Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 00:58   #2661
jednostavno, isplanirati da od 3 popodne nadalje bude sto manje posla da mogu otvarati blagajne, sto znaci da u 2 mora biti pecen kruh i peciva, frizderi napunjeni sa mlijekom i tako to, uostalom oni te stvari znaju bolje od mene
nedopustivno je da su u 4 popodne otvorene samo 2 blagajne ispred kojih u svakom redu ceka po 10 ljudi pa dajte zvonite sa zvoncem da dodju svi na blagajne, slagat cete robu na police kad prodje guzva
(a to ste uostalom trebali napraviti prije )
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 07:46   #2662
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jednostavno, isplanirati da od 3 popodne nadalje bude sto manje posla da mogu otvarati blagajne, sto znaci da u 2 mora biti pecen kruh i peciva, frizderi napunjeni sa mlijekom i tako to, uostalom oni te stvari znaju bolje od mene
nedopustivno je da su u 4 popodne otvorene samo 2 blagajne ispred kojih u svakom redu ceka po 10 ljudi pa dajte zvonite sa zvoncem da dodju svi na blagajne, slagat cete robu na police kad prodje guzva
(a to ste uostalom trebali napraviti prije )


Udem ja u opcinu, pokucam na vrata br.13, 14, 17 - nema nikoga.
Dodem kod doktora 17 ljudi ceka a dokorice nema.
Nastaviti niz.....
Nitko se ne buni, dok u ducanu treba pricekati 5 min, svi se bune.
Zasto je to tako?
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 08:53   #2663
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
najveca katastrofa je izmedju 3 i 6 popodne, ljudi se vracaju sa posla i odu u Lidl gdje ih doceka kaos pred blagajnama zbog cega radnici u Lidlu ne napune police do 2 popodne pa da ih ima vise na blagajnama kad pocne guzva, zar je to toliki problem?
Mozda zato jer fizicki ne stignu? KretenU.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:32   #2664
tko je kreten, ja koji cekam 10. u redu ispred blagajne zato jer se u trgovini ne znaju organizirati?
veca steta je to sto cekam u redu a ovi na blagajni ne zvone sa zvoncem da se otvore ostale blagajne, to je veca steta nego da ja ne kupim vrecicu cipsa sa paprikom kojeg je ponestalo
ili cu morati uzeti vocni jogurt od breskve umjesto od jagode, prava tragedija
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:38   #2665
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
tko je kreten, ja koji cekam 10. u redu ispred blagajne zato jer se u trgovini ne znaju organizirati?

veca steta je to sto cekam u redu a ovi na blagajni ne zvone sa zvoncem da se otvore ostale blagajne, to je veca steta nego da ja ne kupim vrecicu cipsa sa paprikom kojeg je ponestalo

ili cu morati uzeti vocni jogurt od breskve umjesto od jagode, prava tragedija


Dobro ti je reko
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:41   #2666
E te blagajne su im dno dna,pa Konzum ih tu šiša 300 % barem. Sramota teška
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 07:25   #2667
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Udem ja u opcinu, pokucam na vrata br.13, 14, 17 - nema nikoga.
Dodem kod doktora 17 ljudi ceka a dokorice nema.
Nastaviti niz.....
Nitko se ne buni, dok u ducanu treba pricekati 5 min, svi se bune.
Zasto je to tako?
zato jer doktora trebaju, i doktor je teško zamjjenjljiv, zato kad dodju u dučan, sve to prešućeno izbace na one koje mogu, koji moraju šutiti i klanjat se.
zato bi radje čistila nego u dučanu radila. svaka budala s ceste se istresa, svaka ljenčuga koja nikad nije radila, se dere u lidlu da se otvori blagajna, a vidi da nema ljudi, da se ovi satraše da pune police, raade na blagajni, fruizideri, i ljeto je znači još i go se mora odraditi. I da, lidl neće zaposliti još ljudi, makar se istresali na robove od jutra do mraka. zato jer mogu, zato jer je tržište takvo, i zato jer nikog nije briga za radnike. previše očajnika koji će biti sretni da uskoče na njihovo mjesto. to se zove siromašno društvo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:50   #2668
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
zato jer doktora trebaju, i doktor je teško zamjjenjljiv, zato kad dodju u dučan, sve to prešućeno izbace na one koje mogu, koji moraju šutiti i klanjat se.

zato bi radje čistila nego u dučanu radila. svaka budala s ceste se istresa, svaka ljenčuga koja nikad nije radila, se dere u lidlu da se otvori blagajna, a vidi da nema ljudi, da se ovi satraše da pune police, raade na blagajni, fruizideri, i ljeto je znači još i go se mora odraditi. I da, lidl neće zaposliti još ljudi, makar se istresali na robove od jutra do mraka. zato jer mogu, zato jer je tržište takvo, i zato jer nikog nije briga za radnike. previše očajnika koji će biti sretni da uskoče na njihovo mjesto. to se zove siromašno društvo.


