Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2017., 20:10   #1301
Quote:
LeRoi kaže: Pogledaj post
Fascinantno mi je s kolikom samouvjerenošću pišeš, a očito je da ne poznaješ materiju o kojoj govoriš. I dalje koristiš RKC, kao da je to "rimo-" nešto supstancijalno za Katoličku crkvu, iako sam ti milijun puta objasnio da nije. Ali ne, ti i dalje po svome. No dobro.
Ne zna ona mnogo, ali to ipak zna. Pogledaj spisak papa, pa vidi koliko njih je "rimo" a koliko ne, pa mi kaži.

Quote:
LeRoi kaže: Pogledaj post
A to znaš tako što si osobno intervjuirao svakog od milijardu i dvjesto milijuna ljudi koji se izjašnjavaju kao katolici?
To je isfabrikovana legenda, jer praktičnih, vjerujućih, katolika od te cifre (1,2 milijarde), nema više od milion, dva. U procentima, ne više od 1 do 2 promila. Pogledaj sliku u velikim metropolama (Amsterdam, Oslo, Berlin, New York) i sve će ti postati jasno.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:50   #1302
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ne zna ona mnogo, ali to ipak zna. Pogledaj spisak papa, pa vidi koliko njih je "rimo" a koliko ne, pa mi kaži.
Tko će o rimokatoličanstvu znati bolje od muslimana.

Ajd ti njima fino pojašnjavaj križ, a oni će tebi vašu kocku.


Enciklopedijo, u pomoć!
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 19:05   #1303
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Tko će o rimokatoličanstvu znati bolje od muslimana.
Naravno niko, sem Boga.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 18:51   #1304
Jako dobar video da se razumije što je Evandjelje, a što Rimokatolička crkva propovijeda

https://www.youtube.com/watch?v=jjnf_m3yq94&t=41s

Richard Bennet je bivši svećenik od 30 godina svećeničke službe u Rimokatoličkoj crkvi. Zna čovjek o čemu govori.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 21:05   #1305
Jako dobri video snimci da se vidi što je istinska Crkva, a što protestantizam!

Evo par videa od najboljih i najpoznatijih bivših protestantskih učitelja o Katolicizmu...

Svi redom su rođeni u protestantskim obiteljima,te su postali najpoznatiji učitelji protestantizma,također ih se učilo da mrze Katoličku Crkvu i Katolike,sve do dana kada je Gospodin Isus intervenirao u njihovom životu i vratio ih u okrilje stupa i uporišta istine!

Kao što stara poslovica kaže...

Naj bolji i najučeniji protestanti postaju katolici,dok naj slabiji katolici postaju protestanti!


https://www.youtube.com/watch?v=6dBkKoYC2-8 Why Catholic - Testimony of Steven Ray

https://www.youtube.com/watch?v=faIB-sOBDKk Peter, the Rock, the Keys, and the Chair - Steve Ray

https://www.youtube.com/watch?v=J_TGkQIdjrY Catholic Because of the Eucharist | Steve Ray

https://www.youtube.com/watch?v=Dn1tWuIoZsg Hail Holy Queen: Scripture and the Mystery of Mary Dr Scott Hahn

https://www.youtube.com/watch?v=P-bz4kRtCQI Protestant pastor becomes Catholic: The original 1989 conversion tape of Scott Hahn

https://www.youtube.com/watch?v=LQ3goNXz8Jg Scott Hahn- Where is the Eucharistic Sacrifice in the Bible?

https://www.youtube.com/watch?v=VO2NGGmWBQo Dr. Peter Kreeft's conversion to Catholicism from Protestantism

https://www.youtube.com/watch?v=NldTKfZ4fzY Dr. Peter Kreeft on the Authority of the Catholic Church

https://www.youtube.com/watch?v=8F7eIrh80V8&t=123s 7 Reasons Why Everyone Should Be Catholic

https://www.youtube.com/watch?v=qQlpF_3buyg Why Be Catholic? | Patrick Madrid

https://www.youtube.com/watch?v=028alPhAO5M Patrick Madrid - CRKVA I BIBLIJA SU MEĐUOVISNI U NASTANKU I TUMAČENJU!
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 23:01   #1306
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Evo par videa od najboljih i najpoznatijih bivših protestantskih učitelja o Katolicizmu...

