Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2012., 13:19   #81
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
zaključak teme je da većina ljudi ne zna što je ljubav. niti je sposobna za ljubav. jer za ljubav treba ljudski potencijal. tu se upravo i nalazi odgovor na moje pitanje koje stoji u naslovu teme. ljubav nije nestala, samo je vrlo malo ljudi sposobno za nju. zbog toga su sve velike ljubavi opjevane u pjesmama ili ovjekovječene u književnim djelima, jer su tako rijetke i posebne.
no dakle, ja ne znam u kojem ti paralelnom svemiru živiš, ali mi smo još uvijek u heliocentričnom,a ne alojzijecentričnom sustavu. stoga ti nisi nikakvo mjerilo bilokakve normale niti standarda po kojem se mjeri ljubav,emocionalna zrelost/osakaćenost i sl.
poprilično si egocentričan u svojim upisima i uvjeren da je tvoja filozofija ljubavi i romantike točna. praksa je pokazala da je takve osobe jako teško voljeti i zadovoljiti.

Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
Neki su očito počeli shvaćati neke stvari. Klica je posijana, pitanje je da li je pala na pravo tlo.
počeli shvaćati što? da je alojzije novi vrhovni guru ljubavi i romantike?
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 15:57   #82
Quote:
mala_ :) kaže: Pogledaj post
apsolutno se slažem sa ovim romantika ne postoji pa i tako ne postoji ni prava ljubav. dok to shvatiš onda će bit sve kako treba.. treba zaboravit američke fillmove; nije ovo Amerika
ne moguce
amrikanci imaju distribuciju americke glazbe i muzike u hrvatskoj u 100 postotnom obliku
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 18:51   #83
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
no dakle, ja ne znam u kojem ti paralelnom svemiru živiš, ali mi smo još uvijek u heliocentričnom,a ne alojzijecentričnom sustavu. stoga ti nisi nikakvo mjerilo bilokakve normale niti standarda po kojem se mjeri ljubav,emocionalna zrelost/osakaćenost i sl.
poprilično si egocentričan u svojim upisima i uvjeren da je tvoja filozofija ljubavi i romantike točna. praksa je pokazala da je takve osobe jako teško voljeti i zadovoljiti.

počeli shvaćati što? da je alojzije novi vrhovni guru ljubavi i romantike?
da
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 19:19   #84
Naravno da nema prave romantične ljubavi. Kad si mlad i romantičan sve je super prvu godinu ,onda počnu kukat kako bi ti trebao posao ,stan ,auto itd. Kad to uspiješ i slomiš se od posla onda kukaju zašto radiš po cijeli dan i kako se usudiš biti umoran navečer i gdje je "onaj" romantik od početka veze. Nikad sretne...
GreenEyesZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 20:26   #85
Quote:
GreenEyesZg kaže: Pogledaj post
Naravno da nema prave romantične ljubavi. Kad si mlad i romantičan sve je super prvu godinu ,onda počnu kukat kako bi ti trebao posao ,stan ,auto itd. Kad to uspiješ i slomiš se od posla onda kukaju zašto radiš po cijeli dan i kako se usudiš biti umoran navečer i gdje je "onaj" romantik od početka veze. Nikad sretne...
joj daj... "nikad sretne" ... govori samo za svoje cure / žene...
mala_ :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 21:51   #86
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
Poštovanje postoji i između krokodila. Samo što sumnjam da krokodili znaju pjevati šansone.
Pitao bih te jesi li vidio kako izgledaju šansonijeri, ali sigurno bi pogrešno shvatio.

Doduše, ostaje pitanje o kakvom to poštovanju među krokodilima govoriš. Mislim, očito je da je riječ o još jednoj praznoj retoričkoj figuri kojom fingiraš pobijanje sugovornikovih riječi, ali to je sve.

Quote:
Ostavio je ženu koju poštuje ali ne voli. I otišao za ženom koju je volio bezuvjetno.
Razmislimo malo o takvu ponašanju.
Onako, makar na trenutak.

