Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2005., 08:45   #61
I mene ovo zanima, pa ako netko išta ima za podjelit ovdje, slobodno dajte.

Inače, već sam došla zubarici da mi izbjeli zube ali je rekla da što će to meni, da će mi onda samo bit još veća muka jer da kako se skida taj površinski sloj na caklini, da obojene tveri još više prijanjaju.
Ne vjerujem da bi oni preparati iz DM-a mogli bit tako agresivni, baš ću si probat to uzet i vidjet šta će se desit jer mi je već dosta mojih nebijelih zubi.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 11:57   #62
dentalna kozmetika

nisam bas sigurna ide li ovaj topic ovdje, ali...

naime, mene zanima nesto vise informacija vezano uz izbjeljivanje zubi... ima za kupiti u dm-u raznih pasta i pastica, ali ta 'kucna radinost' mi bas i ne ulijeva povjerenje...

znate li nekog dobrog zubara u Zagrebu koji izbjeljuje zube (moja to ne radi ), bez da ih unisti?

ili, jesu li bolja kombinacija tzv. veneers (ako se ne varam, to su porculanske presvlake? valjda...), odnosno radi li to itko kod nas?

i zadnje, koliko to kosta (i jedno i drugo)?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 12:08   #63
ja sam baš čitala danas članak o tome u nekom od naših časopisa, ubij me sad koji, da li Grazia? Uglavnom ostala mi u glavi cifra od 1000 do 3000 kuna
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 21:11   #64
Dobar rezultat u izbjeljivanju zubi meni daje Pearl Drops pasta za izbjeljivanje.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 22:04   #65
svi ti proizvodi za izbjeljivanje su loši. čim ih prestaneš koristit,zubi požute il posive (il oboje) jer ih izbjeljuju tako da skidaju caklinu pa se nakon toga tek počne nakupljat smeće po njima. svaki zubar će ti reć da to niš ne valja i da ne koristiš to.

navlake su bolje rješenje iako ih se svakih par godina mora obnavljat.

a tu je i moment prirodne boje zubi. moja stara ima prirodno bijele zube koji su joj sad,sa 53god i nakon 20 god kave i cigareta,još uvijek bijeli (naravno da to nije u stilu toma cruisea,al u usporedbi sa ostalom ekipom u toj kategoriji su super). a znam jednog tipa mojih godina koji ima jako žute zube. svi su mu zdravi i stalno ih pere,al takvi su mu otkad su izrasli.

enivej,moj glas ide navlakama.
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 09:37   #66
frendica radila izbjeljivanje kod zubara
kaže - najprije joj je napravio silikonske kalupe u koje stavlja pastu i to drži na zubima oko 1-2 prije spavanja
pasta je naravno neka koju kupiš kod njega tj. sve skupa oko 2000 kn
njoj radi ok ali to je proces koji se stalno ponavlja
otprilike svakih godinu do godinu i pol jer ona puši i kaže da kod nje ima jako utjecaja
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 10:55   #67
Quote:
ambasadorica kaže:
svi ti proizvodi za izbjeljivanje su loši. čim ih prestaneš koristit,zubi požute il posive (il oboje) jer ih izbjeljuju tako da skidaju caklinu pa se nakon toga tek počne nakupljat smeće po njima. svaki zubar će ti reć da to niš ne valja i da ne koristiš to.

navlake su bolje rješenje iako ih se svakih par godina mora obnavljat.

a tu je i moment prirodne boje zubi. moja stara ima prirodno bijele zube koji su joj sad,sa 53god i nakon 20 god kave i cigareta,još uvijek bijeli (naravno da to nije u stilu toma cruisea,al u usporedbi sa ostalom ekipom u toj kategoriji su super). a znam jednog tipa mojih godina koji ima jako žute zube. svi su mu zdravi i stalno ih pere,al takvi su mu otkad su izrasli.

enivej,moj glas ide navlakama.
navlake? misliš na ono kad ti ful stanje tvoje prirodne zube i stave porculanske navlake??
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 19:39   #68
Kaj se izbjeljivanja tiče, ne bi ti baš preporučila. Boju zuba daje dentin koji se nalazi ispod cakline. Zubi u glavnom postaju osjetljivi na toplo, hladno,etc.
Bolja varijanta ti je poliranje tak da ti se maknu naslage koje ne mreš maknuti sama doma,a zubi ti budu za nijansu svjetliji (košta 350 kn).
Kaj se tiče veneersa- to su porculanske ljuskice! Izbrusi se samo prednji sloj zuba oko 1 mm, uzme se otisak i naprave se keramičke ljuskice i zacementiraju (košta 2000 kn po zubu)- za razliku od potpune keramičke krune gdje se brusi cijeli zub!
Pumbaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 23:08   #69
Pa kaj bi vi zbilja brusile zdrave zube samo zbog ljepšeg osmjeha? Ne čudim se, nego me stvarno zanima bi li to učinila osoba koja nije, npr. zbog profesije, "prisiljena" na to. Meni se koža ježi na pomisao da dođem k zubaru i tražim da mi pobrusi i skine caklinu sa zdravih zubi...Brrrr...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 12:35   #70
nema šanse da bi stavila navlake radi bjelijih zubi
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 09:09   #71
Quote:
teichy kaže:
nema šanse da bi stavila navlake radi bjelijih zubi
a cujes, ima ljudi koji su nesretni zbog boje svojih zubi... a jedino su navlake neko trajnije rjesenje... meni je to isto kao kad ljudi idu na estetsku operaciju nosa jer su nezadovoljni njegovim oblikom... ili na bilo koju estetsku... sta nije?

dakle, pitanje je koliko to kome smeta... ako je uzasan problem, a jeb'ga... drugi mogu zivjet s time i zadovoljit se poliranjem zubi... sve je to individualno (i koliko para imas )

nego, ja cula da postoji neko izbjeljivanje laserom?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 17:54   #72
Quote:
macka kaže:
a cujes, ima ljudi koji su nesretni zbog boje svojih zubi... a jedino su navlake neko trajnije rjesenje... meni je to isto kao kad ljudi idu na estetsku operaciju nosa jer su nezadovoljni njegovim oblikom... ili na bilo koju estetsku... sta nije?

dakle, pitanje je koliko to kome smeta... ako je uzasan problem, a jeb'ga... drugi mogu zivjet s time i zadovoljit se poliranjem zubi... sve je to individualno (i koliko para imas )

nego, ja cula da postoji neko izbjeljivanje laserom?
ma kužim ja sve to, ali te navlake nisu najsretnije rješenje jer ti se ispod toga može stvoriti svašta, od karijesa do granoloma, pa onda ajde ti skidaj navlake, liječi taj zub, opet stavljaj...boli kolko oćeš
moja mama ih je imala (ne zbog bjeline nego zbog prometne) pa je imala velikih problema, na kraju je morala sve povadit i stavit nanule
a za laser nisam čula
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 02:12   #73
Quote:
teichy kaže:
nanule
wtf su nanule?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 06:25   #74
Quote:
macka kaže:
wtf su nanule?
umjetni zubi
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 06:28   #75
Quote:
teichy kaže:
ma kužim ja sve to, ali te navlake nisu najsretnije rješenje jer ti se ispod toga može stvoriti svašta, od karijesa do granoloma, pa onda ajde ti skidaj navlake, liječi taj zub, opet stavljaj...boli kolko oćeš
moja mama ih je imala (ne zbog bjeline nego zbog prometne) pa je imala velikih problema, na kraju je morala sve povadit i stavit nanule
a za laser nisam čula

Postoji u zg par ordinacija koje rade lasersko izbjeljivanje zubi. Postupak traje kratko i košta 3000 kn. Nedavno sam čitala da su izumili i izbjeljivanje zubi koje jača zubnu caklinu tj. nema nikakvih posljedica. Ali to još ne postoji u hr.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 06:31   #76
Question

Quote:
teichy kaže:
ma kužim ja sve to, ali te navlake nisu najsretnije rješenje jer ti se ispod toga može stvoriti svašta, od karijesa do granoloma, pa onda ajde ti skidaj navlake, liječi taj zub, opet stavljaj...boli kolko oćeš
moja mama ih je imala (ne zbog bjeline nego zbog prometne) pa je imala velikih problema, na kraju je morala sve povadit i stavit nanule
a za laser nisam čula

A što su to nanule?
Ovo za navlake sam se baš iznenadila da mogu biti takve posljedice i da se moraju često mijenjati. Ja sam to mislila napraviti ali sam računala da ću biti mirna bar 15-ak godina?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 09:27   #77
napisala sam gore, umjetni zubi, neznam kako se to kaže drugačije
moja mama je to napravile prije 15-ak godina i pitajboga kakva je to tad kvaliteta bila, odi kod zubara i raspitaj se
a da li će ti se zubi pokvarit ispod navlake to ovisi i o tvojoj kvaliteti zubi, bar ja tako mislim
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 05:45   #78
Quote:
teichy kaže:
napisala sam gore, umjetni zubi, neznam kako se to kaže drugačije
moja mama je to napravile prije 15-ak godina i pitajboga kakva je to tad kvaliteta bila, odi kod zubara i raspitaj se
a da li će ti se zubi pokvarit ispod navlake to ovisi i o tvojoj kvaliteti zubi, bar ja tako mislim
Raspitala sam se već i zato mi je i bilo neobično da keramička ljuska koja košta oko 2000 kn po zubu traje tako kratko....Meni nije problem u pokvarenim nego preosjetljivim zubima, zato to i mislim raditi.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 14:02   #79
Quote:
anya kaže:
2000 kn po zubu


toliko?!? a di to mislis raditi?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 23:46   #80
Evo ovako...uzmi majicu i stavi je u varikinu. E, pa to ponovi par puta...to ti je ista stvar.Kemijski se reagira na caklinu zuba koja svakim tretmanom postaje krhkija, poroznija i tanja. Poslije izbjeljivanja ti je zabranjeno pušenje, kava, vino, odnosno bilo kakva obojena hrana ili piće,dakle, više manje sve!
Šta se tiče ''navlaka''...Ako su ti zubi zdravi i smeta te jedino boja, raspitaj se za estetske ljuskice kod kojih se brusi samo površinski sloj zuba. Inače, stomatolog može dati garanciju za krunice,odnosno mostove oko 5 godina, iako ima ljudi koji ih nose i 20 godina u ustima. Uglavnom, stvar je u stomatologu koji to radi.Ako nemaš povjerenja u svog stomatologa, promijeni ga.
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.