Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 10:51   #81
Ovdje je netko bezobrazno optužio protestantizam za sektarenje, zaboraviviši da povijesni protestantizam čine Crkve: http://www.ecrh.hr/americki-luteran/
Za pravilno tumačenje Biblije (uz Duha Svetoga, naravno) nužan je tekstualni kriticizam i poznavanje biblijskih, povijesnih i arheoloških znanosti da bi se došlo do pravilnog tumačenja i istine, inače se upada u isključivi i netolerantni fundamentalizam koji je suprotan Isusovu evanđelju gjde se Isus druži s ljudima koje su svi odbacili i ne sudi nikoga osim farizeja i pismoznanaca.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:40   #82
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ovdje je netko bezobrazno optužio protestantizam za sektarenje, zaboraviviši da povijesni protestantizam čine Crkve: http://www.ecrh.hr/americki-luteran/
Za pravilno tumačenje Biblije (uz Duha Svetoga, naravno) nužan je tekstualni kriticizam i poznavanje biblijskih, povijesnih i arheoloških znanosti da bi se došlo do pravilnog tumačenja i istine, inače se upada u isključivi i netolerantni fundamentalizam koji je suprotan Isusovu evanđelju gjde se Isus druži s ljudima koje su svi odbacili i ne sudi nikoga osim farizeja i pismoznanaca.
Procitaj "The trail of blood" od J.M Carroll-a, imas u pdf u, nekih 40 ak stranica, mislim da ces ju naci zanimljivom. Kratka knjizica.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:52   #83
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Procitaj "The trail of blood" od J.M Carroll-a, imas u pdf u, nekih 40 ak stranica, mislim da ces ju naci zanimljivom. Kratka knjizica.
Ti pripadaš nekoj grani protestantizma?
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:57   #84
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Procitaj "The trail of blood" od J.M Carroll-a, imas u pdf u, nekih 40 ak stranica, mislim da ces ju naci zanimljivom. Kratka knjizica.
Ah, jedan od angloameričkih protestantskih huškača. Moš mislit, objektivnost na kvadrat.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:29   #85
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
Kako je mogao zastupati Rimokatoličku crkvu kad Petar još nije bio u Rimu?Ali imaš citate gdje je dao prvenstvo Petru i od tada imaš ljude koji ga nasljeduju sve do dana današnjeg.E sad mi ti daj citate gdje je Isus zastupao bilo koju drugu kršćansku denominaciju ili sektu i navedi mi kako je teklo njihovo naslijeđe (mislim imena važnijih ljudi koji su od prvih stoljeća do danas prenosili Isusovu vjeru)i kako su sastavili Bibliju i tko je sudjelovao u odlučivanju knjiga koje će ući u nju a koje neće.

