Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2012., 19:17   #1
Question jel ovo osinjak ili što je to?? help?

Zadnjih par dana stalno primjetim da neki insekt dolazi i dugo ide bzz bzz bzz pred mojim prozorom ali ne trzam puno jer imam mrežicu. I sad malo prije sam skužila da s vanjske strane mrežice imam ovo:





Dotični insekt je nešto kao osa ili stršljen, ali nisam sigurna koje, vidla sam ga samo kao siluetu...

Šta da radim s tim... gnijezdom? Jel može biti da unutra ima nečeg živog i letečeg?

Jel sigurno naprosto ga skinuti??? Da ne izleti neka osa van i ne napadne me...
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:41   #2
dobra slika
tak imam i ja ,ma razbij to i zgnjeci to ,meni se ucinilo ko neki pauk ,al moguce da je osa ,uglavnom ljigavo izgleda sta god da je tu unutra
adryy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:43   #3
Stršljen.
Nabavi jaki sprej , reci da ti treba protiv stršljena.
Pošpricaj i gnijezdo i kukca, pa skini drugi dan da budeš sigurna.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:53   #4
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Stršljen.
Nabavi jaki sprej , reci da ti treba protiv stršljena.
Pošpricaj i gnijezdo i kukca, pa skini drugi dan da budeš sigurna.
huuuh uzas,pa meni se to stalno pravi,moram i ja radi sigurnosti da potamanim tu gamad
ja imam vocnjak ,pa mi se na griljama sire
adryy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:59   #5
Quote:
adryy kaže: Pogledaj post
huuuh uzas,pa meni se to stalno pravi,moram i ja radi sigurnosti da potamanim tu gamad
ja imam vocnjak ,pa mi se na griljama sire
Objesiš na grane PET boce 2 litre, bez čepa, i uguraš unutra komade voća - ogrizak jabuke, kruške,... Stršljeni i ose uđu unutra , i ne mogu izaći, pa krepaju.
Pčelice ne ulaze u te boce.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 20:17   #6
Kakav vrazji strsljen... Bezopasna osa loncarica, solitarna osa koja pravi kucicu od zemlje...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 20:17   #7
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Stršljen.


si siguran??


Ok moj hrabri otac je sad to uklonio.... nije ništa izletilo van... gnjezdo je bilo zatvoreno, valjda su još ličinke... samo kako spriječiti da se gad ne vrati???

Jel postoji neki deterrent za ose/stršljene?

Osim bočica sa sokom/voćem (iz mog iskustva to ih privlači pa ih bude samo još više u blizini, a ne uđu svi odmah u bocu, neki odu i na prozor...)
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 20:40   #8
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Kakav vrazji strsljen... Bezopasna osa loncarica, solitarna osa koja pravi kucicu od zemlje...
tvoj post mi se više sviđa

ok sad kako da uvjerim gospođu osu da ne ponovi prekršaj?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 20:44   #9
Da fakat! Sad sam googlala "Osa lončarica" i dobila sam ovaj post:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=642

to je to! Ista takva kućica i točno taj insekt, s dugim nogama! Bio mi je zbunjujuć jer je malo veći od ose a opet nije onako debeli kao stršljen...

dakle taj post veli da to nije prava osa?

sad mi ju je malo žao...
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:09   #10
Stršljen A što stavlja u tu rupicu? samo krila prije spavanja
To je od malih dugačkih osa, ne bodu, ne diraju, šute... Ne zamaraj se s tim, i ne moraš nio drobiti, ni špricati. Inače, čisto informativno, stršljeni žive u velikim saćastim nastambama građenim kao i osinjak, ali su ogromni.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:11   #11
imala ja to, ako je to-to- nije to gnijezdo veliko.. kod mene je bilo veličine prsta. i našla sam to na tapecirungu na kauču, između naslona i jastuka za sjedenje.

isto je zujalo nešto što mi je ličilo na osu, ali joj je kraj bio drukčiji nego kod obične ose.. onako, kao da je nadograđen, kao da je iz dva dijela- ne mogu baš objasniti..

uglavnom, to "gnijezdo" sam makla i bacila..
drugi put u drugom stanu-isto to-samo u plafonjeri na stropu.. isto tako sam to riješila
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:48   #12
Da da, baš to, kao osa samo malo veće s jako razdvojena dva djela tijela, i dugim nogama...

A niš sad smo joj stornirali kućicu, ak se vrati možda ju i pustim da ostane sad kad znam da je solo igrač i neće izgraditi dvorac i nakotiti njih petsto.

Hvala ljudi!
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 23:27   #13
kad smo vć kod bockanja uoči me probode onaj šaraf ukrivo

zaš ne na kukice?

SimBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 08:02   #14
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
tvoj post mi se više sviđa

ok sad kako da uvjerim gospođu osu da ne ponovi prekršaj?
Ma one su pristojne, nece ti smetati... A mrezicu protiv komaraca stavi crnu, manje smeta pogledu
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:23   #15
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Zadnjih par dana stalno primjetim da neki insekt dolazi i dugo ide bzz bzz bzz pred mojim prozorom ali ne trzam puno jer imam mrežicu. I sad malo prije sam skužila da s vanjske strane mrežice imam ovo:





Dotični insekt je nešto kao osa ili stršljen, ali nisam sigurna koje, vidla sam ga samo kao siluetu...

Šta da radim s tim... gnijezdom? Jel može biti da unutra ima nečeg živog i letečeg?

Jel sigurno naprosto ga skinuti??? Da ne izleti neka osa van i ne napadne me...
To ti je jedna vrsta ose koja radi gnijezdo od blata, kad položi jajašce na gusjenicu ili slično ona ga zatvori i više se ne vraća natrag ...
__________________
Kud god se okreneš, leđa su ti odostraga. (Ho Shi Min)
Alfich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.