Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 16:43   #81
Quote:
serpentine kaže:
i ja sam ubila, i još ubijam.
dal zavrneš turu kad ubiješ ?

Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
pile se na selu neće samo zaklat.
pile se nikad neće samo zaklat osim ako ima ptsp.

Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
nije nas briga.
svijet nije briga.
prirodu nije briga.
vrlo odgovoran stav, da nisi možda u hdz-u ?

Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
ako ti želiš mjenjat svoje mjesto, nek ti bude, nije da nekog briga za to.
al barem si si onda nick potrefio
bar sam sigurna da mi nećeš maznut zadnje pakiranje teletine u konzumu
baš obrnuto, nikad nikom nisam ništa predbacio u vezi mesa, a kad spomenem da ne jedem meso neki me gledaju ko sektaša,
najbolji način da promjenim svoje mjesto je da promjenim sebe, što jedino nastojim.

Zadnje uređivanje izrod : 30.01.2011. at 16:48.
izrod is offline  
Old 30.01.2011., 17:09   #82
ne, samo moraliziraš.
bespotrebno.
kao da ćeš nešto promjenit.
ako si daš malo više truda možda naučiš tigrove da pasu travu pa će oni biti jednako spešl


i ne znam što ti znaći "zavrnuti turu"
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 30.01.2011., 17:28   #83
ako se već želi jesti meso onda se to može raditi s poštovanjem prema životinjama kao što to rade domorodci, kao što je prikazano u filmu avatar.
nisam protivnik lova radi preživljavanja, ali ovakav bolesni uzgoj i klanje mi je jezivo pogotovo kad imamo izbor.
izrod is offline  
Old 30.01.2011., 17:29   #84
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
i ne znam što ti znaći "zavrnuti turu"
to znači platiti piće.
izrod is offline  
Old 30.01.2011., 17:56   #85
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
ako se već želi jesti meso onda se to može raditi s poštovanjem prema životinjama kao što to rade domorodci, kao što je prikazano u filmu avatar.
nisam protivnik lova radi preživljavanja, ali ovakav bolesni uzgoj i klanje mi je jezivo pogotovo kad imamo izbor.
da se pomolim nakon što mu sjekiru prisloni vratu možda?

ne, ne osječam ugodu prilikom ubijanja ako te to zanim alai neke stvari su nužne.
a bilokakve izrečene riječi/molitve/štagod neće pomoć životinji koju sam (ili smo) namjenili za ručak.

bitno je jedino da se s time što brže završi.

a da te samo brine činjenica kako se sa žiovtinjama postupa u masovnom uzgoju nebi prestao jesti meso nego bi samo počeo kupovat meso od kumica s placa iliuzgajat vlastito (ako imaš mogučnosti ofc)
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 31.01.2011., 12:49   #86
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
ako se već želi jesti meso onda se to može raditi s poštovanjem prema životinjama kao što to rade domorodci, kao što je prikazano u filmu avatar.
as ti matere, kakav primjer iz stvarnog zivota!
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Old 31.01.2011., 14:26   #87
kačite se za ritual kod samog čina ubijanja, odnos s poštovanjem znači live and let live kao što su to radili indijanci ili bushmani
ako baš oćete primjer iz stvarnog života
izrod is offline  
Old 31.01.2011., 14:32   #88
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
kačite se za ritual kod samog čina ubijanja, odnos s poštovanjem znači live and let live kao što su to radili indijanci ili bushmani
ako baš oćete primjer iz stvarnog života
A ti i druge stvari u zivotu radis onako kako su to radili indijanci ili busmani?
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Old 31.01.2011., 16:04   #89
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
kačite se za ritual kod samog čina ubijanja, odnos s poštovanjem znači live and let live kao što su to radili indijanci ili bushmani
ako baš oćete primjer iz stvarnog života
Onako kako su to radili Indijanci?
Jesu li to isti oni Indijanci koji su skužili nekakve osnove ekologije kad su pobili gotovo svu krupnu divljač u Amerikama?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 31.01.2011., 16:59   #90
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Onako kako su to radili Indijanci?
Jesu li to isti oni Indijanci koji su skužili nekakve osnove ekologije kad su pobili gotovo svu krupnu divljač u Amerikama?
E, ali su se prije klanja pomolili Manituu za dusu jadne zivotinje.
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Old 31.01.2011., 17:07   #91
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
kačite se za ritual kod samog čina ubijanja, odnos s poštovanjem znači live and let live kao što su to radili indijanci ili bushmani
ako baš oćete primjer iz stvarnog života
a oni su poznati vegetarijanci

live and let live se odnosi na sumanuto i nepotrebno ubijanje a ne prehranu
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 01.02.2011., 02:11   #92
Zašto je vege etički izbor baš zbog i radi čovjeka...

