Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2015., 13:09   #1
Thumbs down Ne mogu dalje.

Pozdrav svima,evo nova sam ovdje čitam vas dosta dugo i odlučila sam se registrirati da se malo izjadam,jer ću pukniti. Unaprijed se ispričavam na dugom postu. Uglavnom u braku sam u kojem više ljubavi nema,sa moje strane a po svemu sudeći niti sa strane mog muža.On to poriče i pravi se da je sve u redu dok ja iznutra umirem jer ne mogu više ovako živjeti. Nikakve ali nikakve intimnosti nije bilo od kada sam zatrudnijela sa manjim djetetom....to djete ima 20 mjeseci + trudnoća....znači jako dugo vremena. Dali je to normalno. Po meni nije nikako,njemu je. Ne spavamo u istim sobama već dvije godine. Njemu je i to normalno.Uglavnom ja nemam muža imam cimera. Psihički sam na dnu. Neznam kako dalje. Više puta sam mu rekla da želim rastavu,drugi dan on se ponaša kao da ništa nije bilo. Probala razgovarati,pitala dali on vidi da nas više nema. Ali ništa,nikakvog pomaka. U zadnje vrijeme,postalo mi je svejedno. Svejedno mi je di je,kada će doći kući,sa kime je. Čak bi voljela i da si ljubavnicu nađe pa da ova agonija završi. Najveći i jedini moj problem su djeca,imamo ih dvoje. Živimo u maloj sredini di svi svakoga poznaju,i gledam ljude oko nas,većina ih je u takvim brakovima i ne razumijem. Ne razumijem kako??? Uglavnom bojim se kako bi djeca reagirala,obožavaju svog tatu. Bojim se kako bi okolina gledala na njih. Neznam što da radim...ali nešto moram je ovako više ne mogu. Pomooooććć.....
kleokleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:13   #2
Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Svejedno mi je di je,kada će doći kući,sa kime je. Čak bi voljela i da si ljubavnicu nađe pa da ova agonija završi.
Dakle on treba naći ljubavnicu
To je jedini način da Ti izađeš iz priče koja TEBI ne odgovara...

Čekaj da ti postane drago što ga nema, što ne trpiš njegovu fizičku prisutnost.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:17   #3
Pa možda da nekoga nađe bi uvidio da ovo stanje nije zdravo...jer ja drugačije neznam kako. Jer koliko god ja govorila on ne čuje.
kleokleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:19   #4
Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Pa možda da nekoga nađe bi uvidio da ovo stanje nije zdravo...jer ja drugačije neznam kako. Jer koliko god ja govorila on ne čuje.
Dakle pronalazak "nekog" u kog bi umetnuo spolovilo će dovesti do njegovog prosvjetljenja i on će odjednom shvatiti kako eto živi u jednom nezdravom stanju.
Doći će tebi i reći će drga sada razumijem o čemu govoriš apsolutno si u pravu. WTF?????

Gle, ti želiš da on odradi tvoj posao ....primi metlu i pomete, ne ide to tako u životu.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:22   #5
Navela sam ja već gore,da sam više puta rekla da hoću van ali on me nije doživio....jedino što još mogu ga jednostavno spakirati...jer živimo kod mene.
kleokleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:24   #6
Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Navela sam ja već gore,da sam više puta rekla da hoću van ali on me nije doživio....jedino što još mogu ga jednostavno spakirati...jer živimo kod mene.
Zašto to ne učiniš?
Nadaš se, voliš ga, želiš da vam brak uspije ili ....

