Tako u dječju sobu nikako ne bi trebali stavljati oštre i lako lomljive predmete. Oni su u startu potencijalna opasnost za vaše dijete. Pokušajte izbjegnuti i šiljaste rubove (stol, rub kreveta, šiljaste ručice na elementima…), pogotovo u visini djetetove glave. Ukoliko je nemoguće da izbjegnete opasnosti, pokušajte ih zaštititi gumom, spužvom ili dekorativnom tkaninom čineći iz tog elementa još jedan zabavan detalj. Svakako, ukoliko je moguće pokušajte zamijeniti oštre dijelove zaobljenima.

Kad pričamo o sigurnosti, također pokušajte izbjegavati otvorene utičnice u djetetovom dosegu ili pak ih zaštitite sa postojećim funkcionalnim elementima. Također, sigurnost se odnosi i na stavku na koju većina ljudi ne obraća pozornost, a to je utjecaj kemijskih elemenata na zdravlje vašeg djeteta. Razne površinske obrade lakovima nepoznatog porijekla ili pak koncentracija formaldehida u pločama od kojih je izrađen namještaj, može utjecati na sigurnost vašeg djeteta.

Govoreći o zdravlju, još jedan bitan segment se mora spomenuti, a to je zdravo spavanje. Ono je direktno vezano za razvoj vašeg djeteta u smislu razvijanja kralježnice, a samim time i ostalih dijelova muskulature te je tome dobro predati veliku važnost. Nemojte štedjeti kod kupovine madraca i podloge za vaše dijete.

Za stvaranje atmosfere u djetetovoj sobi koristite rasvjetu, te igru sa zavjesama. Također možete koristiti aplikacije na prozorima. Što se tiče rasvjete, postavite sklopke sa korigiranjem jačine svijetla i time čete postići dobre efekte. Naravno, koristite jače svijetlo kod dnevnih aktivnosti (učenje, igranje, crtanje, pisanje…), a smanjite svijetlo kod odmora i pred spavanje. Ipak, najbolje osvjetljenje je ono prirodno. Stoga, već kod samog izbora dječje sobe gledajte da izaberete onu u koju dopire velika količina dnevne, prirodne svijetlosti.

Ukoliko želite da vam dijete uvijek bude u urednoj i čistoj sobi, organizirajte stvari u određene kutije ili ladice i učinite tako da samo pospremanje igračaka nakon aktivnog dana bude jedan vid igre. U tom slučaju dijete će steći i radne navike, a i naviku da mu soba uvijek izgleda čisto.

Nakon svega, potrebno je reći da je kod projektiranja dječje sobe obavezno uključiti i samo dijete (ili više njih) koji će boraviti u njoj. Jer uzalud vi odabirete prema svojim željama, ako se to djetetu ne sviđa. Slušajte ga, dopustite mu da ima veliku ulogu u odlukama i time će ono biti sretnije u svojoj sobi.
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.