Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2022., 07:38   #1
DAN GOSPODNJI ili veliki dan Boga Silnoga

Ustaljeni termin za Dan Gospodnji ili za dan velikog suda nad svijetom spominje se pojmom "harmagedon" pa se onda zamišlja da će se taj harmagedon odvijati po cijelom svijetu. To zamišljaju sve kršćanske teologije a jehovini svjedoci imaju dodatno "mudro" uvjeravanje da sve vojske svijeta ne bi mogle stati u dolini uz brdo Megido pa je taj rat ipak široko svjetski.

To vam je slaboumna i sirotinjska eshatologija koja je paralizirana jednim terminom "harmagedon" iz Otkrivenja, te se za taj isto događaj ne konzultiraju proročka izvješća iz starozavjetnih prorokovanja.

Zato ću ja to sada izvesti...ja kao najpametniji teolog na svijetu koji to i dokazuje u svakoj postavljenoj temi.

Kao što često naglašavam valja shvatiti da su biblijska proroštva u 99% teksta vezana uz Izrael i događanja oko Izraela, pa će se tako i Dan Gospodnji odvijati na području Izraela. I to neće biti sukob isključivo kao "harmagedon" ili na širokom polju uz brdo Megido u izraelu (Otkrivenje već na cijelom području Izraela.

Što će se odvijati po cijelom svijetu mi nemamo posebna proročka izvješća osim informacije da će Bog svoj mač rata preko Izraela proširiti i na cijeli svijet. Za taj rat se danas vidimo Amerika,Evropa i Rusija i Kina i muslimanski svijet naširoko pripremaju i sa naoružavanjem i sa političkim tenzijama.

Idemo sad ispočetka;

Dakle bitka će se odvijati u Izraelu na širokom polju uz brdo Megido: „I sakupite ih na mjesto koje se na hebrejskom zove Harmagedon.“
(Otkrivenje 16:16) Tu bitku će pokrenuti Gogove vojske (Jezekilj 39:5) koje dolaze iz područja Turske, sa sjevera.

Nadalje bitka će se odvijati "u gorama Izraelovim" Jezekilj 39:4 također sa Gogovom vojskom.

Nadalje bitka sa svim vojskama svijeta odvijat će se u Jošafatskoj dolini; Joel 4:2 izvještava: „Tada ću sve narode skupiti i svesti u dolinu Jošafat (dolina „Jahvinog suda“) Ondje ću se suditi s njima zbog Izraela, svojega naroda i vlasništva, jer su ga razasuli među neznabošce i razdijelili zemlju moju“.


Ta Jošafatska bitka istočno od Jeruzalema vodit će se sa Arapima i muslimanima koji dolaze sa Istoka. Jošafatska ili Jehošefatska bitka je daleko uvjerljiviji pojam od "Harmagedon" jer Jošafat znači "Jahvin sud", dok Harmagedon znači samo "mjesto zbornog okupljanja"


I četvrto najznačajnije mjesto velikog sukoba je oko Jeruzalema:
Zaharije 12:3 kaže ; „ U onaj ću dan učiniti Jeruzalem vrlo teškim kamenom za sve narode. Svi, koji se na njega dižu, satrt će se, protiv njega skupljaju se svi narodi zemaljski.“ Vidimo iz stiha da je i Jeruzalemska bitka „harmagedonska“, i tu su „svi narodi zemaljski“.

Zašto je najznačajnija? Pa sam Jeruzalem je najznačajniji i tu su stacionirani sveci Božji, te će u Jeruzalemu na Sionskoj gori Isus izvesti veliku spasilačku intervenciju razdvajanja Sionske gore kad će kroz nastalu dolinu iz Jeruzalema pobjeći svi spašeni prema istoku, a zaštitit će ih voda koja će poteći iz otvorenog izvora. Događaj sličan spašavanju Židova na Crvenom moru od nadolazećih i razjarenih egipćana.


Rezime;

Vidimo da će se bitka Dana Gospodnjeg odvijati između Izraela i vjekovnih mrzitelja Izraela, okolnih budućih muslimanskih naroda i oni su ti koji su "razdjelili zemlju Izraelovu" između sebe i protjerali Židove nakon zadnjeg razaranja hrama u Jeruzalemu.
Nisu Rimljani, vojske koje su išle na Jeruzalem bile su rimske legije koje su se sastojale od naroda sirijskog i arapskog svijeta. Oni su protiv volje Tita zapalile i sam hram. Iz čiste vjekovne mržnje na Izrael. Zašto? Jer se sastoje od nasljednika prvog protjeranog Abrahamovog sina Ismaela od ropkinje rođenog. Izak je bio sin nasljednik.
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2023., 16:48   #2
Uskoro će "Bludnica" da gori pa je onda dakle iza toga blizo i sam Dan Gospodnji:


https://www.forum.hr/showpost.php?p=...5&postcount=56
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.