Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2015., 00:27   #1
pseća kućica

Pod sloganom da svaki pas treba svoj dom bi možda trebalo pitat psa - kakav dom želi? Dom koji će dijelit s drugom vrstom (ljudi, mačke.....) ili svoj dom, tj kućicu.
Ja mislim da kada bi mogao birati,svaki pas bi izabrao kućicu. Kao ona narodna, "svoja kućica svoja slobodica".
http://bs.wikipedia.org/wiki/Pseća_kućica
Šta vi mislite?

Zadnje uređivanje parcov : 15.02.2015. at 00:34.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 07:49   #2
jedan moj frend je imao nekog vucjaka mjesanca i dok je bio mali drzali su ga u kuci, kasnije su ga stavili u dvoriste valjda jer je radio nered, onda je pobjego na cestu gdje ga je udario auto sto je cudom prezivio, pa su mu napravili kucicu i ogradu oko nje da ne mora biti zavezan, ali ubrzo je prokopao rupu i onda su ga morali zavezati. Tak vecina pasa zavrsi. Mozda bi ih bilo najbolje dresirati da mogu biti u kuci ili da ne bjeze iz dvorista.
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 07:55   #3
Moj pas ne ulazi u kućicu ni u ludilu. Spava na terasi, ispred ulaznih vrata. A kad su jako hladne noći, spava u mojoj sobi-tamo bi najradije uvijek bio.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 10:22   #4
U svojoj kućici se pas može skloniti od kiše, sunca, buke i može imati svoj mir. Kad je pas u dvorištu mora imati svoju kućicu
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 10:38   #5
Pas je nastao od vuka, a vukovi ne spavaju u jazbinama, vec na otvorenome. Tako da ne vjerujem u nuznost kucice. Dovoljno je da im se da neko njihovo mjesto gdje ce se ugodno osjecati i koje se moze lako odrzavati. Kucice je teze cistiti i zato nisu bas higijenske.
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 18:05   #6
Quote:
ciaan kaže: Pogledaj post
Pas je nastao od vuka, a vukovi ne spavaju u jazbinama, vec na otvorenome. Tako da ne vjerujem u nuznost kucice. Dovoljno je da im se da neko njihovo mjesto gdje ce se ugodno osjecati i koje se moze lako odrzavati. Kucice je teze cistiti i zato nisu bas higijenske.
I covjek je nastao od majmuna pa mu zato jedino trebaju banane, kikiriki i drvo po kojem ce se penjati, jebes kuce, krevete, struju, centralno i sl...
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 19:04   #7
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
I covjek je nastao od majmuna pa mu zato jedino trebaju banane, kikiriki i drvo po kojem ce se penjati, jebes kuce, krevete, struju, centralno i sl...
pa ti uvedi svom psu struju i centralno u kucicu ak mislis da mu treba
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:25   #8
Quote:
ciaan kaže: Pogledaj post
Pas je nastao od vuka, a vukovi ne spavaju u jazbinama, vec na otvorenome. Tako da ne vjerujem u nuznost kucice. Dovoljno je da im se da neko njihovo mjesto gdje ce se ugodno osjecati i koje se moze lako odrzavati. Kucice je teze cistiti i zato nisu bas higijenske.
e baš su nastali od vuka
http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/...---327678.html
takve fraze su nemoguće raširene zbog reklame di i najružniji i najmanji pas liči na vuka.
To šta vuk može opandrknit svaku kuju je druga priča :klap:
--------------------

Pseća kućica treba bit rastavljiva, tj iz dva dijela, tako da se jednostavno čisti

Zadnje uređivanje parcov : 16.02.2015. at 21:00.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 05:33   #9
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
e baš su nastali od vuka
http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/...---327678.html
takve fraze su nemoguće raširene zbog reklame di i najružniji i najmanji pas liči na vuka.
To šta vuk može opandrknit svaku kuju je druga priča :klap:
--------------------
By 1993 with advancements in molecular biology, the mitochondrial DNA mtDNA analysis of extant (i.e. living today) Canidea species indicated that "The domestic dog is an extremely close relative of the gray wolf, differing from it by at most 0.2% of mtDNA sequence.... In comparison, the gray wolf differs from its closest wild relative, the coyote, by about 4% of mitochondrial DNA sequence." In the same year, the domestic dog Canis familiaris was reclassified as Canis lupus familiaris, a subspecies of the gray wolf Canis lupus in Mammal Species of the World. By 1999, further genetic analysis indicated that the domestic dog may have emerged from multiple wolf populations.

Quote:
Pseća kućica treba bit rastavljiva, tj iz dva dijela, tako da se jednostavno čisti
To bi bilo dobro. Da imam psa, ja bi ga vjerojatno drzao u hodniku i napravio mu ona pseca vratasca. Nesto slicno sam slozio svojim mackama.
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 17:12   #10
nije loša ideja. Postavit pseću kućicu u hodnik tako da pas može izać u dvorište kroz preklopnu dasku na vratima kuće.
Ali zar nije bolje ipak da je i pseća kućica vani jer pas ima bolji kontakt s okolinom..??... mislim, bolji nego u hodniku
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 20:02   #11
Tesko je reci napamet. Npr. moje macke se stalno premjestaju i za njih nema smisla raditi kucice i sl. Ovisi i karakteru pojedine zivotinje. Najbolje je da testiras pa vidis sto mu pase.
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 07:59   #12
ha, ha
mačkama su milije kućice za ptice.

Pseća kućica može bit u boxu, dvorištu a čini se da bi trebalo prakticirat i u stanovima, tj stambenim objektima za ljude.
Razlog je vrlo jednostavan. Pas treba imati svoj dom
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 09:22   #13
Ne mogu si psima napraviti pseće kućice. Ne stanu mi na krevet jer imam malu spavaću sobu


Može li mi netko pokloniti kuću s velikim sobama pa da psima napravim pseće kućice?
Hvala
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 10:25   #14
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Ne mogu si psima napraviti pseće kućice. Ne stanu mi na krevet jer imam malu spavaću sobu
pas treba imati svoj mir, svoja 4 zida ... inače može postati živčan i neuračunjljiv a vjerojatno imati i ostale probleme.
Tvoj upis je ravan sprdnji a ovo je ozbiljna tema. Tako se možeš sprdati na KLJ di je meni zabranjen pristup a ovdje možeš nešto naučiti ako pažljivo čitaš
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.