Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 08:17   #1
U Engleskoj je uveden zakon ubijanja golubova ( peticija dolje)

Nadam se da će moderatori ostaviti ovu temu iako znam da joj možda nije mjesto ovdje, ali dešava se nešto toliko grozno da to nitko normalan ne može pojmiti. Zapravo sam to stavila tu, jer nakon ovog saznanja imam može se reći neke psihičke probleme svaki put kad idem u Englesku, a pošto studiram tamo idem često! Mrzim biti u zemlji koja se može ponašati ovoliko strašno prema jadnima i nezaštićenim životinjama a u ime kapitala. Naime, Britanija je uvela mogućnost ubijanja golubova. Čak potiče hrpu agencija da dolaze ljudi sa sačmaricama na tuđe krovove i ubijaju ptice ( ako netko pozove, jer im one smetaju). Da me ne bi netko optužio da izmišljam pogledajte sami:
https://www.google.hr/?gfe_rd=cr&ei=...pigeons+uk+law


Ova tema čak i ima smisla da bude postavljena na psihologiju, jer bi htjela da mi netko odgovori što se krije iza ovog nacističkog ponašanja prema ovim pticama? U zemljama zapadne Europe se ponašaju stvarno nevjerojatno monstruozno prema nekim životinjama. Znamo da je tamo novac Bog, pa zbog toga životinje stradavaju. Pse vole i to su im omiljeni kućni ljubimci, ali ptice mrze. Pošto su meni ptice omiljene životinje, ja to onda ne mogu pojmiti i ne razumijem i ne znam što više učiniti?

Molim, obratite pozornost da date bar običan potpis za peticiju protiv ubijanja golubova ( Peticija protiv nasilja nad golubovima: peticija: https://www.change.org/p/consejo-sup...-internacional ) ili još bolje da daju nešto Pigeon Rescue Teamu koliko god, može biti i 10 kuna, koji stvarno puno pomaže golubovima, koji se čini se da su jadni siročići postali neprijatelji br.1, na koji zapadne budale navaljuju svim silama, jer jadni golubovi - sraćkaju po njihovim "predivnim" britanskim zgradama starim par stotina godina. ( Znamo kako su moderne engleske kuće. Većina još nema mješalicu za toplu i hladnu vodu).

Golubovi više ni sraćkati ne mogu, da ne bi nekom opsjednutom njihovim prekrasnim engleskim krovom, starim 200 godina uništavali taj njegov krov, umjesto da uloži malo i obnovi ga. Ali ne, golubovi su krivi. Toliko poremećeno razmišljaju ti ljudi, a Londonu ponajviše.

Kad sam došla u London, bilo mi je jako čudno da je većina golubova unakažena i da ili nema stopala ili ima izdeformirana stopala. Izgledalo mi je i kao da se muče. Bilo mi ih je jako žao, jer to nikad nisam vidjela u Zagrebu i nigdje. Prvo sam pomislila na najgore, pa sam se smirila i mislila da sam si sve umislila, onda sam ipak malo googlala i došla do stravičnog saznanja da tamo postoji ZAKON koji se ponaša nacistički prema golubovima i da su čak uveli zakon koji dopušta ubijanje golubova kako god nekome dođe, a da mu oni ne bi sraćkali po krovu. Da nije istina, čovjek bi rekao da mora biti suludo. što se dešava? U bilo kojem trenutku ljudi nazovu neku agenciju, ako im idu te ptice na živce jer su zasraćkale njegov krov, ovi iz agencije dođu s sačmaricom i raspali po pticama. nemilosrdno da to čovjek ne bi vjerovao u 21.stoljeću. Kad sam to saznala, plakala sam jedno tri dana, na koji način mogu životinje negdje biti tretirane. Ni danas to ne razumijem i želim im pomoći kako god.