Mislim, jasno je meni da ti se sloboda da poput leptira letiš od cvijeta do cvijeta kako se zaljubiš, tj. od pičke do pičke kako se napališ, poprilično sviđa. I da je bilo koja ideološka podloga koja ti to ne samo omogućava nego to opravdava – štoviše, koja to uzdiže kao krajnju vrlinu – samim time ne samo prihvatljiva nego i poželjna.
Ali znaš, nisu ni žene baš toliko glupe. Iako uglavnom više padaju na te romantične scenarije.

Jer znaš, sad neki tip – nazovimo ga Alojzije – ostavi svoju ženu koju fol poštuje, ali je ne voli. I onda sretne neku drugu, zaljubi se i ode trb… ovaj, kurcem za pičkom.
I tako naš Alojzije govori o tome kako poštuje ženu koju je ostavio. Vjerojatno to govori i ženi zbog koje ju je ostavio.
Vjerojatno će, nakon što sretne novu ljubav, isto to govoriti i o toj ženi. I tako unedogled.
I tako naš Alojzije leti od pičke do pičke uz fenomenalnu spiku i univerzalno opravdanje – ljubav. Romantičnu. I bez obzira na žrtve koje ostavlja za sobom.

E sad, ja sam romantičarske junake, počev od onog idiota Werthera kojemu sam tijekom barem četiri petine knjige govorio “daj se ubij više”, uvijek smatrao glupanima. Ali kad pogledam iz ove perspektive, više mi djeluju kao podlaci.

Quote:
Ja od ljubavi ne očekujem ništa. To je prvi potez kontra ljubavi. Ljubav je neprisiljena. Sve predkoncepcije govore da se radi o nekoj koristi; očekivanju. A to nije ljubav, već dioničko društvo, 'razmjena dobara'.
Ti od ljubavi ne očekuješ ništa. Osim da bude romantična. Da bude kao u šansonama i starim filmovima.
Ne očekuješ ništa osim savršenstva, onakvoga kakvim ga ti vidiš.

Quote:
Brak i ljubav nemaju veze jedno s drugim i ne pričam ja ovdje o epohama i književnim djelima već o univerzalnoj ideji ljubavi koja postoji u svima.
Postoji li? Romantična ljubav o kakvoj ti govoriš u Aziji je, recimo, prilično novovjeka ideja. Uvoz iz Europe i Amerike.
Quote:
Francuske šansone nemaju veze s potrošačkim društvom.
I zato ih je nemoguće kupiti. Ne, čekaj…
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
sto se tice romantike to vise ne postoji. danas se ljudi jednostavno upoznavaju jako brzo. odma bum tras tko si sto si i ako ima vibra ide se dalje.
A kako bi trebalo biti?
Dugi pogledi na dvorskim balovima? Rezerviranje plesova? Držanje za ruke šest mjeseci, dok netko napokon ne skuži ima li vibre ili nema?
Ili vibra uopće nije bitna?

Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
zaključak teme je da većina ljudi ne zna što je ljubav. niti je sposobna za ljubav. jer za ljubav treba ljudski potencijal.
Dakle, u krajnje fascinantnom momentu “la theme c’est -Alojzije” zaključuješ da je “zaključak teme” skup tvrdnji iz kojih slijedi da – većina ljudi nema ljudskog potencijala.

To mi baš zvuči romantično.

Quote:
tu se upravo i nalazi odgovor na moje pitanje koje stoji u naslovu teme. ljubav nije nestala, samo je vrlo malo ljudi sposobno za nju. zbog toga su sve velike ljubavi opjevane u pjesmama ili ovjekovječene u književnim djelima, jer su tako rijetke i posebne.
Da, vjerojatno je u tome stvar. Srećom, za prost je puk tu Barbara Cartland, koja je ovjekovječila na stotine velikih ljubavi.
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
Počeli ste oživljavati temu. Neki su očito počeli shvaćati neke stvari. Klica je posijana, pitanje je da li je pala na pravo tlo.
Da. Klica.
Ne znam je li za nju prikladniji herbicid ili antibiotik.

