Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2010., 12:39   #41
Mama mi radi u jednom DV u Zagrebu pa sam otprilike upoznat s time, pa ti zato kažem da ćeš samo gubiti vrijeme i živcirati se.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:43   #42
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Mama mi radi u jednom DV u Zagrebu pa sam otprilike upoznat s time, pa ti zato kažem da ćeš samo gubiti vrijeme i živcirati se.
znam ali tako me pere ta nepravda da ti ne mogu opće opisat znam da svaki vrtić dobije iz ministarstva popis djece koju moraju upisati, znam da puno ljudi nađe neku vezu, znam isto tako da u grupi, gdje mi stariji sin ide, ima dvoje djece čije majke ne rade ali uredno klinci idu u vrtić... i zlo mi je od toga! nemam ja ništa protiv da se prime sva djeca ali ako postoje kriteriji, za sve bi trebali biti isti. da, znam, sad sam zazvučala ko da sam pala s Marsa... najviše od svega me smeta činjenica da su se dječica praktički tek rodila a već moraš tražiti veze, vezice.... kaj će bit kasnije
blatruc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:55   #43
Ne znam što bih ti rekao... ali da, istina je da ima djece čiji roditelji ne rade i djeca im idu u vrtić (i još ga ne plaćaju). Ali budi sigurna da niti odgajateljice nisu sretne s time. Većinom baš takva djeca rade najveće probleme, redovito ostaju na dežurstvima (iako starci ne rade)...
Ipak je najveći problem što u vrtićima nema mjesta; mama mi je rekla da je ove god. odbijeno preko 300 molbi za upis u njezin vrtić jer jednostavno nema mjesta (a i ovako grupe imaju po 25 djece što je stvarno maksimum).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:30   #44
Možeš napisati žalbu i predati u vrtić gdje si odbijena. U žalbi kratko navedeš osobne podatke sebe, oca, djeteta i navedeš na što se žališ i čime si nezadovoljna. Mislim da ti je rok 2 tj, od jučer, predaj žalbu u tajništvo i traži potvrdu o predaji, dakle urbroj i datum, potpis službene osobe te žig ustanove.
Sretno.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:43   #45
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Možeš napisati žalbu i predati u vrtić gdje si odbijena. U žalbi kratko navedeš osobne podatke sebe, oca, djeteta i navedeš na što se žališ i čime si nezadovoljna. Mislim da ti je rok 2 tj, od jučer, predaj žalbu u tajništvo i traži potvrdu o predaji, dakle urbroj i datum, potpis službene osobe te žig ustanove.
Sretno.
hvala ti na odgovoru nego, znaš li možda na što bih se mogla pozvati ako bih tražila uvid u spise (da vidim ko to ima prednost pred nama), je li to pravo na pristup informacijama ili kaj...?
blatruc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:46   #46
Quote:
blatruc kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru nego, znaš li možda na što bih se mogla pozvati ako bih tražila uvid u spise (da vidim ko to ima prednost pred nama), je li to pravo na pristup informacijama ili kaj...?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=530839
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:50   #47
Ne očajavaj, idi ravnateljici i razgovaraj djeca se ne upisuju samo u njihovim rokovima nego cijelu godinu ak ima mjesta. dosta ljudi se seli ili dobiju drugdje mjesto pa se nadje slobodnih, govorim iz iskustva.Da vidiš popis upisane dijece mrak bi ti pao na okice tak je kod nas u novom zgbu a sumnjam da je i drugdje različito, recimo ti iz kvarta nemreš a neko 15 km dalje može jer mu je to uz put kad ide na posao, najbitnije da ste ti i muž zaposleni
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:53   #48
hvala ali već sam i tamo pisala ali konkretan odgovor nisam dobila - na što se pozvati?? ne želim ispasti neozbiljna prilikom sastavljanja žalbe, ak me razmeš htjela bih se točno pozvati na to i to, dakle, da vidim ZAŠTO nismo primljeni
blatruc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:56   #49
a jesi dobila odgovor zakaj nije dijete primljeno, dali je vrtić u kvartu, koliko ih ima još u okolici cca 5 km??
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:11   #50
Quote:
samo pitam kaže: Pogledaj post
a jesi dobila odgovor zakaj nije dijete primljeno, dali je vrtić u kvartu, koliko ih ima još u okolici cca 5 km??
jučer sam samo vidjela popise i tamo stoji da nismo dobili mjesto a prijavili smo se u tri vrtića!!! sad slažem tu neku žalbu pa će mi onda tek valjda reć zakaj nismo upali.... inače, prijavili smo se u tri vrtića, sva tri su u kvartu...
blatruc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:13   #51
imaš pm
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 17:41   #52
Quote:
blatruc kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru nego, znaš li možda na što bih se mogla pozvati ako bih tražila uvid u spise (da vidim ko to ima prednost pred nama), je li to pravo na pristup informacijama ili kaj...?
Ne možeš tražiti uvid u spise, tj. možeš tražiti, ali nečeš dobiti obzirom da se radi o osobnim podacima za mldb. djecu.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 13:01   #53
Nećakinja mi je rođena u veljači 2008 godine, upisana u vrtić u svibnju 2009, ali nije primljena te godine već je rećeno da je prva za upis ove godine. Sad u svibnju ponovno upisana nije primljena niti ove godine....objašnjenja nema. S toga sve je to banana.
Sestra i šogor su oboje zaposleni, a starija nećakinja več ide u taj isti vrtić...tako da imaju svu moguću prednost pri upisima...ali ništa i neda se ništa napraviti.
starakuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 12:10   #54
Visina subvencije za vrtić

Moje dijete nema pravo na vrtić u općini Viškovo??!!

