Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2008., 14:39   #1
Vreće za spavanje

Drage mame, imate li iskustva s vrećama za spavanje?

Ja razmišljam da nabavim jednu za svoju mezimicu, jako mi se sviđa ideja samo ne znam koliko bi to bilo izvedivo budući da je mezimica već 4 mjeseca stara i do sad je spavala pod dekicom. Do sad je to bilo koliko toliko u redu, nije se puno meškoljila i ostala bi pokrivena, ali sad kako je nalazim svakako okrenutu u kinderbetu a dekicom posvuda osim na njoj, razmišljam da kupim vreću za spavanje. Krenuli smo spavati cijelu noć, valjda će tako i ostati , a kako mama spava tvrđe od djeteta, pronalazim je ujutro bez dekice/plahtice na sebi, srolanu ispod nje ili na drugom kraju kreveta, a njoj rukice hladne, obrazi hladni...Možda je čudno sad za ljeto, ali nama u kući stvarno padne temperatura preko noći, čist je friško ujutro i bojim se da se ne prehladi.

Pod čime ili u čemu spavaju vaša djeca?
Jel netko koristi te vreće za spavanje? Vidim ima različitih debljina i dužina (i to me muči, kak veliku kupit)
Kako su se navikli na te vreće? Jel teško naviknut ih da spavaju u njima ako nisu spavali u njima od početka?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 14:45   #2
Da, moje dijete ima 2,5 godina i gotovo cijelo vrijeme spava u vrećici (osim kad je jako vruće). Meni su te vreće super jer uopće ne moraš brinuti da li se dijete otkrilo. Veličina ima raznih, debljina isto tako različitih. Uglavnom kupiš prema veličini djeteta pa još veću tako da se dijete može okretati bez da se zaplete. Definitvno preporučam!
zyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 14:48   #3
beštijica je spavala u vreći do negdje 3 mjeseca kad joj je postala i premala i predebela
kako nisam uspjela kupiti odgovarajući prije no što ošli na more (a teško je nać dobru ljetnu vreću za spavanje, jedino što sam našla je neka univerzalna od 0 do 12 mjeseci, oooogromna, beba bi mi se utopila u tome) sad se već naučila spavat bez vreće
a pokretnija je milijun posto nego što je bila i stalno ju nalazim otkrivenu, koliko god dekicu zakačila ispod nje
pokušat ću opet s vrećom jer mislim da je to super, iako sumnjam da će ju prihvatit sad kad toliko obožava lamatat nogama i rukama
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 14:50   #4
ja sam svoju curu sa 2 mjeseca počela stavljati u vreću jer je počela zima a ona je se otkrivala...sada po ljeti je nisam stavljala jer spava samo u bodiću bez pokrivanja jer mi se uvijek razotrikje ali sada na jesem opet ide u svoju vreću ...

ja imam neku srednju debljinu bez rukama jer ipak nikad nije toliko hladno da bi trebala neku jako debenu vreću..znam da ima i skroz tankih za ljeto ali nije mi bilo potrebno kupovati...

meni je to jako korisna stvar jer mi se razotkriva (to rade većino bebe) i nemogu uvijek visiti nad njom i pokrivat je jer ipak bi i ja htjela malo spavati

veličine?

ona su uvijek dosta duge....meni može sigurno prva biti do 1,5 godine a poslje toga ću kupiti drugu ...

svakako bi preporučila i sve je to stvar navike....ali i da neće u vreću morala bi mi se naviknuti jer sigurno neću gledati da mi je po zimi razotkrivena i prehlađena
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 14:50   #5
Mene zanima i kako iskombinirati tu vreću s dojenjem i uspavljivanjem?
Možda je bezvezno pitanje, ali moja mala neće zaspati sama u kinderbetu pa je ne mogu samo u vreći spustiti i odšetati iz sobe. uspavljivanje nam uključuje i hranjenje i malo nosanja (kako kad) pa kad da je strpam u vreću? Prije cicanja, poslije? kad je već uspavana (razbudit ću je)? Kako strateški to izvesti?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 14:51   #6
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Mene zanima i kako iskombinirati tu vreću s dojenjem i uspavljivanjem?
Možda je bezvezno pitanje, ali moja mala neće zaspati sama u kinderbetu pa je ne mogu samo u vreći spustiti i odšetati iz sobe. uspavljivanje nam uključuje i hranjenje i malo nosanja (kako kad) pa kad da je strpam u vreću? Prije cicanja, poslije? kad je već uspavana (razbudit ću je)? Kako strateški to izvesti?
navečer je okupaš, presvučeš, staviš u vreću i poslje toga hraniš i uspavljuješ
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 14:56   #7
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a pokretnija je milijun posto nego što je bila i stalno ju nalazim otkrivenu, koliko god dekicu zakačila ispod nje
pokušat ću opet s vrećom jer mislim da je to super, iako sumnjam da će ju prihvatit sad kad toliko obožava lamatat nogama i rukama

Ovo boldano i mene muči.Ovo moje čudo lamaće da je to strašno. Noge su stalno u zraku (jel to moguće kod vreće?) i bojim se da će se razbuditi ako bude sputana. Zasad se još ne okreće po noći na trbuh(je tu i tamo, ali u budnom stanju) a kad bude u vreći hoće li se zaplest?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:46   #8
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ovo boldano i mene muči.Ovo moje čudo lamaće da je to strašno. Noge su stalno u zraku (jel to moguće kod vreće?) i bojim se da će se razbuditi ako bude sputana. Zasad se još ne okreće po noći na trbuh(je tu i tamo, ali u budnom stanju) a kad bude u vreći hoće li se zaplest?
O moj i u vreći mlati bez problema....

