Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2014., 08:38   #61
Quote:
RockApple kaže: Pogledaj post
http://www.roditeljstvo.com/vijesti/...ni-zivot-djece . Ovo mi je malo zastrašujuć članak.
Šta vi mislite?
Mislim da je svaki razvod za svako dijete traumatican, bas zbog promjene rutine. Osim ako se radi o ekstremima (batinanje supruznika, konstantna deracina, droga, kurvanje, itd), za dijete razvod kratkorocno ne moze nikako biti bolja opcija. Pod "kratkorocno" podrazumijevam period od spomenutih 2 godine, +/-... Dugoročno, ako roditelji pregrizu govno i podrede sebe i svoje potrebe djetetu (ne drve protiv drugog roditelja, normalno komuniciraju nakon razvoda, oboje duplo vise sudjeluju u odgoju i brizi za dijete na emotivnoj i odgojnoj razini), sve moze biti bolje...

Samo, koliko je roditelja spremno na tako nesto? Mnogi ce reci "sad kad sam izvan nesretnog braka mogu se vise posvetiti sebi, da opet budem sretan/sretna"... Pa i ne bas... Ono vrijeme koje se mislilo da ce se dobit za sebe, sad treba posebno pokloniti djetetu, da se prilagodi na novu situaciju... Osim ako pored prije nije bio drugi roditelj koji je bio toljaga i niskoristi, onda ionako sve ostaje na istom za bivseg supruznika, samo se pere i pegla manje...

Ja osobno sam najsretniji kad sam sa kceri... Ne bi mi falilo apsolutno nista u zivotu da je pored mene... Nikakvi izlasci, brijanja okolo, igranje igri na kompu, jebavanje, a da za to vrijeme svaki drugi dan ju ostavljam kod bake na spavanju... No, mene se ne pita... Skrbnistvo po sili "zakona", ide mami...
perich is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 22:08   #62
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Ja osobno sam najsretniji kad sam sa kceri... Ne bi mi falilo apsolutno nista u zivotu da je pored mene... Nikakvi izlasci, brijanja okolo, igranje igri na kompu, jebavanje, a da za to vrijeme svaki drugi dan ju ostavljam kod bake na spavanju... No, mene se ne pita... Skrbnistvo po sili "zakona", ide mami...
ne, skrbništvo ne ide samo jednom roditelju - skrbništvo imaju oba roditelja, ali se obično odredi kod koga će klinac stanovati, a tko će ga posjećivati. ako ste ti i bivša u super odnosima - onda se možete dogovoriti za 50 : 50 organizaciju vremena. u čemu je problem?

valjda ti je jasno da razvodom nećeš provoditi onoliko vremena koliko bi proveo da si i dalje u braku i da živiš s tim djetetom svaki dan jer dijete ima i majku koja mora biti uključena u njegov život & s kojom mora provoditi vremena.

ali ako ti je bivša normalna, a napisao si da je - pa jebote, daj se dogovorite oko toga da zajedno provodite jednako vremena s djetetom. gdje je problem?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.

Zadnje uređivanje poison.Ivy : 07.11.2014. at 22:21.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:00   #63
50:50

Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ali ako ti je bivša normalna, a napisao si da je - pa jebote, daj se dogovorite oko toga da zajedno provodite jednako vremena s djetetom. gdje je problem?
Ovo je iluzija. To podijeliti napola... I dijete ima svoje obaveze jedan roditelj živi na jednom kraju grada, drugi na drugome...To su totalne gluposti.

Voljela bih da se javi onaj ko je u praksi ostvario to 50% vremena s mamom : 50% vremena s tatom..

:klap:
RockApple is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:25   #64
Tu u ovoj bradavica na vrhu hemeroida državi. Otac kojag sam više puta slikovito opisala, dobiti će dijete na viđanje u totalno nekontroliranim uvjetima, kao i svaki normalni, odgovorni, brižni otac.
RockApple is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:22   #65
Quote:
RockApple kaže: Pogledaj post
Ovo je iluzija. To podijeliti napola... I dijete ima svoje obaveze jedan roditelj živi na jednom kraju grada, drugi na drugome...To su totalne gluposti.