Roditelji djece predškolskog uzrasta općine Viškovo pokreću peticiju protiv ishitrene i duboko nepravedne Odluke o subvenciji boravka djece u ustanovama predškolskog odgoja koju je donijelo Općinsko vijeće Općine Viškovo na svojoj 12. sjednici održanoj 29. srpnja 2010.g.
Slažemo se s odlukom da visina subvencije od strane Općine Viškovo ovisi o primanjima roditelja, što dosad nije bio slučaj (svi su plaćali jednako, s izuzetkom općinskog vrtića), ali se protivimo odluci da roditelji s prebivalištem izvan Općine Viškovo, kao i roditelji s prosječnim i iznadprosječnim primanjima, plaćaju vrtić 1200 kn, odnosno, punu cijenu vrtića od 1900 kn mjesečno (subvencija 0 kn).

To je veliki udar na ionako opterećeni budžet viškovskih i ostalih roditelja, ali i TEMELJNO KRŠENJE PRAVA SVAKOG DJETETA NA PREDŠKOLSKI ODGOJ I OBRAZOVANJE, jer boravak djece u redovnom programu ustanova predškolskog odgoja postaje LUKSUZ, koji mnogi roditelji (pogotovo s dvoje ili više djece predškolske dobi) više neće moći priuštiti.

Predlažemo da raspon roditeljskog mjesečnog izdatka za vrtić bude u rasponu od 550 do 1000 kn, ovisno o primanjima roditelja.

Molimo Vas za pomoć u bilo kojem obliku (pravnu, medijsku, savjet) jer nam je prijeko potrebna, jer i moje dijete ima pravo na vrtić a općina Viškovo mu to uzima.
hocuiciuvrtic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 15:38   #55
Vrtić u prirodi- jesam li dužna ići?

Ne znam jesam li na pravom mjestu,ako nisam slobodno me premjestiteNaime radim u dj.vrtiću već par god.po zamjenama(isti vrtić skroz).U starijioj vrtićkoj skupini,ove god.očekuje nas odalzak s djecom u grad mladih( vrtić u prirodi).Tamo boravimo od pon.do petka 24h na dan.Sad problem je što sa mojim 9god.djetetom u to vrijeme?Inače ja dijete sa dijagnosticiranom astmom već 6.god.i podebljim dosjeom sa srebrnjaka!Zanima me imam li pravo tražiti da ne idem u grad mladih?Kome se uopće obratiti po tom pitanju?I odgajatelji je li nam to u opisu posla?????ako netko zna?
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:28   #56
Neznam kako stvari stoje s pravne strane, da li ti je to u opisu posla ili ne (iako pretpostavljam da jest, nešto što je u planu i programu za stariju skupinu, ako je ti vodiš, mora ti bit u opisu posla)ali rekla bih ovo:
Naravno da možeš tražit da ne ideš, sve se može reći i tražiti, ali odvaži posljedice...sama najbolje možeš procijeniti kako bi se na to gledalo u kolektivu..
Šta nema nitko tko bi mogao te dane biti s tvojim djetetom...tata....baka???
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 23:22   #57
Ma to i mene brine s obzirom da nisam za stalnoBake rade i žive u slavoniji,tata može,al on radi od jutra do sutra i ovako se jedva krpamo s jednom tetom čuvalicom od kada nema boravka u školi.Koliko znam to nam ne stoji u opisu radnog mjesta niti je obvezna ići svaka predškolska grupaA i nemrem si zamisliti da se on guši doma od kašlja(i sad smo u grdom bronhitisu),a ja nemrem domaHtjela sam vidjeti samo jel netko koristio i jel uopće uvažavaju tu dijagnozu kao isprikuA jesam ga zapetljala...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 12:20   #58
bar kolko se sjećam, naša učiteljica u nižim razredima osnovne, samohrana majka, vodila je sa sobom svojeg sina dok smo išli na školu u prirodi. jel postoji mogućnost da i ti svojeg sina uzmeš sa sobom? općenito, kao odgojitelj, nisam čula da se s djecom vrtićke dobi ide na izlete od par dana, osim na ljeto na more, ali ni to ne idu svi.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 12:24   #59
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
bar kolko se sjećam, naša učiteljica u nižim razredima osnovne, samohrana majka, vodila je sa sobom svojeg sina dok smo išli na školu u prirodi. jel postoji mogućnost da i ti svojeg sina uzmeš sa sobom? općenito, kao odgojitelj, nisam čula da se s djecom vrtićke dobi ide na izlete od par dana, osim na ljeto na more, ali ni to ne idu svi.
ovo je i meni palo na pamet... ali napisala je da bude to od pon-pet... kako opravdati onda djetetu izostanke u školi?...
nemre se to baš samo tako...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:24   #60
pa mislim da je opravdano ako se kaže da dijete ide s majkom na put jer se nema tko drugi brinuti za njega, a uz to još ima i zdravstvenih poteškoća.
valjda ovisi od škole do škole, ali mislim da nebi trebalo biti problema, jer takav izlet, pa makar i na mars JE OPRAVDAN.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.