Tko mi ne vjeruje neka samo upiše u Google - SHOOTING PIGEONS UK LAW, pa ćete vidjeti mnogo web stranica o zakonu koji je na snazi i koji to dopušta ljudima i gadove koji se nude da te ptice ubijaju. Ima hrpa agencija koji uz istrijebljivanje žohara ili nekih kućnih gamadi nude i ubijanja ptica. Da čovjek ne povjeruje na što su ljudi spremni zbog novca i njihovih krovova. I onda se javi netko i plati siću i golubovi se istrebljuju. Mnogima u Britaniji je izlika za strašno nasilje nad golubovima to što im "uništavaju zgrade jer tamo stoje, tj kemikalije iz njihovog izmeta". Eto, dokle je kapitalizam došao!

Tamo većina golubova nema uopće nožice, ni prstiće, već kao da su im amputirani. Ne zato što im "otpadaju u njihovom izmetu". To je netko bezveze provalio na netu, pa se svi uhvatili za to. Nemaju zato što je London i neki gradovi pun smeća ili stupica za golubove u koju se oni zapletu i ostaju bez stopala itd.
Pogledajte golubove po Zagrebu ili manjim gradićima koliko su zdravi i da svi do jednog imaju normalna stopala, pa se pitajte kako njima nisu otpali prsti jer "stoje u svojem izmetu".

Golubovi su u 2.svjetskom ratu spašavali živote i prenosili bočice s ljudskom krvi do bolnica, a sad im se ovako "vraća". A koliko su života samo spasili!

Jednom čovjeku iz udruge "Pigeons Rescue Team" je došao neki gad na balkon i ubio oko 20 njegovih ljubimaca golubova. Zašto? jer smije. Nekom su išli na živce, pa je platio sitne novce, da se ubiju svi ti golubovi. I ne samo ubijanje nego se strašne žičane ograde stavljaju na zgrade u koje se onda golubovi zapletu i jadni umiru u užasnim mukama.


Facebook stranica ljudi koji spašavaju golubove: https://www.facebook.com/PigeonRescueTeam?fref=ts

Ovo je video tog užasa https://www.youtube.com/watch?v=RV0s...ature=youtu.be

Voljela bih kad bi ovo vidjeli na svim forumima, jer za sad ima tek 5000 potpisa, a trebalo bi preko 100 000!!!! Ako možete, molim Vas šerajte na Facebooku. Ovo treba zaustaviti što prije!

A ovdje peticija: https://www.change.org/p/consejo-sup...-internacional

Zadnje uređivanje neutralxx : 29.03.2015. at 09:45.
neutralxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 10:12   #2
trolas

zasto nema peticije protiv ubijanja stakora, komaraca isl? Jer su golubovi simpaticniji?
Ljudsko okruzenje je poremetilo samoregulaciju i neke vrste bez neprijatelja se pretjerano razmnozavaju i nema izbora u urbanim sredinama do li pobit. Ne vidim zasto potpisivat peticije zbog necijeg problema suocavanja sa stvarnoscu. I temi tu nije mjesto vjerojatno.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 10:24   #3
Mi ljudi bi trebali prestat reagirati najbrutalnom silom na probleme sa drugim životinjama, pogotovo sa onima čije živote smo nekada davno oblikovali po svojoj potrebi -to bi bila naša kolektivna moralna obaveza i luksuz koji si kao vrsta, koja je stvorila planetarno dominirajuću civilizaciju koja može ispunjavati svačije potrebe, možemo priuštiti, samo treba naći volje. A po nečemu bismo se i trebali razlikovati od ostatka faune, kao ljudi. Ako si već mislimo tepati da smo različiti.
Ali slažem se da bi ovo možda više bila tema za filozofiju/etiku/duhovnost, nego za psihologiju.

