Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2015., 23:30   #1
Razvod braka

Pozdrav, nova sam na ovoj temi (nadam se da nisam pogriješila podforum ili nešto), uglavnom imam probleme oko rastave (opisat ću cijelu situaciju):

Znači imam 40 i nešto sitno godina, muž je stariji od mene i u braku smo 25 godina. Zadnjih nekoliko godina brak se počeo raspadati najviše njegovom krivnjom. (U početku me znao tući, vrijeđati, prijetiti ali to je bilo prije desetak godina...) Još da napomenem imam odraslog sina koji živi s nama.

Muž i ja živimo u istoj kući koju sam nasljedila od mog oca (koji je umro, mama je ziva), a muž je u tu istu kuću uložio poveće novce za današnje pojmove kad smo uselili prije dvadesetak godina i bili smo već u braku također (kuća sveukupno i nema neku vrijednost).

Stvar je u tome da sam ja zaposlena, već godinama plaćam sve račune i još financiram njega, on ne radi vec neko vrijeme (ne radi uopce nista, hoda po kafićima i nije u mirovini) i ne želi razvod niti napustiti kuću, isto cijelo vrijeme govori da on želi pola te kuće pošto je uložio u nju, zasad nije nasilan (još da napomenem, ima registrirano oružje) ali u kući obitava već mjesecima(čak i godinama) negativna atmosfera.

Uopće ne pričamo, svaki kupuje sebi hranu zasebno, itd ...

Mene zanima ako ja pokrenem razvod, molila bih da mi objasnite što mogu u konkretnoj situaciji očekivati, što o raspodjeli imovine i u slučaju razvoda da li postoji mogućnost da on prisilno iseli iz kuće? (Ima još jednu kuću, vlastitu, ali kupljenu u braku, isto je s autima, svaki ima svoj, kupljeni u braku).

Od toga svega (ako se nađe netko dobar i voljan da mi objasni) me najviše zanima što učiniti da on iseli iz kuće i da li ga mogu zakonski otjerati nakon razvoda, a ako ne, na koji način preporučate pošto više ne želim uopće živjeti s njim niti ga viđati ...
razvod46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 10:57   #2
Prvo moja podrška da se situacija što prije i što bezbolnije riješi.

Drugo, koliko ja znam rastava braka je jedna parnica, a podjela imovine druga. Za rastavu tako nije važno tko je što kupio itd.

Tako da mislim da ti je najpametnije prvo razgovarati s odvjetnikom, pa pokrenutu možda obje parnice zajedno.

Koliko ja znam, kuća je tvoja, a ti bi mu možda morala vraćati pola novaca uluženih u uređenje.

Što se tiče iseljavanja o tome na žalost pojma nemam kako bi išlo, pa mislim da to možda pitaš na PF Pravo.
OvcaObicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:59   #3
Quote:
razvod46 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nova sam na ovoj temi (nadam se da nisam pogriješila podforum ili nešto), uglavnom imam probleme oko rastave (opisat ću cijelu situaciju):

Znači imam 40 i nešto sitno godina, muž je stariji od mene i u braku smo 25 godina. Zadnjih nekoliko godina brak se počeo raspadati najviše njegovom krivnjom. (U početku me znao tući, vrijeđati, prijetiti ali to je bilo prije desetak godina...) Još da napomenem imam odraslog sina koji živi s nama.

Muž i ja živimo u istoj kući koju sam nasljedila od mog oca (koji je umro, mama je ziva), a muž je u tu istu kuću uložio poveće novce za današnje pojmove kad smo uselili prije dvadesetak godina i bili smo već u braku također (kuća sveukupno i nema neku vrijednost).

Stvar je u tome da sam ja zaposlena, već godinama plaćam sve račune i još financiram njega, on ne radi vec neko vrijeme (ne radi uopce nista, hoda po kafićima i nije u mirovini) i ne želi razvod niti napustiti kuću, isto cijelo vrijeme govori da on želi pola te kuće pošto je uložio u nju, zasad nije nasilan (još da napomenem, ima registrirano oružje) ali u kući obitava već mjesecima(čak i godinama) negativna atmosfera.

Uopće ne pričamo, svaki kupuje sebi hranu zasebno, itd ...

Mene zanima ako ja pokrenem razvod, molila bih da mi objasnite što mogu u konkretnoj situaciji očekivati, što o raspodjeli imovine i u slučaju razvoda da li postoji mogućnost da on prisilno iseli iz kuće? (Ima još jednu kuću, vlastitu, ali kupljenu u braku, isto je s autima, svaki ima svoj, kupljeni u braku).

Od toga svega (ako se nađe netko dobar i voljan da mi objasni) me najviše zanima što učiniti da on iseli iz kuće i da li ga mogu zakonski otjerati nakon razvoda, a ako ne, na koji način preporučate pošto više ne želim uopće živjeti s njim niti ga viđati ...
Slažem se s ovcom običnom što se tiče dvije parnice, ali ja se baš ne bi previše zamarala podjelom imovine ako mi je primarno da se riješim parazita, pa bi se na tvome mjestu rastala i prodala kuću a on nek ide u svoju i kraj priče.
Inače, da (registrirani) nasilnik i zlostavljač ima legalno oružje to baš i nije normalno. Za svaki slučaj pitaj ti u policiji što da radiš s tim prije nego se upustiš u sve ostalo. Sretno!
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 15:39   #4
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovcom običnom što se tiče dvije parnice, ali ja se baš ne bi previše zamarala podjelom imovine ako mi je primarno da se riješim parazita, pa bi se na tvome mjestu rastala i prodala kuću a on nek ide u svoju i kraj priče.
Inače, da (registrirani) nasilnik i zlostavljač ima legalno oružje to baš i nije normalno. Za svaki slučaj pitaj ti u policiji što da radiš s tim prije nego se upustiš u sve ostalo. Sretno!
Mudar savjet,da se ne bi dogodilo nešto ovako,hvala Bogu taj put bez tragičnog svršetka.
http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...ource=Vecernji.
Inače autorici je nužan odvjetnik,jer sumnjam da će biti razumnog dogovora sa osobom kao što je njen suprug.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 08:06   #5
Postoji mogućnost da nisam dobro informirana, no, ako je kuća u kojoj živite tvoje i samo tvoje nasljedstvo, nema podjele imovine glede te kuće.
Ukoliko on ne može dokazati njegovo ulaganje u kuću: računi i sl. nisi mu dužna ništa isplaćivati.
Auti i nekretnina kupljena u braku je bračna stečevina i dijeli se po pola.

Prvo i osnovno uzmi odvjetnika i riješi se parazita.
Sretno
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 23:01   #6
Savjet: pobrini se da to oruzje nestane, odnosno, da barem on nema pojma gdje je i da ne moze do toga. Cisto za svaki slucaj, prije nego povuces konkretan potez oko razvoda i razrjesavanja pitanja imovine. Da nebi bilo burnijih rekacija, ima svega po crnim kronikama.

Nasljedstvo se ne dijeli pri razvodu, ti i mama imate dio i to je to.
Glede njegovog ulaganja u tu kucu, ako bi na neku foru i morala vratiti (nisam sigurna moze li uopce to traziti- nisam pravnik), ali nije bed, jer od kuce i auta koji su kupljeni u braku imas pravo na pola pa se da to prebiti.
U prijevodu, ne potrazujes pola kuce niti pola vozila i ostalog, ali zato ne isplacujes niti njegova ulaganja.

Trazi pravni savjet od strucnjaka pa ces znati konkretno.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.