Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2013., 12:34   #21
Ice . . . čuda se dešavaju uvijek i sada, ja još uvijek vjerujem u čuda. Moje prvo čudo je moje dijete (iz prvog braka), a moje drugo čudo je moj drugi suprug. Dakle, nemoj pognuti glavu, uživaj, imaš samo jedan život, a čudo će se desiti kada najmanje očekuješ, jer i meni se dogodilo, a i tebi će se vjeruj mi.
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 12:45   #22
Ruby hvala,stvarno je lakse uz podrsku ljudi,iako nepoznatih,ali svi imaju svoja iskustva,to sam i htjela cuti
drago mi je radi tvojih cuda
Ice Lady 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 12:47   #23
Beige-i ja sam dijete rastavljenih roditelja,tim vise me sve ovo pogodilo jos jace..znam koliko je meni to tesko palo,iako sam bila manja ,a i jedinica.A okolina,ah,da,blago onom koga ne pogadaju te sitne duse,a uvijek ih ima.Mene je ta rastava roditelja ja mislim isto obiljezila na neki nacin.No zivot ide dalje,svi imaju pravo na drugu sansu [/QUOTE]

Vjerujem da te jako pogodilo, no moraš sebi opet dati šansu za ljubav, za sreću. Evo to ti ja ovako lijepo dajem savjete iako sam sama otišla u drugu krajnost upravo zbog rastavljenih roditelja i njihove loše rastave...Godinama soliram i sve više se emotivno zatvaram..bojim se svega...mogućnosti rastave, lošeg braka, mogućih ožiljaka kod moje djece, i to sličnih ovima kakve imam i ja sama...

No opet viđam primjere u svojoj okolini gdje su se partneri civilizirano rastali te sasvim normalno funkcioniraju radi djece. Mislim da je to najbitnije u cijeloj priči ukoliko do rastave dođe. Rastati se civilizirano radi djece i sprječavanja nastanka mogućih trauma uzrokavanih upravo rastavom i lošim odnosom dvaju partnera. U svakom slučaju mišljenja sam da je bolja i rastava nego loš i tužan brak bez ljubavi.

Imam par dragih ljudi koji su se rastali, našli si nove partnere i djeca su to lijepo prihvatila. Stoga svakako zaslužuješ novu priliku, emotivan i ispunjen život, bez obzira na djecu i bivšeg partnera.
__________________
Usprkos svemu živim kao i ostali ljudi...vesela zbog dobrih ljudi koji su pomalo zli i tužna zbog zlih ljudi koji su rijetko dobri...
beige is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 12:50   #24
Quote:
ruby43 kaže: Pogledaj post
Ice . . . čuda se dešavaju uvijek i sada, ja još uvijek vjerujem u čuda. Moje prvo čudo je moje dijete (iz prvog braka), a moje drugo čudo je moj drugi suprug. Dakle, nemoj pognuti glavu, uživaj, imaš samo jedan život, a čudo će se desiti kada najmanje očekuješ, jer i meni se dogodilo, a i tebi će se vjeruj mi.
Ovo je tako lijepo napisano! Uistinu treba vjerovati u čuda, stvarno se događaju kad se čovjek najmanje nada! Treba biti optimističan i oboružan nadom bez obzira na trenutne okolnosti..Ice sretno!
__________________
Usprkos svemu živim kao i ostali ljudi...vesela zbog dobrih ljudi koji su pomalo zli i tužna zbog zlih ljudi koji su rijetko dobri...
beige is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 13:00   #25
1. Nakon razvoda zivot mi je tek poceo, brak mi je bio smor.
2. Nije da se ne brinem o djetetu, cak on vise zeli biti sa mnom nego s njom.
3. Zivot ide dalje, iako imam dijete, moram se posvetiti sebi, jer i on ce kad tad odrasti i traziti svoju srecu. Da ostanem sam? Ne pada mi na pamet!

Naravno da imamo pravo na svoj zivot dalje i to sa boldiranim pravom!
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 13:25   #26
Sve stoji Beige..mi se nismo razisli bas civilizirano,dapace,totalno kontra,bilo je svega,pa i ruznih scena,na kraju su nekima i djeca svjedocila.To je ono sto nisam ,znaaaaaam,smjela dozvoliti,ali sam napravila veliku gresku.Nadam se da to nece ostaviti na njima traga, sretni su ovdje,pricamo puno i pitam ih cesto bi li voljeli biti sa ocem.Pokusavam da ne izgubim tu nit bliskosti sa njima i pricamo o svemu.
Ustvari,djeca su,ali su mi bili velika podrska,a najveci ponos kad se dijete zauzme za tebe u nekom bolnom momentu,tuzno,ali i to je bila jos jedna naznaka da je to to,nema nazad.

Alcak-tjesim se i ja tako,djeca ce odrasti,sto su veci ,vec je lakse,a i osjete naravno ako smo mi sretni i njima to znaci puno
Ice Lady 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 20:55   #27
Ice moja kćer je odrasla mlada djevojka koja ima zacrtan svoj put, a starost je okrutna, biti sam a star, jako grdo, ona će otići napustiti me,udati se kroz par godina, a ja ostati sama i napuštena, a tko bih trpio staru gunđavu babetinu? Razmisli . . . moj drugi suprug je mojoj kćerki jamačno tvrdim jako dobar frend, a on kad je oslovljava (u šali) pred drugima zna reći moja frendica. Imaš pravo na ljubav, biti voljena i voljeti nekoga, sve će se posložiti, jer se i meni posložilo, bila sam mrvicu mlađa od tebe kada sam upoznala svog supruga, a već sam mislila svašta o muškarcima, svašta nešto grdoga. Nemoj odustati, život je ovdje zbog tebe, da te podrži.
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:05   #28
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Ako je to neka preporuka za relevantnost nečijeg stava - i ja sam se dva puta rastao, i imam dvoje djece, i imam neku vezu ali ne pada mi na pamet ženiti se ponovo.
Ovo je već neka druga priča gdje "dopuštaš mogućnost" drugog braka nakon prvog uvjetno rečeno neuspjeha. A ovo je govorio i moj sadašnji muž dok nije mene sreo. Nikad ne reci nikad, no nebitno. Vjerojatno ovisi o osobi koja u nekom to ili probudi ili ne.

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Problem je ta nametnuta percepcija da su muškarci koji tako razmišljaju 'neki avanturisti'. To su danas više realisti - ljudi koji se prilagođavaju nametnutim pravilima. I posvuda su oko tebe, samo ih ne primjećuješ. .
Vjerojatno i ne, ali zato oni sigurno primjećuju mene Moram se malo šaliti jer mi se ova tema čini previše pesimistična, zrači malodušjem, ko da je smak svijeta, ko da je život nakon razvoda gotov, pa se traže neke utjehe itd, umjesto da se uživa u životu, pa i u slobodi, a i ti realisti su zapravo pesimisti ako drukčije ne znaju nego se prilagoditi nečem nametnutom. Pitam se jel ljudi žive za sebe ili za selo i ko će kaj reći. Tek kad skuže da je to njihov život i da imaju i pravo pa i dužnost biti sretni jer su živi i zdravi, jer imaju divnu zdravu djecu itd itd itd možda se nekaj i promijeni.
Termin "avanturist" spomenula sam zbog par tvojih šovinističkih izjava, trebala sam napisat šovinist
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Evo, pred nekih mjesec dana u čekaonici nas par 'zrelijih' muškaraca počeli razgovor o toj temi. Jedan mlađi penzić ,žena mu umrla, kaže nema šanse da ponovo pusti neku žensku da mu se useli. Ima dva sina oko 40 god. i situirani, ni oni niti ne pomišljaju opće živjeti zajedno sa nekom ženskom, a još manje ženiti se. Cura da, žena ne. Još dva muška su se pridružila razgovoru i iznijeli svoja slična zapažanja i stavove. Ja sam ih samo poticao da pričaju.
Zapravo sam se jako iznenadio da tako razmišlja starija generacija - takav stav sve više prevladava kod mladih, ali kod starijih generacija očekivao bi drugačije razmišljanje..
Svako ima pravo na svoje mišljenje, na svoje želje, kriterije, ali nitko nema pravo drugima nametati vlastite predrasude kao neupitne činjenice


Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Tu bih ti mogao koji savjet udjeliti, o tome kako se imovina dijeli. Imaš tu svega, i naivni (i muškarci i žene) budu i te kako izigrani...
Ne treba mi savjet, hvala. Spomenula sam to jer mi se učinilo da se u tvom komentaru sve svodi na imovinu i da je to presudan razlog zašto misliš da se muškarcima ne upušta u brakove sa ženama koje imaju djecu. Osobno nisam nikad imala nikakvih problema vezanu uz podjelu imovine, i možda bi i ja s obz na to mogla "udijelit" koji savjet po tom pitanju, al nije tema pa nema potrebe.


Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Problem je upravo u tome da uglavnom sve ovo podcrtano nemaju.
Najčešće imaju samo ceketanje i maroganje i izvoljevanje. Želje i 'potrebe' svih drugih su važnije od njegovih, a on vrlo brzo otkrije da se od njega očekuje svašta - ako to ne želi raditi, onda je 'sebičan', 'nezreo' i 'nije pravi muškarac'. Naravno da ima i drugačijih, sretnijih priča. A društveni i zakonski okvir postao takav da se muškarac izlaže velikom riziku kada želi prekinuti takvu vezu. Zato ih sve više i ne želi živjeti pod istim krovom....
Ako pišem o vlastitim iskustvima, ne bih znala vezano uz gore navedeno ali vjerojatno je s obje strane isti problem nepoštivanja partnera kad prođe prva zaljubljenost i ne mogu se složiti da se muškarac izlaže nekom većem riziku od žene. Ne volim generaliziranja ni po kojem pitanju pa tako ni po ovom. Društveni okvir me osobno, kako sam već i napisala uopće ne zanima, to je moja stvar. A zakonski je regulirana ravnopravnost spolova s doduše nekim odstupanjima u praksi, ali koja nemaju veze s ovom temom


Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Odgovor je da su muškarci uglavnom prisiljeni prilagođavati se takvoj situaciji, a ne obrnuto. Zato i ne žele ulaziti u takve veze - jer ne žele trpiti da im netko nameće pravila. ....
A žene obožavaju da im netko nameće pravila. Ne vidim potrebu ijednog ljudskog bića da drugome kojeg voli išta nameće Ako to radi, to se vidi odmah i s takvom se osobom ne treba ni upuštati u nešto ozbiljno. Druga je stvar kaj se mnogi žale da se rijetko nađu slobodne kvalitetne osobe i da sve kaj "se nudi škart" al opet, niko nikog ne sili ni da s nekim bude ni da ne bude a najmanje da trpi i pati. Nema mi smisla partnerova patnja koja se meni direktno vraća ko bumerang, to onda nije ljubav nego rivalstvo i sebičnost. Meni se jednostavna formula čini ok, uzajamna ljubav + uzajamno poštovanje = sreća, ali ljudi vole previše komplicirati.


Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
I da ne duljim, jer će opet ispasti da spamam i širim neku 'propagandu'.
Samo pokušavam pojasniti što se događa u društvu, a mnogi od vas će to i sami prepoznati budu li pozorno promatrali što se događa. Mislim da bi mnogima pomoglo da spoznaju da je ovo o čemu pišem uistinu opći trend u društvu.
i ja duljim, a iskreno nemam pojma na koje moje riječi su ovi tvoji komentari jer kod kvotanja vidim samo tvoj tekst, pa ako je nekaj nesuvislo imam i "izgovor"- plavusha sam briga me.
Sigurno da će se mnogi prepoznati, tu se slažem s tobom jer ljudi su većinom mediokriteti, povodljivi i svako odstupanje od trendova za njih je poraz, gubitak identifikacije s većinom, a "većina je uvijek u pravu", te kopije izgubljene u masi zaboravljaju na vlastite želje jer su željni prihvaćanja od strane svega i svačega i svih njima i nebitnih i nepoznatih i nerelevantnih ljudi. A kak veliš- najgori su prema onima s kojima žive. Paradoks.

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Svima rastavljenima puno sreće, nađite si nove partnere, i odoh ja sa teme prije nego opet dobijem karton!
Ako ćeš ga ti dobiti, onda ću ga dobiti i ja mada ne vidim razloga. Potpisujem tvoju zadnju rečenicu, svatko ima pravo na sreću...prvu, drugu ili treću

Zadnje uređivanje -honey- : 26.09.2013. at 17:23.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:37   #29
Ja cu samo reci da mi vas je tako gust citati i izmamite osmijeh na lice
svako ima svoje misljenje i stavove,zanimljivo je citati i upijati vasa iskustva .Iskreno,nadam se da cu nakon citanja foruma dobiti tu dozu optimizma ipak
Honey-legenda si,haha
Ice Lady 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 14:48   #30
Quote:
Ice Lady 1 kaže: Pogledaj post
Ja cu samo reci da mi vas je tako gust citati i izmamite osmijeh na lice
svako ima svoje misljenje i stavove,zanimljivo je citati i upijati vasa iskustva .Iskreno,nadam se da cu nakon citanja foruma dobiti tu dozu optimizma ipak
Honey-legenda si,haha

Znaš, tvoja rečenica iz uvodnog posta- "djecu obozavam ,ali jel moj zivot tu staje?" šokirala me isto kao i naziv teme, slično kao i komentar - "i sad živiš za dijete" kad sam se s 20 godina rastala. odgovor je bio- "ne, ja živim za sebe, a moj sin ima svoj vlastiti život". Majka sam, ali to je samo jedan segment svega onoga što ja jesam i tada trenutnom činjenicom samohranog majčinstva ništa se za mene ne mijenja-(to je ionako bio moj izbor), osim što mi je dijete dalo neke dodatne motive u životu koje ranije nisam imala. On nije nikad bio moj teret nego moja najveća sreća. Zato ne razumijem zašto bi nekome stao život, jer on zapravo tek tada počinje, doduše u nekom drugom obliku, a pogotovo nakon razvoda braka u kojem mnogima kao da "život stane". Slobodna osoba ima sva prava. Zauzetoj su prava ograničena ako već ne ljubavlju, poštovanjem, savješću ili pukom pristojnošću- onda barem obavezama i odgovornostima prema osobi s kojom je u braku.
Kaj se tiče adekvatne osobe, uopće ne dovodim u vezu imanje i neimanje djece. Na nekoj temi vezanoj uz kriterije pri odabiru partnera sam pisala da se slično sličnom raduje i iako se suprotnosti možda privlače kako mnogi vole naglašavati, da si dugoročno uopće ne pašu. Tu "mudrost" stekla sam vlastitim iskustvima.
Ukratko, ja vjerujem u srodne duše i ne vidim uopće razloga da se sumnja da pod ovim nebom postoji idealna osoba za svakog.<3

Zadnje uređivanje -honey- : 27.09.2013. at 14:57.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 17:05   #31
Upravo dio o slicnostima i razlicitostima cesto znam spomenuti u prici ,drustvu..Ja sam dugo vjerovala da se razlicitosti privlace,mozda i da,ali ne opstaju,kako i sama kazes.Vjerujem da opstaju ljudi sa slicnim osobinama
Eto,sad i ja imam to iskustvo.
Znas sto,ali ja sam stvarno mastala o djeci,dok su cure mojih godina mastale o provodima i slicno,sto i nije lose,prosle su sigurno vise od mene u tom pogledu,ali ja sam taj tip,rekla bi obiteljski tip,djeca su stvarno jedino dobro u mom zivotu.Ali da si u pravu da zivot ne staje sa djecom,u pravu si
Zato kazem,gust mi je procitati savjete ljudi iz nj.iskustava.Hvala
Mozda i dobijemo drugu sansu za srecu u zivotu.
Ice Lady 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:22   #32
Ice Lady,

Ovo je mi je jedan od najljepsih filmova o braku i pozrtvovanju. Mozda nije za ovu temu, ali je sigurno ohrabrujuci.
Ako imas malo vjere i znas da volis, nista nije nemoguce.
http://www.youtube.com/watch?v=84q0SXW781c

EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:48   #33
hvala Emilia nisam gledala,mozda sad pogledam
Ice Lady 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 01:05   #34
Quote:
Ice Lady 1 kaže: Pogledaj post
Da pojasnim....od odlaska iz braka nisam uzela nista niti sam trazila,tako da nisu svi i sve zene bas iste.Ostala je cak zajednicka imovina,osobne stvari i imala sam prava traziti sto nisam ,jer mi nije bilo vazno.
Ali da je fer da se nakon raskida imovina dijeli,zasto ne? Pa uostalom svacije zasluge ima u tome,zar ne?

Milionas,naravno da fali,fali onaj dio da s nekim podijelis vecer,ne mislim pritom na krevet,za one kojima ce to prvo pasti na pamet,vec da pogledate neki film zajedno,cisto da osjetis da je netko tu,emotivno da.
Nema garancije za nista nazalost,svjesna sam toga.
Pred djecom krijem,koliko mogu,noc mi je saveznik,kad svi zaspu,onda si dam oduska pa i otplacem ,al nekad bude lakse nakon toga.
nađes rastavljenog ,sa isto tako dijecom ,razumit ce te ,ova balavurdija je strasna -ne samo balavurdija nego i ovi tvojih godina....samo oce pojebat i otici ...ja bi potrazila isto tako nekog u situaciji kao sta si i ti ... sretno
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 04:21   #35
Ne samo da imaš pravo na život, već ga naprosto moraš živjeti u miru i sreći,tl, nastaviti tražiti što bolji život.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:03   #36
CROBRA- takvi samo i idu u uzi izbor salu na stranu,ali upravo to kazem,netko tko je prosao ili se nalazi u istoj ili sl.situaciji kao ja .
jtvatn10-
Ice Lady 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 14:46   #37
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Znaš, tvoja rečenica iz uvodnog posta- "djecu obozavam ,ali jel moj zivot tu staje?" šokirala me isto kao i naziv teme, slično kao i komentar - "i sad živiš za dijete" kad sam se s 20 godina rastala. odgovor je bio- "ne, ja živim za sebe, a moj sin ima svoj vlastiti život". Majka sam, ali to je samo jedan segment svega onoga što ja jesam i tada trenutnom činjenicom samohranog majčinstva ništa se za mene ne mijenja-(to je ionako bio moj izbor), osim što mi je dijete dalo neke dodatne motive u životu koje ranije nisam imala. On nije nikad bio moj teret nego moja najveća sreća. Zato ne razumijem zašto bi nekome stao život,
Draga, sve se slažem, ali drugo je imati 20god a drugo 38

Ali ja vjerujem da postoje dobri muškarci barem sam ja jednog pronašla, a ne samo ogorčeni kao Felixx i slični ovdje


Ice Lady, tebi svaka čast, razumijem te baš potpuno.
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 15:10   #38
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
Draga, sve se slažem, ali drugo je imati 20god a drugo 38
Ja se na takve stvari ježim neovisno o godinama pročitaj ranije postove ak ti nekaj nije jasno, ali kad si već spomenula- upravo u tome je možda nekima zapreka kaj misle da su prestari itd... zadržati dječji optimizam i vedrinu i ne misliti na godine jer one ionako za ljubav nisu važne
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 15:29   #39
Ma draga Honey, sve 5, pišem na brzaka pa nisam sve stigla čitat, samo sam htjela reći da je ipak drukčije i da razumijem Ice Lady potpuno jer sa 30 i nekaj si ipak ostavio pola svog života, poznanstva, prijateljstva,... sve se nekam razidje,... lakše je kad si mlad. Ali da ne treba odustati, ne treba nikada. Ni da imam 50 ne bih odustala

Samo ne treba Ice -in naslov doslovno shvaćati - ja sam to skontala ovako - s obzirom na situaciju, godine, manjak slobodnog vremena itd., svatko još ima poneki svoj problemčić, preostaje li nam ostati solo? Kad je stvarno danas teško naći iskrenog i nesebičnog muškarca. 99,9% njih bi se rado 'ogrebalo' za avanturicu sa razvedenom ženom. Doživjela sam to, zato mislim da potpuno razumijem Ice, a i to je još jedan razlog mojeg topica kojeg sam postavila... Ice je to, hvala Bogu, riješila. Jesmo mi još kao mlade, ali kad potrošiš pola života na pogrešnu osobu, a bliži se 40-a, svaki mjesec je važan.
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 15:48   #40
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
Ma draga Honey, sve 5, pišem na brzaka pa nisam sve stigla čitat, samo sam htjela reći da je ipak drukčije i da razumijem Ice Lady potpuno jer sa 30 i nekaj si ipak ostavio pola svog života, poznanstva, prijateljstva,... sve se nekam razidje,... lakše je kad si mlad. Ali da ne treba odustati, ne treba nikada. Ni da imam 50 ne bih odustala
Malo sam zbunjena sad, prije bi očekivala da razumiješ mene s obz na svoju situaciju. Ti si sa svojom temom trenutno živi primjer da je moguće i ono o čemu neki ni ne sanjaju, al to je tvoja tema pa neću ja o tome pisati
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.