Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2011., 14:44   #1
Sumrak novinarstva u Hrvatskoj

Da li ste se ikada zapitali zašto su članci u novinama, tjednicima i mjesečnicima loše napisani? Uvjek su puni grešaka, nebuloza, napisani su zbrda zdola i slične stvari. Web portali također su jako loši. No zašto je to tako? Odgovor je jednostavan. Masmediji u želji za smanjenjem troškova unajmuju polupismene 15 i 16 godišnjake da im pišu članke. Jeftinije im je njih zaposliti nego kvalitetne novinare. Sramota je to da se ljudi informiraju iz c/p članaka koji piše polupismena osoba.
Zar smo mi Hrvati toliko glupi narod da smo zadovoljni sa padom kvalitete domačih medija u odnosu na vrijeme prije 10,15,20 i više godina. Izdavači tiskovina krive internet zbog pada prodaje svojih izdanja umjesto da sebe krive. Pa zar je teško im shvatiti da se sa kvalitetnim jedinstvenim sadržajem postiže veća prodaja a ne sa c/p.
Jednom riječju sramota.
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:55   #2
kao što i sam kažeš, danas imamo internet.
ako te to toliko smeta, nauči neki strani jezik pa čitaj strane medije.
ne vidim gdje je problem.
tranquility is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:58   #3
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
kao što i sam kažeš, danas imamo internet.
ako te to toliko smeta, nauči neki strani jezik pa čitaj strane medije.
ne vidim gdje je problem.
Problem je u tome sto u stranim medijima mozes jako malo procitati o nasoj (domacoj) stvarnosti. O domacim temama mozes uglavnom citati jedino u domacim medijima.

BTW: zacetnik teme bi, s obzirom na to na sto se zali, mogao mrvicu poraditii i na nasem jeziku.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 15:03   #4
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Problem je u tome sto u stranim medijima mozes jako malo procitati o nasoj (domacoj) stvarnosti. O domacim temama mozes uglavnom citati jedino u domacim medijima.

BTW: zacetnik teme bi, s obzirom na to na sto se zali, mogao mrvicu poraditii i na nasem jeziku.
u redu, ali opet, nitko te ne tjera da čitaš.
postoje i drugi mediji osim tiskovina ili domaćih portala.
tranquility is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 15:07   #5
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
u redu, ali opet, nitko te ne tjera da čitaš.
postoje i drugi mediji osim tiskovina ili domaćih portala.
postoje ali zar svi u Hrvatskoj gledaju na to da smanje troškove i da zbog toga kvaliteta trpi. A najgore što su se ljudi pomirili sa tom situacijom
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 15:17   #6
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
postoje ali zar svi u Hrvatskoj gledaju na to da smanje troškove i da zbog toga kvaliteta trpi. A najgore što su se ljudi pomirili sa tom situacijom
pa nije baš tako katastrofalno.
ja ponekad na pravopisne pogreške gledam ljudski jer mi je jasno u kakvim uvjetima rade novinari, a i svakom se može omaknuti.
više me smeta usiljeni senzacionalizam, kojim odiše sve više naslova u tiskovinama i portalima.
no ipak nitko ne može nadmašiti neke televizijske forme koje su pokradene izvana, a kod nas djeluju prilično blesavo. recimo kad reportera po kiši i zimi šalju pred npr. zgradu državnog odvjetništva, kako bi pročitao vijest s hine. jebala vas takva dramatičnost.
tranquility is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 15:39   #7
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
u redu, ali opet, nitko te ne tjera da čitaš.
postoje i drugi mediji osim tiskovina ili domaćih portala.
Koji?

Facebook?

Trash-televizije?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 15:57   #8
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
pa nije baš tako katastrofalno.
ja ponekad na pravopisne pogreške gledam ljudski jer mi je jasno u kakvim uvjetima rade novinari, a i svakom se može omaknuti.
U danasnjem VL ocajni clanak eksperta opce prakse (citaj prepisivaca s Neta) koji se ne moze dogovoriti sam sa sobom da li se pise radijacija ili zracenje ali zato bez problema jase po hidrogenu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 09:52   #9
Post

Dio objasnjenja nalazi se u zanimljivom tekstu kojeg donosi novi medij ravnododna.com
Tu klikni za članak
dorcaorca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 18:43   #10
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
A najgore što su se ljudi pomirili sa tom situacijom
nisu se ljudi pomirili s navedenom situacijom, nego se publika mijenja pa s njom i mediji.
to sad vuče sa sobom širenje žutila i loših članaka. ljudi puše takve gluposti.
__________________
You'd either be the hero, or a goat. - Baaaaaaa!

