Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2013., 14:21   #41
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Joj da, fakat, to sam skroz zaboravila
Slažem se, tak sam mislila i kad je bio slučaj neke A.M da nisu to bila čista posla s njene strane jer se tak ne ponaša zlostavljana osoba, al kao laik ne znam, možda je tak traumatizirana pa je traume utapala u cugi na noćnim provodima i sl. a onda kad joj je bio pun kufer muža, riješila to tako kako je riješila, al moja percepcija zlostavljane i traumatizirane žene daleko je i od drugih frajera i od ludih provoda pogotovo tih kaj imaju sitnu djecu.
Onda se razmemo
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:21   #42
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
gledaj...sa obzirom da sam u samoj žiži problema oko skrbništva...reći ću ti samo jedno....ako je on obiteljski nasilinik nema boga da bi netko normalan slao djecu njemu na vikend ili tako nešto bez nadzora...
priča je šuplja...traumatizirana ona ili ne....ipak je uspjela uz sve te strahove naći drugoga...i neka je...da se razumijemo
no...stanimo na loptu...
žene koje prolaze takav košmar...vjeruj mi nemaju taj scenarij...
znači...fale kockice...ili fali istina????
Mila.. vidjela sam ne jedan takav scenarij.
Pisala sam na preljubnicima o ženi koja je proživljavala pakao i imala svemirsku ljubav. Čak je ostavila djecu u Nazorovoj samo da se vidi s njim..
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:24   #43
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Mila.. vidjela sam ne jedan takav scenarij.
Pisala sam na preljubnicima o ženi koja je proživljavala pakao i imala svemirsku ljubav. Čak je ostavila djecu u Nazorovoj samo da se vidi s njim..
Krasna majka. Ja doduše nisam pročitala tu priču ali nadam se da su ta djeca na kraju posvojena kod normalnih osoba.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:24   #44
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Mila.. vidjela sam ne jedan takav scenarij.
Pisala sam na preljubnicima o ženi koja je proživljavala pakao i imala svemirsku ljubav. Čak je ostavila djecu u Nazorovoj samo da se vidi s njim..
Šta onda reći o takvoj majci
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:48   #45
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Šta onda reći o takvoj majci
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Krasna majka. Ja doduše nisam pročitala tu priču ali nadam se da su ta djeca na kraju posvojena kod normalnih osoba.
Osuđujem takav tretman djece. Jako.
Ali lagala bih kada bih rekla da u meni ne postoji niti tračak razumijevanja za njen postupak. Koliko god to nama izgleda ko neki bezvezni fuk, po njenim riječima, samo se tada osjećala živom.
Da je u blizini imala sestru, njoj bi ostavila djecu. Ne znam.. koma je sve to skupa.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:54   #46
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Osuđujem takav tretman djece. Jako.
Ali lagala bih kada bih rekla da u meni ne postoji niti tračak razumijevanja za njen postupak. Koliko god to nama izgleda ko neki bezvezni fuk, po njenim riječima, samo se tada osjećala živom.
Da je u blizini imala sestru, njoj bi ostavila djecu. Ne znam.. koma je sve to skupa.
Ja je ne osuđujem (ima i gorih primjera "rješavanja djece") ali ni ne razumijem. Ostaviti djecu u domu za nezbrinute je ipak malo konkretniji potez od trenutne inspiracije za seksom koji treba biti odmah i sada. To je promišljeni čin na duže vremena ili zauvijek i očito ukazuje na - ako već govorimo o traumama- pokušaju rješavanja od svega i zaborava svega što s tim traumama ima veze, kako muža tako i djece.
A svemirska ljubav koju je istovremeno imala je isto jako velika faca kad je sebe stavio ispred njene djece.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 15:02   #47
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Osuđujem takav tretman djece. Jako.
Ali lagala bih kada bih rekla da u meni ne postoji niti tračak razumijevanja za njen postupak. Koliko god to nama izgleda ko neki bezvezni fuk, po njenim riječima, samo se tada osjećala živom.
Da je u blizini imala sestru, njoj bi ostavila djecu. Ne znam.. koma je sve to skupa.
Draga moja....ja odgajam dijete koje je majka stavila iza svoga jebača/muža/votever i podredila cijeli život njemu i njegovoj "pameti"...
Ja odgajam dijete koje će majka viđati pod nadzorom jer se ne može odlijepiti od svoga svemirskog debila....
Ja ti iz prve ruke mogu reći kakva je to "majka"...
I što je najgore mogu ti reći koliko to dijete pati znajući da je majci zadnja rupa na svirali...i hvala bogu da ima normalnog oca, pa ne mora završiti u Nazorovoj ili takvoj sličnoj instituciji dok se majka smisli paše li joj muž uz ruž i sin uz kamin...(refren iz pjesme Hladnog piva)...
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 15:08   #48
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post

I što je najgore mogu ti reći koliko to dijete pati znajući da je majci zadnja rupa na svirali...
Ti to gledaš iz više perspektiva (svoje, dječje, muževe), a Retra samo iz jedne-te majke.

