Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2009., 15:12   #261
Samo da pojasnim ako je došlo do nesporazuma.

Lik je nekidan napunio 26 godina, još živi kod staraca, do sad nije bio uključen u plaćanje režija ili troškova bilo kakve vrste, novac je trošio na izlaske i na kredit za auto koji je, realno gledajući, izvan njegove lige (pri tome mislim da je lako kupiti autinu, ali treba misliti kako će se održavati i livati budući da puno troši).

Auto je slupao, sljedeće dvije i pol godine mora plaćati 1800 kn kredita za auto kojeg više nema jer je bila totalka, u međuvremenu si je uzeo drugog, ekonomičnijeg.

Gradi si kuću u koju će, budući da sam radi, useliti za godinu - godinu i pol kad si sredi barem osnovno za useliti, a ostalo će s vremenom.

S obzirom na prijašnji način života prilično se promijenio, manje izlazi, radi na kući, čini mi se da se uozbiljio i posložio si prioritete u životu (nadam se ne privremeno već dugoročno ).

Ali opet, baš mu je jučer stigla kazna otprije par mjeseci za vožnju u alkoholiziranom stanju, 9 mjeseci bez vozačke i 2000-2500 kn kazne.

Ne znam, lijepo smo prokomentirali to i zaključili da si je za tu lovu mogao obnoviti garderobu, kupiti nešto materijala za kuću, kupiti željeno pojačalo i bas ili pak otići na put.

Da se razumijemo, nisam mu predbacivala ili bila ljuta, njegova kazna, njegov novac s kojim može raditi što god hoće, ali ipak npr. da imamo klinca i da mu treba kupiti cipelice, a on nema jer mora platiti kaznu mislim da ne bi bio samo njegov problem. Naravno, ukoliko sve svoje obveze podmiri (znam, glupo zvuči) i ostane mu love može s njom što želi pa i kazne plaćat.

Zajedno smo i lijepo nam je, ali nekako mi se čini da je to nezrel odnos prema, ipak, bitnim stvarima.
Možda sam preozbiljna, ali takva sam bila i s 13 godina jer mi je odmalena tata govorio da treba dobro promisliti oko svega i da je krajnje blesavo puniti proračun kaznama (naravno, ne govorim o tome da se nekom zalomi kazna s vremena na vrijeme već da netko ima stav "A što sad, nema veze?!" i tako svaki put iznova ).

Da ne bi netko rekao što tu kukam po forumu i da bi mi bilo bolje da odem s njim otvoreno o tome pričati, mi pričamo otvoreno o svemu pa tako i o ovome, on je rekao da mu je to zadnja kazna koju je svjesno napravio.

Ne znam, sve se nadam da će se dalje sve lijepo razvijati, ali ipak ponekad me ohladi takav stav, odnos prema novcu.
Nije bitan novac kao takav (platit će se nekako) već odnos prema njoj.
*lara* is offline  
Old 14.08.2009., 14:10   #262
Quote:
*lara* kaže: Pogledaj post
...
A čuj, vi se razilazite na prilično krucijalnom pitanju, drukčiji obrasci ponašanja prema novcu, a najbitnije je je li razilaženje zaista preizraženo, a to samo ti najbolje možeš procijeniti.
brundach_87 is offline  
Old 14.08.2009., 16:36   #263
...kao prvo na kaznu neka fino uloži prigovor....pa mu možda sudac nešto i smanji....a što se tiče ostalog,...hm....jednom davno udala sam se za tipa koji nije imao ništa...živio sa starcima, nije čak ni auto imao...ali ja sam ga voljela, i ništa mi nije bilo bitno...i mislila sam da je ljubav najbitnija....ali isto nastane problem kad moraš djetetu kupiti pelene a nema love, kad ti isključe struju a ti moraš pitati u staraca da bi je platio.....i tako malo pomalo nestaje ljubavi.....ja odlučim preuzeti stvari u svoje ruke počinjem se boriti, kupimo super auto, kupimo stan, istina sve na kredit i uz pomoć mojih staraca ali uspijevamo sve gurati i još uz to solidno živjeti...zaposlim i njega kod svojih staraca, odlična plaća(13000 kn)....ali stalno nešto fali.....stalno izbijaju svađe....shvaćam da se ja zapravo borim i probijam kroz život a on se zapravo samo šlepa za mnom....čovjek jednostavno nema ambicije.....a ja želim više.....jer mislim da mogu više...
....taj tip je danas moj bivši muž,...jednostavno došli smo do točke kad on nije mogao podnijeti da pored sebe ima dominantniju osobu (jer oni koji nemaju ambicije ne mogu pored sebe imati ambiciozne ljude....jer ih zapravo i neshvaćaju...i tu nastaje raskol....)
...uglavnom obožavam ljubav.... i dan danas bi ponovno slijedila samo srce....jer držim da je ljubav najbitnija.....ali ponekad nije dovoljna samo ljubav.....ponekad je potrebna i kompatibilnost partnera....da je možda i on imao ambiciju kao i ja...možda bi sve bilo drugačije....iako moram priznati ma kako sad to ružno zvučalo, danas izlazim samo sa ljudima koji mi mogu parirati...koji su "jači" od mene, koji znaju što žele...koji imaju ambicije......nije da ih biram...jednostavno se tako poklopi.....
...što se tiče tebe....ako dečko nema ambicije sad sa 20 neće je nikad ni imati.....ali i nije da je baš nema, gradi kući...pohvalno....ali ti ga ipak poznaješ bolje....
...uglavnom ako on nema ambicije, a ti "grizeš kroz život"....teško da će to ići.....ali to ti je samo moja priča.....možda su neke druge puno sretnije....
__________________
"...jer ja se gorih ne bojim,još mogu svjetove lomiti
i sve dok postojim,još mogu ponovo krenuti..."
denise is offline  
Old 25.08.2009., 00:34   #264
tako je to kad se razmišlja glavom a ne srcem. I onda se jednog dana nakon mnogo godina probudiš i zapitaš 'pa gdje je moj život'
rolandus is offline  
Old 25.08.2009., 02:06   #265
Quote:
cimmerian kaže: Pogledaj post
Potpisujem.
ne potpisujem...

ne znam, ja što idem stariji sve više tražim cure sliče sebi, pogotovo kada je riječ o obrazovanju, jebiga padam na pametne i samopouzdane cure...

P.s nemam 17 godina...
ante111 is offline  
Old 31.08.2009., 15:19   #266
ima tu dosta kontradiktornosti...prvo si navela da je siromašan, ali da je vrijedan i da gradi kuću(ili nešto u tome smislu-neda mi se sad tražiti naprijed), odnosno da je jako odgovoran i vrijedan..a onda kasnije kažeš da on nikada neće steći dovoljno materijalnog za lagodan život.... pa sada je pitanje dali je on toliko vrijedan ili ipak sve potroši na užitke...

a sa 6-7000kn se može pristojno živjeti(plus tvoja plaća) i malo je bezveze reći siromašan, kada neki žive i s 3-4 000kn pa nisu siromašni
dammi777 is offline  
Old 22.09.2009., 21:32   #267
Jao, Lara!

Regao sam se samo da ti kažem da se takvi ljudi ne mijenjaju. Moja sestra se udala za zgubidana koji je inače dobar dečko, ali nema perspektivu ni realne mogućnosti za napredak tako da se sretan brak pretvorio u živi užas.
Svako malo neka kazna stigne, a nema je otkud platiti jer radi za minimalac.

Bježi što prije, ne treba ti to!!!

NEIMAŠTINA NA VRATA, LJUBAV KROZ PROZOR!
luka79 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger