Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2016., 13:59   #3861
A zasto mu i dalje ne bi dala ad? Ak mu je fino, nek pije

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:34   #3862
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ma ja mu ni ne bi davala mlijeko, meni osobno se uzasno gadi a i vidim bas podijeljena misljenja o utjecaju na zdravlje, ali opet kontam skoro sva djeca rastu prakticki na njemu, ne mogu svoga zakidat iz nekih svojih hireva, pa sam na sto muka.

Nista, polako cu pa cemo vidit. Imam tu litru domaceg, uzela za probu. Zato sam i pitala koliko ga dugo mogu drzat, ako ne bude islo par dana, lako (i rado ) ga hitnem u smece.

Edit: ova ideja s grisom ke dobra, pirov mu se svidja, jos zakamufliram malo s vocem, to bi moglo funkcionirat.
I ja sam bila u istoj dilemi, iz istih razloga, onda sam skuzila da ima puno namirnica koje sadrze vise kalcija nego mliko (bar ovo kupovno), pa sam se prestala zamarat. Jede svjezi sir i sirni namaz.

Nekad mislim da sam jedina mama cije dite ne pije bocu

Gris od pira volim i ja, bas je pun okusa
Mozes mu izgratat malo cokolade ili stavit malo meda.


Domace mliko se mora prokuhat?
Odnedavno imamo mljekomat u blizini, pa bi uzela litru za probu.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:42   #3863
Mlijeko koje nije pasterizirano (npr. iz mlijekomata) se mora prokuhati.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 18:10   #3864
Tnx
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 00:35   #3865
Curka je počela jesti! Odjednom je sama prihvatila i jede!

Dakle, uskoro će 10 mjeseci. Do unatrag 3 tjedna je jedva koju žličicu pojela, onda preko noći je počela jesti. Neke dane znamo imati 3 obroka, uglavnom dan prođe bez cicanja, samo ujutro nakon buđenja i prije spavanja (noćna cicanja ne brojim). E sad! Ona jede jako malo. Pojede npr. ni pola jabuke i pola banane i onda sljedeća 3 sata ne jede. Pa pojede npr. trećinu tikvice, malo piletine, cvjetače i sita je. Mene pak sad panika hvata da joj to nije dovoljno, ali isto tako da je gladna - znala bih.

Uskoro idemo na vaganje jer sam spomenula problem s dohranom pa ćemo sad svaki mjesec na vaganje da se vidi jel sve ok. Od 6. do 9. mjeseca je dobila samo 450g. Kolko da očekujem u mjesec dana? Ja si razmišljam da je važno da ne padne na težni (8100g).

Jede komadiće, obožava mandarine. Ovih dana ću joj uvesti jogurt...

Ne znam ni zašto sam više napisala post, al kad već jesam neka ga.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 10:39   #3866
Sweet, imaš na netu količine za obroke, kako ih računaju, i krivulje rasta za djecu, ovisno o početnoj težini.
Sorry, ja imam samo za vegiće, mislim da ti to ne bi bilo sasvim precizno.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:46   #3867
ima netko link za tablicu dohrane po mjesecima?

nalazim ih milijun ali totalno su razlicite
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 18:12   #3868
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
ima netko link za tablicu dohrane po mjesecima?

nalazim ih milijun ali totalno su razlicite
Ja sam si bas zato slozila svoju kombinirajuci razne (po vlastitim afinitetima a opet drzeci se nekih pravila).
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 18:22   #3869
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
ima netko link za tablicu dohrane po mjesecima?

nalazim ih milijun ali totalno su razlicite
Ako te zanima, 11.1.2016. na 178.str sam detaljno opisala tablicu dohrane.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 00:17   #3870
Kruh i sirni namaz za dorucak bebi od 5 mj? Plus plazma i baby smokici, i ko zna sto jos.
Opet ona moja "pametna" frendica.
Meni je to cisto preseravanje.
sunčeko101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 01:19   #3871
Necu uopce komentirat izbor hranr, nego kako beba od 5 mj.moze zvakati kruh?

