Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2015., 19:15   #1
Muke po CZSS

Pokrenula sam ovu temu u nadi da ću od nekoga od članova ovog foruma dobiti koristan savjet vezano za svoju situaciju. Naime, trenutno prolazim najteže razdoblje svog života; u tijeku je moja brakorazvodna parnica i, što je još važnije parnica za skrbništvo nad našim 15 - mjesečnim sinom. Suprug i ja živimo odvojeno od svibnja prošle godine kad sam se s bebom radi narušenih odnosa između mene i supruga vratila svojim roditeljima. U periodu od srpnja do listopada otac je dijete viđao kad god je želio (uglavnom svakodnevno), sukladno našem, nažalost samo usmenom, dogovoru. U listopadu 2014. godine moj suprug uzeo je dijete (navodno na nekoliko sati) te mi onemogućio susret s njim sljedeća 2 mjeseca. Za to vrijeme gotovo svakodnevno tražila sam pomoć od nadležnih službi (policija i Czss) na žalost bez uspjeha, puna 2 mjeseca nije bilo ni jedne reakcije u vidu bilo kakve pomoći. Dapače, doživljavala sam šikaniranja od strane socijalne radnice. U svemu tome, doživjela sam psiho fizički slom radi čega sam liječena u bolnici. Tu činjenicu je Czss iskoristio na način da me proglase nesposobnom za odgoj i čuvanje djeteta (jer sam nestabilnog psihičkog zdravlja te slabijih emocionalnih i intelektualnih kapaciteta!!), o suprugu naravno ni riječi. Ne znam na osnovu čega su došli do tog zaključka, obzirom da je na sudu saslušan moj liječnik i dao potpuno oprečan iskaz.
Obzirom da sam uvjerena da Centar u ovom slučaju značajno pogoduje ocu djeteta (a opravdano sumnjamo i na korupciju uz prijateljske veze njegove majke sa ravnateljicom Centra), molim vas za savjet što i kako dalje....
Hvala unaprijed
očajna majka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 20:47   #2
Pa zar nisi odmah prijavila policiji otmicu djeteta i na sudu podnijela zahtjev za privremenom mjerom?
To je sve što si trebala napraviti.
Znači u takvim slučajevima:
1.korak-prijava policiji za otmicu djeteta
2.korak-podnijeti sudu prijedlog za donošenje privremene mjere da dijete živi s vama
P.S. Za takve stvari je poželjno angažirati odvjetnika, a ne se pouzdati u dobru volju djelatnika CZSS-a. Ne možete očekivati da će se drugi boriti za vaše dijete. Na kraju balade, svatko se sam bori za sebe.
Od kukanja u CZSS nema puno pomoći. To se rješava sa policijom i sudom.

Zadnje uređivanje peggy-nely : 17.03.2015. at 21:00.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 21:15   #3
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Pa zar nisi odmah prijavila policiji otmicu djeteta i na sudu podnijela zahtjev za privremenom mjerom?
To je sve što si trebala napraviti.
Znači u takvim slučajevima:
1.korak-prijava policiji za otmicu djeteta
2.korak-podnijeti sudu prijedlog za donošenje privremene mjere da dijete živi s vama
P.S. Za takve stvari je poželjno angažirati odvjetnika, a ne se pouzdati u dobru volju djelatnika CZSS-a. Ne možete očekivati da će se drugi boriti za vaše dijete. Na kraju balade, svatko se sam bori za sebe.
Od kukanja u CZSS nema puno pomoći. To se rješava sa policijom i sudom.
Pokušala sam prijaviti policiji, ali mi je rečeno da oni u ovakvim slučajevima nemaju ovlasti nego da se obratim Centru. Odvjetnika sam angažirala i slučaj je na sudu, samo me zanima mogu li što poduzeti vezano za ponašanje djelatnika Czss, odnosno ima li tko iskustava u traženju da postupak vodi neki drugi Czss i ima li to uopće smisla, odnosno možemo li u drugom gradu očekivati pravedniji postupak ili oni uglavnom isto postupaju. U tom slučaju mogu se samo nadati da će nam barem sud biti više naklonjen...
očajna majka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 06:54   #4
Možeš se žaliti Ministarstvu socijalne politke i mladih na ponašanje djelatnika Centra. Pismeno, naravno. Navedi sve razloge.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:00   #5
ne može se prijaviti policiji otmica ako ne postoji rješenje kojim joj je povjereno djete. onak, i otac je roditelj i pretpostavka je da je jednako dobar....napisati CZSS prijavu, tražiti privremeno rješenje. i pripremiti se na borbu s vjetrenjačama. ako je djetetu kod oca dobro i nije izloženo maltretiranju i zapostavljanju, pripremitit se da će CZSS donesti odluku da se zadrži postojeće stanje. Može se tražiti izuzeće navedenog CZSS zbog pogodovanja ocu (nije nužno da će biti uzeto u obzir).
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:08   #6
Moj savjet ti je da kad dobis sljedeci put djete u ruke ne daj ga nikom.
Ni pod koju cjenu.

Djete ti se moze oduzeti jedino pravomocnom odlukom suda.
Iz tvojih ruku ga do tada nesmije oduzeti ni policija ni czzs.
A zadrzat ga kod sebe imas pravo upravo onoliko koliko je tvoj bivsi tebi branio vidanje djeteta.

Ako te netko pocne uvjeravat u suprotno zovi odvjetnika.
I mozes probat zvat novinare za taj czzs.

