Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 10:41   #661
moja mala ima tu sa zipom i dva preklopa, kupili smo ju naknadno jer joj se obicna bez preklopa iz interspara raspala
ova se super drzi, skoro cijelu proslu godinu i sad
i ima dost mjesta za svakodnevne stvari, flomice i tak nosi posebno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 08:27   #662
Rijesila! NN ima snizenje, pernicu sam ubola za citavih 36 kn (zip, 2 klapne, 31 komad pribora unutra)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:17   #663
Omoti koje sam uzela s knjigama (u NN) se nisu pokazali bas dobrima - dimenzije su par mm prevelike sa svake strane tako da knjige bas ne stoje cvrsto unutra, a uspjeli su se totalno raskupusati sad u prvom polugodistu.

Gdje da gledam neke bolje? I kako potrefit dimenziju? Ima to neki univerzalni broj pa da mogu uc u neku knjizaru i rec trba mi omot formata XYZ123
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:47   #664
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Omoti koje sam uzela s knjigama (u NN) se nisu pokazali bas dobrima - dimenzije su par mm prevelike sa svake strane tako da knjige bas ne stoje cvrsto unutra, a uspjeli su se totalno raskupusati sad u prvom polugodistu.

Gdje da gledam neke bolje? I kako potrefit dimenziju? Ima to neki univerzalni broj pa da mogu uc u neku knjizaru i rec trba mi omot formata XYZ123
jedino sto mi pada napamet su oni samoljepljivi.rezes sama dimenzije koje ti trebaju
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:52   #665
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jedino sto mi pada napamet su oni samoljepljivi.rezes sama dimenzije koje ti trebaju


joj ne, uzas mi je to. imam doma rolu toga - poluispjesno sam obljepila jednu knjigu, jedna informativka je zavrsila u smecu, a druga je upitna al ajd... koristi ju ne zelim ni pokusavati s udzbenicima

kad sam ja isla u skolu ti omoti su bili bas cvrsti i konkretni, ovo sad je koma

narucila sam sad set omota preko ekupi, bas me zanima kakvi ce bit njihovi
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:08   #666
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
joj ne, uzas mi je to. imam doma rolu toga - poluispjesno sam obljepila jednu knjigu, jedna informativka je zavrsila u smecu, a druga je upitna al ajd... koristi ju ne zelim ni pokusavati s udzbenicima

kad sam ja isla u skolu ti omoti su bili bas cvrsti i konkretni, ovo sad je koma

narucila sam sad set omota preko ekupi, bas me zanima kakvi ce bit njihovi
Neke moje prijateljice su odnijele sve biljeznice i knjige u knjizaru i vratile se po umotano. Zadovoljne.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:21   #667
da, ovo sam čula od nekoliko ljudi. Da se odnesu knjige negdje, oni polijepe te omote i gotovo.
A što se tiče omota, ove godine sam u Muelleru kupila izrezane te samoljepljive folije, imaju i središnji dio gdje se stavi hrbat knjige. Zaista je puno lakše tako lijepiti knjige. Mogu poslikati doma na što mislim. Uglavnom, knjige su nove-novcate. Baš lijepo to izgleda i nema nikakvih oštećenja i potrganih omota.
Ali, da, bez obzira što ide ljepljenje puno brže nego s folijom u roli, ipak kad treba omotati sve knjige i bilježnice i to x2, to je proces
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:30   #668
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Neke moje prijateljice su odnijele sve biljeznice i knjige u knjizaru i vratile se po umotano. Zadovoljne.
E da, sjecam se toga. Ne znam jel postoji u Rijeci. Kao da mi je u sjecaju da su u NN imali neku akciju takvu, ali samo par dana pocetkom godine

Quote:
elly kaže: Pogledaj post
A što se tiče omota, ove godine sam u Muelleru kupila izrezane te samoljepljive folije, imaju i središnji dio gdje se stavi hrbat knjige. Zaista je puno lakše tako lijepiti knjige.
Uuuu, ovo nisam znala da postoji To bar upola olaksava to ljepljenje, ona rola je bas nespretna jer se sve frcka

Juniorove knjige su sve jos uvijek ok i citave, ali su omoti bozesacuvaj, bas ih moramo zamijeniti. Jedino se engleski i glazbeni drze ok, kad njih najmanje koristi.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:22   #669
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
E da, sjecam se toga. Ne znam jel postoji u Rijeci. Kao da mi je u sjecaju da su u NN imali neku akciju takvu, ali samo par dana pocetkom godine



Uuuu, ovo nisam znala da postoji To bar upola olaksava to ljepljenje, ona rola je bas nespretna jer se sve frcka