Svi redom su rođeni u protestantskim obiteljima,te su postali najpoznatiji učitelji protestantizma,također ih se učilo da mrze Katoličku Crkvu i Katolike,sve do dana kada je Gospodin Isus intervenirao u njihovom životu i vratio ih u okrilje stupa i uporišta istine!

Kao što stara poslovica kaže...

Naj bolji i najučeniji protestanti postaju katolici,dok naj slabiji katolici postaju protestanti!

Tko god kaže da ga se učilo da mrzi katolike (moguće je to tvoj dodatak jer u svojoj glavi ne razlikuješ rimokatolicizam od vjernika u toj crkvi), taj ili laže, ili se u njegovoj crkvi nije propovijedalo kršćanstvo i kršćanska ljubav nego ne znam što.
Niti u jednoj protestanskoj crkvi u kojoj sam ja bila, a bila sam u mnogima, ili kao gost ili kao član, nikad nisam čula da bi se propovijedala mržnja prema katolicima, i zato ne sij laži. Toga nema u protestanskim crkvama.

Za ove gore bivše protestante koje si naveo, ja sam to sve pogledala već.
Samo ću ti reći, budući da ne poznaješ protestantizam:
Scott Hahn je bivši prezbiterijanac, prezbiterijanci su američki anglikanci, njihove crkve se ne razlikuju puno od rimokatoličke. To ćeš vidjeti ako koji put odeš tamo.
Anglikanski svećenici se sada izmjenjuju sa katoličkim svećenicima na način da anglikanski nekad drže bogoslužje u katoličkoj, a katolici misu u anglikanskoj, do tud je ekumena došla.
Dakle...poznajem anglikance, što će reći i prezbiterijance, koji nisu zapravo obraćeni ljudi, to je tradicionalna ccrkva, generacijska. Pa je eto i taj onda zalutao u katoličku.
Ovaj Steve Ray je bivši baptist kojemu je valjda nedostajalo religije u baptističkoj crkvi, pa je otišao u katoličku.
To su razvikani slučajevi u Rimokatoličkoj crkvi i njenom programu "coming home" na kojeg vjerojatno ulažu milijune dolara, to je jedna velika kampanja, tih par razvikanih obraćenika na katoličku crkvu.
No, pohvalno je da tražiš po internetu. Znači da ti je stalo do istine. Samo traži, tko traži taj i nadje.

Nisam spomenula brojne druge niti stavljala puno linkova, mada ću sad staviti još jednog koji mi je puno zanimljiv jer me podsjetio na mene i na puno drugih slučajeva običnih vjernika katoličke crkve, jako me je dirnuo.
A taj Richard Bennet, samo da napomenem, s obzirim da si tu stavio brojne linkove, pa ispada da je jako puno takvih obraćenika na katoličku crkvu, samo da spomenem da je Richard Bennett napisao knjigu, odnosno ne on, nego su tu svjedočanstva 50!!! bivših svećenika i časnih sestara koji su otišli iz Katoličke crkve, dakle nisu bilo tko, nego ljudi koji su svoj život bili dali za tu crkvu, dakle izišli iz nje kad su uvidjeli istinu.

No ima ljudi u protestanskim crkvama, i onaj Ulf Ekman, koji nikad nisu bili baš u Rimokatoličkoj crkvi. I ja iskreno vjerujem da će on napraviti opet okret 180 stupnjeva, jer je bio jako dobar učitelj. I žao mi ga je stvarno. Bog radi na njemu, sigurna sam.
Jednostavno je. Onaj tko je bio u Rimokatoličkoj crkvi pa izašao iz nje i upoznao živog Spasitelja i spasio se, neće se vratiti u Rimokatoličku crkvu.
Onaj tko ne poznaje rimokatoličku crkvu, taj može u nju zaluutati.
Ali Bog svoje izgubljene ovce traži i traži dok ih ne nadje. Mislim da su neki od tih koji su otišli u Rimokatoličku crkvu, izgubljene ovce koje će shvatiti prije ili kasnije što su učinili. NEKIi kažem, moguće ne svi, jer nikad ni nisu bili Božji. Više vole zabludu.
Dakle ima silno mnoštvo zoki, onih koji su izašli iz RImokatoličke crkve, ali ti ne bi znao za njih. Tko zna za mene, i drugih 30 ak tisuća Hrvata koji su izašli iz Rimokatoličke crkve, ovdje kod nas, kad bi napravili program kao što ga radi Rimokatolička crkva, ti bi mislio, gle ima ih mali milijun. Ali to su sve tihi ljudi, koji su našli Krista , i žive s Kristom, nema programa za njih.

Evo taj još jedan video koji me jako dirnuo, a tko stavi takvu temu na youtube naći će još mnoge tamo: to je jedan mladi Amerikanac podrijetlom iz irske obitelji, dakle katolik par excellence.
https://www.youtube.com/watch?v=AGv0TOVmz-c

Osim toga, u Brazilu je prije 20 ak godina bilo gotovo 100% katolika, a sad ih imam oko 70%. Ljudi otišli u evandjeoske crkve, izišli iz Rimokatoličke. Dakle, brojke su porazne za Rimokatoličku crkvu, zato je papa i izabran upravo iz Južne Amerike, nije to slučajno!
A i ova neistina da najbolji protestanti postaju katolici i najgori katolici protestanti, to je nova mašinerijska reklama rimokatoličke crkve.
Pa eto ti primjer Richarda Bennetta, al tko zna za njega? On u svojim videima (iza kojeg ne stoje milijuni dolara) ugošćava uvijek BIVŠE rimokatoličke svećenike. Pa zar to nisu "najbolji rimokatolici"...?!
Inače na youtubu ćeš naći sve: katolik prešao u protestante, protestant u katolike, jehovin svjedok u mormone, mormon u katolike, musliman u mormone, anglikanac u islam. Tako da....čitaj radije Bibliju, i pitaj Duha Svetoga da ti pomogne dok čitaš, to je On napisao.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 23:05   #1307
Samo za zokija

A za Zoki0307 jedan video gdje se objašnjava u čemu je razlika izmedju Evandjelja reformatora i "evandjelja" RImokatoličke crkve.
Očito znaš engleski, pa poslušaj malo u čemu je razlika, tako ćeš shvatiti o čemu se tu radi.
Samo jedno je PRAVO EVANDJELJE. A drugo je krivo evandjelje.

https://www.youtube.com/watch?v=XGabP7okMkg


Inače rijetko dolazim na ovaj portal, upravo sam se sad sjetila zašto, opet nešto zeza, šteka, ne možeš staviti post bez da moraš ponoviti par puta, jer blokira se i zamrzava. uh
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2018., 12:37   #1308
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Tko god kaže da ga se učilo da mrzi katolike (moguće je to tvoj dodatak jer u svojoj glavi ne razlikuješ rimokatolicizam od vjernika u toj crkvi), taj ili laže, ili se u njegovoj crkvi nije propovijedalo kršćanstvo i kršćanska ljubav nego ne znam što.
Niti u jednoj protestanskoj crkvi u kojoj sam ja bila, a bila sam u mnogima, ili kao gost ili kao član, nikad nisam čula da bi se propovijedala mržnja prema katolicima, i zato ne sij laži. Toga nema u protestanskim crkvama.

Za ove gore bivše protestante koje si naveo, ja sam to sve pogledala već.
Samo ću ti reći, budući da ne poznaješ protestantizam:
Scott Hahn je bivši prezbiterijanac, prezbiterijanci su američki anglikanci, njihove crkve se ne razlikuju puno od rimokatoličke. To ćeš vidjeti ako koji put odeš tamo.
Anglikanski svećenici se sada izmjenjuju sa katoličkim svećenicima na način da anglikanski nekad drže bogoslužje u katoličkoj, a katolici misu u anglikanskoj, do tud je ekumena došla.
Dakle...poznajem anglikance, što će reći i prezbiterijance, koji nisu zapravo obraćeni ljudi, to je tradicionalna ccrkva, generacijska. Pa je eto i taj onda zalutao u katoličku.
Ovaj Steve Ray je bivši baptist kojemu je valjda nedostajalo religije u baptističkoj crkvi, pa je otišao u katoličku.
To su razvikani slučajevi u Rimokatoličkoj crkvi i njenom programu "coming home" na kojeg vjerojatno ulažu milijune dolara, to je jedna velika kampanja, tih par razvikanih obraćenika na katoličku crkvu.
No, pohvalno je da tražiš po internetu. Znači da ti je stalo do istine. Samo traži, tko traži taj i nadje.

Nisam spomenula brojne druge niti stavljala puno linkova, mada ću sad staviti još jednog koji mi je puno zanimljiv jer me podsjetio na mene i na puno drugih slučajeva običnih vjernika katoličke crkve, jako me je dirnuo.
A taj Richard Bennet, samo da napomenem, s obzirim da si tu stavio brojne linkove, pa ispada da je jako puno takvih obraćenika na katoličku crkvu, samo da spomenem da je Richard Bennett napisao knjigu, odnosno ne on, nego su tu svjedočanstva 50!!! bivših svećenika i časnih sestara koji su otišli iz Katoličke crkve, dakle nisu bilo tko, nego ljudi koji su svoj život bili dali za tu crkvu, dakle izišli iz nje kad su uvidjeli istinu.

No ima ljudi u protestanskim crkvama, i onaj Ulf Ekman, koji nikad nisu bili baš u Rimokatoličkoj crkvi. I ja iskreno vjerujem da će on napraviti opet okret 180 stupnjeva, jer je bio jako dobar učitelj. I žao mi ga je stvarno. Bog radi na njemu, sigurna sam.
Jednostavno je. Onaj tko je bio u Rimokatoličkoj crkvi pa izašao iz nje i upoznao živog Spasitelja i spasio se, neće se vratiti u Rimokatoličku crkvu.
Onaj tko ne poznaje rimokatoličku crkvu, taj može u nju zaluutati.
Ali Bog svoje izgubljene ovce traži i traži dok ih ne nadje. Mislim da su neki od tih koji su otišli u Rimokatoličku crkvu, izgubljene ovce koje će shvatiti prije ili kasnije što su učinili. NEKIi kažem, moguće ne svi, jer nikad ni nisu bili Božji. Više vole zabludu.
Dakle ima silno mnoštvo zoki, onih koji su izašli iz RImokatoličke crkve, ali ti ne bi znao za njih. Tko zna za mene, i drugih 30 ak tisuća Hrvata koji su izašli iz Rimokatoličke crkve, ovdje kod nas, kad bi napravili program kao što ga radi Rimokatolička crkva, ti bi mislio, gle ima ih mali milijun. Ali to su sve tihi ljudi, koji su našli Krista , i žive s Kristom, nema programa za njih.

Evo taj još jedan video koji me jako dirnuo, a tko stavi takvu temu na youtube naći će još mnoge tamo: to je jedan mladi Amerikanac podrijetlom iz irske obitelji, dakle katolik par excellence.
https://www.youtube.com/watch?v=AGv0TOVmz-c

Osim toga, u Brazilu je prije 20 ak godina bilo gotovo 100% katolika, a sad ih imam oko 70%. Ljudi otišli u evandjeoske crkve, izišli iz Rimokatoličke. Dakle, brojke su porazne za Rimokatoličku crkvu, zato je papa i izabran upravo iz Južne Amerike, nije to slučajno!
A i ova neistina da najbolji protestanti postaju katolici i najgori katolici protestanti, to je nova mašinerijska reklama rimokatoličke crkve.
Pa eto ti primjer Richarda Bennetta, al tko zna za njega? On u svojim videima (iza kojeg ne stoje milijuni dolara) ugošćava uvijek BIVŠE rimokatoličke svećenike. Pa zar to nisu "najbolji rimokatolici"...?!
Inače na youtubu ćeš naći sve: katolik prešao u protestante, protestant u katolike, jehovin svjedok u mormone, mormon u katolike, musliman u mormone, anglikanac u islam. Tako da....čitaj radije Bibliju, i pitaj Duha Svetoga da ti pomogne dok čitaš, to je On napisao.
Krivi naslov u youtoube videu, trebao bi biti od krsčanina do heretika...

Poslusnost i poniznost prema Crkvi su glavne odlike prema kojima se utvrđuje tko je dio Crkve ,a tko nije...

I sotona je pao upravo na tome,poslušnost i poniznost...kao i mnogi nakon njega...

Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla."

Lk 10,13-16

Odbacila si nauk u kojem trebas slusati apostole i njihove nasljednike...

Mogu zamisliti da te nesto povrijedilo u KC ,ali ne odbacuje se obitelj radi loseg iskustva pojedinaca ,kao sto se ne odbacuje osobna obitelj radi loseg brata ili sestre.

Aj ,sretno ti bilo!

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 14:04   #1309
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post

Poslusnost i poniznost prema Crkvi su glavne odlike prema kojima se utvrđuje tko je dio Crkve ,a tko nije...
Poslušnost Bogu treba imati, a ne crkvi. Crkve isto trebaju imati poslušnost prema Bogu. Ne uzdiži crkvu nego Boga. Bog je Bog, nije crkva Bog. Ali pustimo to. Vidi ovo.
Isus govori kako za ono doba tako i za naše vrijeme o pismo znalcima svetog pisma i o svečenstvu razvratnom i lijepo ih opisuje kakvi su

"Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Obilazite morem i kopnom da pridobijete jednog sljedbenika. A kad ga pridobijete, promećete ga u sina paklenoga dvaput goreg od sebe.
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 14:38   #1310
Quote:
Kavaboz kaže: Pogledaj post
Poslušnost Bogu treba imati, a ne crkvi. Crkve isto trebaju imati poslušnost prema Bogu. Ne uzdiži crkvu nego Boga. Bog je Bog, nije crkva Bog. Ali pustimo to. Vidi ovo.
Isus govori kako za ono doba tako i za naše vrijeme o pismo znalcima svetog pisma i o svečenstvu razvratnom i lijepo ih opisuje kakvi su

"Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Obilazite morem i kopnom da pridobijete jednog sljedbenika. A kad ga pridobijete, promećete ga u sina paklenoga dvaput goreg od sebe.
Lk 10,13-16 Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla."- Ovo je rekao Bog i tako prenio na apostole svoje ovlasti...


A Pavao Timoteju: “a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.” – 1 Tim 3,15.

Poslušnost prema Crkvi ,znači poslušnost prema Bogu!

Nema smisla da te hranim,previše vas je koji ignorirate jednostavne stvari.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 16:37   #1311
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Lk 10,13-16 Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla."- Ovo je rekao Bog i tako prenio na apostole svoje ovlasti...
Obrati pažnju na 18.stavak, kaže "Gledao sam Sotonu kako je već pao kao munja s neba."

A kud je 'pao' ako ne na Zemlju ( Otkrivenje) i zašto si pomislio da se ne bi prikazao "lažnim anđelom svjetla" (Vatikan).
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 19:59   #1312
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Lk 10,13-16 Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla."- Ovo je rekao Bog i tako prenio na apostole svoje ovlasti...


A Pavao Timoteju: “a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.” – 1 Tim 3,15.

Poslušnost prema Crkvi ,znači poslušnost prema Bogu!

Nema smisla da te hranim,previše vas je koji ignorirate jednostavne stvari.
Nije ta crkva ustanova Božja koju ti misliš da jest, koja je puna idola. Crkva Božja su osobe vjernici u kojima stanuje Božja riječ i Duh. Isus je svečenstvo osudio. Apostoli su bili hram Božji tako reči, ali danas crkve religija nisu to, nego su leglo zmijsko prepuno idola i klanjaju se njima. A i Isus je hram Božji za koji je rekao da če ga srušiti i izgraditi za tri dana.

2 Korinčanima 6:16
16 Kakav li sporazum ima hram Božji s idolima? Jer smo mi hram Boga živoga, kao što reče Bog: "Stanovat ću u njima, i među njima ću hodati, i bit ću im Bog, i oni će biti moj narod.

1 Korinčanima 3:16,17

16 Ne znate li, da ste hram Božji, i Duh Božji da stanuje u vama?
17 Ako li tko oskvrni hram Božji, upropastit će njega Bog; jer je hram Božji svet, a to ste vi.

Kad su apostole uhapsili crkveni svečenici apostoli su im rekli
da više trebaju slušati Boga nego ljude.
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 22:01   #1313
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Obrati pažnju na 18.stavak, kaže "Gledao sam Sotonu kako je već pao kao munja s neba."

A kud je 'pao' ako ne na Zemlju ( Otkrivenje) i zašto si pomislio da se ne bi prikazao "lažnim anđelom svjetla" (Vatikan).
Cudim se kako nikad nisi pomislila da je taj anđeo svijetla zavarao tebe?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 22:47   #1314
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Cudim se kako nikad nisi pomislila da je taj anđeo svijetla zavarao tebe?
Hah. Takvo zašprehavanje možda prođe na satu vjeronauka, ali ne i kod Mene.

Nego...
raci gdje 'predaješ' vjeronauk, u osnovnoj ili srednjoj školi, i dal u kapitalu ili u nekom selu zaseoku?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 23:23   #1315
Quote:
Kavaboz kaže: Pogledaj post
Nije ta crkva ustanova Božja koju ti misliš da jest, koja je puna idola. Crkva Božja su osobe vjernici u kojima stanuje Božja riječ i Duh. Isus je svečenstvo osudio. Apostoli su bili hram Božji tako reči, ali danas crkve religija nisu to, nego su leglo zmijsko prepuno idola i klanjaju se njima. A i Isus je hram Božji za koji je rekao da če ga srušiti i izgraditi za tri dana.

2 Korinčanima 6:16
16 Kakav li sporazum ima hram Božji s idolima? Jer smo mi hram Boga živoga, kao što reče Bog: "Stanovat ću u njima, i među njima ću hodati, i bit ću im Bog, i oni će biti moj narod.

1 Korinčanima 3:16,17

16 Ne znate li, da ste hram Božji, i Duh Božji da stanuje u vama?
17 Ako li tko oskvrni hram Božji, upropastit će njega Bog; jer je hram Božji svet, a to ste vi.

Kad su apostole uhapsili crkveni svečenici apostoli su im rekli
da više trebaju slušati Boga nego ljude.
Ja citam Bibliju kao cijelinu,a ne kao recenice... koje cu izdvojiti iz konteksta kako meni treba.

Jer,sve se u Bibliji uzima u obzir,a ne ono sto nama pase...

Tako ja nigdje ne osporavam to da je svaki covjek hram Bozji...niti to osporavam...

Tako ja ne osporavam ni da se Isus molio Ocu, u Hramu(Crkvi) prepunom slika i kipova...

Niti da se molio van hrama Ocu svome...

Tako ja ne osporavam da ce kao i u ona vremena neki svecenici u Crkvi zastraniti prilikom kusanja i upadati u grijeh...

Ali to mi ne daje za pravo ukidati povjerenje cjelokupnoj Crkvi i pastirima te Crkve koji se trude biti sveti...pogotovo s toga sto mi je sam Gospodin zapovjedio da ih slusam...

Zato mi nije jasno zasto vi osporavate da je Gospodin Isus Krist, ciljanoj skupini ljudi prenio svoje ovlasti i rekao da je s njima do kraja svijeta,sto jasno znaci da su oni među nama i da se njih slusa,i da ih mi moramo slusati?

Jer ako ne slusamo njih ,ne slusamo ni Boga!

Dakle ,je li vrijeme da prestanete postovati samo ono sto vama odgovara i da krenete postovati sve sto Bogu odgovara.?




Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 23:29   #1316
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Hah. Takvo zašprehavanje možda prođe na satu vjeronauka, ali ne i kod Mene.

Ali ,ozbiljno me zanima,kako znas da npr..tebe nije taj krivi anđeo zavarao...?







Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 23:34   #1317
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post

Dakle ,je li vrijeme da prestanete postovati samo ono sto vama odgovara i da krenete postovati sve sto Bogu odgovara.?
Čuj i počuj: čovjek koji zna što Bogu odgovara, ne zastupa idolsku religiju.




p.s.
obrati pažnju na pitanje postom prije (u kojoj školi predaješ vjeronauk?)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 11:25   #1318
Šta se zbilo, vjeroučitelju, nećeš reći koja škola ha
Mah, ne gajbri, pa nisam ni mislila navratiti do razreda jerbo zašto da ti ometam nastavni program kad to mogu i ovako, ne, a ko zna more bit škola ima zaštitare, na ulaznim vratima se ne pušta bilo koga, recimo mene

Ovime ti, zoki, htjedoh reći da ono prije rečeno "ali ne i kod Mene" se nije odnosilo na mene osobno jer se odnosilo na Svemogućeg Boga (čije Ime nadam se znaš i pamtiš).

I
kad sam pitala dal je osnovna ili srednja škola u igri, tada sam time mislila upravo na spomenuti "nastavni program" obzirom je poznato da je srednja ponešto teži zadatak, iako što se mene tiče ne vidim razloga zašto bi bio, teži jelte.

npr. : na kojoj se šk.god. uči jedna od najvažnijih opomena kršćanima

"Ljubljeni moji, bježite od idolopoklonstva." (1.Korinćanima 10:14)
"Dječice, čuvajte se idola." (1.Ivanova 5:21)
__________________________________________________ ___
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 12:25   #1319
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Šta se zbilo, vjeroučitelju, nećeš reći koja škola ha
Mah, ne gajbri, pa nisam ni mislila navratiti do razreda jerbo zašto da ti ometam nastavni program kad to mogu i ovako, ne, a ko zna more bit škola ima zaštitare, na ulaznim vratima se ne pušta bilo koga, recimo mene

Ovime ti, zoki, htjedoh reći da ono prije rečeno "ali ne i kod Mene" se nije odnosilo na mene osobno jer se odnosilo na Svemogućeg Boga (čije Ime nadam se znaš i pamtiš).

I
kad sam pitala dal je osnovna ili srednja škola u igri, tada sam time mislila upravo na spomenuti "nastavni program" obzirom je poznato da je srednja ponešto teži zadatak, iako što se mene tiče ne vidim razloga zašto bi bio, teži jelte.

npr. : na kojoj se šk.god. uči jedna od najvažnijih opomena kršćanima

"Ljubljeni moji, bježite od idolopoklonstva." (1.Korinćanima 10:14)
"Dječice, čuvajte se idola." (1.Ivanova 5:21)
__________________________________________________ ___
S obzirom da mudro izbjegavas odgovor na moje pitanje,ne vidim zasto trazis odgovor od mene ,na tvoje...

Treba se uvazavati oba sugovornika ,a ne skretati s teme,samo zato jer ne znas odgovor...

Kad se nesto ne zna napise se ,ne znam...

Dakle,imas li odgovor na moje pitanje,kako znas da lazni anđeo nije upravo tebe zaveo?



Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 12:40   #1320
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
S obzirom da mudro izbjegavas odgovor na moje pitanje,ne vidim zasto trazis odgovor od mene ,na tvoje...

Treba se uvazavati oba sugovornika ,a ne skretati s teme,samo zato jer ne znas odgovor...

Kad se nesto ne zna napise se ,ne znam...

Dakle,imas li odgovor na moje pitanje,kako znas da lazni anđeo nije upravo tebe zaveo?
Mudrost ti se već reklo (2 kategorična biblijska citata). Zapamti.

Ili što ćeš sad?, ne valjda napraviti se nisi pročitao.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.