Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2013., 22:54   #41
Thumbs up

Keva. Kad me vuces za jezik. Sudcu je znak na celo prikeljio Sotona. U međugorju se ukazuje sotona a ne gospa. Jer pisano je izmedju ostalog da se Sotona pretvara u andjela svjetla da bi zaveo ako je moguce i odabrane. Ali mene ne moze prevariti kao takve naivce kak si ti jer mi je Bog otvorio oci i dao mi znanje, mudrost i vjecna mu hvala na tome. I da skratim...

Obavezno procitati-!!!

--- http://wol.jw.org/en/wol/d/r19/lp-c/1101989211



Na temelju čega možemo dokazati što je Babilon Veliki o kojemu govori Otkrivenje?
Na temelju ovoga - utemeljeno na Bibliji

http://wol.jw.org/en/wol/d/r19/lp-c/1101989211

Zadnje uređivanje Meadow : 19.03.2013. at 14:11. Reason: spajanje postova
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 23:27   #42
Jak mi je to Sotona koji se ukazuje u obliku Djevice Marije i uzrokovao obraćenje milijuna ljudi i pojačao njihovu vjeru.
Na čijoj je onda on strani?
prometejus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 23:36   #43
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
A spada li u Babilon veliki i religija koja je više puta ispala kao lažni prorok?
Ili koja žrtvuje svoju djecu ili koja je falsificarala biblijski tekst?
ma ke? ma ko? falsificirala? lažno proricala smak svijeta? dala bi i vlastitu djecu za spas svoje duše? ma da mi je znati
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 23:37   #44
Quote:
prometejus kaže: Pogledaj post
Jak mi je to Sotona koji se ukazuje u obliku Djevice Marije i uzrokovao obraćenje milijuna ljudi i pojačao njihovu vjeru.
Na čijoj je onda on strani?
Puno se partija bori za vlast po tome ćete ih prepoznati jer vole brojke.
Na kraju ćemo ih sve sakupiti na jedan boj i nestati će kao da ih nikada nije bilo.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 23:49   #45
Thumbs up

Quote:
prometejus kaže: Pogledaj post
Jak mi je to Sotona koji se ukazuje u obliku Djevice Marije i uzrokovao obraćenje milijuna ljudi i pojačao njihovu vjeru.
Na čijoj je onda on strani?
Navodi ljude na KRIVU RELIGIJU. I na IDOLOPOKLONSTVO. klanjanje kipovima Marije i slicno. Sto je tezak grijeh i uvreda za Boga. Jer pisano je :
Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jehova, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 00:08   #46
pa svima je jasno da je to lljubomorni sebičnjak koji sve hoće imat pod svoje, najpije je nagovaral abrahama da ode iz postojbine trežit neku zemlju kaanan, pa se on nahodao, pa su se tamo razmnožili, pa onda otišli u gastarbajtere u egipat (bajdvej zaboravlja se da se egipat svojevremeno prostirao do sirije , ramzes se tukao i s midjanima i hetitima i narodima mora, svuda ga je bilo, a prije toga i njegov otac ), e onda ide pričica o silnom ropstvu tih istih pečalbara, koji bi se šteli vratit natrag, ali faraon neda. a zakaj ne bi dal? imal je čisto dosta radne snage. dosta i robova i najamnika. e sad se sjetio neki moše da se vrati iz egzila i toboš se svađao sa samim faraonom. jer njegov narod je bio mnogobrojan, neki kažu tamo čak 3 miliona! a ukupno je prema procjeni tadašnjih egipćana bilo cca 8-10 miliona ukupno. procjene za židove? taoliko ih je bilo da se uopće en može procjeniti broj a ona fora kako je prošao more moš mislit 3 miliona ljudi kako se vucara kroz morsko korito, skup s kozama, ofcama, starcima i dječurlijom. i to nekakvim čudnim putovima koje ni jedan normalan čovjek ne bio odabrao. bit će da je jadni starac debelo zalutao pa ih otfurao u pustinju umjesto oazu. i ko fol, lutali su 40 godina pustinjom, hranili se nekom hranom koju su brali po livadi, ali s nebesa. da bi ih na kraju do obećane zemlje stiglo nešto sitno. no, stigli su se dovoljno razmnožiti i organizirati nakon malo vremena, da su počeli ratničke osvajačke pohode, klanje, ubojstva, otimačinu, silovanja, zatiranje tuđeg etniciteta, poharali sve žive i mrtve, i onda osnovali svoju državu. i dalje radeći genocid kud god su stigli, uništavajući tuđe svetinje. povijesna istina! baš kako i piše u starom zavjetu! zato jer im je to naredio ljubomorni okrutni bog, a oni se usrali od straha i okolo haračili. i, sad, ko je kriv? zapovijedna odgovornost!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 00:21   #47
Nemoj protiv Boga ! Nećeš dobro proći. Ti kao da hoces sa Sotonom u " jezero ognjeno" ?'
Ali to je "sloboda izbora". - slobodna volja.

Kak bi rekli zagorci. Nebi se štel mešati !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 07:31   #48
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Navodi ljude na KRIVU RELIGIJU. I na IDOLOPOKLONSTVO. klanjanje kipovima Marije i slicno. Sto je tezak grijeh i uvreda za Boga. Jer pisano je :
Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jehova, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran.
Kad bi zaista htjeli tu biblijsku zapovijed provoditi doslovno, niti JS ne bi trebali imati starješina, hijerarhije, nekretnina itd.
Sve to spada u gore navedenu zapovijed.

Na nebu je kraljevstvo božje, pa griješi svatko tko ga na bilo koji način uspostavlja na zemlji. Svaka subordinacija, potčinjanje, dominacija, podložnost i bezpogovorna poslušnost između ljudi je suprotna božjem nauku i činjenici da smo svi rođeni slobodni. Upravo je ta sloboda izbora između dobra i zla, temelj većine monoteističkih religija, uz standardno obećanu kaznu ili nagradu na onome svijetu.

Gdje to biblija propisuje takav izopačeni sustav dominacije čovjeka nad čovjekom, kao što je to unutar zajednice JS ?

Gdje to biblija propisuje kažnjavanje onih koji napuste JS zajednicu, unatoč tome što je samo Bogu dano da osuđuje ili oprašta grijehe.

Kao što biblija nigdje ne propisuje izradu kipova, slika i relikvija svetaca, tako ne propisuje hijrarhijske sustave u Crkvama, brani skupljanje blaga na ovome svijetu itd.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 07:54   #49
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
E ali nije dovoljno biti dobar covjek da bi udovoljili Bogu. Moramo bez pogovora slusati njegove zapovjedi.
Nije li poanta Njegovih zapovjedi u činjenju dobrih djela, odnosno nije li činjenje dobrih djela praktična manifestacija vjere u Boga?

Radikaliziram: tko je bliži Bogu: ateist koji čini dobra djela ili vjernik koji čini loša?

I tko je tu zapravo suštinski vjernik?

I sam Isus je rekao da će prije u raj bludnice i carinici negoli farizeji...
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 10:35   #50
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
I sam Isus je rekao da će prije u raj bludnice i carinici negoli farizeji...
Svi znamo da je mislio na pokajnike. Jer da neki ne bi, kako im je već običaj, vadili to iz kontexta pa si potvrdili da će svatko al baš svatko u raj, odnosno Kraljevstvo Božje. Jer neće.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:48   #51
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Svi znamo da je mislio na pokajnike. Jer da neki ne bi, kako im je već običaj, vadili to iz kontexta pa si potvrdili da će svatko al baš svatko u raj, odnosno Kraljevstvo Božje. Jer neće.
Da tako je, na to sam i ciljao...
U pokajanju je poanta. To čini vjernika istinskim vjernikom... Stav, odnos, motivacija, pristup - a iz čega onda proizlazi i čin...
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 17:42   #52
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
ja, Jehova, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran.
Ljubomora je niska ljudska karakteristika. Tko Bogu pripisuje niske čovječje karakteristike, dakle antropomorfizira Ga, na neki način čini suptilnu idolatriju. Iako nisam stručnjak za Bibliju, vjerujem da je to ispravno tumačenje.

S druge strane, s obzirom da Bog zna kakvi smo i da nam je predodžba bilo čega apstraktnog skromna, zašto nam je zabranio kipove (naravno pod uvjetom da vjerujemo da je Biblija božja objava)?

Moljenje pred slikom/kipom, daleko više uzdiže ljudski duh, nego moljenje pred prazninom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 17:48   #53
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
e onda ide pričica o silnom ropstvu tih istih pečalbara, koji bi se šteli vratit natrag, ali faraon neda. a zakaj ne bi dal? imal je čisto dosta radne snage. dosta i robova i najamnika. e sad se sjetio neki moše da se vrati iz egzila i toboš se svađao sa samim faraonom. jer njegov narod je bio mnogobrojan, neki kažu tamo čak 3 miliona!
Prema biblijskim spisima bilo ih je milijun i šezdeset tisuća ili milijun i osamdeset tisuća, ne znam sad točno.

