Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2016., 13:06   #3841
Quote:
sunčeko101 kaže: Pogledaj post
Da trebalo bi, hah.. Ali je... Kontrolirani uzgoj ako moraju svasta dodati da to stoji mjesecima na polici.
Imam srecu pa mogu nabavit vecinu toga domaceg pa izbjegavam kupovne, koje su meni i okusom bljak.
Po meni je bolje svjeze, da dijete proba pravi okus namirnice i teksturu.
Ne moraju svasta dodati da stoji, mozes to pasterizacijom postici, a dosta ti je lonac s vodom i štednjak.
Ja imam i po 2 godine stare pasterizirane pekmeze koje uredno trosim.

Bas zbog nedostatka konzervanasa u pasteriziranim kasicama, potrebno ih je potrosit u roku dan-dva nakon otvaranja.
j.d.jackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:56   #3842
Ali dodaju secer, sol, limunsku kiselinu.
Kako god bilo preferiram svjeze i domace pored kupovnog. Uvijek cu rade kupit voce, oprat oguliti, nego kupiti gotovu kasicu. Ali ko voli nek izvoli.
sunčeko101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:46   #3843
Quote:
sunčeko101 kaže: Pogledaj post
Ali dodaju secer, sol, limunsku kiselinu.
U neke kasice ne dodaju nista od toga.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 21:49   #3844
U ove razvikane i propagirane , hipp, lino itd dodaju, a te se najvise kupuju
sunčeko101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 22:00   #3845
skuzila da treba svakoj citati sastav-naisla na hipp-ove sa dodacima i bez, isto kod bebivite i fruteka....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 01:41   #3846
Dm bio i Alnatura nemaju ni šećer ni sol ni konzervanse. I okusom su ko domaće, na primjer kruška je ko da izblendaš doma krušku.

Treba čitati deklaracije.


Inače, nakon što sam se žalila da neće jesti dohranu nekak je počela. Čak smo došli i do dva obroka. I onda je sve stalo. Skužila sam da je to zbog žitarice, one je jako zatvore, bilo koja žitarica. Pa tri dana nije htjela dohranu, čak je slabo i cicala. I onda je četvrti dan pojela kašicu s malo žitarica (glupa sam, nisam to još tad bila skužila) i veselo je jela... Dan poslije drama.

Pomirila sam se s tim da će do godine dana biti isključivo na cici.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 23:28   #3847
Uvela bi mliječno ali ne znam koji jogurt se daje bebama.
Dukatino ima, kako vidim na njihovim stranicama, svježi sir s voćem ali jogurt ima samo voćni sa dodanim šećerom
Tražila sam u DM-u i Mulleru ako postoji neki baby jogurt ali sam našla samo jogurt sa voćem od Hippa za bebe od 10.mjeseci (nisam detaljno proučavala sastav), moja ima 8.
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 23:31   #3848
daj običan čvrsti masni jogurt. slobodno i voća ubaciš po želji, recimo kombinaciju banane i još nečega jer ga banana baš fino zasladi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 23:35   #3849
Kreni s obicnim cvrstim jogurtom.

Uvijek mozes sama narezat neko voce unutra
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 23:59   #3850
ma odmah ga sutra ujutro kupujem! hvala vam!
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:19   #3851
Quote:
riumanka kaže: Pogledaj post
ma odmah ga sutra ujutro kupujem! hvala vam!
Moja beba voli Tonka jogurt. Pokušaj izbjeći dukatos npr. jer sadrži mlijeko u prahu
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:05   #3852
evo moj ima 4mj i probao je mrkvu (zaista malu kolicinu) i rajcicu.
Njemu doslovce cure sline dok nas gleda kako jedemo, zato sam i krenula s probom kakti nekih neutralnijih okusa(iako sta ja znam, meni je mrkva i rajcic neutralna, sto zapravo nemora biti.)
Probava sve 5.
na AD je i dojim usput.
Kada se preporuca uvodenje ribe? oko 8 mj?
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 18:16   #3853
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
evo moj ima 4mj i probao je mrkvu (zaista malu kolicinu) i rajcicu.
Njemu doslovce cure sline dok nas gleda kako jedemo, zato sam i krenula s probom kakti nekih neutralnijih okusa(iako sta ja znam, meni je mrkva i rajcic neutralna, sto zapravo nemora biti.)
Probava sve 5.
na AD je i dojim usput.
Kada se preporuca uvodenje ribe? oko 8 mj?
Za rajcicu ti je definitivno prerano. I nije neutralna. Zbog kiselina moze tesko pasti na zeludac. Cak se preporucuje tek oko godine dana.
Bijela riba iz 7.mj, plava iza 8.mj
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 19:04   #3854
Plava je po najnovijim tablicama 12+.

Ali ja se toga nisam drzala, pa je probala plavu s 9-10 mj.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 15:41   #3855
Quote:
Aubrey kaže: Pogledaj post
Moja beba voli Tonka jogurt. Pokušaj izbjeći dukatos npr. jer sadrži mlijeko u prahu
Tonku sam i ja kupila a razmisljam kupiti i svjezi sir umjesto dukatina jer u dukatinu nema cega nema

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 09:44   #3856
Kako i nakon koliko su vam djeca prihvatila kravlje mlijeko?

Moj ima 15mj. i danas sam mu prvi put dala, s vodom u omjeru 2:1 i stavila sam zlicu cokolina jer mu i adaptirano tako dajem ujutro, inace nije bas od ad-a ni mlijecnih proizvoda, jedino jogurt nekad pojede s vocem. Od 180ml je popio cca pola, nije bio bas odusevljen.

I kako se cuva? Skuhala sam ga i nalila u steriliziranu bocu, koliko dugo moze tako stajat u frizideru?
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 10:47   #3857
O kravljem mlijeku imas nedavnu raspravu na zdravlju. Uvodi ga polako. Ja ga nisam prokuhavala. Poceci uvodenja nisu dobro prosli (pisala sam tam na temi), ali sad ga pije bez problema.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:09   #3858
Prestala je dojit s godinu dana, i otad joj ne dajem posebno nikakvo mlijeko.
Nekad stavim KM u zobenu kasu ili napravim gris na njemu, nekad popije malo iz case.

Proslo je ok, jedino mi se cini da malo vise prducka
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:57   #3859
Ma ja mu ni ne bi davala mlijeko, meni osobno se uzasno gadi a i vidim bas podijeljena misljenja o utjecaju na zdravlje, ali opet kontam skoro sva djeca rastu prakticki na njemu, ne mogu svoga zakidat iz nekih svojih hireva, pa sam na sto muka.

Nista, polako cu pa cemo vidit. Imam tu litru domaceg, uzela za probu. Zato sam i pitala koliko ga dugo mogu drzat, ako ne bude islo par dana, lako (i rado ) ga hitnem u smece.

Edit: ova ideja s grisom ke dobra, pirov mu se svidja, jos zakamufliram malo s vocem, to bi moglo funkcionirat.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:39   #3860
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ma ja mu ni ne bi davala mlijeko, meni osobno se uzasno gadi a i vidim bas podijeljena misljenja o utjecaju na zdravlje, ali opet kontam skoro sva djeca rastu prakticki na njemu, ne mogu svoga zakidat iz nekih svojih hireva, pa sam na sto muka.
Pa daj mu neko biljno. Pit će nešto bijelo, bit će mu fino, a tebi se neće gadit.

Na svačem sva djeca rastu, nije to neko mjerilo.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.