Prema stoci (ljudskoj) nesmjes imati razumjevanja.
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 13:03   #7
Na žalost, ovo višlje je točno, nije uputno osloniti se na administraciju, niti vjerovati u pravdu! Moraš sve sama, bezobrazno, isključivo i s inicijativom. Inače ćeš uvijek kaskati za tuđim interesima,.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:19   #8
Quote:
PureNitro kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da kad dobis sljedeci put djete u ruke ne daj ga nikom.
Ni pod koju cjenu.

Djete ti se moze oduzeti jedino pravomocnom odlukom suda.
Iz tvojih ruku ga do tada nesmije oduzeti ni policija ni czzs.
A zadrzat ga kod sebe imas pravo upravo onoliko koliko je tvoj bivsi tebi branio vidanje djeteta.

Ako te netko pocne uvjeravat u suprotno zovi odvjetnika.
I mozes probat zvat novinare za taj czzs.

Prema stoci (ljudskoj) nesmjes imati razumjevanja.
Zašto se ljudi razbacuju s ovakvim savjetima nakon što je autorica napisala:
Quote:
očajna majka kaže: Pogledaj post
doživjela sam psiho fizički slom radi čega sam liječena u bolnici. Tu činjenicu je Czss iskoristio na način da me proglase nesposobnom za odgoj i čuvanje djeteta
Sud donosi odluku na temelju mišljenja centra koje ionako ne ide u prilog majci i onda je neki nagovaraju da si dodatno pogorša situaciju.

Inače, netko je dobro napisao- Ministarstvo je nadležno za slučajeve sumnje u koruptivne radnje osobe s centra, a što se tiče ostalog, mogu samo komentirati da je još prilikom odlaska od muža trebala otići na centar i tražiti privremenu mjeru, čime bi izbjegla sve ovo što ju je snašlo, pa tako i slom živaca. S obz. da je taj slom uslijedio nakon samo 2 mjeseca, kao i liječenje- ne čudi da su zaključili tako kako jesu, danas će malo tko reskirati dajući dijete osobi nakon sloma živaca i ne treba se tome čuditi niti zgražavati nad odlukama. Ono što je pozitivno za autoricu je da su sve odluke podložne promjenama pa tako i mišljenje centra, ovog ili nekog drugog, ovisno o interesu djeteta. Nadležan je onaj prema mjestu stanovanja, a je li to taj koji je odlučivao- to ne znam. Moguće i da nije.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 18:42   #9
možeš tražiti i izuzeće Centra, a i izuzeće nadležnog suca...ne znaći da će išta biti odobreno.
Također se možete obratiti nadležnom Ministarstvu, a i pravobraniteljici za djecu....
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 15:18   #10
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Zašto se ljudi razbacuju s ovakvim savjetima nakon što je autorica napisala:


Sud donosi odluku na temelju mišljenja centra koje ionako ne ide u prilog majci i onda je neki nagovaraju da si dodatno pogorša situaciju.

Inače, netko je dobro napisao- Ministarstvo je nadležno za slučajeve sumnje u koruptivne radnje osobe s centra, a što se tiče ostalog, mogu samo komentirati da je još prilikom odlaska od muža trebala otići na centar i tražiti privremenu mjeru, čime bi izbjegla sve ovo što ju je snašlo, pa tako i slom živaca. S obz. da je taj slom uslijedio nakon samo 2 mjeseca, kao i liječenje- ne čudi da su zaključili tako kako jesu, danas će malo tko reskirati dajući dijete osobi nakon sloma živaca i ne treba se tome čuditi niti zgražavati nad odlukama. Ono što je pozitivno za autoricu je da su sve odluke podložne promjenama pa tako i mišljenje centra, ovog ili nekog drugog, ovisno o interesu djeteta. Nadležan je onaj prema mjestu stanovanja, a je li to taj koji je odlučivao- to ne znam. Moguće i da nije.
Pa koliko ja vidim ikako cujem a citao sam da je njen ljecnik dao oprecan iskaz.
Znaci misljenje tog drugog ljecnika je da njeno stanje nebi bi problem.
Glede dobrobiti djeteta.
To znaci da je majka prosla kroz neku depresivnu epizodu.
U kojoj je normalno da se zatrazi ljec pomoc.
A nije po meni ni čudno s obzirom kroz sta je sve prolazila.
Zivcani slom kao termin u psihologiji ne postoji ... no nebi sad o tome.

Neznam di je ona spomenula da je donesena pravomocna odluka suda.
Tebi je to mozda cudno no u postupanju czzs ima mnogo nelogicnosti i nepravilnosti.
Ni policija ni czzs nemaju ovlasti postupati do pravomocne presude suda.
To sto oni imaju misljenje to je druga stvar.
Veli se misljenje je kao .. svi ga imaju
Zasto to vrijeme ne iskoristiti.

Da ja bi se na njenom mjestu borio
BAs na onaj nacin koji sam naveo.

Osim ako nema pravomocne sudske odluke
Ili ako nema privremene mjere koja je pravomocna.

Policija nemoze i nesmje postupati po tuzbama i misljenjima koja nisu pravomocna.
Ukoliko si neki nadobudni policajcic ide postupati drukcije zvati svjedoke novinare.
Da vidis kak bu postali nepristrani.

ZAsto je to tako jer ima ljudi koji namjerno podnose lazne optuzbe kako bi dobili prednost ispred ovakvih institucija.

I je ukoliko je tako kao sto sam gore napisao jednom kad djete dode kod tebe nitko to ga nema pravo uzeti.

I da moras uzet pravdu u svoje ruke. Nece to ucinit nitko umjesto tebe.
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.