Voljela bih da se javi onaj ko je u praksi ostvario to 50% vremena s mamom : 50% vremena s tatom..

:klap:
Ja se isto slažem sa ovim. Kada su roditelji i ostali u najkorektnijim odnosima, tehnički je ovo neizvodljivo. Jer djeci koja idu u školu dosta vremena odlazi na nastavu i učenje, na hobije koje idu, pa druženja sa svojim drugarima...Tako da roditelj koji sa njima ne živi biva zakinut da vrijeme provodi sa njima.
Naravno, ni taj roditelj sa kojim dijete živi neće ga pratiti u stopu, ali procentualno svakako više vremena provodi sa njime.

Svakako bitan je kvalitet a ne kvantitet provedenog vremena sa djetetom. Ali nažalost uslijed limitiranosti vremena, gustog rasporeda obaveza roditelja i djeteta, nekako se u dosta slučajeve svede da to ne bude onako kako bi trebalo.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2019., 23:15   #66
Bivša izvanbračna partnerica ne odgovara mi na poruke - odnosno na moja pitanja kada mogu proći po malodobno dijete te biti s njim preko vikenda, a kako je pravomoćno riješeno i potvrđeno planom o zajedničkoj roditeljskoj skrbi (znači uskraćuje mi nešto na što imam sudskim putem pravo). Ne vjerujem (iz osobnog iskustva) ni CZSS niti policiji - znam da neće ništa u vezi toga poduzeti. Što mi je činiti? Što preporučujete u ovom slučaju?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 08:57   #67
Ako "ne vjeruješ ni CZSS-u ni policiji", sâm si sebe osudio na rješavanje problema uzimanjem stvari u svoje ruke.

U ovom ti slučaju preporučujem da to nikako i nikad ne napraviš, jer ćeš najebati upravo od CZSS-a i policije kojima ne vjeruješ.

Lako je savjetovati, a teško napraviti, ali ipak: najprije iscrpi sve mogućnosti razgovora i dogovora - s tim da je za razgovor potrebno dvoje - a onda CZSS i policija. Treće nema, jebiga. Nije fer, znam.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 09:17   #68
Svakako rješavaj to mirnim putem. Napiši joj pristojno da bi, s obzirom na presudu, tog dana u toliko sati došao po malog. Ako ne odgovori na poruku, nazovi. U naznačeno vrijeme dođi do stana i mirno i pristojno se javi da si došao po malog. Ako ti ne odgovara ili ne pušta malog, tad se mirno i bez galame pokupi.
Tada napiši preporučeno pismo u czss s opisom što si napravio i s molbom za pomoć u takvom slučaju. Naglašavam da to sve napraviš tako da se kontroliraš da ti ne izleti ikakva gruba riječ, vikanje, agresija...
Pripremi se na to da možda neće biti po tvome i da se moraš boriti na czss, ali ne daj nikakvog povoda da te se može prikazati divljim i agresivnim.
Pripremi se i na to da ćeš je ponekad morati moliti za ono što misliš da je tvoje pravo, ali sjeti se da je tvoj krajnji cilj da čim prije riješiš ovakvu situaciju i počneš redovno viđati malog.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 10:21   #69
Ako ima pravomoćnu sudsku odluku, policija mora postupati po njoj.
Ne treba nikoga moliti.
To je ovršni dokument po kojem se mora postupati, isto kao što bi njega po tom dokumentu blokirali da ne plaća alimentaciju.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 10:55   #70
Tako je. Ovrha djeteta po kratkom postupku.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 23:01   #71
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ako ima pravomoćnu sudsku odluku, policija mora postupati po njoj.
Ne treba nikoga moliti.
To je ovršni dokument po kojem se mora postupati, isto kao što bi njega po tom dokumentu blokirali da ne plaća alimentaciju.
danas sam nazvao pp, rekli su mi da imaju premalo ljudi i da nikoga neće poslati na teren, bez obzira na to šta sam im spominjao, a i znaju da imamo potvrđeni plan sa sudom... dakle policija je direktno odbijala moj zahtjev, tj. odraditi svoj posao, kome da se obratim u vezi toga?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2019., 22:54   #72
ne zna nitko?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 11:12   #73
Zato što za takvu stvar ne zoveš na telefon, nego uzmeš papir, osobnu i otpičiš u policiju i ne daš se van dok ti hitno ne riješe problem. Postavio si se kao nebitan i to si i dobio. Da meni neko ne da pristup djetetu, čulo bi me se do neba. Ne, ne treba škandalizirat, ali da se ne mičeš dok ne odrade svoj posao i da te boli kurac koliko ljudi imaju, jer ti imaš samo jedno dijete koje nisi vidio ne znam koliko, a za njihove probleme imaju šefa i ministra.

Tražila bi na pismeno da odbijaju pomoć, pa da te onda vidim. Sve pismeno drago moj. Ti nemaš pijma s kim si razgovarao, ko te je odjebo i ko je odgovoran za štetu koja se dešava. Jel tako?

Drugim riječima, nisi napravio ništa.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 11:14   #74
Tako je...sve napismeno, pa da vidiš kako se stvari mjenjaju.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 12:01   #75
zar će neko dati napismeno potvrdu da ne radi
jeste li vi ikad bili u policijskoj upravi
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 12:06   #76
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
zar će neko dati napismeno potvrdu da ne radi
jeste li vi ikad bili u policijskoj upravi
Da, jako sam dobro upoznata oko tog dijela sa sudskom odlukom i postivanju iste.
Policija mora odraditi ili se ocitovati zasto nisu.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 12:16   #77
Dva tjedna je rok za pismeno očitovanje na bilo koji kurčev upit državnoj službi. Da vidiš kako u firmi mog bivšeg, kad ih novinar zatraži pismeno očitovanje o nekoj statistici, skaču ko zečevi.

Ja sam poslala upit zašto nemaju otvoren wc za korisnoke u Mupu Petrinjska, ne budi lijena, iako me policajac/portir grubo odjebo da imam kafić preko puta, pa sam dobila odgovor da od sad radi, a pazi, to je banalna stvar.

Oni odjebu 90% ljudi na galamu ili na telefon, pa ako prođe, prođe.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 17:49   #78
hvala svima na pomoći! pogotovo tebi mamekica! sljedeći put tako postupam!!

p.s. naravno da znam koji policijac me otpilio

p.p.s. sada ću na [email protected] poslati upit moraju li oni na ovakve pozive izlaziti na teren, kada dobijem odgovor napismeno, onda ću ga isprintati i nositi sa sobom naokolo sa planom o ZRS
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 19:46   #79
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
hvala svima na pomoći! pogotovo tebi mamekica! sljedeći put tako postupam!!

p.s. naravno da znam koji policijac me otpilio

p.p.s. sada ću na [email protected] poslati upit moraju li oni na ovakve pozive izlaziti na teren, kada dobijem odgovor napismeno, onda ću ga isprintati i nositi sa sobom naokolo sa planom o ZRS
Samo da dodam, obvezno ako šalješ mail šalji ga (i) nadređenoj osobi (uvijek najviše rangiranom).
Ili možeš i pismeno preporučeno (isto tako naznačiš n/p najvišoj ribi u lancu).

Taj policajac kad te otpilio trebao si to sve staviti napismeno i poslati uz upit njegovom ravnatelju.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2019., 22:33   #80
hvala svima! na svakom upisu zahvaljujem se od srca <3!
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.