Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2011., 20:36   #81
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Da,to sam zaboravio naglasiti.Kud sam već radi te rastave sam sebi nabio krivicu i na osnovu toga izgubio dobar dio samopouzdanja još su i okarakterizirali i drugi na takav način.
Pa reko jebo te,nešto sa mnom nije u redu.
I umjesto da se''dižem'' i nadograđujem ja gubim vrijeme na ispravljanje..ispravljenog.
No,normalno da dušebrižnika u tom trenutku gomile,svi savjetuju i još govore;''ma znam kako ti je'' odnosno nema uopće dileme da ja nisam kriv nego ajde sad kad si već priznao krivicu da vidimo kako da to ispravimo.
Dugo mi je trebalo da shvatim da nisam ja u pitanju ali mojim prihvaćanjem obostrane krivice baš sam izazivao bijes u njima jer im je moje stanje odgovaralo da smetu sa sebe odgovornost i obavezu.lakše je uvjeriti drugoga da je u njenu krivica.
Ma kata i strofa,sva sreća da vrijeme otkrije sve karte...
Prepoznajem obrazac..izgleda da svi moram proc kroz isto ili slicno....

Samopouzdanje ne na nuli, nego ga nema ni u tragovima...ne znas vise ni puzat,a kamoli hodat..i na sve to se napenale bas ti"dusebriznici" da te opale lopatom po kicmi..cisto da se nadje ,jel'...

Ja sam se mjesecima opravdavala,ni kriva ni duzna..samo zato jer nisam bljuvala "pravednicki gnjev" i nisam izgleda reagirala kako su svi mislili da bi trebala..
a te spike...ja te razumijem,znam kako ti je...uhh...zamraci mi se pred ocima,odmah
Secr@Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 20:47   #82
Quote:
Secr@Me kaže: Pogledaj post
Prepoznajem obrazac..izgleda da svi moram proc kroz isto ili slicno....

Samopouzdanje ne na nuli, nego ga nema ni u tragovima...ne znas vise ni puzat,a kamoli hodat..i na sve to se napenale bas ti"dusebriznici" da te opale lopatom po kicmi..cisto da se nadje ,jel'...

Ja sam se mjesecima opravdavala,ni kriva ni duzna..samo zato jer nisam bljuvala "pravednicki gnjev" i nisam izgleda reagirala kako su svi mislili da bi trebala..
a te spike...ja te razumijem,znam kako ti je...uhh...zamraci mi se pred ocima,odmah
Za rastavljene ne znam, ali valjda je nekim ljudima neugodno "petljati" se u takvim situacijama.
Npr. bračni par koji je bio povezan s nama i kumstvom i prijateljstvom od malih nogu, s kojima smo prošli teške situacije i s jedne i s druge strane povukao se od nas oboje iako smo im rekli da ne moraju birati stranu.
Ali sve dok se u njihovoj obitelji nije dogodio razvod. Sada shvaćaju da to nije tak veliki bauk i "vratili" su se.
Tko će znati što si ljudi zabriju u glavama kada dođe do razvoda bliskih prijatelja.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 20:48   #83
Quote:
Secr@Me kaže: Pogledaj post
Prepoznajem obrazac..izgleda da svi moram proc kroz isto ili slicno....

Samopouzdanje ne na nuli, nego ga nema ni u tragovima...ne znas vise ni puzat,a kamoli hodat..i na sve to se napenale bas ti"dusebriznici" da te opale lopatom po kicmi..cisto da se nadje ,jel'...

Ja sam se mjesecima opravdavala,ni kriva ni duzna..samo zato jer nisam bljuvala "pravednicki gnjev" i nisam izgleda reagirala kako su svi mislili da bi trebala..
a te spike...ja te razumijem,znam kako ti je...uhh...zamraci mi se pred ocima,odmah
Bivša nadje sebi novog dečka i ja pljujem po tome da bi svi govorili..''a slušaj dogodi se'' dok ja nisam počeo govoriti da postoji velika šansa da je moja krivica možda jednako teška kao i njena ,da bi na to svi govorili ..''ma krvetina..''
I ja sad nešto razmišljam..pa kako to sad ?!
Bit je pronaći krivca..bilo gdje,bilo tko i bilo kada..samo da se njihove frustracije odmaknu iz žarišta.
I što je najbolje..uspijevaju i to efikasno.
Znači,moram razmišljati dva koraka unaprijed ako ne želim biti .''.dio tog obrasca'' kako si rekla.

