Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 22:01   #1
KOLICA? Trokolica ili 4 kotača? 2u1, 3u1 ili kišobran kolica?

Moja beba stiže na svijet za 2 mjeseca.

Iskusne mame i tate, molim vas savijet.

Čula sam već neka iskustva (od roditelja djece koja nisu htjela u kolica pa su ih na kraju jedva koristili do onih kojima su kolica bila spas i neizostavni rekvizit u svakoj šetnji) i sad tek imam 100 dilema

Namjeravam nositi svoju bebu u marami, ali sam svjesna da će rasti i postajati sve teža pa bih je voljela polako učiti i na kolica od rođenja, a mislim da je praktičnije imati kolica i kada se bebi spava, a izvan doma smo. Ići ćemo manje po asfaltu, a više po neravnom terenu (poput ravne uređene šetnice kroz šumu itd.)

Pronašla sam kolica 3u1 po povoljnoj cijeni (valjda) koja imaju dobre kritike po forumima

BABYBOOM Mirage Reverso

http://baby-boom.si/otroski_vozicki/...i_komplet_2v1/

I tada su počeli problemi

Od nekoliko njih sam čula da su "prava" kolica 3u1 velika, nezgrapna i nepraktična i da su na kraju najviše koristili jednostavna kišobran kolica.

Prijateljica koja bez kolica pak ne može, preporučila mi je kolica s velikim kotačima 3u1. Ona ima trokolicu i kaže da su joj kolica super osim kod penjanja na pasicu (mora ih zakočiti jer se navodno kotač uvijek izokrene).
Savjetovala me da uzmem s duplim prednjim kotačem, shvatila sam da to izgleda nekako ovako:

JAZZY VENUS PRIMEBEBE

http://www.minibigme.com/proizvodi-v...primebebe-5263

ali konkretno za ova kolica nema nikakvih recenzija, a moram i dodatno kupiti jaje-autosjedalicu. Ako netko zna ili ima mišljenje o ovim kolicima, molim da podijeli! Može i primjer nekih sličnih...

Imate li iskustva sa kolicima na 4 kotača i u čemu se razlikuju od trokolice, odnosno koja se lakše upravljaju itd.?

Što se više isplati, što je praktičnije? Treba mi još iskustava i možda i primjera nekih konkretnih kolica. Ono što mogu izdvojiti je oko 3000kn, ali žao mi je trošiti i lipe za nešto što možda neću niti koristiti.


HELP!

Hvala!
lloki is offline  
Old 21.05.2016., 10:42   #2
Ja sam rodila u 10. mjesecu
Povlacili se po bolnicama, pa bili dugo doma u karanteni,pa snijeg

U onim kolicima za bebace vozili se ravnih 2 puta
Dobro da smo ih posudili,a beka ocajno skupa a nespretna do boli

Kad je imao par mjeseci kupili neka jeftina kisobran kolica i uz dopustenje fizijatra vozili ga u njima onda. Dugo mu je trebalo da se navikne, po stanu smo ga prvo, urlao je ko lud. Sad se vozi bez problema, svaki dan pi par sati

Za kotace ti ne znam, meni je to sve jako nespretno jwr imamo puno silazaka, rinzola i to

I ja sam imala plan nositi ga u marami ali nisam se mogla nikako naviknuti na nju. Mm ga je nosio po doma, ali se nije usudio van

Klokanicu sam isto htjela, u razdoblju dok je urlao u kolicima, ali fizijatrica zabranila, pa sam otpisala


Htjela sam reci, vidi kad ces roditi, koje godisnje doba, kakav teren imate za setnju i tezinu ako ih moras tegliti negdje

Zadnje uređivanje vlovrec : 21.05.2016. at 10:48. Reason: M
vlovrec is online now  
Old 21.05.2016., 10:52   #3
Inace, imaju ti sad kolica ta nesto u 1 , u kojima imas i kisobran kolica

Mislim da sam negdje vidjela takva sta su kosara, jaje i na kraju kisobran,i nisu nezgrapna kao ova na tvom linku, izgledaju kao obicna kisobran kolica

Pa mozda da i takva gledas
vlovrec is online now  
Old 21.05.2016., 21:16   #4
A gle, nemaš tu nekog generalnog rješenja koje vrijedi za sve mame i sve bebe. Ovdje ces čuti sto različitih prica i sad je pitanje u koju se ti uklapaš. Na kraju je to tvoja odluka.
Meni je termin za 3 tjedna i nemam jos nikakvih iskustva sa kolicima, ali koliko sam uspjela povezati iz svih prica je sljedece.

Kišobran su dobra kolica ako smatraš da ti ne treba košara, ako ti ne smeta sto je beba položena nisko i nije zaštićena sa strane ko u košari. Zatim ako ste uglavnom po gradu i to po asfaltu. Kod mene je recimo nezgodno jer ima puno onih kockica na podu sa svih strana i kišobran kolica prelako zapnu.

2u1, 3u1 kolica sa dobrim amortizerima i velikim gumama su navodno super za neravne terene, ako idete puno po makadamu i lošijim pločnicima. Imaju manu sto su uglavnom teza i zauzimaju vise mjesta u gepeku od kišobran kolica, ali ima ih i lakših. Npr bugaboo imaju neka od cini mi se 9 ili 10 kila.

Mi smo se odlučili za 2u1 (košara i sportski dio) kolica sa jednom ručkom (lako za upravljati jednom rukom) sa velikom kosarom za šoping koja moze do 10 kila i velikim kotačima s dobrim amortizerima. Kolica imaju cini mi se ukupno 11 ili 12 kila.
Za vožnju kolica nije bitna samo težina kolica, nego i kvaliteta kotača igra veliku ulogu. As smo uzeli posebno onu koja nam se činila najbolja.

A sad, sto ce ti dijete htjeti i koliko dugo i sto ce voliti, to apsolutno nitko ne zna. Nošenje isto ne sjedne svakome. Ovdje ne govorim samo o bebi, nego i o mami. Ja imam u planu kombinirati. Ne mogu se zamisliti da recimo idem u dućan, nosim bebu i jos teglim 2 vrećice stvari iz dućana i jos torbu/ruksak sa nužnim stvarima za bebu i mene. S druge strane ako cemo ici u kratku šetnjicu ili moram nesto obaviti di mi kolica nisu bas spretna, lijepo mi je imati opciju nošenja. Nisam jos kupila maramu/nosiljku. Planiram uskoro. Ne znam jos koju.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 22.05.2016., 23:34   #5
postoji tema o kolicima.
gargamišamel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.