ako nije problem da li mozes navesti BIBLIJSKE citate gdje imamo dokaz da je Petar bio u Rimu ? nemoj sad izvadit citate od pojedinih "papa" iz 1,2,3,4 stoljeca koje posjeduje samo katolicka crkva jer upravo je i rasprava da li je katolicka crkva prava, pa bi bilo u redu kada bi citatom pokazao postojanje dokaza da je Petar prvi rimski biskup i da je uopce zivio u Rimu...nakon sto ne uspijes to dokazat ja cu ti lupit par Biblijskih citata koja se kose sa Petrovim zivotom u Rimu
DISM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:10   #86
Quote:
adorabile kaže: Pogledaj post
Ti pripadaš nekoj grani protestantizma?
Hmm, evandjeoska krscanka, nazovimo to tako. nisu mi strane ni pentekostne ni baptisticke ni metodisticke crkve, ali ime je ipak evandjeoska krscanka, sto objedinjuje sve njih. To se ne bi moglo zvati cisto protestantskim crkvama (luteranska, kalvinisticka) vec crkvama radikalne reformacije- onima koji potjecu od preteca reformacije, tipa anabaptista, paulinaca, valdenza itd..
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:25   #87
Quote:
DISM kaže: Pogledaj post
ako nije problem da li mozes navesti BIBLIJSKE citate gdje imamo dokaz da je Petar bio u Rimu ? nemoj sad izvadit citate od pojedinih "papa" iz 1,2,3,4 stoljeca koje posjeduje samo katolicka crkva jer upravo je i rasprava da li je katolicka crkva prava, pa bi bilo u redu kada bi citatom pokazao postojanje dokaza da je Petar prvi rimski biskup i da je uopce zivio u Rimu...nakon sto ne uspijes to dokazat ja cu ti lupit par Biblijskih citata koja se kose sa Petrovim zivotom u Rimu
Da je zivio u Rimu ili da je bio rimski biskup ne vjerujem, nema dokaza za to, ali da je bio u Rimu..mozda...ima nekih (diskutabilnih) spisa o tome (jer se spominje i neki Petar Simun vrac koji je pratio Petra i drzao se za Petra...kazu da je od njega i potekao Rimokatolicizam(gradio se za nesto veliko i zamajavao narod svojim vradzbinama)...pa se ne zna o komu tocnu od njih dvojice se govori u spisima itd...), a i u Bibliji pogledaj 1 Petrovu 5 gdje Petar pozdravlja iz crkve u "Babilonu", sto kazes na to?
Sto je taj Babilon?
rimokatolik ce bez razmisljanja reci- RIM!!! Dobro, onda pogledajmo malo sto Otkrivenje kaze za "Babilon" lol!
No, cijela ta shema Petar biskup Rima, Petar temelj crkve je naravno potpuno protubiblijska, jer jedino je Krist glava crkve, on tu titulu ni autoritet nije ostavio niti jednom covjeku na zemlji, niti crkvi. Crkve su u Petrovo, Pavlovo vrijeme bile autonomne sto je jasno svakom citacu Biblije. Niti je Pavao bio biskup niti jedne crkve, niti je Petar bio, oni su bili apostoli, posebno je Pavao bio zaduzen za pogane, a Petar za Zidove. Petar, zajedno sa Jakovom i Ivanom su bili starjesine crkve u Jeruzalemu, ne Petar sam, a cesto se u pov. spisima spominje Jakov kao glavni, sto se npr. vidi i iz primjera kad se Petar prepao Jakova u onom sukobu izmedju Pavla i Petar itd...
("From Simon Magus we get the word simony which means to buy a religious office with money.
After his encounter with St. Peter, this magician went to Rome and by tricks and false miracles established a "Christian" church in that city.
This man can truly be considered as the founder of the Latin church."- Dr. E.L. Martin)
No Petar biskup Rima, Petar glava crkve....papa...NO WAY! “On je i Glava Tijela, Crkve: on je početak, prvorođenac od mrtvih, da u svemu bude prvi.” (Kološanima 1,18)
Vidjela sam neki dan temu na forumu: 'autoritet Rimske crkve', pa pretpostavljam da na njoj ima vise o ovome.

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 18.08.2014. at 16:48.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:34   #88
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Da je zivio u Rimu ili da je bio rimski biskup ne vjerujem, nema dokaza za to, ali da je bio u Rimu..mozda...ima nekih (diskutabilnih) spisa o tome (jer se spominje i neki Petar Simun vrac koji je pratio Petra i drzao se za Petra...kazu da je od njega i potekao Rimokatolicizam(gradio se za nesto veliko i zamajavao narod svojim vradzbinama)...pa se ne zna o komu tocnu od njih dvojice se govori u spisima itd...), a i u Bibliji pogledaj 1 Petrovu 5 gdje Petar pozdravlja iz crkve u "Babilonu", sto kazes na to?
Sto je taj Babilon?
rimokatolik ce bez razmisljanja reci- RIM!!! Dobro, onda pogledajmo malo sto Otkrivenje kaze za "Babilon" lol!
No, cijela ta shema Petar biskup Rima, Petar temelj crkve je naravno potpuno protubiblijska, jer jedino je Krist glava crkve, on tu titulu ni autoritet nije ostavio niti jednom covjeku na zemlji, niti crkvi. Crkve su u Petrovo, Pavlovo vrijeme bile autonomne sto je jasno svakom citacu Biblije. Niti je Pavao bio biskup niti jedne crkve, niti je Petar bio, oni su bili apostoli, posebno je Pavao bio zaduzen za pogane, a Petar za Zidove. Petar, zajedno sa Jakovom i Ivanom su bili starjesine crkve u Jeruzalemu, ne Petar sam, a cesto se u pov. spisima spominje Jakov kao glavni, sto se npr. vidi i iz primjera kad se Petar prepao Jakova u onom sukobu izmedju Pavla i Petar itd...
No Petar biskup Rima, Petar glava crkve....papa...NO WAY! “On je i Glava Tijela, Crkve: on je početak, prvorođenac od mrtvih, da u svemu bude prvi.” (Kološanima 1,18)
Vidjela sam neki dan temu na forumu: 'autoritet Rimske crkve', pa pretpostavljam da na njoj ima vise o ovome.

zato ga i pitam jel moze nac citate, jer jedan citat pobija drugi ili dokazuje nesto trece( sto onda oni interpretiraju drugacije)

inace u poslanici kada je pavao zavrsio u Rimu u zatvoru po rimokatolickoj teoriji je Petar u tvo vrijeme bio u Rimu....a pavao u poslanici pise da su ga sva braca u Rimu napustila....zanimljivo je to da ga je jedan po tome "papa" ,"temelj", "stijega" crkve ostavio i napustio........e onda cemo ili priznat ovo da je ostavio Pavla ili cemo priznat da nije bio u Rimu.....zapravo ne mi, rimokatolici to moraju priznat i odlucit se

inace kojoj evandeoskoj crkvi pripadas? kak se zove zajednica ak ti nije problem napisi mi u inbox
DISM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 18:40   #89
Quote:
DISM kaže: Pogledaj post
zato ga i pitam jel moze nac citate, jer jedan citat pobija drugi ili dokazuje nesto trece( sto onda oni interpretiraju drugacije)

inace u poslanici kada je pavao zavrsio u Rimu u zatvoru po rimokatolickoj teoriji je Petar u tvo vrijeme bio u Rimu....a pavao u poslanici pise da su ga sva braca u Rimu napustila....zanimljivo je to da ga je jedan po tome "papa" ,"temelj", "stijega" crkve ostavio i napustio........e onda cemo ili priznat ovo da je ostavio Pavla ili cemo priznat da nije bio u Rimu.....zapravo ne mi, rimokatolici to moraju priznat i odlucit se

inace kojoj evandeoskoj crkvi pripadas? kak se zove zajednica ak ti nije problem napisi mi u inbox
Ako ignoriramo skoro sve povijesne spise iz tog doba i malo izokrenemo Bibliju na svoju ruku onda možemo svašta zaključiti kao i ekipa iz ancient aliens da je Isus vanzemaljac ali nema veze evo udovoljiti ću ti 1. Petrova 5,13 "Pozdravlja vas s vama izabrana crkva u Babilonu i Marko, sin moj." A kako dobro poznaješ Bibliju onda sigurno znaš i da je Isus rekao Petru da će umrijeti kao i on na križu.
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:21   #90
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Rimokatolicizam je zapoceo sa carom Konstantinom
.

Molim povijesni izvor i argumente za ovu izjavu. Što to započinje s Konstantinom?
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:25   #91
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
"God, not man, separates a bishop from his Church because the Roman pontiff dissolves the bond between them by divine rather than by human authority, carefully considering the need and usefulness of each translation. The pope has this authority because he does not exercise the office of man, but of the true God on earth [non puri hominis, sed veri Dei]."

Sjeti se samo prorostva o antikristu koji ce doci i za koga se kaze da ce se "graditi Bogom", kao da je sam Bog.
Papa u rimokatolicizmu je sam Bog na zemlji! To vidimo iz razno raznih dokumenata, a jedan od njih je Quanto Personam Inocenta III- eg.
Papa kao namjesnik Kristov vrši službu koja mu je povjerena. Pročitaj to u ovom kontekstu.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:36   #92
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
Ako ignoriramo skoro sve povijesne spise iz tog doba i malo izokrenemo Bibliju na svoju ruku onda možemo svašta zaključiti kao i ekipa iz ancient aliens da je Isus vanzemaljac ali nema veze evo udovoljiti ću ti 1. Petrova 5,13 "Pozdravlja vas s vama izabrana crkva u Babilonu i Marko, sin moj." A kako dobro poznaješ Bibliju onda sigurno znaš i da je Isus rekao Petru da će umrijeti kao i on na križu.

bravo znao sam da si dobar rimokatolik i da ces znat stih....sad idemo dalje....sto je s Babilonom iz otkrivenja:

"Pade, pade Babilon, veliki koji vinom gnjeva i bluda svojega opi sve narode!"

Otkrivenje 17,4 I žena bijaše obučena u grimiz i skerlet i nakićena zlatom i kamenjem dragim i biserom, i imala je čašu zlatnu u ruci svojoj punu gada i nečistoće bluda svojega.
Otkrivenje 17,5 I na čelu njezinu napisano ime: "Tajna! Babilon veliki, mati bludnicama i gadovima zemlje."
Otkrivenje 17,6 I vidjeh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svjedoka Isusovih. I začudih se čudom velikim, kad je vidjeh.


ili ipak taj Babilon veliki se u otkrivenju ne odnosi na Rim?

Otkrivenje 17,9 Ovdje je um, koji ima mudrost. Sedam glava, sedam su gora, na kojima žena sjedi.
Otkrivenje 17,10 I sedam je kraljeva. Pet je njih palo, jedan jest, a drugi još nije došao; i kad dođe, zamalo treba da ostane.
Otkrivenje 17,11 I zvijer, koja bijaše i nije, i ona je osmi, i jest od sedmorice, i u propast ide.
Otkrivenje 17,12 I deset rogova, koje si vidio, to su deset kraljeva, koji kraljevstva, još ne primiše, nego vlast kao kraljevi na jednu uru primaju sa zvijeri.

Otkrivenje 17,18 I žena, koju si vidio, jest grad veliki, koji ima vlast nad kraljevima zemlje."



...mislim da je jasno o cemu se prica ......ili smo mi opet ti koji smo interpretirali na svoju ruku kako nama pase
DISM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:00   #93
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Da li je rimokatolicizam krscanstvo?
Kršćanstvo (od grč. Xριστός) je monoteistička svjetska religija, nastala u Palestini u prvom stoljeću nakon Kristova rođenja. Obuhvaća brojne kršćanske crkve, zajednice i sekte, kojima je zajednička vjera u Isusa Krista, te prihvaćanje života u skladu s evanđeljem. Utemeljio ju je Isus Krist, a njezini sljedbenici nazivaju se kršćanima.

To je definicija s Wiki. Prema tome jeste krscanstvo.
__________________
Roditi se blesav nije sramota, umrijeti blesav jeste.

Zadnje uređivanje Jonadab : 18.08.2014. at 20:05. Reason: da skratim
Jonadab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:01   #94
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
A kako dobro poznaješ Bibliju onda sigurno znaš i da je Isus rekao Petru da će umrijeti kao i on na križu.
Ne samo to, već mu je rekao tri puta "Petre, pasi ovce moje!"

Ako se napravimo glupim i zanemarimo više nego očitu izjavu o stijeni, ova izjava je vrlo jasna.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:44   #95
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
.

Molim povijesni izvor i argumente za ovu izjavu. Što to započinje s Konstantinom?
Da da, sprega crkvene i svjetovne vlasti, proglasenje krscanstva drzavnom religijom i tako..."caru carevo a Bogu Bozje" , to su smetnuli s uma. od tad svo zlo u rimskoj biskupiji. pocela je grabiti ovlasti drugih biskupija. zapravo dobro si me sjetila, odsad cu je zvati rimska biskupija, jer to je i trebala ostat.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:51   #96
Quote:
Jonadab kaže: Pogledaj post
Kršćanstvo (od grč. Xριστός) je monoteistička svjetska religija, nastala u Palestini u prvom stoljeću nakon Kristova rođenja. Obuhvaća brojne kršćanske crkve, zajednice i sekte, kojima je zajednička vjera u Isusa Krista, te prihvaćanje života u skladu s evanđeljem. Utemeljio ju je Isus Krist, a njezini sljedbenici nazivaju se kršćanima.

To je definicija s Wiki. Prema tome jeste krscanstvo.
wiki ne bi znala sto su krscani, da bi to znala morala bi citirati Sveto Pismo.
Vec su Petar i Pavao u svojim poslanicama raskrinkavali lazne ucitelje i crkve, koje su se sve zvale krscanskima, jer "tajna bezakonja vec se ocitava". Pavao na dugo i nasiroko u Galacanima govori o uljezima koji su propovijedali LAZNO EVANDJELJE. Po tome se prepoznaju kriva i lazna crkva, a ta lazna je uzela maha vec u prvih 30 godina krscanstva!! Jako brzo!!

Galacane su neki takvi krivi ucitelji zeznili, usli su u Pavlov trud i napravili dar-mar u crkvi koju je Pavao osnovao: "Cudim se da se tako brzo odvracate od onoga koji vas je pozvao miloscu Krista, na razlicito evandjelje; jer uistinu toga nema; samo sto ima nekih koji vas hoce zavesti i izvrnuti evandjelje Kristovo. Ali ako mi, ili andjeo s neba, objavi vam neko drugo evandjelje osim onoga koje smo vam objavili; neka bude proklet!" Ovo iz usta samoga apostola Pavla!
Ako ti tko propovijeda neko drugo evandjelje neka je proklet!
Zato ima pravo evandjelje, a ima i krivo! Ima pravih ima i laznih krscana koji ne poznaju evandjelje i ne zive po njemu!
no wiki ce za sve reci da su krscani...

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 18.08.2014. at 21:20.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:56   #97
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Ne samo to, već mu je rekao tri puta "Petre, pasi ovce moje!"

Ako se napravimo glupim i zanemarimo više nego očitu izjavu o stijeni, ova izjava je vrlo jasna.
jesi li ti ono prije neki dan dao/la linkove za prepoznavanje sekti? ti se komotno mozes prepoznati u definiciji, stalno izvlacis stih ovdje, stih ondje, kao i rimska biskupija, samo da bi opravdao svoja krivovjerja...
A da procitas jednom Novi Zavjet u komadu.
Uostalom tebi su svi glupi...malo ruzno govoris.
Petar je prije toga Isusa zanijekao 3 puta. Isus mu je oprostio, simptomaticno je da je opet rekao 3 puta: pasi ovce moje. i "simune ljubis li me vise nego ovi..." ta nisu ga oni zanijekali, negoli Petar.
Znao je Gospodin s cim se Petar bori.
A sto, zar Pavao nije pasao njegove ovce? Zar Jakov nije pasao njegove ovce?
Neces u Bibliji nigdje naci da je Petar bio glava crkve, nigdje!!! Niti da je u Rimu bio biskup! Niti da Petra netko nasljedjuje! Nista od onoga sto Rimska biskupija govori, to je debelo nategnuto i nebiblijski.
Ne razumijes induktivno zakljucivanje, to nije "natezanje, povuci potegni" to su stihovi iz kojih definiramo doktrinu.
Doktrina nasljedivanja Petra ne postoji u Bibliji.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:13   #98
Quote:
DISM kaže: Pogledaj post
bravo znao sam da si dobar rimokatolik i da ces znat stih....sad idemo dalje....sto je s Babilonom iz otkrivenja:

"Pade, pade Babilon, veliki koji vinom gnjeva i bluda svojega opi sve narode!"

Otkrivenje 17,4 I žena bijaše obučena u grimiz i skerlet i nakićena zlatom i kamenjem dragim i biserom, i imala je čašu zlatnu u ruci svojoj punu gada i nečistoće bluda svojega.
Otkrivenje 17,5 I na čelu njezinu napisano ime: "Tajna! Babilon veliki, mati bludnicama i gadovima zemlje."
Otkrivenje 17,6 I vidjeh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svjedoka Isusovih. I začudih se čudom velikim, kad je vidjeh.


ili ipak taj Babilon veliki se u otkrivenju ne odnosi na Rim?

Otkrivenje 17,9 Ovdje je um, koji ima mudrost. Sedam glava, sedam su gora, na kojima žena sjedi.
Otkrivenje 17,10 I sedam je kraljeva. Pet je njih palo, jedan jest, a drugi još nije došao; i kad dođe, zamalo treba da ostane.
Otkrivenje 17,11 I zvijer, koja bijaše i nije, i ona je osmi, i jest od sedmorice, i u propast ide.
Otkrivenje 17,12 I deset rogova, koje si vidio, to su deset kraljeva, koji kraljevstva, još ne primiše, nego vlast kao kraljevi na jednu uru primaju sa zvijeri.

Otkrivenje 17,18 I žena, koju si vidio, jest grad veliki, koji ima vlast nad kraljevima zemlje."



...mislim da je jasno o cemu se prica ......ili smo mi opet ti koji smo interpretirali na svoju ruku kako nama pase
Naravno da si interpretirao kako tebi paše.kao prvo Petar skriva gdje se nalazi i zbog toga Rim naziva Babilonom dok za Otkrivenje znamo da je cijelo pisano u prenesenom značenju. Evo sad i tebi jedan copy paste nije iz Biblije ali mislim da češ shvatiti poantu.Kad je riječ o sedam brežuljaka, koji nas tobože upućuju na Rim, recimo odmah da grčka riječ horos, koju nalazimo u Otkrivenju, označava brdo, planinu, goru, i rijetko se kad prevodi kao brežuljak. No čak i kad bismo prihvatili riječ “brežuljak”, Vatikan nije na sedam brežuljaka, nego na jednom, a i taj ne spada ni u jedan od sedam brežuljaka staroga Rima. Osim toga, sedam glava Zvijeri na kojoj sjedi Bludnica ne simboliziraju samo sedam brežuljaka, već i sedam kraljeva “od kojih su petorica pala, jedan živi, a posljednji još nije došao“, no taj posljednji, “Kada dođe, treba da ostane samo kratko vrijeme” (Otk 17,10).
Ako je pet kraljeva već palo, a jedan još uvijek vlada u doba Ivanova viđenja, onda je Bludnica postojala već tada, pa to nisu mogli biti ni Vatikan ni kršćanski Rim, jer u to vrijeme nisu još ni postojali. Postojao je, međutim, poganski Rim s nizom careva (“kraljeva”), pa je baš on mogao biti ta Zvijer koja se opijala ne samo krvlju svetaca i mučenika, već i krvlju apostola i proroka: “‘Veseli se’ nad njim, nebo i vi sveti, apostoli i proroci, jer je Bog zaštitio vaše pravo osuđujući njega ["Veliki grad"]!” (Otk 18,20). Posljednji je apostol umro oko 100. godine, u prvom su stoljeću izumrli i proroci, što je još jedan dokaz da je Bludnica postojala već u prvom stoljeću, pa to nikako ne može biti ni kršćanski Rim, u kojem je poganstvo zabranjeno tek 353. godine, a još manje Vatikan, nastao tek 1929. Babilonska je bludnica vjerojatno izopačeni Jeruzalem (usporedi Iz 1,21), a Zvijer poganski Rim. Mnogi sveci, proroci i apostoli bili su progonjeni u oba grada. Iako su Zvijer i Bludnica surađivali u progonu kršćana, Zvijer se kasnije okrenula protiv Bludnice: “Ali će Zvijer skupa sa deset rogova koje si vidio zamrziti Bludnicu, opustošiti je i svući do gola, meso joj pojesti, a nju spaliti vatrom” (Otk 17,16). Ako je Zvijer sa deset rogova (10 vazalnih država) poganski Rim, a Bludnica Jeruzalem, tada ovo proročanstvo dobiva vrlo jasan smisao, jer se savez Rimskog Carstva i Izraela raspao 70., kad su Rimljani osvojili Izrael i opustošili Jeruzalem.
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:31   #99
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
jesi li ti ono prije neki dan dao/la linkove za prepoznavanje sekti? ti se komotno mozes prepoznati u definiciji, stalno izvlacis stih ovdje, stih ondje, kao i rimska biskupija, samo da bi opravdao svoja krivovjerja...
A da procitas jednom Novi Zavjet u komadu.
Uostalom tebi su svi glupi...malo ruzno govoris.
Petar je prije toga Isusa zanijekao 3 puta. Isus mu je oprostio, simptomaticno je da je opet rekao 3 puta: pasi ovce moje. i "simune ljubis li me vise nego ovi..." ta nisu ga oni zanijekali, negoli Petar.
Znao je Gospodin s cim se Petar bori.
A sto, zar Pavao nije pasao njegove ovce? Zar Jakov nije pasao njegove ovce?
Neces u Bibliji nigdje naci da je Petar bio glava crkve, nigdje!!! Niti da je u Rimu bio biskup! Niti da Petra netko nasljedjuje! Nista od onoga sto Rimska biskupija govori, to je debelo nategnuto i nebiblijski.
Ne razumijes induktivno zakljucivanje, to nije "natezanje, povuci potegni" to su stihovi iz kojih definiramo doktrinu.
Doktrina nasljedivanja Petra ne postoji u Bibliji.
nije istina Petar je imao prvenstvo i to lijepo izjavljuje u raspravi između nekih apostola i starješina - "Nakon duge raspre ustade Petar i reče im: "Braćo, vi znate kako me Bog od najprvih dana između vas izabra da iz mojih usta pogani čuju riječ evanđelja i uzvjeruju."
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:26   #100
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Sto je onda katolicka crkva? apostatska, otpadnicka, treba iz nje izaci: "izadji narode moj da se ne onecistite". i naci crkvu koja svoju nauku temelji na Bibliji.
aj odvoji par minuta, pa pogledaj malo drugačije tumačenje. što mislite o ovom tumačenju babilona, tj. velike bludnice? pitanje upućujem osobito pobornicima protestantizma
__________________
Sodoma i Gomora
naporna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.