A da o opravdavanju ne drobim..grozota.
Ljudi dolaze sa gomilom već unaprijed stvorenim stajalištima na bazi rekla-kazala i osude te.Možeš govoriti koliko god hoćeš..u vjetar.
S vremenom sam potpuno otupio na sve..jel sam ja kriv,ma nema beda..jesam.
Tek kad vide da mi je svejedno onda iz razno raznih pitanja i podpitanja vidim kako o čemu razmišljaju pa se prilagodim.

I da,ne pričaš kako se očekuje od tebe s obzirom da si jadan i bijedan..gori si od vještice.
Odakle njemu pravo da on nešto tumači a nitko i ništa,izgubio family i još sere.
Neshvatljiva želja za gaženjem svega opće prihvaćenog ili nekog sustava vrijednosti samo da se lakomo i podrugljivo na trenutak naslade tudjoj nesreci.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 20:49   #84
Quote:
Secr@Me kaže: Pogledaj post
Prepoznajem obrazac..izgleda da svi moram proc kroz isto ili slicno....

Samopouzdanje ne na nuli, nego ga nema ni u tragovima...ne znas vise ni puzat,a kamoli hodat..i na sve to se napenale bas ti"dusebriznici" da te opale lopatom po kicmi..cisto da se nadje ,jel'...

Ja sam se mjesecima opravdavala,ni kriva ni duzna..samo zato jer nisam bljuvala "pravednicki gnjev" i nisam izgleda reagirala kako su svi mislili da bi trebala..
a te spike...ja te razumijem,znam kako ti je...uhh...zamraci mi se pred ocima,odmah
Izgleda da svi koji prođemo kroz te stvari doživimo slično. Meni je samopouzdanje također bilo skoro ishlapilo i od jedne čvrste i jake osobe pretvorila sam se u plahu, iako to nikome nisam pokazala.Nisam pričala o svom braku, držala sam se hrabro, razmišljala sam o budućnosti. Pogriješila sam kada sam se povjerila osobi kojoj sam najviše vjerovala, otvorila sam se potpuno u svojoj slabosti i zauzvrat dobila nož u leđa. Radi toga žalim, takve stvari mi ne trebaju u životu. Danas mi ne bi bilo toliko teško da tu osobu nisam istinski voljela kao prijatelja i da joj nisam otvorila svoju dušu. Kada se prijateljstva raspadnu onda je najteže nositi se s onim što si nekome rekao jer si time dao nekome dio sebe, a to boli. Ne osuđujem ali teško to shvaćam. Za prijatelja sam uvijek tu kada mu je teško, pogotvo tada. Ali malo je ljudi koji istinski cijene prijateljstvo i potpuno u njega vjeruju. Koji će dati ruku za tebe, kao što sam ja bila spremna za nekoga. I zato se najbolje za nikoga toliko vezati, nikome se otvoriti do kraja, ljudi to ne cijene. Sretna sam što bez obzira na sve postoje ljudi koje volim i poštujem i koji mene vole i poštuju. Samo da su bar bliže.
Blue fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 21:06   #85
Ja cak mislim da se neki ljudi,uvjetno receno "boje"..valjda da se ne zaraze,sto li....pa onda biraju odmak,od aktera rastave...
Dok neki,ako su trokuti(prevare) u prici,onda biraju strane..jer kad "skrivas" preljubnika/preljubnicu..pa to naknadno sve ispliva van..nemaju "muda" gledat vise prijateljima u oci

Ne znam ni sama...pokusavala sam mjesecima dokucit razloge tih ,po meni,neobjasnjivih ponasanja..i iskreno,nisam nista blize odgonetavanju,a mislim si da nikad ni necu bit.
Ljudi su jednostavno,pa..ljudi. Sa svim svojim manama i vrlinama...