Quote:
Da, jedan od ključnih ingredijenata je iskrenost. Ljubav je sva satkana od iskrenosti.
Oh, vidi. Profundus Maximus.
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
ne moguce
amrikanci imaju distribuciju americke glazbe i muzike u hrvatskoj u 100 postotnom obliku
Zar i glazbe i muzike?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 23:26   #87
Lastan: Pitao bih te jesi li vidio kako izgledaju šansonijeri, ali sigurno bi pogrešno shvatio.

Što bih 'pogrešno shvatio'? da me pitaš jesam li vidio kako izgledaju šansonijeri? Ne, ne bih 'pogrešno shvatio'.

Doduše, ostaje pitanje o kakvom to poštovanju među krokodilima govoriš. Mislim, očito je da je riječ o još jednoj praznoj retoričkoj figuri kojom fingiraš pobijanje sugovornikovih riječi, ali to je sve.

Ostaje pitanje tebi. Nije Lastan cijeli svijet. Iako ima kurac na čelu poput Ajfelovog tornja. Znam, znam, još jedna prazna retorika.

Razmislimo malo o takvu ponašanju.
Onako, makar na trenutak.

Mislim, jasno je meni da ti se sloboda da poput leptira letiš od cvijeta do cvijeta kako se zaljubiš, tj. od pičke do pičke kako se napališ, poprilično sviđa. I da je bilo koja ideološka podloga koja ti to ne samo omogućava nego to opravdava – štoviše, koja to uzdiže kao krajnju vrlinu – samim time ne samo prihvatljiva nego i poželjna.
Ali znaš, nisu ni žene baš toliko glupe. Iako uglavnom više padaju na te romantične scenarije.


Tako je, slažem se. Trebaju se čuvati prodavača magle poput mene.

Jer znaš, sad neki tip – nazovimo ga Alojzije – ostavi svoju ženu koju fol poštuje, ali je ne voli. I onda sretne neku drugu, zaljubi se i ode trb… ovaj, kurcem za pičkom.
I tako naš Alojzije govori o tome kako poštuje ženu koju je ostavio. Vjerojatno to govori i ženi zbog koje ju je ostavio.
Vjerojatno će, nakon što sretne novu ljubav, isto to govoriti i o toj ženi. I tako unedogled.
I tako naš Alojzije leti od pičke do pičke uz fenomenalnu spiku i univerzalno opravdanje – ljubav. Romantičnu. I bez obzira na žrtve koje ostavlja za sobom.


Sad si me potpuno razotkrio...Više nemam aduta za preveslati ženski rod.

E sad, ja sam romantičarske junake, počev od onog idiota Werthera kojemu sam tijekom barem četiri petine knjige govorio “daj se ubij više”, uvijek smatrao glupanima. Ali kad pogledam iz ove perspektive, više mi djeluju kao podlaci.

Baš si faca. Potpuno si lišen iluzija i imaš zavidnu kontrolu nad sobom i svijetom oko sebe. Čestitam ti.

Postoji li? Romantična ljubav o kakvoj ti govoriš u Aziji je, recimo, prilično novovjeka ideja. Uvoz iz Europe i Amerike.

Kod tebe je sve uvoz. Pitam se da li si i ti uvezen odnekud pa govoriš iz perspektive eksport-import djetinjstva.

I zato ih je nemoguće kupiti. Ne, čekaj…

Da, nemoguće ih je kupiti. To što su 'utrženi', nije njihova primarna intencija-vodilja. Primarna intencija je umjetnička.

Dakle, u krajnje fascinantnom momentu “la theme c’est -Alojzije” zaključuješ da je “zaključak teme” skup tvrdnji iz kojih slijedi da – većina ljudi nema ljudskog potencijala.

Da.

Da. Klica.
Ne znam je li za nju prikladniji herbicid ili antibiotik.


Najprikladnije bi bilo tvoje nezaprašivanje teme.

Oh, vidi. Profundus Maximus.

Zavidan?