To ona daje svojoj ili samo pametuje?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 04:53   #3872
Ma daje bebi. Nisam nit htjela komentirat niti ispitivati previse jer mi se kosa digla.
I to jos onako ponosno govori joj vec sve papa. Mislim dijete ce stavit u usta i ako moze pojest sve sta mu das u ruke, ali zato treba birat kvalitetno i primjereno dobi. Uzas
sunčeko101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 14:14   #3873
Ne kuzim takve ljude i zasto ne dopustaju da se probavni sustav polako razvija i prilagodjava. Ne treba bit naci i slijepo pratit tablice ali brate stvarno nema potrebe ni za zurbu.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 18:43   #3874
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Uskoro idemo na vaganje jer sam spomenula problem s dohranom pa ćemo sad svaki mjesec na vaganje da se vidi jel sve ok. Od 6. do 9. mjeseca je dobila samo 450g. Kolko da očekujem u mjesec dana? Ja si razmišljam da je važno da ne padne na težni (8100g).
Super da ti dijete jede!
A očekivati možeš svašta. Od skoro ništa pa do 1 kg. Moja je od 6. do 9. mjeseca bila dobila 300 grama. Onda 1 kg u mjesec dana. Prvi roćkas - 9,5 kg.
Drugi roćkas prošli tjedan - 12 i 800. Rođena s 2 800, nikad problema s jelom... nisam se zamarala... imaju oni svoj ritam.

KM doma neće ni danas osim u jelima tipa gris. Navečer ga pije u kombinaciji s ad-om, ali u vrtiću navodno bez problema popije čisto. Što se emne tiče, ne treba uopće.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:19   #3875
S.Heart,ne zamaraj se kilazom.
Ja sam bila uvjerena da je od 8.-12.mj.dobila najmanje 3 kg, kad ono tocno jedan
Tako da smo 1.rodj.proslavili s 9200g, a jede stvarno dosta.


Znam jednu zensku cija je curka isto slabo dobivala na tezini, pa kad je mala imala godinu dana, mama je svima govorila da ima 10 kg , a mala imala 8.5
Kasnije mi je priznala da ju je bilo sram sto ima tako malo kg
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:54   #3876
Hvala cure! Ma brine me jel ona gladna jer stvarno malo jede, ali s druge strane sam svjesna da zaista JEST gladna da bi to i pokazala. S dojenjem se nikad nisam pitala jel imam malo mlijeka, jel dosta jede, nekak mi je to bilo skroz intuitivno, ova dohrana me ubija u pojam.

Javim kaj će nam reći na vaganju, iako ja se najradije ne bih uopće osvrtala na to nego vjerovala samo svojoj bebi.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 10:47   #3877
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ma ja mu ni ne bi davala mlijeko, meni osobno se uzasno gadi a i vidim bas podijeljena misljenja o utjecaju na zdravlje, ali opet kontam skoro sva djeca rastu prakticki na njemu, ne mogu svoga zakidat iz nekih svojih hireva, pa sam na sto muka.
pa ne mora piti mlijeko kao takvo ali nek jede proizvode od mlijeka i one napravljene s mlijekom.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 21:28   #3878
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

Uskoro idemo na vaganje jer sam spomenula problem s dohranom pa ćemo sad svaki mjesec na vaganje da se vidi jel sve ok. Od 6. do 9. mjeseca je dobila samo 450g. Kolko da očekujem u mjesec dana? Ja si razmišljam da je važno da ne padne na težni (8100g).
To ti je normalan stop u rastu isključivo dojenog djeteta. Doba kada krenu ludovati motorički pa više ne dobivaju onako puno kao u početku. ;-)
Pogledaj si na stranicama Svjetske zdravstvene organizacije tablice (who.com)



Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
muukigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 13:17   #3879
I tak, evo mene i na ovoj temi


Dakle, mala sad ima 5 mjeseci. Prakticki od rodjenja je na AD-u (bebimil). S 6 mjeseci krece u vrtic i sad bi poceli s uvodjenjem kasica. Gledala sam okolo tablice i sve i ajde, nasla sam nesto okvirno, a i idemo pedijatrici prekosutra pa cu jos nju zagnjavit.


Mene zanima jedna stvar, mame koje nemaju vrt i nemaju mogucnosti narucivat bio bio OPG i slicnu hranu, da li kupujete namirnice u ducanu pa blendate klincima ili radije kupujete gotove kasice u ducanima (ono tipa Hipp, Lino, Frutek...)?


Lako mi je kad smo doma, onda mogu blendat i miksat, problem ce biti kad krene u vrtic. Kaj da spremim u posudici njoj jedan obrok pa da joj teta daje ili da radije kupim gotovu kasicu? :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 13:53   #3880
kupi, operi, oguli, skuhaj po potrebi i zblendaj. ja sam voće i povrće kupovala na placu. nije eko, ali sam gledala da je od kumica. kašice sam davala samo u onim situacijama kada smo negdje išli i tako bi mi bilo praktičnije. i to sam ih počela davati nakon 10 mjeseci.
kaj nemaju u vrtiću obroke?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.