Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2014., 15:46   #21
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ako je rastava stvar dogovora - odakle ljutnja i gnjev.
Da, to je čudno i očito nije bila stvar dogovora, nego pristanka na nečiji zahtjev. I sporazumni neko inicira a drugi pristaje ili ne, pa se natežu po sudovima, al ionako ak neko želi kraj, ovaj drugi nemre nikaj postići odbijanjem te činjenice.

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Prije svega ne vjerujem u dogovorna razilaženja, u smislu da dvoje osjećaju i žele isto - onak nakon 10+ godina braka sjednu dvoje uz kavu i kažu u isti glas ja bi da se rastanemo.
Nekako sam uvjerena da skoro uvijek inicijativa krene s jedne strane.
Vjerujm u dogovorna razilaženja u smislu prihvaćanja suočene strane, pokušaja da sve prođe što bezbolnije, bez teških riječi i pratećih sranja.
S ovim se slažem, al taj dogovor je ipak na nečiju inicijativu i ako su oboje razumne osobe koje kuže da više nemaju kaj tražit skupa, normalno da će se dogovorit oko toga.
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Suočena
Ona inicirala
Ja bio preponosan pa rekoh dobro neka bude
Mislim da ponos nema veze s tim. Ionako, ak si je to zacrtala, to bi ovako ili onako prije ili kasnije i ostvarila.
Imam neki dojam ko da ti je žao kaj si tak lako pristao
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 16:32   #22
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Imam neki dojam ko da ti je žao kaj si tak lako pristao
Dojam ti je ispravan
Žao mi je ko psu
Prvo sam rekao ne ne ja ne želim nismo još sve pokušali
Ali njezina prividna ustrajnost i odlučnost danima isto, probudila mi je ego i rekoh - pa ne bum ja tebe molio da budemo skupa, neka bude

A zapravo ne treba moliti
Treba strpljivo jasno i dosljedno reći svoj stav - ja tako mislim
Njezina želja nije presuda, kako bi Bajaga rekao
Ona želi razvod i kaj sad!?
I ja želim Mercedesa

Rekao bih sad:
OK shvaćam ti to želiš
Dosta ti je
OK
Ja ne želim razvod
Želim se potruditi da pokušamo popraviti naš odnos
Ti sada nemaš volje za taj napor, poštujem to
Neću forsirati niš
Ali neću ni vječno čekati
No čekat ću jer mi je naš brak prevrijedan da bih samo tako olako pristao na razvod
Ne molim te ni za što
Ali moj stav je da razvod sada ne želim
Iako shvaćam da smo u krizi i da smo se udaljili
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 19:36   #23
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Ali njezina prividna ustrajnost i odlučnost danima isto, probudila mi je ego i rekoh - pa ne bum ja tebe molio da budemo skupa, neka bude
Ukoliko je njena ustrajnost i odlučnost uistinu prividna nemaš brige uskoro će pokazati koliko te u biti voli.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 01:17   #24
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
No čekat ću jer mi je naš brak prevrijedan da bih samo tako olako pristao na razvod
Greška.
Lijes braka je već napravljen.Samo još trebate u njega zabiti posljednje čavle .Taj se proces naziva rastava.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 02:24   #25
Quote:
Seleia kaže: Pogledaj post
Sama sam sebe (jako) iznenadila osjećajima koje imam nakon što sam odselila od muža... Ja sam ta koja nije bila zadovoljna brakom, prekinula odnose jer nisam zaista mogla više biti intimna s njim, pokrenula pitanje razvoda... i mislila da ti trunke ljubavi kod mene za njega više nema... zato sam to sve i napravila. I sad, nakon par mjeseci, hvatam se kako mi je krivo kad mi kažu da su ga sreli s curom po gradu, krivo mi je što s njom ide na vikend, krivo mi je što ju je već upoznao s djecom...
Ne znam jel to normalno ili sam ja samo škorpion ali ovome se nisam nadala
Upoznaješ samu sebe. Prije svega-žališ, a za vrijeme braka vjerujem da si jedna bila jedna od onih uvijek nezadovoljnih izmišljača koja se kasnije kaje zbog svojih imbecilnih činova. A možda sam u krivu.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 09:27   #26
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Dojam ti je ispravan
Žao mi je ko psu
Rekao bih sad:
Ja ne želim razvod
Želim se potruditi da pokušamo popraviti naš odnos
...
Iako shvaćam da smo u krizi i da smo se udaljili
Ne znam jeste li se već rastali ili niste, al ovo kaj pišeš je fakat dirljivo, a nikad nije kasno, pa možda ni za to. Ako ti ponos dopušta
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 09:52   #27
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li se već rastali ili niste, al ovo kaj pišeš je fakat dirljivo, a nikad nije kasno, pa možda ni za to. Ako ti ponos dopušta
Dirljivo ili ne, ali to je istina
Ne znam što bih ja trebao pokušati? Kupiti joj cvijeće? Napisati joj pjesmu? Zavesti ju i obljubiti?