Zadnje uređivanje -Alojzije : 25.06.2012. at 23:40.
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 00:17   #88
Meni se Alojzije čini kao predvodnik novog postromantičarskog pokreta - tu više ne postoje konvencije, ne postoje obveze, odanost itd. Postoje emocije, a znamo svi da čovjek nije satkan samo i isključivo od emocija. Emocije su ustvari krivac za mnoge propale brakove, mnoge naše propale iluzije i nadanje. Ne znači to da su loše, već da su poželjne ukoliko su u skladu s razumom.
Romantika postoji oduvijek, ali pitanje je u kojem obliku. Naravno da je definicija same romantike individualna, za nekog su ruže, za nekog poljubac u čelo, za nekoga riječi "lijepa si" ... i uopće ne vidim potrebu prepucavanja oko definiranja tog pojma.
Ljubav je ustvari smirena, tiha, jednostavna, puno više daje od burnih emocija. Za mene je romantika u pogledu, u pogledu gdje je duša - znate onaj pogled koji prepoznajete kao iskren (nebitno hoće li isti pogled iste osobe biti isti prema vama za cca nebitno koliko godina) - već samo taj iskreni trenutak, kad se topite. I woho - etogac romantike
I kako da onda romatika izumre?
Lucija222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 00:55   #89
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
da
onda se moramo zaista smatrati sretnima što nam te je providnost poslala da nas prosvijetliš .

što bismo bez tebe
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 01:11   #90
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
onda se moramo zaista smatrati sretnima što nam te je providnost poslala da nas prosvijetliš .

što bismo bez tebe
ti ne moraš apsolutno ništa. tebe ovdje nitko ne proziva, niti nagovara na nešto. osim što ne shvaćaš što želim reći proglašavaš me i za Sai Babu romantizma. Mislim, smiješno. Opusti se i pokušaj spustiti gard. Evo, draga si mi, i pored toga što imamo opozitna shvaćanja o ljubavi i romantici Draga si mi zato što te doživljavam kao damu. Ja žene doista volim i poštujem.
__________________
see my heart I decorate it like a grave

Zadnje uređivanje -Alojzije : 26.06.2012. at 01:17.
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 01:58   #91
negdje kod alojzijevih upisa na temi "kako dobro popušiti kurac". tamo je malo romantike otišlo u oblake
MalaVrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 02:25   #92
Quote:
MalaVrana kaže: Pogledaj post
negdje kod alojzijevih upisa na temi "kako dobro popušiti kurac". tamo je malo romantike otišlo u oblake
miješaš šalu s romantikom i ljubavlju. da li romantični i osjećajni alojzije ne može koegzistirati sa šaljivim, volterijanskim alojzijem? molim te nemoj miješati branko kockice
__________________
see my heart I decorate it like a grave

Zadnje uređivanje -Alojzije : 26.06.2012. at 03:46.
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 04:08   #93
Rasprava o tome je li ili nije nestala romantika je došla na petu stranu, a da se nije ni pokušalo kvalitetno definirati tu istu romantiku. I ne, pjesme i likovi iz romana nisu dovoljni jer podlažu individualnoj interpretaciji i onemogućuje smislenu raspravu.
Kad bi krenuli od definicije koju daje Klaić, neka od značenja romantike su: čudan, izmišljen, nestvaran, sanjarski, čaroban, pjesnički, viteški, srednjovjekovan, idealan, zanesenjački.
Sukladno tome, romantičara u prenesenom značenju (tj. romantika) definira kao čovjeka mašte i osjećaja, fanatista, idealista, sanjara. (Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna )

Moja teza o uzroku smrti "prave" romantike je da je izgubila kredibilitet. Neko je općeprihvaćeno stajalište postalo da su obje osobe partneri u odnosu, a ne objekti na koje se projiciraju vlastite želje i potrebe. Također smo naučili i za postojanje hormona čija je uloga da stvore zaljubljenost (na neurološkoj razini stanje slično opsesiji) ta da nam ti hormoni međuostalim pomažu u održavanju iskrivljene slike o osobi u koju smo zaljubljeni. Dakle, znamo da znamo biti neralni. I sva sreća da su vremena romantičnih ideala prošla jer nema iluzije koja nadmašuje to kad nekoga želiš upoznati, voljeti i ugađati mu onakvom kakav jest (i kad to netko čini i tebi zauzvrat jasno). Btw, to ne isključuje činjenje "romantičnih gesti" i obasipanje pažnjom, samo ih diže ih na viši nivo
Berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 05:50   #94
Romantika je otišla s dolaskom kapitalizma i svela se samo na kupi kupi kupi. Mhm.
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 08:02   #95
Neslazem se da je romantika nestala...bar u mom slucaju NE!(15 god.braka i 3 djece)
Problem je kod mnogih sto zele imati ,,pravu,,osobu pored sebe nepitajuci se dali su oni ,,prava,,osoba!
Traziti a nista ne davati,nista ne pruzati i ne truditi se je SMRT za romantiku,za ljubav!
Nemozemo si priustiti jastoga,skupa vina pa da to bude vecera uz svijece ali si mozemo priustiti,film,kokice i uzivati zagrljeni...Lako se nade nacin za romantiku ako postoji ljubav!
__________________
POZIVNICE ZA SVE
hugolina3177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 08:27   #96
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
Gdje je nestala, ona prava, romantična ljubav kakva je nekad u neka ljepša i humanija vremena postojala. Gdje su Grof Vronski i Ana Karenjina, gdje su Dr. Zhivago i Lara...nema više romantičnog Jacquesa Brela, francuskih šansona ili pjesama sličnih poput ovi Elsa Lunghini - Quelque Chose Dans Mon Coeur
T'en vas pas

Žalosno zaključujem da je romantika umrla!
Ma nije..samo se premjestila u "Larin izbor", "Strasti orijenta", "Ružu vjetrova" i "Kismet"
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:43   #97
ne težim romantici iz ruskih romana tipa vronskog. ja bi, ipak, preživjela romantiku

za mene je romantika sposobnost uočavanja posebnih trenutaka s nekom osobom, u prirodi, u sebi. romantika je stanje duha, a ne refleksije s druge strane. ne mora romantično biti nužno vezano uz ljubav. šetnja po strossu, čaša vina uz more, omiljena pjesma u vožnji, ronjenje...
nekako zamjetim tu romantiku skoro svaki dan kad nisam mrzovoljna.

forumaši, ajde navedite neki romantični detalj koji vam padne prvo na pamet
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 10:27   #98
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
Ostaje pitanje tebi. Nije Lastan cijeli svijet. Iako ima kurac na čelu poput Ajfelovog tornja.
Ako ste se ikad pitali kako zadovoljiti dvije žene odjednom…
Quote:
Kod tebe je sve uvoz. Pitam se da li si i ti uvezen odnekud pa govoriš iz perspektive eksport-import djetinjstva.
S obzirom na to koliko me moj stari platio… nisi ni daleko.
Quote:
Da, nemoguće ih je kupiti. To što su 'utrženi', nije njihova primarna intencija-vodilja. Primarna intencija je umjetnička.
Znam, teško je to povjerovati, ali isto vrijedi za Lady Gagu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 14:51   #99
Quote:
GreenEyesZg kaže: Pogledaj post
Naravno da nema prave romantične ljubavi. Kad si mlad i romantičan sve je super prvu godinu ,onda počnu kukat kako bi ti trebao posao ,stan ,auto itd. Kad to uspiješ i slomiš se od posla onda kukaju zašto radiš po cijeli dan i kako se usudiš biti umoran navečer i gdje je "onaj" romantik od početka veze. Nikad sretne...
naravno, materijalizam je ubio ljubav i romantiku. na partnera se gleda kako da ga se što bolje iskonzumira. pošto karma vraća udarac onaj koji konzumira postane nakon nekog vremena i sam konzumiran, jer, what goes around comes around. i tako se svi vrtimo u začaranom krugu izrabljivanja
__________________
see my heart I decorate it like a grave
-Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 16:16   #100
Quote:
-Alojzije kaže: Pogledaj post
naravno, materijalizam je ubio ljubav i romantiku. na partnera se gleda kako da ga se što bolje iskonzumira. pošto karma vraća udarac onaj koji konzumira postane nakon nekog vremena i sam konzumiran, jer, what goes around comes around. i tako se svi vrtimo u začaranom krugu izrabljivanja
Zato fino odjebeš veze na određeni period i uživaš
GreenEyesZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger