Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 00:29   #2721
Što se tiće ˝šrot˝ robe tako je u svim trgovačkim lancima u Hr kod nas je sve druga klasa
A npr u Slo hofer ima iste proizvode kao u ostatku EU
Jel to do naših debilnih zakona i neprovođenja istih jer eto kod nas je normalno da sve radi 24h 365 dana u godini

Jedino što mogu pohvaliti u lidlu je parkside alat mislio sam da je smeće ali imam nekek njihove alatke i stvarno su kvalitetne iako hoby alat neke profi stvari su mi prije odlazile od njihovog alata
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 06:11   #2722
Pokretaču teme:

Lidl je svemirski brod u odnosu na, recimo, Konzum, kojeg pokušavaš na ovaj način, i relativiziranjem, odbraniti.
Od ljubaznosti trgovaca, brzine blagajnika, čistoće dućana, opremljenosti i uređenosti istog, preko kvalitete proizvoda koje prodaju, mogućnosti reklamacija i odnosa prema njima, broja i količine hrvatskih proizvoda (ne proizvedenih u Srbiji i Poljskoj pa prepakiranih ovdje) pa do plaća zaposlenih.

Htio ti to priznati ili ne.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:10   #2723
Bar se Lidlu ne može zamjeriti los odnos prema kupcu-taj lampion će ti zamijeniti bez problema.

A živce čuvaj za nešto skuplje od 10,99 kn
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 09:47   #2724
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Pokretaču teme:

Lidl je svemirski brod u odnosu na, recimo, Konzum, kojeg pokušavaš na ovaj način, i relativiziranjem, odbraniti.
Od ljubaznosti trgovaca, brzine blagajnika, čistoće dućana, opremljenosti i uređenosti istog, preko kvalitete proizvoda koje prodaju, mogućnosti reklamacija i odnosa prema njima, broja i količine hrvatskih proizvoda (ne proizvedenih u Srbiji i Poljskoj pa prepakiranih ovdje) pa do plaća zaposlenih.

Htio ti to priznati ili ne.
Gdje si iščitao da ja pokušavam nekoga obraniti? Zar LIDL i ostali imaju imunitet od kritiziranja?

Ja sam recimo (sada će opet biti da branim nekog ), puno zadovoljniji uslugom u Plodinama pa i u Konzumu. Usluživanje kupaca u LIDLU je svedeno na brzinsko odmahivanje rukom u smjeru police gdje bi se proizvod trebao nalaziti,a i smješak im je često nepoznat pojam unatoč dobroj plaći. To su MOJA iskustva.
Glede samog prostora, po mom mišljenju sve tu negdje, (moj LIDL ima groznu ponudu povrća i voća, ono skoro pa ni ne liči na sebe), i imam dojam razbacanosti, ljudi to prevrću prebacuju, a nitko da to malo posloži, dovede u red
I još jedna stvar, od koje zazirem u LIDLU, njihova samoposlužna pekara :zbljuv: :zbuljv:
Nehigjensko do bola, na dugo i na široko ne postoji valjda ispipanija i bakteriziranija roba od tog njihovog kruha

Ja se veslim pultu u svom lokalnom marketu gdje mi teta u pregači i rukavcima lijepo ubaci kruh u škartoc, onako fini i mirisni ujutro
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 10:03   #2725
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Gdje si iščitao da ja pokušavam nekoga obraniti? Zar LIDL i ostali imaju imunitet od kritiziranja?

Ja sam recimo (sada će opet biti da branim nekog ), puno zadovoljniji uslugom u Plodinama pa i u Konzumu. Usluživanje kupaca u LIDLU je svedeno na brzinsko odmahivanje rukom u smjeru police gdje bi se proizvod trebao nalaziti,a i smješak im je često nepoznat pojam unatoč dobroj plaći. To su MOJA iskustva.
Glede samog prostora, po mom mišljenju sve tu negdje, (moj LIDL ima groznu ponudu povrća i voća, ono skoro pa ni ne liči na sebe), i imam dojam razbacanosti, ljudi to prevrću prebacuju, a nitko da to malo posloži, dovede u red
I još jedna stvar, od koje zazirem u LIDLU, njihova samoposlužna pekara :zbljuv: :zbuljv:
Nehigjensko do bola, na dugo i na široko ne postoji valjda ispipanija i bakteriziranija roba od tog njihovog kruha

Ja se veslim pultu u svom lokalnom marketu gdje mi teta u pregači i rukavcima lijepo ubaci kruh u škartoc, onako fini i mirisni ujutro
lidl izgleda kao nepospremljeno skladište i stvarno djeluje nehigijenski, bljak
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 10:06   #2726
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Kada je to izražavanje nezadovoljstva postalo "rvatsvo"?
Zar je loše što za svoj novac želim najbolje?
Hahaha za tu svoju lovu kod lopine todoriča i ostale kompanije gdje kupuješ Hrvatsko a u biti belgijsko mljeko zadnje klase isto tako i meso smrznuro 40 g.Vozim kamion često za Belgiju,slobodno vrijeme kratim sa razgovorima sa kolegama vozačima koji voze dobru robu u te zemlje a uvoze šroz u Hr.Sam ti kupuj hrvatsko.Ja zadnjih 20 g meso kupujem na selu od provjerene kvalitete.A ti kupuj meso na akciji po 19.99.Probaj bacit samo komad tog mesa nekom peseku,bude ga pomirišo i okreno se od njega
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:03   #2727
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Hahaha za tu svoju lovu kod lopine todoriča i ostale kompanije gdje kupuješ Hrvatsko a u biti belgijsko mljeko zadnje klase isto tako i meso smrznuro 40 g.Vozim kamion često za Belgiju,slobodno vrijeme kratim sa razgovorima sa kolegama vozačima koji voze dobru robu u te zemlje a uvoze šroz u Hr.Sam ti kupuj hrvatsko.Ja zadnjih 20 g meso kupujem na selu od provjerene kvalitete.A ti kupuj meso na akciji po 19.99.Probaj bacit samo komad tog mesa nekom peseku,bude ga pomirišo i okreno se od njega
Gdje sam ja to rekao da kupujem meso u trgovačkom centru? Bilo kojem?

Kupovao sam ispočetka, i prestao sam nakon što sam skužio da ni u Lidlu nije bolje, što se mesa tiče.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:24   #2728
Znam otprilike kako neke stvari funkcioniraju kod trgovačkih centara, ali i kod uvoznika mesa. Većina mesa dolazi iz Rumunjske i Bugarske, nešto kao živa stoka, a nešto kao vakuumirane polovice. Sve meso se kontrolira analizama po raznim pravilnicima koje ima RH i to meso je "ispravno". To je ono kaj ide u supermarket mesnice. Kolko sam skužio iz priče ljudi koji rade tamo, najbolje meso završi u Metro-u jer ja oni najskuplje plaćaju.
Za Lidl znam da im se sva roba iz skladišta uzima na analizu random uzorcima s paleta koje dolaze i testiraju na razne vrste bakterija. Čak im dolaze u dućane i uzimaju briseve iz dijela ti je pekara, frižidera, traka na blagajni, pa i ruke radnika, ali i ona kliješta za uzimanje peciva. Nakon što vidiš koliko testova šalje lidl na analizu jasno ti je koliko se trude na policama imat ispravnu hranu. Bilo bi super kad bi znao kaj recimo drugi supermarketi rade po tom pitanju i mogao usporediti.
dotore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:35   #2729
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Znam otprilike kako neke stvari funkcioniraju kod trgovačkih centara, ali i kod uvoznika mesa. Većina mesa dolazi iz Rumunjske i Bugarske, nešto kao živa stoka, a nešto kao vakuumirane polovice. Sve meso se kontrolira analizama po raznim pravilnicima koje ima RH i to meso je "ispravno". To je ono kaj ide u supermarket mesnice. Kolko sam skužio iz priče ljudi koji rade tamo, najbolje meso završi u Metro-u jer ja oni najskuplje plaćaju.
Za Lidl znam da im se sva roba iz skladišta uzima na analizu random uzorcima s paleta koje dolaze i testiraju na razne vrste bakterija. Čak im dolaze u dućane i uzimaju briseve iz dijela ti je pekara, frižidera, traka na blagajni, pa i ruke radnika, ali i ona kliješta za uzimanje peciva. Nakon što vidiš koliko testova šalje lidl na analizu jasno ti je koliko se trude na policama imat ispravnu hranu. Bilo bi super kad bi znao kaj recimo drugi supermarketi rade po tom pitanju i mogao usporediti.

To ne mogu znati, ali opet, u drugim lancima pristup "otovorenoj hrani" je kontroliran. Konkretno u plodinama ili konzumu postoje dvije tri osobe koje rade na kruhu, i imaju uniforme i rukavice ( i pretpostavljam da imaju sanitarne knjižnice)
S druge strane, u Lidlu imaš tu njihovu pekaru, s klještima koja naravno nitko ne koristi nego svi guraju ruke i pipkaju kruh i peciva
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:40   #2730
Ja ću kratko..

Ajde mi navedi barem jednu trgovinu ( osim Lidla ) gdje će ti na na tvoj zahtjev kada im vratiš robu sa kojom, recimo nisi zadovoljan, jer ti se više ne sviđa boja, bez pogovorno i bez ikakvih dodatnih pitanja,zapisnika,upisnika i objašnjavanja,vratiti novac u roku odmah.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:02   #2731
Hm, pa Lidl je prvi u HR uveo to da bez velikih pitanja može vratiti svu robu koja ti se ne sviđa, bez ikakvih pitanja.

Dramiš bez veze.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:02   #2732
Ja imam samo dobra iskustva u Lidlu: jednom im nije radio POS aparat, a ja nisam imala keša pa su mi oprostili tih 2 i nešto kune (dvije kajzerice). Nije neka cifra, ali ne vjerujem da bi to napravili u drugim dućanima. Par dana kasnije smo htjeli vratiti pare, no rekli su da je to već uračunato u obračun.

Imaju najbolje mlince (okusi zavičaja) i najjeftinije - drugdje su po 7-8 kn i više a ne vrijede ni 2 kn, u Lidlu su 4 i nešto sitno kune i uvijek su savršeni.

Imaju super odjeću.

Jedino mi je žao što rade presing na blagajnike da budu što brži, a uvjerljivo su najbrži od svih dućana.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:10   #2733
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Hm, pa Lidl je prvi u HR uveo to da bez velikih pitanja može vratiti svu robu koja ti se ne sviđa, bez ikakvih pitanja.

Dramiš bez veze.
A čuj, budući da se dramilo radi jedne lipe, ne vidim u čemu je problem s 11 kuna.
Ponavljam, ako vam ne smeta, vi slobodno bacate novac
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:16   #2734
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Ja imam samo dobra iskustva u Lidlu: jednom im nije radio POS aparat, a ja nisam imala keša pa su mi oprostili tih 2 i nešto kune (dvije kajzerice). Nije neka cifra, ali ne vjerujem da bi to napravili u drugim dućanima. Par dana kasnije smo htjeli vratiti pare, no rekli su da je to već uračunato u obračun.

Imaju najbolje mlince (okusi zavičaja) i najjeftinije - drugdje su po 7-8 kn i više a ne vrijede ni 2 kn, u Lidlu su 4 i nešto sitno kune i uvijek su savršeni.

Imaju super odjeću.

Jedino mi je žao što rade presing na blagajnike da budu što brži, a uvjerljivo su najbrži od svih dućana.
Pa i meni oprosti blagajnica kunu dvije u lokalcu, a kamo li neće ona u supermarketu koja ima 200 mušterija u sat vremena, di bi još stigle da moraju to pamtit

Mlince sam već pohvalio, to je jedna od rijetkih (meni) dobrih stvari u Lidlu, drugdje su bezobrazno skupi
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:19   #2735
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A čuj, budući da se dramilo radi jedne lipe, ne vidim u čemu je problem s 11 kuna.
Ponavljam, ako vam ne smeta, vi slobodno bacate novac
Dramiš ti - radi 11 kuna otvaraš temu, a robu možeš vratit.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:26   #2736
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Dramiš ti - radi 11 kuna otvaraš temu, a robu možeš vratit.
Ne mogu, jer mi se ne isplati, više bi potrošio benzina nego što roba vrijedi. Ali samo da se zna.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:47   #2737
Jel to njihov problem što se tebi ne isplati vratit robu? I da ti putne troškove isplate, opet bi se jada'
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:52   #2738
da li se dobiva kakva nagrada za otvaranje postova?
Radi 10,99 koje mozes dobit nazad toliko dramit.još samo reci da kupuješ robu 1x godišnje pa sljed godinu dana neces u lidl
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:53   #2739
Još uvijek nisi objasnio, kako si uspio naći pokvarenu konzervu u Lidlu?

Sve se može pokvariti ali nešto zapakirano u konzervi teško.
onttario is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:56   #2740
Quote:
onttario kaže: Pogledaj post
Još uvijek nisi objasnio, kako si uspio naći pokvarenu konzervu u Lidlu?

Sve se može pokvariti ali nešto zapakirano u konzervi teško.

Imala je neki sluzavi film, i čudan miris, otkud da ja znam. Nisam kemičar ili biololog pa da znam što je. Ali je bilo
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.