Jedina dobra stvar je da sam prestala sebe krivit,sada znam da sta se prijateljstava tice..nisam kriva ni po jednom tocki..sve drugo,njima na dusu
Secr@Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:18   #86
Ma je,u pravu si.Tko bi dokučio sve ljudske podlosti i ostao priseban,ne pretvorio se u zvijer ili čudovište.
Neki su se priklonili drugoj strani jer su poznavali glavnog aktera cijele priče.Sukladno tome,odabrali stranu,bez obzira što se poznajemo i vodimo djecu zajedno na cijepljenja i u vrtić.
A šta mi je to govorilo.?!
Već su se pripremili na novu vrstu prijateljstva..bivša i novi prijatelj.
Ovaj stari odnosno ja nije više u epicentru.
Znači,kidaju sve veze iz neslavne prošlosti ili kako već i pripremaju teren za nove goste.
Predvidljivo i plitko.

Takvih primjera ima na tisuće i trebalo bi gomile postova samo za nabrajanje.
Da,prihvatio sam obostranu krivicu jer navjerivatnije to i je tako ali prihvatiti krivicu za okretanje leđa pojedinaca je čisto ludilo.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:41   #87
Upravo to se i meni desilo...mene su "izrezali "iz slika i na moje mjesto ubacili novu njusku...bas predvidljivo i plitko..pogotovo kad se karte otvore i kad retrogradno skuzis sta se desavalo iza ledja...i naravno da je onda "lakse" nestat....
Zapravo je to sve jadno,bjedno i tuzno...gaze se i prijateljstva,dugogodisnja..zbog cega?
Secr@Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 23:07   #88
Quote:
Secr@Me kaže: Pogledaj post
Upravo to se i meni desilo...mene su "izrezali "iz slika i na moje mjesto ubacili novu njusku...bas predvidljivo i plitko..pogotovo kad se karte otvore i kad retrogradno skuzis sta se desavalo iza ledja...i naravno da je onda "lakse" nestat....
Zapravo je to sve jadno,bjedno i tuzno...gaze se i prijateljstva,dugogodisnja..zbog cega?
Samo zato što je većina ljudi pokvarena a malo je pravih i dobrih.
Blue fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 10:44   #89
Quote:
Blue fairy kaže: Pogledaj post
V. Čak mi se čini da nikome ni ne treba vjerovati. Ti kojima sam vjerovala su moju slabost i tugu odbacili u kompletu zajedno sa mnom. Ali danas je ionako toliko malo ljudi koji su pravi da uopće nije čudno da se ovakve stvari događaju.
Ovo je najgora pouka koji iz ovoga mozes izvuci. Nadam se da je kod tebe ipak samo privremena.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 21:48   #90
Zašto to kažeš Ombia, kako najgora?
Blue fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:14   #91
Quote:
Blue fairy kaže: Pogledaj post
Zašto to kažeš Ombia, kako najgora?
Zato sto su nam ta iskustva tu da nesto iz njih naucimo, a ne da izadjemo uvjereni da je vecina ljudi losa. Jer nije. Dobri su i losi onoliko koliko smo i mi sami.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 13:18   #92
Dear John

Da ne dižem staru temu evo link

https://www.forum.hr/showthread.php?t=612003

Odlična inicijativa
Ne znam je li se što pokrenulo iz toga?
Baš bih se rado uključio u grupnu terapiju za razvedene
Nešto kao ona stara serija Dear John

Sam to ne mogu pokrenuti jer nisam te struke
Ima li netko od vas psihologa ovdje volje i želje da pokrene tako nešto?
Ja se upisujem odmah
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 21:45   #93
Prva se zapisujem ako tako nešto ikad krene!
Najviše me frustrira činjenica - da je u pitanju bila "samo" veza, neokrunjena brakom - nitko se tu ne bi previše uplitao, slegnuli bi ramenima i krenuli dalje.
Mi smo se razišli bez puno buke. Ja sam zaista krenula dalje, prevazišla čitavu tu nesretnu epizodu, da bi me odjednom usisala kao tornado u rikverc njegova teška bolest, nenadane revizije prošlosti, nabijanje nekakvih krivica itd....upetljano je puno previše ljudi.....mah....ponekad bih najradije nestala, odselila u inozemstvo, izbrisala prošlost, promijenila identitet....samo da više ne slušam idiotske komentare, sažalne poglede, tapšanja po ramenu i ostalo što prati kad okolina uopće ne razumije tvoj izbor
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.