Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 20:51   #21
Quote:
Supekovac kaže: Pogledaj post
Zato što nemaju mjesta ?

Provjereno znam da neka primaju sve od drvenog namještaja i drvenih gajbi do grana i raznih živica-čemprsa. Naravno odvojen je namještaj od granja koje je biorazgradivo. LJudi dovoze grane od obrezivanja bez problema, sad za samo deblo, nisam siguran.

Ne znam kak bi se ponašali da im dovezem 10 metara drva za ogrjev
Pa nek naprave mjesta, ne vučem im pilanske trupce, nego palete, daščice i šperploče od pakiranja namještaja.

Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Ne znam jel u cijeloj EU zabranjeno deponiranje combustible waste-a. Znam da je u nekim zemljama. To je tzv. demolition wood koje ide u spalionice smeća (zanimljivo, ne smije se koristiti u CHP-ovima na biomasu)
Pa mi nismo u EU.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:05   #22
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Većina trgovačkih lanaca ima spremnik za otpadne baterije.

Štedne žarulje, koje su zapravo fluorescentne cijevi... nemam pojma. Ne bacam ih, koristim ih.
Quote:
zakonsamja kaže: Pogledaj post
Gdje mogu besplatno predati 40 litara starih lakova za ogradu ?
to i mene isto zanima plus obične žarulje,reflektorske
dizaispu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:21   #23
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Pa mi nismo u EU.
Pa mozda smo uskladjivali propise?
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:26   #24
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Pa mozda smo uskladjivali propise?
Hmm, ne znam, ja sam te nesretne palete vuka tamo prije 6-7 godina, nisu ih htjeli onda, neće ih ni danas.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:09   #25
najgluplje mi je kaj ljudi odlažu kutije i kartone u sivi kontejner za kućni otpad a postoji plavi koji je previđen za to
dizaispu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 02:22   #26
najgluplje je vidjeti reciklažni otpad 5koraka od kontenjera u kojeg ide. ako si već donio, prođi još tih 5 koraka i ubaci
ob_bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 13:00   #27
Što se događa sa smećem iz posebnih kontejnera za staklo, papir, odjeću... Ide li to u reciklažu ili?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:06   #28
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Što se događa sa smećem iz posebnih kontejnera za staklo, papir, odjeću... Ide li to u reciklažu ili?
Pa koja bi onda svrha bila tih kontenjera ako ne ide na reciklazu??
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:12   #29
da zacepe gubice eko-aktivistima?
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:28   #30
Što sa starom tipkovnicom, mp3 playerom i sl.elektroničkim sitnicama? Znam da ima neka fora s (većim?) elektroničkim otpadom, ti nazoveš, oni dođu i skupe to, ali hoće li doći ako kažem da imam npr. stari miš i tipkovnicu koji moraju u smeće?
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:34   #31
neman pojma, baci u more. ili u riku ako ti je blizen. samo pazi da te vjeran ne vidi
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:26   #32
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Pa koja bi onda svrha bila tih kontenjera ako ne ide na reciklazu??
Pa šta ja znam, čujem da se prerađuje plastika, papir. Nisam još čula za neko odlagalište koje prerađuje tekstil, zato pitam
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 14:17   #33
Quote:
Regnikolarna kaže: Pogledaj post
Što sa starom tipkovnicom, mp3 playerom i sl.elektroničkim sitnicama? Znam da ima neka fora s (većim?) elektroničkim otpadom, ti nazoveš, oni dođu i skupe to, ali hoće li doći ako kažem da imam npr. stari miš i tipkovnicu koji moraju u smeće?
to sve spada pod el. otpad i obično to moraš odnijet na mjesto predviđeno za takve stvari ili oni dođu k tebi (odnosno kako je već organizirano).
Ja u Vž-u nedugo odnijela 2 miša, staru grafu, disk, pokvareni fen, toster, radio, tv i još par sitnica. Nakupilo se toga Sve su uzeli, ja sretna i riješila starudije koja je samo mjesto zauzimala
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 14:33   #34
E super.
Problem je, ja to sve skupljam negdje u nekom zakutku stana, kao, nek se nakupi pa ćemo se riješit toga kako spada, ali obično to netko u međuvremenu baci u "normalno" smeće.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 12:10   #35
U hrvatskom zakonu o otpadu također postoji obaveza recikliranja - odnosno zabrana odlaganja otpada koji ima vrijedna svojstva.

Članak 32.
(1) Otpad čija se vrijedna svojstva mogu iskoristiti mora se oporabiti.

problem je u tome sto se zakon ne primjenjuje.
LADS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 21:15   #36
Ja sam im prije predal 2 TV-a,tipkovnicu i miš;evo poveznice http://www.eeotpad.com/
dizaispu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:10   #37
Štedne žarulje- reciklaža

Quote:
ajand kaže: Pogledaj post
Gdje su mjesta u HR gdje možemo odgovorno odlagati otrovne stvari u smeće, kao naprimjer baterije ili štedljive žarulje...
Ma, molio bi, da mi netko kaže konkretno, gdje u Zagrebu mogu odložiti štedne žarulje
epeha1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.