Od toga broja pet posto stanovništva činili su ljudi Levijevog plemena (svečeničkog plemena), a zna se da je biti svećenik oduvijek bilo unosno. A Jahve nikome drugome doli Levitima nije da da ga služe pred žrtvenikom i u Šatoru Sastanka.

Zanimljiv Bog.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 17:57   #54
Quote:
Eh. Ja vas stvarno žalim. Živite u mraku. Slijepi ste pored zdravog očiju. Ne vidite istini. Nema spasenja u Crkvi. To je krova religija koja vodi ljude u propast i uništenje. Treba se hitno ispisati iz crkve i odreći je se. Zato je i pisano : Začujem i drugi glas s neba:
“Iziđite iz nje, narode moj, da vas ne zadese zla njezina te ne budete suzajedničari grijeha njezinih i da ne budete dijelom mukâ njezinih.” (Otk 18,4)
gle.
zapoceo bih ovdje sa zadnjom recinicom kojom mogu srusiti cijelu tvoju filozofiju.
reci mi tocno, gdje pise, nakon cega tko je rekao da se izadje iz crkve u otk?

odgovor:
Nakon toga vidjeh: jedan drugi anđeo silazi s neba s moći velikom! Sva se zemlja zasvijetlila od njegova sjaja.
Otkrivenje 18,2 On povika iza glasa: "Pade, pade Babilon veliki - Bludnica - i postade prebivalištem zloduha, nastambom svih duhova nečistih, nastambom svih ptica nečistih mrskih
Otkrivenje 18,3 jer se gnjevnim vinom bluda njezina opiše narodi; s njom su bludničili svi kraljevi zemaljski, a trgovci se zemaljski obogatiše od silna raskošja njezina.
Otkrivenje 18,4 Začujem i drugi glas s neba: "Iziđite iz nje, narode moj, da vas ne zadese zla njezina te ne budete suzajedničari grijeha njezinih!

dakle NAKON pada babilona! NAKON!!!!
a s obzirom da babilon smatras vatikanom, koji jos NIJE pao!!! onda DRUGI glas se jos uvijek nije ni oglasio!

druga stvar -
Matej 16,18 A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
Matej 16,19 Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima.

treca stvar -
Dajte caru carevo a bogu božije (grčki: Ἀπόδοτε οὖν τὰ Καίσαρος Καίσαρι καὶ τὰ τοῦ Θεοῦ τῷ Θεῷ) je Isusova izreka zabeležena u sinoptičkim evanđeljima po Mateju, Marku i Luki, kao i u nekanonskom evađelju po Tomi.

cetvrta stvar -
“Niste li znali da mi je biti u onome što je Oca mojega?” (Lk 2,49) isus kaze za zidovsku sinagogu, a ti zelis sotonizirati krscansku crkvu?
__________________
...
ujko tvrdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:01   #55
Talking

Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Kad bi zaista htjeli tu biblijsku zapovijed provoditi doslovno, niti JS ne bi trebali imati starješina, hijerarhije, nekretnina

Gdje to biblija propisuje takav izopačeni sustav dominacije čovjeka nad čovjekom, kao što je to unutar zajednice JS ?

Gdje to biblija propisuje kažnjavanje onih koji napuste JS zajednicu, unatoč tome što je samo Bogu dano da osuđuje ili oprašta grijehe.

Kao što biblija nigdje ne propisuje izradu kipova, slika i relikvija svetaca, tako ne propisuje hijrarhijske sustave u Crkvama, brani skupljanje blaga na ovome svijetu itd.
Kakve to ima veze s bilo cime. Poslusnoscu prema vodecem tijelu i starjesinama pokazujem poslusnost prema Bogu. Nitko nad nikim tu ne vlada i nitko se ne kaznjava nego se iskljucuju oni koji pocine tezak grijeh i ne pokaju se. Time im se zapravo i pomaze jer kad vide da su pogrijesili pokaju se i vrate uglavnom.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:13   #56
Talking

Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Nije li poanta Njegovih zapovjedi u činjenju dobrih djela, odnosno nije li činjenje dobrih djela praktična manifestacija vjere u Boga?

Radikaliziram: tko je bliži Bogu: ateist koji čini dobra djela ili vjernik koji čini loša?

I tko je tu zapravo suštinski vjernik?

I sam Isus je rekao da će prije u raj bludnice i carinici negoli farizeji...

Pa da. Prije ce i razbojnici i lopovi i kako kazes kurve koje se iskreno pokaju i preobrate u Bozje kraljevstvo nego svecenici i popovi ( danasnji farizeji ) jer ljude odvracaju i udaljuju od Boga i naucavaju poganska sotonska odnosno Babilonska vjerovanja o nrkakvim tojstvima, besmrtnoj dusi i slicnim glupostima. A za to ce odgovarati Bogu. Osjetit ce njegov bijes. To im je obecao !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 22:55   #57
ujko tvrdica kaže

“Niste li znali da mi je biti u onome što je Oca mojega?” (Lk 2,49) isus kaze za zidovsku sinagogu, a ti zelis sotonizirati krscansku crkvu?

http://wol.jw.org/hr/wol/d/r19/lp-c/1101988030


Nista ja ne kazem. Tako je pisano...
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 22:56   #58
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Kakve to ima veze s bilo cime. Poslusnoscu prema vodecem tijelu i starjesinama pokazujem poslusnost prema Bogu. Nitko nad nikim tu ne vlada i nitko se ne kaznjava nego se iskljucuju oni koji pocine tezak grijeh i ne pokaju se. Time im se zapravo i pomaze jer kad vide da su pogrijesili pokaju se i vrate uglavnom.
Gdje je to Jahve propisao poslušnost prema starješinama i izopćenje otpadnika eda bi time pokazali poštivanje Boga?
Gdje je Jahve dao vlast i pravo kažnjavanja ljudima, nije li to samo njegova privilegija ?
Zar nije rečeno nešto o suđenju, mjeri kojom ćemo suditi u korelaciji s mjerom kojom bi nam trebalo biti suđeno ?

Pokušaj se koncentrirati i odgovoriti mi na svako pitanje, naravno uz navođenje vjerodostojnih citata iz Biblije.
Hvala.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 23:06   #59
Primjer iskjucenja iz Biblije:

4 Razmotrimo jedan biblijski primjer isključenja. Skupština u Korintu podnosila je ‘blud kakvog nije bilo ni među neznabošcima: jedan od njih imao je ženu očevu’. Pavao je tražio od Korinćana da ‘takvoga predaju Sotoni da se odstrani tjelesni utjecaj, kako bi duh skupštine bio spašen u Gospodinov dan’ (1. Korinćanima 5:1-5). Kad se tog grešnika isključilo, ‘predalo’ ga se Sotoni Đavlu tako da je ponovno bio dio njegovog svijeta (1. Ivanova 5:19). Isključivanjem takve osobe odstranio se zli, tjelesni utjecaj iz skupštine, a sačuvao se bogobojazni “duh” koji je u njoj vladao (2. Timoteju 4:22; 1. Korinćanima 5:11-13).

5 Nedugo nakon toga, Pavao je potaknuo kršćane u Korintu da tog prijestupnika ponovno prime u skupštinu. Zašto? Zato da ih “Sotona ne bi prevario”, kako je to rekao apostol Pavao. Taj se prijestupnik očito pokajao i ponovno je vodio čestit život (2. Korinćanima 2:8-11). Da ga Korinćani nisu primili u skupštinu, Sotona Đavo bi ih prevario u tom smislu što bi bili upravo onakvi kakvima on želi da postanu — bešćutni i neskloni opraštanju. No oni su tom pokajniku najvjerojatnije ubrzo ‘oprostili i utješili ga’ (2. Korinćanima 2:5-7).
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 23:07   #60
6 Što se postiže isključenjem? Štiti se Jehovino sveto ime kako mu se ne bi nanijela sramota, a njegov narod ostaje na dobrom glasu (1. Petrova 1:14-16). Kad se grešnika koji se ne kaje isključi iz skupštine, time se podržavaju Božja mjerila i čuva se duhovna čistoća skupštine. Isto tako, to ga možda potakne da se urazumi.


Zašto je apostol Pavao Korinćanima dao upute o isključenju?

Pokajanje je presudno
7. Kako se David osjećao kad nije želio priznati svoje prijestupe?
7 Većina osoba koje učine kakav težak grijeh istinski se pokaje i ne bude isključena iz skupštine. Istina, nekima nije lako iskreno se pokajati. Prisjeti se izraelskog kralja Davida, koji je skladao 32. psalam. Ta pjesma otkriva da on neko vrijeme nije želio priznati svoje teške grijehe, vjerojatno one povezane s Bat-Šebom. Bol koju je osjećao zbog skrivenih grijeha oduzimala mu je snagu, kao što ljetna žega crpi sok iz drveta. David je patio u fizičkom i psihičkom pogledu, no kad je ‘priznao svoje prijestupe, Jehova mu je oprostio’ (Psalam 32:3-5). Tada je u pjesmi rekao: “Sretan je čovjek kojemu Jehova ne uračunava krivnju” (Psalam 32:1, 2). Kako li mu je laknulo kad je osjetio Božje milosrđe!
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.