EDIT: Inače ne treba ti njegov doživljaj za rastavu. U 21 st. smo.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:26   #7
Koliko god se cinilo komplicirano, vrlo je jednostavno- moras to zavrsiti.
Osobno sam bio u vezama koje nakon nekog vremena nisu vise vodile nigdje. Ostajao sam u njima radi proslosti, lijepih dana od nekada, radi uspomena, radi navike. A onda bih poceo pucati, raditi kojekakve stvari, da ne kazem-varati.
No, nakon toga se zapitas sta ti to treba u zivotu, i cemu to vodi? Apsolutno nicemu. Samo se jos vise uvaljujes u govno i ono samo jos vise smrdi. Sto god ti cinila odsad pa nadalje, osim razvoda, ciniti ces pogresno. Ako nista radi sebe. Zapitaj se kako zelis provesti ostatak svog zivota. Da li je to uz osobu koja te vise ne cini sretnom, ili zelis sebi dati sansu da mozda sretnes nekoga tko ce promijeniti tvoj zivot na bolje, i sa kim ces biti sretna. Sve ovisi o tebi samoj. Nazalost, koliko god to sebicno zvucalo, djeca ne smiju biti razlog tvog ostanka u takvom braku, jer ces ti biti nesretna, i jednog dana kad odrastu i odu od tebe pitat ces se gdje ti je zivot prosao. A zivot imamo samo jedan. Zelis li sebi zaista tako nesto?
Ja sam dijete rastavljenih roditelja, moji su se razveli kada sam imao 3-4 godine, i sasvim normalno sam prosao kroz tu fazu. Dakle moras razgovarati sa svojim muzem, moras ga posjesti preko puta tebe, biti cvrsta i odlucna, i objasniti mu da vas brak vise nikamo ne vodi, i da zelis razvod. Ne dozvoljavaj sutnju, ne dozvoljavaj promjenu teme, nego samo idi naprijed ka svojem cilju. Ucinite to dogovorno, sporazumno, prijateljski. Djeca ce vjerojatno ostati sa tobom, i imati ce priliku vidjati svog tatu kada god to pozele, a ti ces sebi otvoriti vrata ka necemu novom, boljem, i ljepsem. Za susjede cu ti samo ukratko reci- ne trebaju te zanimati. Ti imas svoj zivot, i zivit ces ga kako TI zelis, a ne kako netko to ocekuje od tebe. Ljudi se bave tudjim zivotima, i to je normalno, kako u malim selima, tako i u gradovima. Neka te to NE INTERESIRA.
Dakle prvo kad ostanes sama doma, sjedi pred ogledalo, pogledaj se, i zapitaj se sto mozes uciniti vec DANAS za svoje dobro? I kako zelis provesti svoj zivot vec od DANAS pa nadalje. Ucini to. Doci ces do odgovora.
Sretno.
Red_bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:26   #8
Oprosti, ali zasto je bitno za TVOJU odluku da je kraj da on "cuje"?

Iako iskreno, ne mislim da te ne cuje, ne shvaca ili nesto slicno, nego se jednostavno pravi da je sve ok jer mu se trenutno ne izlazi iz braka.
A ne izlazi se ni tebi, barem ne istinski. Jer da je tako pokrenula bi ti rastavu bez mastanja da on nade ljubavnicu i preuzme odgovornost za tebe, sebe i vas odnos.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:28   #9
[QUOTE=Štokrlica;52999948]Zašto to ne učiniš?
Nadaš se, voliš ga, želiš da vam brak uspije ili ....

EDIT: Inače ne treba ti njegov doživljaj za rastavu. U 21 st. smo.[/QUOTZbog djece,najviše zbog njih. Da nema njih odavno bi ja to napravila. A i bojim se njegove reakcije,bojim se problema,bojim se da će to biti mojoj djeci totalan kaos u njihovom djetinjstvu.
kleokleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:33   #10
Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Navela sam ja već gore,da sam više puta rekla da hoću van ali on me nije doživio....jedino što još mogu ga jednostavno spakirati...jer živimo kod mene.
Ne dozivljava te jer govoris da hoces van, a ne cinis nista da odes.
Znas sigurno za pricu o zapomaganju zbog vuka.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:35   #11
Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Zbog djece,najviše zbog njih. Da nema njih odavno bi ja to napravila. A i bojim se njegove reakcije,bojim se problema,bojim se da će to biti mojoj djeci totalan kaos u njihovom djetinjstvu.
Objasni onda kako zbog dobrobiti te iste djece želiš da im otac nađe ljubavnicu?

Ne uplići djecu u ovo - jedini razlog je strah. (od nepoznatog, problema, samoće, ekonomske (ne)sigurnosti)
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:38   #12
Ma kako molim te da ne uplićem djecu...pa najvažnije su one, i njihova sreća,sve je drugo sporedno. Previše si se ti ulovila za tu ljubavnicu....
kleokleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:45   #13
Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Ma kako molim te da ne uplićem djecu...pa najvažnije su one, i njihova sreća,sve je drugo sporedno.
Slažem se, no ne stavljaj na njihova pleća teret svojih životnih izbora, odluka, grešaka...

Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Previše si se ti ulovila za tu ljubavnicu....
Sačuvaj pože ...ja volim muškarce, sredovječne, snažne (s mudima)
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:51   #14
Pa baš zato sam još tu,što ne želim da one ispaštaju zbog mojih odluka...draže mi je da ja ispaštam....neznam ako me razumiješ.
kleokleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:52   #15
Oh najbolje je da ja nađem ljubavnika........
kleokleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:53   #16
Vrlo vjerovatno da ti muz vec ima druge.
A kako ce tek biti djeci kad ce ih drugi ogovarati kako im tata ima ljubavnicu, klinci njihove dobi ne znaju sto je to ali sve dolazi od njihovih roditelja kao sto ces se druziti sa njima njihov tata vara mamu.

Jedan mora uzeti stvar u svoje ruke, ovako djeca ce nauciti da tate nikad nema doma i da se mama i tata izbjegavaju i svadjaju sto bi moglo isto utjecati na njih.

Mislim da je ipak najbolje rijesenje da porazgovaras jako ozbiljno sa svojim muzem kada djeca nisu prisutna i da ih ne uvlacis u vase probleme nego da ides do kraja pa i ako treba do rastave.
Bolje ti je da odes sa svojom djecom dok jos ne razumiju sto je to brak i razvod.

Kad sam isla u srednju skolu moje 3 frendice su bila djeca rastavljenih roditelja i na njih je sve to utjecalo jer su im se starci samo svadjali ili izbjegavali,nisu bile sestre al zanimljivo je to da su imale ista gledista na brak, dosta su se zatvorile i nisu vjerovale u ljubav i govorile su kako se one ne zele nikad udati, sto mislis zasto?
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:56   #17
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Objasni onda kako zbog dobrobiti te iste djece želiš da im otac nađe ljubavnicu?

Ne uplići djecu u ovo - jedini razlog je strah. (od nepoznatog, problema, samoće, ekonomske (ne)sigurnosti)
Zasto svi nabrojani strahovi ne bi ukljucivali i strah za dicu?
Jer nije bas da dica razvodom ne dozivljavaju odredene sokove i posljedice.
Naravno, ima posljedica i bivanje u disfunkcionalnoj obitelji, ali i tu je stupanj disfunkcionalnosti bitan.

Daleko od toga da sugriram autorici ostanak, ali recimo da kao majka, zena i dite rastavljenih roditelja itekako mogu shvatiti da se pri odluci o razvodu uzimaju dica u obzir.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:59   #18
Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Pa baš zato sam još tu,što ne želim da one ispaštaju zbog mojih odluka...draže mi je da ja ispaštam....neznam ako me razumiješ.
Razumijem te, no ne znam jesi li svjesna kako si lopticu odgovornost i težine odluke prebacila na klince i još to sve upaketala u njihovu dobrobit.

To je odnos između tebe i tvog muža.
Tvoj i njegov život.
Pa imaj muda i reci - MENI nije dobro, JA ne mogu više, JA trebam emocije i nježnost - kreni od sebe i ne osuđuj se zbog toga.
Klinci će biti ok. ako oboje (ili barem jedno od vas) budete imali dovoljno pameti, strpljenja, ljubavi i razumijevanja za njih.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 14:00   #19
Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Oh najbolje je da ja nađem ljubavnika........
Iako ne virujem da bi kod tvog noja upalilo...jesi li probala sa prijedlogom bracnog savjetnika?
Jesi li sigurna da je ljubav nestala ili vas je mozda monotonija uzela?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 14:02   #20
Quote:
kleokleo kaže: Pogledaj post
Pa baš zato sam još tu,što ne želim da one ispaštaju zbog mojih odluka...draže mi je da ja ispaštam....neznam ako me razumiješ.
Ako si odlucila ispastati onda se oprosti ali nemas sto zaliti. Prihvatis stvari takve kakve jesu.
U svemu ovome nisi bitna ti nego tvoja djeca.
Razumijem da zrtvujes sebe da bi djeci bilo bolje ali raspitaj se kako je bilo djeci ciji su se roditelji rastavili kad su bili mali a kako ciji su roditelji tek se odlucili rastati kad su djeca bila tinejdzeri
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.