Zadnje uređivanje Pucko. : 12.04.2011. at 18:54.
Pucko. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 18:36   #11
Quote:
dorcaorca kaže: Pogledaj post
Dio objasnjenja nalazi se u zanimljivom tekstu kojeg donosi novi medij ravnododna.com
Tu klikni za članak
ovo je zaista vrhunski članak koji zorno prikazuje današnje stanje i problem. No nažalost rješenje za takvo stanje je složenije.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 12:46   #12
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
ovo je zaista vrhunski članak koji zorno prikazuje današnje stanje i problem. No nažalost rješenje za takvo stanje je složenije.
članak je ok i pogađa bit stvari, no sad baš da je vrhunski - ne baš.
također, propušta uočiti zašto je tim mozgovima internetskog sadržaja ili kako li već naziva tako bitna ta statistika - ne zato da navečer odu spavat s mislima 'danas sam imao 200.000 klikova' nego zato jer statistiku/klikove traže - oglašivači.
a oni plaćaju novce.
moš ti zaboravit na klikove/statisiku, al ne znam od čega ćeš onda živjet...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 14:21   #13
evo da se vratimo na temu, sumrak novinarstva (prvenstveno tiskanih novina) se ubrzava. Prema objavljenom istraživanju Internet Advertising Bureau lani je prvi put veći dio oglašivačkih dolara otišao na Internet nego na novine (Internet 26 B USD, novine 22.8 B USD, TV 28.6 B USD).http://venturebeat.com/2011/04/14/in...ss-newspapers/

Prema istraživanjima taj će se trend nesrazmjera još ubrzati slijedećih par godina kada će Internet oglašavanje rasti do preko 40 B USD 2014 godine. Znači biti će skoro duplo više od novina a do tada će vjerojatno preteći i televiziju.

Ono što je sigurno je da već sada novine i TV moraju smanjiti svoje cjenike za oglašavanje i prilagoditi ih stvarnosti. Ako žele zadržati koliko toliko klijente.

I još jedna zanimljivost. Toliko razvikani socijalni mediji doprinose samo 6% zarade od Internet oglašavanja. Čini se da su puno razvikaniji nego što je to realno.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 18:09   #14
Podilaženje čitateljima je jedan od uzroka stanja u medijima koji gube na kredibilitetu.Kako kod internet portala tako i kod televizije i tiskanih medija.
crna kronika.tko s kim spava.lažni celebrity zvijezdice,ljubavni ini jadi i prenemaganja tih istih zvijezda,zadiranje u privatnost .....
To je slika i prilika današnjih medija.
Zaglupljivanju čitatelja nikad kraja.


Svaka čast iznimkama....
repl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 19:30   #15
Quote:
repl kaže: Pogledaj post
Podilaženje čitateljima je jedan od uzroka stanja u medijima koji gube na kredibilitetu.Kako kod internet portala tako i kod televizije i tiskanih medija.
crna kronika.tko s kim spava.lažni celebrity zvijezdice,ljubavni ini jadi i prenemaganja tih istih zvijezda,zadiranje u privatnost .....
To je slika i prilika današnjih medija.
Zaglupljivanju čitatelja nikad kraja.


Svaka čast iznimkama....
+ prepisivanje vijesti jedni od drugih što je iznjedrilo najnoviju i najrašireniju

kategoriju u tkz. novinarstvu u Hrvata, a zove se copypaste novinarstvo

Ima odlična analiza:
http://www.dw-world.de/dw/article/0,...page_1,00.html
mazajebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 16:33   #16
Mediji i dno dna ljudskosti

Današnja naslovnica 24sata, dobro pogledajte fotografiju:

http://img820.imageshack.us/img820/2255/mediji.th.jpg

Tko je urednik ovakvih vijesti? Imaju li te osobe imalo suosjećanja prema ljudima?
Na par pasa koji se grizu i to sve dokumentirano sa izrazito mutnom fotografijom se stavlja obavijest kako se radi o uznemirujućim fotografijama, a ovdje tijelo žene u prtljažniku nije uznemirujuća fotografija?!
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 17:20   #17
katastrofalno, na današnjoj naslovnoj stranici 24 sata je bila ogromna takva slika
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:05   #18
jbg..moraju nekako prodati tih par listova..
zbog takvih sranja već odavna ne kupujem 24 sata..
__________________
tata sumo borca!
Sve što imam sam ukra,samo sam vozačku i diplomu kupia.
penzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 21:00   #19
Užaaaas mrzim 24 h i uvjerena sam da takvi mediji potpuno zaglupljuju ionako neuki narod!
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:23   #20
Quote:
Mojra kaže: Pogledaj post
Užaaaas mrzim 24 h i uvjerena sam da takvi mediji potpuno zaglupljuju ionako neuki narod!
a tek net.hr
__________________
nemoj
high_voltage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.