Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2008., 00:26   #81
ej gricgric, ne pričam o emocijama nego o činjenicama

zagreb je grad koji nema nikakvu infrastukturu, grad od 700 000 stanovnika+okolni gradovi (V.gorica pa sve do siska) koji svaki dan idu u zg na posao, a ima samo tri mosta preko save..ja idem svako jutro pa ti mogu reći da više ne mogu prijeći preko križanja holjevca-av.dubrovnik

bratislava ima četiri mosta, a duplo je manji grad

javni prijevoz je slab, spor i neorganiziran

da li trebam trošiti riječi o mogućnostima parkinga i broju garaža

u galawayu (irska), gradiću od 60000-ak tisuća stanovnika, vidjeh svojim očima pet javnih garaža u centru

urbanizam ne postoji (hvala ti bandiću)

ono malo što ima oronulo je...gornji grad koji bi potencijalno mogao biti zanimljiv, oronuo je, pust i devastiran

ti mi reci, koju sightseeing turu bi preporučio svom prijatelju iz Kanade?

od džamije do britanca, od dolca do glavnog kolodvora...koliko za to treba-četiri sata?

ili misliš da su vukovarska, savska i ostale ulice koje se smatraju strogim centrom reprezentativne?

o mogućnostima izlaska i zabave i ne moram...ajd mi preporuči mjesto za zabavu srijedom u centru grada iza ponoći

to je zagreb, stihija..nema veze s divljim došljacima, to je floskula koju vam serviraju
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 00:58   #82
Zagreb je prenatrpan, ne znam kad sam zadnji put srela pravog purgera negdje. Eventualno se još po neki primjerak da naći u Gradskoj kavani i to ne mlađi od 55 god. Puno toga ne valja u Zagrebu. Ja koja sam nekad obožavala svoj grad, danas bih najadije otišla živjeti negdje u okolicu, ovdje ionako vladaju "Jozo i rođaci".
zodiak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 10:23   #83
Quote:
zodiak kaže: Pogledaj post
Zagreb je prenatrpan, ne znam kad sam zadnji put srela pravog purgera negdje. Eventualno se još po neki primjerak da naći u Gradskoj kavani i to ne mlađi od 55 god. Puno toga ne valja u Zagrebu. Ja koja sam nekad obožavala svoj grad, danas bih najadije otišla živjeti negdje u okolicu, ovdje ionako vladaju "Jozo i rođaci".
Čitaš mi misli doslovno...
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:43   #84
pogledaj temu cijene nekretnina na stanovanju neda mi se sada tražiti
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:49   #85
Danas vam je bilo lijepo na radiju u 7.30 u mreži prvoga o nekretninana.
Štanga!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 13:00   #86
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Danas vam je bilo lijepo na radiju u 7.30 u mreži prvoga o nekretninana.
Štanga!
Evo downloadam emisiju..

Hvala na informaciji freelancer!
Terminator_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:35   #87
Quote:
zodiak kaže: Pogledaj post
Zagreb je prenatrpan, ne znam kad sam zadnji put srela pravog purgera negdje. Eventualno se još po neki primjerak da naći u Gradskoj kavani i to ne mlađi od 55 god. Puno toga ne valja u Zagrebu. Ja koja sam nekad obožavala svoj grad, danas bih najadije otišla živjeti negdje u okolicu, ovdje ionako vladaju "Jozo i rođaci".
Ako ništa ne spusti cijenu, ovaj fašistički govor bude..
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 07:02   #88
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
to je zagreb, stihija..nema veze s divljim došljacima, to je floskula koju vam serviraju
Koju nam serviraju? Ja sam purgerica, cijeli život živjela u Zagrebu, meni nitko nemože ništa servirati... sve znam... a sad sam pred najezdom došljaka pobjegla u mirnije krajeve... Svoje nekretnine tamo nisam prodala, a svi ti silni došljaci će isto nešto kupiti, i dok god će tako biti, vrijednost nekretnina će ostat napuhana...

Pitam se zašto ti živiš u Zagrebu ako ti je toliko mrzak???