Imali smo zimsku i super je bila...a ova ljetna je od 0-12 pa se skoro izgubi u njoj iako ima 8 i pol mj... al ga ne stavljam u nju jer je vruće...

Bit će dobra i po zimi jer ću ga preko nje pokrit s poplunom i neče ga moć tako lako bacit sa sebe...

A ako imate tetu šilicu ona vam vrlo lako može napravit vreću po mjeri...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:50   #9
a kako funkcionira vreća kod beba koje uglavnom spavaju na stomaku?
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:59   #10
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
a kako funkcionira vreća kod beba koje uglavnom spavaju na stomaku?
Normalno... moj se sd svakako okreće i nema beda...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:29   #11
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Kako su se navikli na te vreće? Jel teško naviknut ih da spavaju u njima ako nisu spavali u njima od početka?
moja je spavala od 6. mjeseca do 3. godine starosti
vrećama moj duboki naklon ... spasila me od nespavanja
imala sam odličnu, 100% pamučnu, vreću pa je i ljeti spavala u njoj... gola ako je bilo prevruće
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:51   #12
Ma vreca je zakon!Mogu oni mlatarat i sa vrecom nebrini!
Moj od 2 mjeseca spava u vreci osim ljeti al onda opet cim zahladi u vrecu bez problema!
Imam ih raznih velicina i od raznih materijala!Imam ih najmanje 10 komada!Nesto dobila nesto kupila!
Al super ulozen novac
U "leptirica" su najbolje
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 17:18   #13
Ljeti u vreću? Đizs. Jedino ak na nekoj planini živite. Moja spava u bodiju bez rukava, nepokrivena i skoro uvjek je mokra od znoja. A čim zahladi vreća je zakon. Prodaju ti se po brojevima, isto kao i odjeća, ali nije loše uzeti za koji broj veću.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 17:51   #14
nasa je isto jako toplokrvna. mrzi pokrivanje. sada je isto kao i od Enid. bez icega. a po zimi cemo vidjeti.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:30   #15
MOja se OK vratila u vreću sad u Zg, nakon ljetnje pauze - nikakvih problema; mlatara u svih 16; okreće se; čak se uspije dić na noge uz ogradicu kreveta i dernjat mamamamamamamamamamamamama.........
Vreće su zakon!
Mi imamo najobičniju pamučnu L veličine iz TurboLimača, i super nam je od 3.mjeseca; M sad ima 8; mislim da ćemo je moć koristit negdje do godinu dana ili još koji mjesec iza toga.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:31   #16
Ma sad ljeto ni netrba im nist!Moj spava u bodiju bez rukava bez pokrivanja icim,pred zoru ga malo pokrijem sa pelenom preko ledja!
Nadam se da ce opet htjet u vrecu kad dodje vrijeme!?
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:47   #17
ja sam kupila vreću bez rukava i nije mi bila baš nešto korisna dok je beba bila skroz mala. prvo je upadala u nju i naramenice su joj stajale ispod lica, a rukice opet nisu bile dosta pokrivene.
sad ću nabaviti vreću s rukavima tako da sam mirna, jer sad čim je pokrijem s dekicom ili pelenom - isti tren samo digne nogice u zrak i povuče sve dolje. s vrećom će biti ok i kad ju uzmem sebi u krevet, jer nema šanse da je zadržim ispod svog pokrivača koliko se vrti i rita
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:49   #18
meni su rekli da nema vreća s rukavima tj. da rukavi nisu potrebni jer iovak ionak nit bebi nit sebi ne pokrivaš ruke
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:56   #19
Ima jedan period zime kad bas trebaju rukavi al to je vrlo kratko!Ja svoje ruke nepokrivam al ih stavim ispod sebe(spavam na stomaku 99% )!Kupila u leptirica sto se skidaju rukavi po potrebi
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 00:06   #20
ima vreća s rukavima
ja po zimi spavam u piđami dugih rukava i uvijek pokrijem ruke.. ušuškam se do ušiju

baš ću ići pogledati te što im se skidaju rukavi!
ova moja bez rukava je dosta debela, od pliša, isto leptirić, ali su otvori oko rukica dosta veliki pa me frka da joj ipak ne bude hladno po ramenima ako joj obučem samo tanki bodi. ako je strpam u deblju piđamu, bit će joj vruće po tijelu. zato bi ja vreću s dugim rukavima i nemam brige, svugdje je isto pokrivena.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.