Ja bi djecu uvijek stavila na prvo mjesto, onako kako ih uostalom i zakon teoretski (većinom i u praksi) stavlja- "onako kako je u interesu djece".
Mislim da je to jedina ispravna perspektiva u bilo kojoj situaciji, sve ostalo su bajke, basne, priče, tj- izgovori. Pa bili oni i "svemirski".
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 15:13   #49
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ti to gledaš iz više perspektiva (svoje, dječje, muževe), a Retra samo iz jedne-te majke.

Ja bi djecu uvijek stavila na prvo mjesto, onako kako ih uostalom i zakon teoretski (većinom i u praksi) stavlja- "onako kako je u interesu djece".
Mislim da je to jedina ispravna perspektiva u bilo kojoj situaciji, sve ostalo su bajke, basne, priče, tj- izgovori. Pa bili oni i "svemirski".
Pa stavlja ih...barem ja imam takva iskustva...zaista ne padaju na fore i gledaju gdje je bolje za dijete
I zaista više nije rijetkost da majke izgube skrbništvo
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 15:34   #50
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pa stavlja ih...barem ja imam takva iskustva...zaista ne padaju na fore i gledaju gdje je bolje za dijete
I zaista više nije rijetkost da majke izgube skrbništvo
Sad mogu samo ponoviti kaj sam autorici na početku napisala- bitan je interes djece, a s kim im je bolje to ne odlučuje ni ona ni on, nego sud. Ako se nema razloga bojati sve će bit ok kaj se nje tiče, ako pak ima, onda je to druga priča. Nisam vidoviti Milan da znam kaj se valja iza brda.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 01:17   #51
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
to su notorne gluposti
Tvoja izjava s kojom si htio ispasti pametan nije na mjestu


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 08:25   #52
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Tvoja izjava s kojom si htio ispasti pametan nije na mjestu


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
Prvo...zensko sam
Drugo...imam drugacija iskustva tako da ti mogu potvrditi jos jednom da su to gluposti.
Istina je samo da vecina oceva niti ne pomislja na borbu za djecu ili pak odustaju kod prve prepreke...no ocevi itekako dobijaju skrbnistvo kad je to u interesu djeteta.
E sad...objektivan i subjektivan pogled na to umnogocemu se razlikuje.
I to je to
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 14:49   #53
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Prvo...zensko sam
Drugo...imam drugacija iskustva tako da ti mogu potvrditi jos jednom da su to gluposti.
Istina je samo da vecina oceva niti ne pomislja na borbu za djecu ili pak odustaju kod prve prepreke...no ocevi itekako dobijaju skrbnistvo kad je to u interesu djeteta.
E sad...objektivan i subjektivan pogled na to umnogocemu se razlikuje.
I to je to
Sorry nick mi vise zvuci kao muski nego zenski. A ovo dalje dodijeljivanje to puno ovisi i od suda do suda. Negdje sud cak i razmislja svojom glavom, no ima puno primjera gdje to nije slucaj. Zadnji primjer za koji znam da je sud dodijelio djecu majci jeste bratic od moje majke koji se ove godine rastao. Ima svoj stan i posao u Zagrebu i kucu u Bjelovaru, svoj auto, i zivu majku u mirovini koja je spremna pomoci.
Lik je posve ok, jos je ktome vegetarijanac, ne pije, ne pusi, uopce nije nasilan tip, bavi se yogom itd. sve 5. Zalio se kaj nije dobio na skrbnistvo makar jedno dijete od dvoje. Oba dvoje djece zavrsilo kod majke koja je tak tak niti upola nije dobra prema karakteristikama kak je on.