Meni je Zagreb i dalje lijep, ali prenapučen.... No neću ulazit u debatu o tome, offtopic, ovdje se priča o nekretninama a ne o Zagrebu...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 07:05   #89
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ako ništa ne spusti cijenu, ovaj fašistički govor bude..
Nema šanse, pa jel ti znaš koliko Jozo ima rođaka, još puuuuuuuuunnnnnnnnoooo ih se sprema dotepst u Zagreb...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 14:07   #90
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Koju nam serviraju? Ja sam purgerica, cijeli život živjela u Zagrebu, meni nitko nemože ništa servirati... sve znam... a sad sam pred najezdom došljaka pobjegla u mirnije krajeve... Svoje nekretnine tamo nisam prodala, a svi ti silni došljaci će isto nešto kupiti, i dok god će tako biti, vrijednost nekretnina će ostat napuhana...

Pitam se zašto ti živiš u Zagrebu ako ti je toliko mrzak???

Meni je Zagreb i dalje lijep, ali prenapučen.... No neću ulazit u debatu o tome, offtopic, ovdje se priča o nekretninama a ne o Zagrebu...
ako si ti preva purgerica ona te svi u cudu tribamo promatrat, jer je ih ostalo toliko da nebi napunili gradsku kavanu, 3 generacija unazad ti tribaju svi u obitelji bit zagrepcani da bi bila pravi purger pa ti provjeri sta je onda bilo zagreb i koliko je tvojih predaka zivilo u njemu. ako si samo rodjena u zg onda nisi pravi purger nego samo potomak dotepenaca.

najbolji kosarkas cibone; sibencanin, najbolji nogometas dinama; imocanin. najbolji doktori u zagrebackim bolnicama dotepenci, najbolji profesori na fakultetima dotepenci, pa direktori najjacih firmi ... gradonacelnik dotepenac. e sad cemo bit licemjeri pa cemo penkalu zvat purgerom a one koji razbijaju narodnjacke klubove i tuku po parkovima dotepncima, ne ide to tako.


najveci dalmatinski i hercegovacki grad je zagreb. dotepenci nisu izgradili zagreb, na vladaju zagrebom niti ruse i unistavaju zagreb, oni JESU zagreb i to vec duze vrime.
ijnek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:26   #91
Quote:
ijnek kaže: Pogledaj post
...oni JESU zagreb i to vec duze vrime.

a kakve to ima veze s nekretninama????
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 01:21   #92
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ajde molim te daj link, imas proviziju
Maksimirska, 1150 eur kvadrat:
http://www.oglasnik.hr/oglasi/nekret...s-9106702.html

Kad mogu očekivati $$$ ?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 01:36   #93
Quote:
ijnek kaže: Pogledaj post
ako si ti preva purgerica ona te svi u cudu tribamo promatrat, jer je ih ostalo toliko da nebi napunili gradsku kavanu, 3 generacija unazad ti tribaju svi u obitelji bit zagrepcani da bi bila pravi purger pa ti provjeri sta je onda bilo zagreb i koliko je tvojih predaka zivilo u njemu. ako si samo rodjena u zg onda nisi pravi purger nego samo potomak dotepenaca.

najbolji kosarkas cibone; sibencanin, najbolji nogometas dinama; imocanin. najbolji doktori u zagrebackim bolnicama dotepenci, najbolji profesori na fakultetima dotepenci, pa direktori najjacih firmi ... gradonacelnik dotepenac. e sad cemo bit licemjeri pa cemo penkalu zvat purgerom a one koji razbijaju narodnjacke klubove i tuku po parkovima dotepncima, ne ide to tako.


najveci dalmatinski i hercegovacki grad je zagreb. dotepenci nisu izgradili zagreb, na vladaju zagrebom niti ruse i unistavaju zagreb, oni JESU zagreb i to vec duze vrime.
i sad se našao pametan dalmoš raspravljat o Zagrebu...imaš temu Split i dokolica pa tamo raspravljaj. Asti si fulao temu!
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 10:55   #94
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
i sad se našao pametan dalmoš raspravljat o Zagrebu...imaš temu Split i dokolica pa tamo raspravljaj. Asti si fulao temu!
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 09:20   #95
[QUOTE=banderas;16637182]Maksimirska, 1150 eur kvadrat:
http://www.oglasnik.hr/oglasi/nekret...s-9106702.html