Ako zanemarimo par budala dnevno, rad u ducanu je super. Samo moras biti malo snalazljiv i "placa ce narasti"....naravno uz samokontrolu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:13   #2669
Dosta se pljuje po Lidlu, ali reći ću Vam da naspram ostalih trgovačkih lanaca, nikada nisam naletio na čokoladu sa onim "sivim" niti na sladoled koji je bio otopljen.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:19   #2670
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ne štedi se više na radnoj snazi, jednostavno nje nema.
Kada na burzi tražiš radnike za trgovinu, javi ti se jedan ili dva čovjeka i to ljudi koje ne bi realno zaposlio, jer su totalno nezainteresirani.

Radim u firmi gdje imamo par manjih trgovina i ovo ljeto je kaos...jednostavno nema radnika. Zatvorili smo jednu trgovinu početkom godine, a drugu sada u 8 mjesecu, jer kako što sam rekla, osim što u tim malim trgovinama i nema zarade, jednostavno više nema niti radnika koji žele raditi. Obzirom da nismo ostvarivali dovoljno zarade, odluka je pala da iste zatvorimo, jer nema dovoljno novaca da dobro platiš radnika, odnosno kad uzmeš njihove plaće, režije, najam i krađe i kalo i sve ostalo, odlaziš u minus.

Tako da će se tržište malo opet očistiti, a oni koji će opstati morat će platiti pošteno radnike i to bu na kraju bilo pozitivno za ljude iz te branše.
Koje su to gluposti. Imam frenda SSS, nemre naci posao godinama. Znaci radnog iskustva nema. Javio se i u Lidl i na hrpu drugih mjesta ukljucujci i ducane, pekare, skladista, auto praone, birceve itd - i nitko ne zove da ga zaposli pa i na minimalac. A zdrav, normalan tip. A kao ne mogu se naci radnici...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:21   #2671
meni se nikad nije dogodilo da dođem u Lidl i čekam predugo u redu, a bilo je gužve ( pogotovo u onom kod zapadnog, na novoj cesti)
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:22   #2672
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
meni se nikad nije dogodilo da dođem u Lidl i čekam predugo u redu, a bilo je gužve ( pogotovo u onom kod zapadnog, na novoj cesti)
Općenito po meni najveći problem u dućanima Hrvatskoj je što često nema blagajni samo za gotovinu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:27   #2673
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Koje su to gluposti. Imam frenda SSS, nemre naci posao godinama. Znaci radnog iskustva nema. Javio se i u Lidl i na hrpu drugih mjesta ukljucujci i ducane, pekare, skladista, auto praone, birceve itd - i nitko ne zove da ga zaposli pa i na minimalac. A zdrav, normalan tip. A kao ne mogu se naci radnici...
meni je ovo totalni bulšit, s oproštenjem.
da baš nikakav, ali nikakav posao ne može nać godinama?
da nije jedan od onih koji traži posao a boga moli da ga ne nađe?

bivša frendica je kukala kako nigdje ne može nać posao, pljuvala po domovini i slični ispadi da bi na kraju ispalo da su je tolko puta zvali al ona je eto, morala ić u kino ili na depilaciju baš taj dan pa nije mogla doć radit. na kraju je odselila.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Općenito po meni najveći problem u dućanima Hrvatskoj je što često nema blagajni samo za gotovinu.
pa kad bi babeci navalili sa sitnim novcima, tek bi tad čekali u redu.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:38   #2674
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
meni je ovo totalni bulšit, s oproštenjem.
da baš nikakav, ali nikakav posao ne može nać godinama?
da nije jedan od onih koji traži posao a boga moli da ga ne nađe?

bivša frendica je kukala kako nigdje ne može nać posao, pljuvala po domovini i slični ispadi da bi na kraju ispalo da su je tolko puta zvali al ona je eto, morala ić u kino ili na depilaciju baš taj dan pa nije mogla doć radit. na kraju je odselila.
Cuj, gledas oglase na moj-posao i ostalim portalima i saljes prijavu za te jednostavne poslove. Ako vidis na papiru napisano na bircu/pekari/praoni i sto vec trazimo djelatnika javiti se na broj - i nazoves, oni uzmu podatke i sve oko toga i vise te nikad ne nazovu da dodjes raditi - kaj bi sada ti?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:43   #2675
Upalio telefon ? Puno se toga promijenilo u zadnjih pola godine, poceli ducani i kafane jedni drugima otimati osoblje.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:43   #2676
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
E te blagajne su im dno dna,pa Konzum ih tu šiša 300 % barem. Sramota teška
U Lidl najcesce odem zbog brzih blagajni, jer kad baba u Konzumu izvadi hrpu racuna i novce u maramici olinjam se.... A vec sam dovoljno olinjan, pa mi novo linjanje ne treba... Ko slothovi u Zootopiji, i baba i blagajnica...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:46   #2677
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Upalio telefon ? Puno se toga promijenilo u zadnjih pola godine, poceli ducani i kafane jedni drugima otimati osoblje.
Da koje ima iskustva. Ako nitko sekunde nije nigdje radio ikad u zivotu nije bas tako zanimljiv. Svi bi nekog sa iskustvom, pogotovo ako je musko. Nece ga valjda oni uciti nositi tacnu, raditi kavu i tociti pivu. Ako je zensko i nema iskustva a ima izgled - moze proc u bircevima. Dapace jos ce se i potruditi da je nauce
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:49   #2678
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
U Lidl najcesce odem zbog brzih blagajni, jer kad baba u Konzumu izvadi hrpu racuna i novce u maramici olinjam se.... A vec sam dovoljno olinjan, pa mi novo linjanje ne treba... Ko slothovi u Zootopiji, i baba i blagajnica...
Samo kaj hrpa prehrambenih proizvoda u Lidlu ima glukozno-fruktozni sirup umjesto secera da budu jeftiniji. A do pojave toga Ameri su bili mrsavi kao Europljani. A sada znamo kakvi su.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:13   #2679
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
U Lidl najcesce odem zbog brzih blagajni, jer kad baba u Konzumu izvadi hrpu racuna i novce u maramici olinjam se.... A vec sam dovoljno olinjan, pa mi novo linjanje ne treba... Ko slothovi u Zootopiji, i baba i blagajnica...
u zagrebu konzum nosi titulu najsporijih blagajni ogromna je razlika naspram splita sta mi je cudno jer smo mi poznati ljenjivci
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:37   #2680
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj, gledas oglase na moj-posao i ostalim portalima i saljes prijavu za te jednostavne poslove. Ako vidis na papiru napisano na bircu/pekari/praoni i sto vec trazimo djelatnika javiti se na broj - i nazoves, oni uzmu podatke i sve oko toga i vise te nikad ne nazovu da dodjes raditi - kaj bi sada ti?
tko hoće radit, za njega će uvijek bit posla.

nek traži nešto drugo. oke, kužim, teško je nać posao. ali ja nikad nisam, od 17 godine od kad sam završila srednju i upisala faks, bila bez posla. išla sam od dućana do dućana i tražila studentske poslove, davala instrukcije iz fizike i matematike, čuvala djecu, kajaznam. hrpa toga.
otišla u kvartovski birc i zamolila da me pomalo uče kako se kuha kava i kako se konobari. ja sam znatiželjna po prirodi pa sam se na takve načine "apgrejdala".

ako nema ni godine iskustva, neće ga zaposliti jer ono, kako možeš imati toliko godina( ne znam koliko ima, pretpostavljam bezveze) a ni dana iskustva. šta si radio od kraja srednje/faksa?

oke, sad sam fakat otišla off.

evo, konkretno kaj se tiče lidla. frend radi na part time. 4-5 sati dnevno i skupi oke lovu. radi apsolutno sve i on kaže da je zadovoljan radom tamo iako se ponekad ubiju od posla ( no njegove radne navike nisu mjerilo što je točno ubijanje od posla )
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.