Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2012., 09:12   #41
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
aha- a cemu onda podijela na podrucja? posebno polazu pr.psiholozi u skoli, a posebno u soc.skrbi itd. zasto nema jedinstveni strucni?
Jer je tako definirano zakonom

Quote:
sto ako u medjuvremenu promijenis posao?!!?!?!?! staz ide iz pocetka!??!?!?
Skupljas staz u malim paketicima dok ne dodjes do godine dana
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 22:00   #42
predškolstvo-državni stručni ispit

bok,

sigurna sam da postoji već tema, ali ne mogu ju naći, pa pokrećem novu jer se bliži stručni ispit u 9.mj.

kome se da podijeliti svoja iskustva (rad, esej, usmeni), posebno vezano uz predškolski, bit ću jako zahvalna.

pozdrav,

i.
Iron Iyv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:59   #43
ispit se ne odnosi na onaj u komori, vec u agenciji, pa ne spada pod ovaj podtopic...
Iron Iyv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 23:40   #44


imaš temu na Posao i Karijera, probaj i tamo pitati...i meni je stručni uskoro (10., 11.mj), pa me zanimaju slične informacije.

Idem pitati tamo, valjda će se netko javit-
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 20:45   #45
Bok :-) Hitno mi treba informacija o priznavanju staža u drugoj državi. Moja sestrična je završila psihologiju u Zagrebu, onda se udala, odradila i položila pripravnički staž u BiH. Ima tri godine radnog staža, sad joj je suprug dobio dobar posao u Hrvatskoj i ona je dala otkaz jer se trebaju preseliti. Sad nju zanima kako to ide sa priznavanjem pripravničkog staža? Što sve mora polagati? Ja sam joj rekla da mora položiti onaj pravni dio jer su zakoni različiti. Priznaje li joj se stručni dio?
Flames19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:04   #46
Pozdrav
Primljena sam na stručno osposobljavanje gdje mi je omogućeno polaganje državnog stručnog ispita (mentor mi ne bi bio psiholog). No budući da bih htjela imati položeni stručni ispit preko Komore, zanima me je li moguće, ako sada odradim staž ovdje, kasnije polagati stručni ispit preko Komore? Jer samo se jednom može na stručno, jel tako? Ako prihvatim ovo SO, ne mogu više odrađivati drugo koje bi mi omogućilo polaganje stručnog preko Komore, ili?
-Kat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:45   #47
Quote:
-Kat- kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Primljena sam na stručno osposobljavanje gdje mi je omogućeno polaganje državnog stručnog ispita (mentor mi ne bi bio psiholog). No budući da bih htjela imati položeni stručni ispit preko Komore, zanima me je li moguće, ako sada odradim staž ovdje, kasnije polagati stručni ispit preko Komore? Jer samo se jednom može na stručno, jel tako? Ako prihvatim ovo SO, ne mogu više odrađivati drugo koje bi mi omogućilo polaganje stručnog preko Komore, ili?
Ako radis na mjestu psihologa, onda ti to ide u staz koji ti se priznaje pred komorom... neovisno da li je strucno, redovno ili volontersko... a komora ti dodjeljue mentora, neovisno o iceu...

Pa ako si na mjestu psihologa, onda se javi u komoru s tom pricom, pa ce ti rec sto i kako dalje, odnosno oko mentora psihologa. te oko upisa u registar psihologa vjezbenika...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 14:45   #48
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ako radis na mjestu psihologa, onda ti to ide u staz koji ti se priznaje pred komorom... neovisno da li je strucno, redovno ili volontersko... a komora ti dodjeljue mentora, neovisno o iceu...