Iako ju još volim, to nije dovoljno i ovaj puta neću biti glup. Jedina mogućnost koju vidim je da usuglasimo neka nova pravila igre, prvenstveno u komunikaciji, a onda i još nekim stvarima. I da riješimo stare probleme, jednom zauvijek da se izbrišu iz filma. U suštini, moramo naučiti hendlati krize i probleme, u što dosad valjda zbog zaljubljenosti nismo ulagali napore. A to zahtijeva puno truda, dicipline i strpljenja.

Nakon toga bismo mogli biti opet skupa.
Ja sam spreman na taj težak rad
Ona donedavno nije htjela ni čuti, sad mooooožda postoji maaaaleni pomak u tom smjeru
A možda se i varam
(no ako ja ne znam, vi ćete znat još manje - ne očekujem savjete)
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:04   #28
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Dirljivo ili ne, ali to je istina
Ne znam što bih ja trebao pokušati? Kupiti joj cvijeće? Napisati joj pjesmu? Zavesti ju i obljubiti?

Iako ju još volim, to nije dovoljno i ovaj puta neću biti glup. Jedina mogućnost koju vidim je da usuglasimo neka nova pravila igre, prvenstveno u komunikaciji, a onda i još nekim stvarima. I da riješimo stare probleme, jednom zauvijek da se izbrišu iz filma. U suštini, moramo naučiti hendlati krize i probleme, u što dosad valjda zbog zaljubljenosti nismo ulagali napore. A to zahtijeva puno truda, dicipline i strpljenja.

Nakon toga bismo mogli biti opet skupa.
Ja sam spreman na taj težak rad
Ona donedavno nije htjela ni čuti, sad mooooožda postoji maaaaleni pomak u tom smjeru
A možda se i varam
(no ako ja ne znam, vi ćete znat još manje - ne očekujem savjete)
Pa to je super ne vjerujem da bi se oko tako nečeg prevario.
Kako već rekoh nisam baš pratila tvoj "slučaj" al ak vjeruješ da ste ipak "jedno za drugo", da se možete voljeti i poštivati i ponovo imati skladan i kvalitetan brak, ako si voljan potruditi se oko toga i prihvatiti činjenicu da si i sam griješio, jer obično je za krizu tih razmjera potrebno dvoje, da si spreman promijeniti stvari koje su vas razdvajale, onda ćeš barem znati da si sve učinio i da odluka o raskidu nema veze s tobom. Ovako kako je sad, grizeš se "ko pas" i predbacuješ sebi, možda s pravom a možda i ne.
Ne čekaj, kreni u akciju i napravi nekaj još danas. Možda i cvijeće, zakaj ne,. meni to ovak posprdno izgleda kad napišeš, al svaki pa i najmanji znak pažnje je vrijedan a ona ak te voli bit će joj drago.
Samo nemoj kukati i proklinjati sudbu kletu,a ne činit ništa, i to još- zbog ponosa.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:08   #29
Cvijeće?

Jedno pitanje. Bi li se muškarac koji je nakon krize poklonio ženi cvijeće više dana zaredom i napisao puno iskrenih pisama i time opet probudio ljubav, trebao naći uvrijeđen kad ona koji tjedan nakon toga u napadu jarosti baci cvijeće u smeće i omalovaži njegov trud i znakove pažnje?

Ili bi bio preponosan kad bi sada dooobro vagao hoće li joj nježnost iskazati na takav način?
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:16   #30
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje. Bi li se muškarac koji je nakon krize poklonio ženi cvijeće više dana zaredom i napisao puno iskrenih pisama i time opet probudio ljubav, trebao naći uvrijeđen kad ona koji tjedan nakon toga u napadu jarosti baci cvijeće u smeće i omalovaži njegov trud i znakove pažnje?