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Nije....
Ne postoje studije? Pa meso se već dugo jede. Itekako postoje. Pogledaj oko sebe, začitaj se. Mesna i mliječna industrija su veći zagađivači od prijevoznih sredstava... I ne sluti na dobro.

Evo, skini i pročitaj ovo, utjecaj stočarstva na današnji planet...
http://www.fao.org/docrep/010/a0701e/a0701e00.HTM

„...livestock production accounts for 70 percent of all agricultural land and 30 percent of the land surface of the planet. Expansion of livestock production is a key factor in deforestation, especially in Latin America where the greatset amount of deforeststion is occuring – 70 percent of previous forested land in the Amazon is occupied by pastures, and feedcrops cover a large part of the reminder.“

Zapravo me ne zanima koliko si danas životinja namjenjenih prehrani uništila, ni tvoje zdravlje, niti kakav utjecaj meso ima na tvoje tijelo, radi s njim što hoćeš, ali to ti je nešto poput pušenja, kad pušiš u društvu, i drugima radiš štetu, ne samo sebi... A to ti treba netko reći, tako da znaš. Jer prema ovom gore...70% poljoprivrednog zemljišta otpada na uzgoj stoke. Sedamdeset! 30% kopna na Zemlji. To nije nešto o čemu bi se trebalo šutjeti, treba svakome reći, pa makar mu se obrok malo ogadio taj dan...

Ako možemo spominjati zagađenje od prometa i ne shvaćati ga osobno, zagađenje od fosilnih goriva općenito i štajaznam čega, ne znam zašto ne bismo progovarali i o ovome te pokušali utjecati da se taj udio smanji... Nejedenje mesa je dobar recept.

Očito, govorimo o različitim stvarima. „Veg vs meso – etički aspekt“ ima mnogo lica.
Tako npr me uopće ne zanima koji vjernici jedu koju hranu ni njihova nazovi moralna podloga za prehranu kad su osnove za to uglavnom nedokazive. Tako me ni ne zanima što će mi neki vjernik htjeti namtenuti /pojasniti neki standard prehrane, recimo... Međutim, ovaj gore izvještaj proizvod je mjerljivih stvari...

Vegetarijanstvo ne dokida zdravlje, tako da me to baš ne brine - nastojim se fokusirati ponajprije na okolišni aspekt koji se tiče sviju nas (dok se pak etika provlači kroz oboje – i ekologiju i zdravlje), tako da to što jedeš, sebi radiš, ja ti neću govoriti što je zdravo, što nije. Naravno da smatram da nije moralno ubijati životinje nepotrebno, kao što je npr za prehranu. Ali mi je nemoralno ubijati biološki aspekt ovog planeta i njegov potencijal da podržava raznolik život te ga zagađivati ljudima oko sebe i onima u budućnosti...

A sad malo grublje: Ako je drskost ono što ja govorim, onda je drskost ono što ti radiš. (Koje je drskije, možemo li to mjeriti?!) Međutim, u današnje je vrijeme tvoja drskost prihvatljiva, a moja nije. No opet, stvari se mijenjaju, i sada više nije drsko maknuti se od nekog tko puši, ili prigovoriti mu pa tako ni ovo neće uskoro biti.

Stoga te krajnje obazrivo mogu upozoriti da pušenjem u mojoj blizini ugrožavaš mene kao što analogno nepotrebnom konzumacijom mesa životinja ugrožavaš ostatak života/ljudi na planetu...

Svijet bi itekako bio ljepše mjesto kad ljudi ne bi jeli dijelove nekih životinja, i pod tim ne mislim da bi ili ne bi blistali od zdravlja, ali planet i život na njemu... dobili bi novu priliku...

I svijet bi bio ljepše mjesto jer tada nitko ne bi nikome govorio što da jede, svi bi jeli biljke...

Ovako krčimo šume da bi hranili krave i da one imaju gdje kakati.

A ako ćemo o zdravlju i nutricionizmu (što ovdje nije baš tema), te o tom komadu ptičjeg mesa među povrćem, pa o tome ima među prethodno postavljenim linkovima. Enjoy your meal :-|
eaglica is offline  
Old 01.02.2011., 02:19   #93
bokte mazo, ovdje se priča o tome da li je ili nije zdravije jesti meso a ova ga maltebne počne pričat kako je ono krivo za globalno zagrijavanje

kao što sam rekla, u umjerenosti je spas.
previše ili premalo, a pogotovo totalno izbjegavanje jedenja onoga što ti je po prirodi potrebno je budalaština.

na stranu toga kako kravin prdež uzrokuje efekt staklenika

jer mi životinju iskoristimo do maximuma, ne samo za hranu.
još ću jedom postavit simpa slichicu:



farme zagađivači su toliko nebitni u raspravi.
da se i ukinu (što neće koliko god vegani vrištali na njih) što će te sljedeće učinit?
otić u "lov na vještice" po selima i kumicama krave oduzimat?
one nemaju stočne farme pa ne "zagađuju svijet" ali svejedno konzumiraju meso (i sve ostalo što se na dotičnoj živoitnji može iskoristit od pera do roga)
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 01.02.2011., 02:59   #94
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ovo je tema o etičkim i moralnim aspektima vegetarijanstva nasuprot normalnoj svejedskoj prehrani....

B12
O etičkom aspektu u ovom gore, mom zadnjem, postu.

Offtopic: A odakle kontinentalci dobivaju dovoljno joda? Pakira se u praktički nepotreban (ali dovoljno svakodnevan pa se stoga smatra nužnim i nadasve prirodnim) mineral, sol, i nije baš da se prodaje kao tabletice B12, nego zrnca.

Jod je jedan od učestalo manjkavih elemenata kod ljudi (radi se o milijardama ljudi), ali nitko ne galami zbog toga, i nitko ne galami kako je to neobično zapravo - da se ubacuje u kuhinjsku sol, ili u brašno ili ne znam već što. Te da kontinentalci ne obiluju prirodnim izvorima... Glavno da nisu recimo tablete – jer to bi bilo neprirodno. Dok je sol, onda je prirodno. Pa sol (NaCl) nam baš ne treba u prehrani, pogotovo u koliko-toliko izbalansiranoj, pošto ni Na ni Cl nisu baš rariteti u namirnicama...

Osim što se B12 dobiva iz bakterija kao nestabilniji oblik, tako postoje ipak sve svježije i svježije spoznaje da ona forma iz algi i nije tako zli analog. A uostalom, može se dobiti i iz nekih gljiva, pa kako je kome po ukusu. Ne znam jesu li već optimizirali tu proizvodnju tj, što je bilo s tim... Ne zvuči tako neprirodno kao udruživanje NaCl i joda u svakodnevni zdravorazumski općeprihvaćeni i nedvojbeno prirodan paketić soli koji i nije baš prijeko potreban...

Da se jod ne stavlja u sol, već da je za te buntovne kontinentalce moguće nabaviti ga isključivo u obliku tabletica ili iz algi koje se dobavljaju s dalekih obala, onda bi dušebrižni ili zajedljivi primorci upozoravali kontinentalce o njihovom nezdravom, krajnje neprirodnom načinu životu. Zašto se to i sad ne događa?
eaglica is offline  
Old 01.02.2011., 03:20   #95
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
bokte mazo, ovdje se priča o tome da li je ili nije zdravije jesti meso a ova ga maltebne počne pričat kako je ono krivo za globalno zagrijavanje
I don't think so - prvi post propitkuje moralni aspekt. Moj moralni aspekt temelji se na ekološkom aspektu i usmjeren je ljudima za ljude...
A farmski uzgoj zapravo opterećuje planet, utječe i na zagađenje i bioraznolikost, pa tako i na nas, vidljivo iz gore priloženih brojki.
(Tako moji susjedi imaju vrt pored kuće ~20x10m, i dvije njive pomoću kojih hrane "pajceka/e"i nekoliko koka. Zanimljive relacije...)

Also, manje-više sve ono što se od krave dade proizvesti, da se i od biljaka - od ulja, tapeta, stolica ili cjepiva, (i još štošta drugo tako da krava-torbica i nije jak argument s obzirom na ekološki rizičniji ulog)... I uz manje dreka. Krave ekšli jedu puno. Repromaterijala. I puno ispuštaju, što plinovito, što tekuće, što tvrdo.
Zašto ljudi ne vole živjeti pored velikih farmi...
eaglica is offline  
Old 01.02.2011., 09:05   #96
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
kačite se za ritual kod samog čina ubijanja, odnos s poštovanjem znači live and let live kao što su to radili indijanci ili bushmani
ako baš oćete primjer iz stvarnog života
Buahahaha, Indijanci i njihovo poštovanje prema prirodi

Guglaj Buffalo jump.

: očekujefakepismopoglaviceseattlekaoargument:
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 01.02.2011., 12:40   #97
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
dal zavrneš turu kad ubiješ ?


pile se nikad neće samo zaklat osim ako ima ptsp.


vrlo odgovoran stav, da nisi možda u hdz-u ?



baš obrnuto, nikad nikom nisam ništa predbacio u vezi mesa, a kad spomenem da ne jedem meso neki me gledaju ko sektaša,
najbolji način da promjenim svoje mjesto je da promjenim sebe, što jedino nastojim.
Upravo tako.Ja dok sam jela meso kad sam išla u školu imala sam frend.vegetarijanku,nju su zahebavali svagdje,uvijek sam ju branila.Što njih briga ako ne jede,to je njezin izbor.I uvijek sam nailazila na takve stvari,ili kad bi nam u goste dolazili ljudi koji ne jedu meso,uvijek sam mami govorila da
napravi nešto bezmesno,ono nećemo krepati ako jedan dan ne budemo jeli meso.To što je netko vegetarijanac to mnogi kao da smatraju bolest,ali to što on umire u kobasicama i špeku,i onda mi se žali kako ima kolesterol,to ništa
tina1404 is offline  
Old 01.02.2011., 14:09   #98
Quote:
tina1404 kaže: Pogledaj post
...Što njih briga ako ne jede,to je njezin izbor....:
Upravo tako, zato bi i vegetarijanci trebali biti tolerantni prema svejedima, odnosno prema njihovom izboru prehrane, a ne popovat o neetičnosti

Uostalom, to je srednja škola, zajebava se svatko ko je imalo drugačiji, a to pogoduje i "drugačijem" jer se osječa posebno, izdvojeno iz mase ...

Ja sam imao cimera vegetarijanca na faksu. Bilo nas je 4-ero u stanu. On bi spremio svoje povrće, a mi bi uz to pofrigali koji šnicel. Svi sretni i zadovoljni
A momak je bio skroz cool, jednom sam se kasno vraćao s faksa, zatvarali su dućani, i zamolio sam ga da kupi štagod pršuta za večeru. Otišao je i kupio. Nije se derao na mobitel: Prokleti ubojiceeee!!!
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 01.02.2011., 16:17   #99
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Buahahaha, Indijanci i njihovo poštovanje prema prirodi

Guglaj Buffalo jump.
guglo sam malo bufalo jump i indijanci po tome nisu neki primjer uzornog vladanja ali bolje i to nego držati životinju cijeli život u štali pa opet masakr,
ipak indijanci nisu imali toliki izbor hrane koliki mi imamo.

smiješno je kako se većina zagovornika mesožerstva ovdje križa, hvata za glavu i ceri kad umisle da su nešto dokazali.
primjećujem da takvi uglavnom postaju na ovoj i sličnim temama samo zato da podjebavaju vegetarijance jer su iziritirani mišlju
da vegetarijanci misle da su bolji i posebniji od njih.
vjerojatno ima takvih vegetarijanaca kao što ima i obožavatelja klasične glazbe koji misle da su bolji od obožavatelja cajki al
to je već domena ega.
izrod is offline  
Old 01.02.2011., 16:58   #100
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
Also, manje-više sve ono što se od krave dade proizvesti, da se i od biljaka - od ulja, tapeta, stolica ili cjepiva, (i još štošta drugo tako da krava-torbica i nije jak argument s obzirom na ekološki rizičniji ulog)... I uz manje dreka. Krave ekšli jedu puno. Repromaterijala. I puno ispuštaju, što plinovito, što tekuće, što tvrdo.
Zašto ljudi ne vole živjeti pored velikih farmi...
jedno je što se dade proizvesti a drugo je što je manje kvalitetno, drugačije ili čak jednostavno ne valja.
ali toga ima sa obje strane pa bi rečenica "odbacite bilje, koristite i konzumirajte smao životinjske proizvode" imala jednako manje smisla.

jedne jajobičnije cipele, rađene od kože su neusporedivo kvalitetnije od bilo kojeg umjetnog sranja.

i što onda što životinje seru?
kao što rekoh, da se i velike farme zabrene (što neće) opet ti nebi valjalo jer tebi nije u cilju spriječit efekt staklenika prouzročenog kravljim prdežom nego spriječit koznumirat životinje (na bilo koj način)

daklem, nije problem u postojanju ili nepostojanju farmi nego prosta činjenica da ljudi, vidi vraga, jedu meso

što se također neće nikad, pa ni tad, dogodit dokle god Homo sapiens sapiens postoji
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.