Ma da,ja sam ga uputio na koju temu da pogleda (ajde plati kavu pa smo kvit )

evo ja sam purger (ajde ne pravi jer mi se baka po mami rodila u žumberku,ali svi ostali su iz zagreba)
i nikad ne bi išao u gradsku kavanu jer plaćati nekome 20 kn kavu koji je ilegalno u tome prostoru nisam lud
nažalost većina koje ja znam da su druga ili treća generacija su se polako iselili iz centra na periferije grada (i sam sam jedan od njih )
čuj bilo je ljepo ići u školu gdje je ista profa predavala tvojim roditeljima i onda nakon 30g. dođeš i ona ti si sin od one ili kćer od onoga
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:15   #96
[QUOTE=KILLERDOG;16651514]
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Maksimirska, 1150 eur kvadrat:
http://www.oglasnik.hr/oglasi/nekret...s-9106702.html



Ma da,ja sam ga uputio na koju temu da pogleda (ajde plati kavu pa smo kvit )

evo ja sam purger (ajde ne pravi jer mi se baka po mami rodila u žumberku,ali svi ostali su iz zagreba)
i nikad ne bi išao u gradsku kavanu jer plaćati nekome 20 kn kavu koji je ilegalno u tome prostoru nisam lud
nažalost većina koje ja znam da su druga ili treća generacija su se polako iselili iz centra na periferije grada (i sam sam jedan od njih )
čuj bilo je ljepo ići u školu gdje je ista profa predavala tvojim roditeljima i onda nakon 30g. dođeš i ona ti si sin od one ili kćer od onoga
da nazoves pa ti se javi tip: "pa znate papiri su unisteni od citave zgrade, potop, samo nasu zgradu unistilo, ali u zgradi zivi odvjetnik on ce to rijesit za misec dva...."

ma jebes centar grada, sad trazis "svoj" centar, da ti je posa blizu, skola ili vrtic za dicu. sta ce ti centar grada
ijnek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 12:32   #97
jel to još od one poplave iz 60 uništeno ?

slažem se da danas "centar" baš i nema nekih značajnijih prednosti jer većina firmi je urede stavila izvan centra,a milina je ići u 7 preko ribnjaka prema gradu
opet nekome se sviđa niti 5 minuta od trga,imati pogled na katedralu (na tome smo mi dobru lovu zaradili,naravno kupio "dotepenec" jer je njemu to bilo bitno,al ak to čovjeka veseli i ima novaca sretno mu bilo )
svako neka si kupi gdje želi netko hoće mir i izoliranost,netko želi biti pokrej glavnog kolodvora
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:59   #98
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
jel to još od one poplave iz 60 uništeno ?
Poplava nije bila 60 nego 64... Ja sam dijete poplave... beba stara par mjeseci koja je živjela na Trešnjevci u to vrijeme... Tam di je bilo najgorje... Priznajem, moji roditelji nisu rođeni u Zagrebu, no živjeli su u njemu cijeli život... no moj muž je već četvrta generacija rođena u Zagrebu, i naravno, kao i svi purgeri, i mi smo otišli iz grada....

Centar grada je star i oronuo, stanovi veliki ali neiskoristivi, u njemu vlada užasna buka i nervoza, i po meni je sasvim normalno da cijene nekretnina u centru padaju... Bez obzira na krizu koja prijeti... Mislim da pad cijene nekretnina u centru i nije neko mjerilo...
Kad bih kupovala nekretninu u Zagrebu, uvijek bih izabrala rubni dio grada ili čak predgrađe...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 09:26   #99
ma trebalo je biti 60tih
iz istih razloga moji starci i danas vole živjeti malo poviše
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:19   #100
http://www.jutarnji.hr/hrvatska/clan...,15,,137139.jl
tnt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.