Ili bi bio preponosan kad bi sada dooobro vagao hoće li joj nježnost iskazati na takav način?
Kužim te, al mi žene smo ti čudna bića. Zapravo je najbitniji tajming.
Ako si to sve radio neposredno nakon uvjetno rečeno "groznih stvari" ona je to bacala u ljutnji, jer joj je sve to bilo prefriško. Ne može se savjest oprati parfemom. Ni oprost zaradit cvijećem.
Al ak je prošlo dosta vremena, ak u međuvremenu nije bilo ničeg, ak je ljutnja splasnula možda se kod nje pojavila tuga (neka za koju ne znaš, kao ni ona za tvoju iskrenu tugu), možda bi joj takav neki znak pažnje upravo sada trebao.
(samo nemoj kupovat gerbere, čula sam da su mnoge "alergične" kad to dobiju bez obz na povod)
Prvo si je zatrpavao danima zaredom, a onda ništa. Moguće da zaključi- eto, malo se potrudio pa prestao, nije se ništa promijenio i ono je radio iz inata a ja sam iz inata sve bacala
Kad vidiš da ne ide, nemoj ići glavom kroz zid. Malo staneš na loptu i pustiš vremenu da odradi svoje, dok se smire strasti, a onda kad osjetiš potrebu učiniš to iskreno. A to se osjeti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:30   #31
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
..ako si voljan potruditi se oko toga i prihvatiti činjenicu da si i sam griješio, jer obično je za krizu tih razmjera potrebno dvoje
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
onda ćeš barem znati da si sve učinio i da odluka o raskidu nema veze s tobom.
Ako odluka nema veze s njim s kim onda ima


Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje. Bi li se muškarac koji je nakon krize poklonio ženi cvijeće više dana zaredom i napisao puno iskrenih pisama i time opet probudio ljubav, trebao naći uvrijeđen kad ona koji tjedan nakon toga u napadu jarosti baci cvijeće u smeće i omalovaži njegov trud i znakove pažnje?
Ti fakat misliš da se cvijećem i pismima rješavaju krize i da se istim tim probudi ljubav?
Jesi, probudio si ljubav al ne u njoj

Uostalom što je prethodilo tom njenom napadu jarosti zbog kojeg je bacila cvijeće?
Nedovoljno dobar buket novog cvijeća, loše sročeno pismo ili nedostatak ljubavi, razumjevanja, poštovanja
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:32   #32
Ma cvijeće nije dobra ideja. Ne sada.
Sada sam sretan kad uopće želi smireno razgovarati sa mnom o tehničkim stvarima - djeca hrana, novci itd, a pomalo i o neutralnim temema - poplave, politika, glazba itd
Nikakve emocije ne pokazuje (točnije ne govori, ali čini mi se po nekim signalima da mi se pokušava potiho 'prišmajhlati - al jebg nije u stanju razgovarati???)

Moraju se prvo probiti barijere i riješiti problemi. Cvijeće i nježnosti ne mogu doći prije toga, jer to je prečica koja će nas odvesti u pomirbeni zagrljaj, a tehnike rješavanja problema opet svladati nećemo ...
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:37   #33
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
A
Jesi, probudio si ljubav al ne u njoj
Ma da??? A zašto je onda pala opet meni u zagrljaj???
Da - puškom sam ju natjerao, sad se sjećam.....latice ruža bile su na kundaku
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:55   #34
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ako odluka nema veze s njim s kim onda ima
Mislim da me nisi dobro skužila.
Ponavljam da nemam pojma kaj je bilo s njima (jel ga prevarila ili on nju tako mi nekako djeluje) al neovisno o tome, a s obz da nije svaki slučaj jednak, postoje i različiti pristupi. Ja sam se npr rastala zbog totalno različitih karaktera, unatoč zaljubljenosti skužili smo da smo dva različita svijeta i prihvatili tu činjenicu-da smo nas dvoje skupa "kriza" .
Kad su osobe zapravo "jedno za drugo" al neko u nekom trenu "zezne stvar", onda ta veza dođe u krizu koja se ili riješi ili se brak prekine.
Sad on piše na ovoj temi, pa je savjet bio za njega tipa
- ako ti je stalo do braka, onda ćeš učiniti sve što možeš da ga spasiš. Dva su razloga za to, a to isto govorim iz osobnog iskustva, bez obzira na ishod. Prvi dakle da kroz rad na braku kojeg spašavaš isti učiniš kvalitetnijim (jer nekad su krize i dobre ak su okidač za napredak), a drugi - ako se taj brak i raspadne, znat ćeš da si sve učinio. To pruža svojevrsni mir, čistu savjest, rezime svega bez čega se ne može kvalitetno nastaviti novi život jer se ovako samo kopa po prošlosti, grize sebe (i druge), preispituje i kod nekih ljudi nikad ni ne dođe do smirenja. Zato jer se grizu da nisu napravili sve kaj su mogli. Ili su napravili krive poteze. Ili u krivo vrijeme. Ili su taktizirali.
Iskreni osjećaji su najneodoljiviji, ako su obostrani naravno
Ako nisu, onda je unatoč tvojim naporima i željama, odluka na drugoj strani.


Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ti fakat misliš da se cvijećem i pismima rješavaju krize i da se istim tim probudi ljubav?
Jesi, probudio si ljubav al ne u njoj
Uostalom što je prethodilo tom njenom napadu jarosti zbog kojeg je bacila cvijeće?
Nedovoljno dobar buket novog cvijeća, loše sročeno pismo ili nedostatak ljubavi, razumjevanja, poštovanja
Ne mislim da se time išta rješava, niti sam to napisala.
Napisala sam upravo suprotno, samo treba pažljivije čitati

EDIT Pardon , ovo si njega pitala, sve mi se pomiješalo
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:02   #35
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Ma cvijeće nije dobra ideja. Ne sada.
Sada sam sretan kad uopće želi smireno razgovarati sa mnom o tehničkim stvarima - djeca hrana, novci itd, a pomalo i o neutralnim temema - poplave, politika, glazba itd
Nikakve emocije ne pokazuje (točnije ne govori, ali čini mi se po nekim signalima da mi se pokušava potiho 'prišmajhlati - al jebg nije u stanju razgovarati???)

Moraju se prvo probiti barijere i riješiti problemi. Cvijeće i nježnosti ne mogu doći prije toga, jer to je prečica koja će nas odvesti u pomirbeni zagrljaj, a tehnike rješavanja problema opet svladati nećemo ...
Ok, po ovome ispada da sad i nije dobra ideja i slažem se s boldanim, al za tehnike rješavanja problema mislim da bi ipak trebao neko stručan, tipa bračni savjetnik.
Mislila sam, dok sam ranije pisala, da uopće ne razgovarate. Ovo sad je druga priča.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:12   #36
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
a drugi - ako se taj brak i raspadne, znat ćeš da si sve učinio. To pruža svojevrsni mir, čistu savjest, rezime svega bez čega se ne može kvalitetno nastaviti novi život
Upravo ovo - to mi je najgore.
Dakle kad brak dođe svom kraju - jedan se obično krene grčevito boriti i nameće onom drugom (koji se možda ne želi boriti) osjećaje koje navodiš, na neki način time svaljuje "krivicu" na njega.
Jako, jako bezmudno.

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
EDIT Pardon , ovo si njega pitala, sve mi se pomiješalo
Događa se

Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Ma da??? A zašto je onda pala opet meni u zagrljaj???
Da - puškom sam ju natjerao, sad se sjećam.....latice ruža bile su na kundaku
Trebao bi se zapitat zašto je uopće pala (ako je) drugome u zagrljaj.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:16   #37
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
trebao neko stručan, tipa bračni savjetnik.
Exactly

Ja zagovaram disciplinu i stpljenje da se odradi određen broj termina bračnog savjetovanja
Ona ne želi ni čut, sve to joj je preteško i besmisleno
Kao njoj je sve kristalno jasno ....moš mislit!
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:17   #38
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Trebao bi se zapitat zašto je uopće pala (ako je) drugome u zagrljaj.
Ne znam je li
Ja sam podozriv po prirodi pa gajim određene sumnje
Ali nisam siguran ako je da bih to ikad želio saznati
Jer preko toga bih jako jako jako jako jako jako jako teško prešao
Jako
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:22   #39
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Ona ne želi ni čut, sve to joj je preteško i besmisleno
Kao njoj je sve kristalno jasno ....moš mislit!
Jesi li svjestan koliko je ponižavaš ovakvim izjavama


Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Ja sam podozriv po prirodi pa gajim određene sumnje
Ali nisam siguran ako je da bih to ikad želio saznati
Jer preko toga bih jako jako jako jako jako jako jako teško prešao
Jako
Fino ti kaže da je bila s drugim i ostavit ćeš ju na miru.

EDIT: odradit će ona disciplinirano i strpljivo određen broj sastanaka samo da te skine s k****, e da zna da postoji lakši način....
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:27   #40
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Upravo ovo - to mi je najgore.
Dakle kad brak dođe svom kraju - jedan se obično krene grčevito boriti i nameće onom drugom (koji se možda ne želi boriti) osjećaje koje navodiš, na neki način time svaljuje "krivicu" na njega.
Jako, jako bezmudno.
Nisi me uopće skužila
Ne radi se o tome da je brak došao kraju -a to je jako bitno- nego da se brak pokuša spasiti.
Lijepo sam napisala da treba prihvatiti činjenicu vlastite krivnje, tako da tu nema govora o svaljivanju krivnje na drugog nit bi to ikome predložila, to nema smisla.
Ali ako neko želi kraj, unatoč drugoj osobi ta odluka je na njemu, a ne na onome koji želi spasiti brak.

Nemam pojma odakle ti da itko nameće ikakve osjećaje drugome
Biti načisto sa sobom i sa svojim osjećajima, biti čiste savjesti znajući da si napravio sve kaj možeš- nema veze s tuđim osjećajima ni svaljivanjem krivice.

Btw. bezmudno bi bilo tipa- napravit sranje, ne učinit ništa da se popravi, prekinut i svalit krivnju za sve na drugog, a o tome uopće nisam govorila.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.