Pa ako si na mjestu psihologa, onda se javi u komoru s tom pricom, pa ce ti rec sto i kako dalje, odnosno oko mentora psihologa. te oko upisa u registar psihologa vjezbenika...
Radi se o mjestu koje nije namijenjeno isključivo samo psiholozima - kažu da mi zbog toga nije nužan mentor psiholog. No ono što me muči jest ima li onda uopće smisla prihvatiti ovaj staž... Posao koji bih obavljala me zanima, i u drugim takvim ustanovama (koliko sam čula) mogu osigurati psihologa-mentora vježbenicima, no budući da je ovdje situacija takva... Bitno mi je da mi staž koji odradim bude koristan za budućnost, a kako naravno nije sigurno da bi me ovdje zadržali, niti da bih u budućnosti imala priliku raditi točno na tom mjestu, ne znam koliko mi to znači...
Kontaktirala sam Komoru mailom, kažu da ih nazovem, no to sada mogu tek sutra jer tajništvo više ne radi.
-Kat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:24   #49
uskoro ću na stručni na području socijalne skrbi pa bih bio zahvalan ako bi netko podijelio iskustva
bemtikru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 17:29   #50
može li mi netko do psihologa potvrditi sljedeće...:

danas mi je rečeno da bih, ako radim u vrtiću, osim pri komori trebala polagati i stručni ispit pri agenciji za odgoj i obrazovanje. da li je to točno?
dakle, radim kao pripravnik u vrtiću pri jednoj zdravstvenoj ustanovi i imam pri komori prijavljen vježbenički staž kliničkog psihologa.
no u agenciji za odgoj i obrazovanje kažu da moram i kod njih prijaviti stažiranje i odabrati mentora, te polagati stručni ispit za stručnog suradnika psihologa u vrtiću.
zvala sam komoru i oni pojma nemaju.

eto, ako netko zna šta o tome, molila bih pomoć. hvala.
nimfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:47   #51
1) Strucni ispit pri komori je dio obrazovanja svakog psihologa koji time stjece pravo bavljenja psiholoskom djelatnoscu

2) Skole, ustanove, institucije, itd. - to je ono sto je poznatije pod nazivom državni ispit koji polazu svi koji rade u drzavnim ustanovama

Te dvije stvari nemaju veze jedna s drugom, odnosno neovisne su...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 01:05   #52
državni je to? aha. nisam znala da se i za rad u vrtiću mora polagati. hvala.
nimfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 00:35   #53
Quote:
nimfa kaže: Pogledaj post
državni je to? aha. nisam znala da se i za rad u vrtiću mora polagati. hvala.
da.
i za svaki novi državni posao ide novi državni stručni.
ja sam položila za socijalu, uskoro polažem za školu.
državni i komorski su neovisni, ništa se ne priznaje.

sve u svemu, odlično organizirano, kao i mnogo toga u državi
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 20:09   #54
Stručni ispit DV Psiholog Zagreb

Pozdrav,
da li je netko polagao stručni spit za stručnog suradnika psihologa u Zagrebu u zadnjih 7-8 mjeseci? Znate li koje se teme "vrte" i kakva su iskustva sa ispitom. Hvala
mane85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:49   #55
I mene zanimaju iskustva sa stručnim ispitom, posebni dio iz socijale - kako izgleda taj usmeni dio, koje se pitanja vrte, koliko to vremenski sve skupa traje? Da li u Rijeci npr. bude manja gužva nego u Zg?
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:49   #56
Lightbulb Hrv. Psiholoska komora i posao

Postovani,
Ima li netko da mi pomogne u tumacenju Psih.komore i njene djelatnosti,odnosno da mi da odgovore na pitanja: Da li se i komoru uclanjuju samo magistri psihologije, ili se uclanjuju i bachelori? Da li je moguce prijavljivanje na biro te trazenje posla i zaposljavanje ukoliko nismo clanovi komore? Da li je istina da se u komoru uclanjuju samo clanovi koji zele da obavljaju privatnu djelatnost odnosno praksu? Da li je moguce obavljanje pripravnickog staza bacc.psihologa ukoliko nismo uclanjeni u komoru i da li se on kasnije potvrduje pri zaposljavanju? Molim nekoga da mi rastumaci i ponudi odgovore, buduci da sam u zacaranom krugu sa pitanjima a nisam upucena u te informacije, titule sam bacc.psihologa.
Hvala Vam.
ChosenOne1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.