Jasno, ja sam na strani za onog roditelja koji bi bio bolji u podizanju djece bezobzira na spol.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:27   #54
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Lik je posve ok, jos je ktome vegetarijanac bavi se yogom itd. sve 5. Zalio se kaj nije dobio na skrbnistvo makar jedno dijete od dvoje
A to su kao neki argumenti za skrbništvo?
Možda sud smatra da je za djecu u razvoju potrebno da jedu meso i ne bave se nekim "sektaštvima" itd.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 00:45   #55
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A to su kao neki argumenti za skrbništvo?
Možda sud smatra da je za djecu u razvoju potrebno da jedu meso i ne bave se nekim "sektaštvima" itd.
Ne nego materijalna sigurnost i psihička stabilnost.
No to više nije tema pa nećemo više o tome.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 12:14   #56
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ne nego materijalna sigurnost i psihička stabilnost.
No to više nije tema pa nećemo više o tome.
Kod skrbništva je sve tema
Ali ja ne kužim čemu naglašavanje materijalne sigurnosti i psihičke stabilnosti.
To nije neki bonus pred drugim roditeljem, to je osnova.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 14:25   #57
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Kod skrbništva je sve tema
Ali ja ne kužim čemu naglašavanje materijalne sigurnosti i psihičke stabilnosti.
To nije neki bonus pred drugim roditeljem, to je osnova.
To bi trebala biti i osnova pri stvaranju djece uopće...pa nažalost nije
Nama su objasnile gospođe na Centru da nije važno koliko nam kuća ima soba ili smo podstanari ili štogod...bitno je da je djetetu dobro sa nama, da ima psihički mir i normalno...uvjete za život...no nebitno da li smo financijski moćniji ili ne...bitno je da je to u interesu djeteta.
Novac i položaj ne znače nužno boljeg roditelja...zdrav život i sjemenke ne znače nužno boljeg roditelja od onog koji pojede pizzu i pivo ...to su stvari koje se ne gledaju pri dodjeli skrbništva.
Kad to shvatite biti će vam puno lakše pojmiti zašto netko dobije skrbništvo..a netko ne...iako za vas izgleda kao bolji odabir
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 12:04   #58
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
To bi trebala biti i osnova pri stvaranju djece uopće...pa nažalost nije
Nama su objasnile gospođe na Centru da nije važno koliko nam kuća ima soba ili smo podstanari ili štogod...bitno je da je djetetu dobro sa nama, da ima psihički mir i normalno...uvjete za život...no nebitno da li smo financijski moćniji ili ne...bitno je da je to u interesu djeteta.
Novac i položaj ne znače nužno boljeg roditelja...zdrav život i sjemenke ne znače nužno boljeg roditelja od onog koji pojede pizzu i pivo ...to su stvari koje se ne gledaju pri dodjeli skrbništva.
Kad to shvatite biti će vam puno lakše pojmiti zašto netko dobije skrbništvo..a netko ne...iako za vas izgleda kao bolji odabir
A mnogi to očito ne kuže. Bio je jedan primjer kad je lik na sudu govorio da nema para, da je nezaposlen itd, da nema za alimentaciju pa je s nekom potvrdom ishodio minimalni izdatak, čisto simbolična cifra je bila u pitanju koju navodno ionako nije plaćao. Kasnije kad je žena našla drugog on je iz pakosti zatražio "skrbništvo" i sve je bilo ok kod psihologice i soc radnice, al kad je žena došla k pravniku kod kojeg je lik bio prije nje, tip joj je navodno jako arogantno i bahato rekao tipa- gđo, vaš ex može puno više pružiti djetetu nego vi, on je materijalno jako bogat bla bla. Na to mu je žena samo cool rekla- OK, onda tu izjavu faksirajte mom odvjetniku jer je na sudu za alimentaciju rekao da nema novaca pa je ne može plaćati. Samo je bio muk. Poslije se sva tresla od frke, al sam joj rekla nek ne brine Naravno da nikaj od toga, al ima svakakvih ljudi svagdje i eto nekima koji odlučuju je i to bitan faktor a možda je i neka "mitologija" bila u pitanju. Uvijek će neko bit bogatiji od drugog al dijete nije stvar koja se može kupiti na aukciji pa ko ponudi više dobiva ga
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 12:49   #59
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
to su notorne gluposti
Slažem se.
Sudovi u Hrvatskoj dodjeljuju djecu da žive sa ocem u 40% slučajeva u kojima to očevi traže, a uglavnom ne traže. Ja znam slučaj gdje je otac bio nezaposlen i lud kao šlapa i sud je odlučio da žive s njim.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:07   #60
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
va u kojima to očevi traže, a uglavnom ne traže.
Ovo je vjerojatno u 99% slučajeva kad je žena "normalna". To je živa istina, ne traže. Ne znam jel stvar u tome da a priori misle da ne mogu dobiti djecu ili im je jednostavno lakše da su djeca kod majke, da se ona za njih brine a oni samo plaćaju alimentaciju, dođu se poigrati i kraj priče.
Muškarci kad se rastaju, u velikom broju slučajeva ne rastaju se samo od žene nego i od djece koju imaju s tom ženom.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.