Enivej, za peticiju.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 10:31   #4
ako ima drugih mogucnosti koje su logisticki i financijski prihvatljive poput nekakve kemijske sterilizacije hranom ili slicno svakako je bolje od ubijanja il jos gore sakacenja u pokusaju. No ne dirati uopce u problem nije realno ocekivati.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 11:06   #5
Sve se može kad se hoće, jer imamo na raspolaganju tehnologiju i znanje ranije nezamislivih razmjera. Zato su i ovakve peticije dobra stvar; ljudi postaju svjesniji svijeta u kome žive, i potrebe za promjenama. I prije nego se netko sjeti ovdje ubaciti djecu trećeg svijeta koja skapava od gladi; naravno da bi mi obitavaoci razvijene zapadne civilizacije trebali i na njih misliti, kako u okvirima zajednice, tako i svatko pojedinačno u skladu sa svojim mogućnostima.
Jer kad se mnogo malih složi, tad se snaga stoput množi .
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 11:31   #6
Imaš ti pravo misliti da su oni štetočine jer su se pretjerano umnožili, ali da li su onda i ljudi štetočine jer smo se pretjerano umnožili? Mi smo najgore štetočine i destruktivci koji su ikad živjeli na kugli zemaljskoj i uništili smo zemlju u godinu dana više nego sve životinje skupa u čitavoj historiji! Da li bi onda i nas trebalo pobiti? Po toj logici?
Btw.
Nisu se golubovi pretjerano umnožili niti ih ima više nego što ih je bilo prije stotinjak godina, nego možda njihovi jadno napravljeni starinski krovovi su počeli popuštati, a svatko tko je živio u Engleskoj zna koliko su im očajne te kućice i da se ništa novo ne gradi.
Onda počnu popuštati krovovi, jer svaka betonska građevina ima rok trajanja i koga ćemo optužiti " golubove koji kakaju, jer im to uništava krov".


Živim na 4. katu u Zagrebu i moja zgrada je stara oko 25 godina. Golubovi se skupljaju točno oko mojeg prozora i izravno gledam na krov. Ne vidim ni traga nekom uništavanju krovne građe.

A i da uništavaju, zar je normalno stavljati bodljikave rešetke na balkone i onda tako probadati ptice, koje tu dolete, jer moraju i golubovi jednom sletiti.

Ti ne misliš da je loše možda kad se remeti neka prirodna ravnoteža mikrobiološkog sustava. Golubovi su tu bili tisućljećima. Ajmo ih sakatiti i istrijebiti bez ikakvog suvislog razloga..

A pošto znam prirodnu tupost Engleza, jer živim u Engleskoj i kako su emotivno osjetljivi kao Turci pred harač. ( ne svi fala Bogu, ali dobar dio koji jurca isključivo za lovom), onda mi je ovaj zakon čisto prirodno stanje takvog usko razmišljajućeg mozga.



I ako ja stavim 20 golubova na krov i smatram ih svojim ljubimcima i dođe mi netko smeće i puca na njih, jer se netko "potužio". Šta ti misliš što bi ja toj gnjidi napravila? Dovoljno je pogledati neki od akcijskih filmova...

Jer za mene gnjida koja puca po živim bićima, koji nisu žohari, nego toplokrvne ptice u kojima kuca toplo srce recimo da je to običan ubojica.

Neke ptice dosižu inteligenciju 3godišnjeg djeteta. Da li bi netko ubio trogodišnje dijete i rekao to su samo štetočine?

E, da netko ide ubiti moje golubove na mojem balkonu, samo bi lijepo doletio dolje. Poskliznuo se jel... Odurni ubojice. Kakav bi grad bio da nema golubova, a ti jadni golubovi na šta liče u Londonu.

Kako ih nije sram, da turistima pokazuju svoje metode tortura nad tim pticama. Pa ja moram oči sklapati ili plakati gledajući kako se golubovi muče, jer su im deformirane nogice , pa ih ili podižu ili nemaju.


Odi u London, pa ih pogledaj dobro. Samo osoba bez srca, neće biti istraumatizirana, na šta te ptice liče..

Ako ne vjeruješ - upiši Pigeon London, without feet, deformed itd... Barbari

Zadnje uređivanje neutralxx : 29.03.2015. at 11:43.
neutralxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 19:19   #7
Evo ovo ti pišem iz perspektive vegetarijanke.
Kužim ja da to što se događa s golubovima tebe šokira i da ti teško pada i da se tome čudom čudiš i smatraš to neprirodnim.
Ja se tako osjećam u vezi svih životinja koje su skončale svoj život da bi dale ljudima hranu. Evo baš sam neki dan čula podatak da se u Americi svaki dan ubije 23 milijuna pilića. Recimo, u Kini jedu pse i mačke pa se dobar broj ljudi ondje gdje su oni kućni ljubimci snebiva nad time.
Svakako je nepravedno da muče golubove, da ih na takav način pokušavaju kontrolirati...
Ali, to je jako teško spriječiti. Uvijek će biti ljudi koji će moći bez problema nauditi drugom biću. Treba li zakon koji govori da se ubija golube promijeniti? Naravno, ali kako bi oni to učinili, tu mora biti nešto za njih.
Nadalje, ne slažem se da je ovaj zakon donesen zato jer te ptice ostavljaju svoj izmet na krovovima. Tako je bilo stoljećima, to su ptice činile otkako je vijeka i krovova, pa ipak ovaj zakon nije donesen pred recimo 70 godina, zar ne? Zašto su Engleska i Španjolska odlučile uvesti zakon, ne znam, ali zaista sumnjam da je razlog taj koji si napisala.
Mislim da strašno generaliziraš Engleze i njihove kuće i sav taj mentalitet... Bila sam nakratko u Londonu, ali sam provela puno više vremena nešto sjevernije u Yorkshireu i nisam primjetila osakaćene golube niti krovove koji se raspadaju niti nemanje 'miješalice za vodu'. Što ne znači da se to ne događa, vjerujem da toga ima svuda, ali ako ćemo tako, onda neki ljudi u Hrvatskoj nemaju priključak za vodu... Pa ćeš onda kao stranac doći u njihovu kuću te ćeš kasnije govoriti kako Hrvati nemaju priključke za vodu. Kužiš me?
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 09:15   #8
Izmišljate problem tako di ga nema.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 20:10   #9
Pa tri goluba je dooobarr gulaš!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 20:13   #10
Golubovi su leteće pantagane, prijenosnici bolesti.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 00:31   #11
potpisala sam peticiju.., pise da ima 94 tisuce i nesto. Nadam se da ce doci do 100.

I, nek ti ne bude zao sto su te maknuli s kucnih ljubimaca, jer uobrazenijeg, samodopadnijeg i iritantnijeg foruma nema...
Vlasnici kucnih ljubimaca si samo umisljaju da su ljubitelji zivotinja. Uopce nisu vrijedni spomena u tom smislu. Zalim njihove zivotinje.
I, najjaci su mi ovi " ja volim sve zivotinje, ali..."
Nema gorih prenosnika zaraza ni bolestina od covjeka.
Jedino sto me jos drzi je cvrsta vjera u to da ce nam se kad- tad vratiti sve ovo sto od pamtivjeka radimo zivotinjama.
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 01:58   #12
Englezi LOL. Tolko se bune o reintroduciranju vuka i risa, jež će im izumrijet do 2050, pokušavaju istrijebit 6 dabrova koji su pobjegli iz zatočeništva jer eto. Englezi su najzoofobniji ljudi na svijetu. U Škotskoj umiru zbog štete koju nanese jeleni i oni ne žele vukove jer misle da će vukovi napadat djecu? Ti ljudi su izgubili svako poimanje i suosjećanje s prirodom.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 05:25   #13
pa kod Engleza još postoji lov na lisice
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 08:29   #14
eh englezi, cudne su to biljke. meni je ok ideja da se populacija letecih stakora smanji, za pocetak bi opalio poprilicne kazne onima koji ih hrane po gradovima, s tim da se naravno razlikuju divlji od gradskih golubova.

englezi su recimo u potpunosti istrijebili svoje autohtone vjeverice, one kakve kod nas obitavaju - manjih dimenzija, crvenkaste ili tamno smedje. ne lovom nego su jos davno dofurali iz amerike one chipmunks koje su spretnije za doci do hrane i koje su polako ali nezaustavljivo istisnule autohtone vjeverice. nitko se oko toga nije bunio, zasto bi se netko bunio oko ideje da su zgrade u gradovima manje posrane.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 09:40   #15
Slažem se s Beljkijem. Ako postoji problem prekomjernog razmnožavanja - treba reagirati. Ali ne pucanjem. To je mučenje i sakaćenje životinja, plus nikad ne znaš gdje će završiti neki zalutali metak. Teško mi je povjerovati da u 2015. godini nisu sposobni iznaći humaniji i razumniji odgovor na problem.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 09:59   #16
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Slažem se s Beljkijem. Ako postoji problem prekomjernog razmnožavanja - treba reagirati. Ali ne pucanjem. To je mučenje i sakaćenje životinja, plus nikad ne znaš gdje će završiti neki zalutali metak. Teško mi je povjerovati da u 2015. godini nisu sposobni iznaći humaniji i razumniji odgovor na problem.
sacma, malo eksplozivno punjenje koje nit ima domet nit je u stanju probit traperice s 10 metara. sve ostalo se pokazalo neucinkovito i stetno, otrov ubija i glodavce i ptice te ostavlja lesine po kutcima.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 10:17   #17
I ja smatram da su golubovi štetočine. Ne podržavam brutalna ubijanja i sakaćenja, ali slažem se s Beljkijem - kemijska kastracija ili neki suptilni otrov koji bi djelovao poput anestetika bi bili sjajno rješenje.
Slažem se i sa Sedmicom i isto bih opalila kazne svima koji ih hrane.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 12:11   #18
Quote:
rosenkreuz kaže: Pogledaj post
potpisala sam peticiju.., pise da ima 94 tisuce i nesto. Nadam se da ce doci do 100.

I, nek ti ne bude zao sto su te maknuli s kucnih ljubimaca, jer uobrazenijeg, samodopadnijeg i iritantnijeg foruma nema...
Vlasnici kucnih ljubimaca si samo umisljaju da su ljubitelji zivotinja. Uopce nisu vrijedni spomena u tom smislu. Zalim njihove zivotinje.
I, najjaci su mi ovi " ja volim sve zivotinje, ali..."
Nema gorih prenosnika zaraza ni bolestina od covjeka.
Jedino sto me jos drzi je cvrsta vjera u to da ce nam se kad- tad vratiti sve ovo sto od pamtivjeka radimo zivotinjama.
Ma to piše da toliko fali do 100 000, ima svega 5000 i nešto potpisa Ja sam zgrožena i pretužna.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 12:36   #19
ja bih osobe koje simpatiziraju hranjenje golubova (ma bilo kojih zivotinja) u gradovima poslao na promatranje. time ne cine uslugu zivotinjama jer ih hrane stvarima koje inace ne bi jele - pitanje je koliko ljudi uopce zna da gradski i divlji golub nisu istih karakteristika. ne cine uslugu ni sugradjanima koji ne uzivaju u izmetu po zgradama i ulici.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 14:48   #20
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ja bih osobe koje simpatiziraju hranjenje golubova (ma bilo kojih zivotinja) u gradovima poslao na promatranje. time ne cine uslugu zivotinjama jer ih hrane stvarima koje inace ne bi jele - pitanje je koliko ljudi uopce zna da gradski i divlji golub nisu istih karakteristika. ne cine uslugu ni sugradjanima koji ne uzivaju u izmetu po zgradama i ulici.
Pa baš to. Potpis na sve.
Neki gradski jedva i lete koliko su debeli.

Prije par godina mi se desilo u Zagrebu da je jedna babetina (isprike svima, ali "starica" je prekulturan izraz za dotičnu) bacila na mene i nekolicinu ljudi hrpu tih mrvica s kojima hrani golubove.
Radilo se o Draškovićevoj, kod tramvajske stanice, gdje je koncentracija ljudi ogromna.(A i koncentracija golubova)
Popizdili smo, a ova se iščuđivala zašto smo je svi stjerali u rodno mjesto. "Pa ja samo hranim jadne ptičice."
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.