Juniorove knjige su sve jos uvijek ok i citave, ali su omoti bozesacuvaj, bas ih moramo zamijeniti. Jedino se engleski i glazbeni drze ok, kad njih najmanje koristi.
U Narodnim novinama u Savskom gaju postoji mogućnost da ti oni (pretpostavljam stručno) zapakiraju udžbenike u te samoljepive folije. KOšta čini mi se 6 kn po komadu, pa ako je par komada možda bi to bila opcija.
Ja sam samo jedan udžbenik u prvom razredu uspjela u to umotat (sama) i držao se bolje od svih drugih s omotima. Samo što nije baš lijepo ispalo i nisam vješta s tim pa sam kupovala dalje omote.

Edit: Uh, tek sad skužim da je Lei u Rijeci, tak da joj je Savski gaj daleko )
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:30   #670
da li se možda može u svim Narodnim novinama omotati?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:01   #671
Moram priznati da, sve i da postoji u Rijeci, nisam sigurna dal bih se odvazila na tako nesto. Radje bih odnjela u Zagreb sve udzbenike prije skolske godine pa da tamo to napravi netko tko zna i ima iskustva Kad vidim kako sad kad su blagdani stavljaju zbog guzve cure za umotavanje darova koje pojma nemaju sto rade, muka mi dodje Pa si zamisljam nekog priucenog kako veselo barata samoljepljivom folijom i u tri poteza unistava sve knjige
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:20   #672
ja sam negdje početkom škole vidjela reklamu od NN za ta umatanja i koliko se sjećam, bilo je riječ o nekakvom strojnom umatanju
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:41   #673
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja sam negdje početkom škole vidjela reklamu od NN za ta umatanja i koliko se sjećam, bilo je riječ o nekakvom strojnom umatanju
Ne znam je li ručno ili strojno (ne sjećam se da sam baš vidjela neki stroj tamo gdje je natpis da umataju knjige, ja sam pretpostavila da ručno omataju,ali da to radi valjda netko tko zna što radi ).

Od male omoti se drže relativno ok, ali mogu zamisliti da ako se malo grublje rukuje s knjigama neće izdržati do kraja godine. Ovisi i kakve su knjige, ove tanje se drže relativno dobro i omoti ne spadaju,ali ima vrlo debelih radnih udžbenika s kojih omoti i spadaju, zavisi kakvim udžbenicima ste blagoslovljeni, nije samo do djeteta.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:05   #674
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Moram priznati da, sve i da postoji u Rijeci, nisam sigurna dal bih se odvazila na tako nesto. Radje bih odnjela u Zagreb sve udzbenike prije skolske godine pa da tamo to napravi netko tko zna i ima iskustva Kad vidim kako sad kad su blagdani stavljaju zbog guzve cure za umotavanje darova koje pojma nemaju sto rade, muka mi dodje Pa si zamisljam nekog priucenog kako veselo barata samoljepljivom folijom i u tri poteza unistava sve knjige
ne znam kak je u Rijeci, ali ja sam u Zg-u samo došla u knjižaru i rekla za koju školu i koji razred mi trebaju omoti, platila nekih 20kn i to je to... imaju popise koje točno udžbenike koristi koja škola i složila mi žena za par minuta...i svi su u super stanju za sada
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:52   #675
A nemamo bas u Ri previse izbora. NN (te su se raspale), Mulller (tamo pak sam moras znat sto ti treba) i nisam sigurna ima li jos tko omote.

Na kraju sam preko Ekupi uzela samo set omota pa cemo vidjet kakvi ce doc...
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:16   #676
Lei kako se drze omoti?
Nego pocela sam razmisljati o skolskom priboru i biljeznicama. Zanima me sto se motaju i pisanke, crtancice i sl?
Gledam cijene pisanki. One s tankim koricama oko 1-2kn, s malo debljim 7kn +, a nisu nesto puno deblje!
Da ne citam opet sve od pocetka, napisite vasa iskustva. hvala
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 09:42   #677
mogu se i ne moraju motat
susjeda maloj nije motala jer ih kao stavi u knjigu ali mala se ne sjeti bas svaki put stavit pa su dosta raskupusane
mi smo malom uzeli omote A5 za jeftine pisanke i crtancice i to mi se pokazalo bolje i jeftinije nego kupovat ove skuplje
ne znam koliko se vidi razlika u papiru ali po meni je razlika jedino u debljini i dezenu omota
a sve imaju jednak broj listova
ja nisam htjela uzimat pisanke prema aktualnim likovima jer za takvu jednu sam kupila pet običnih
radije smo se dogovorili oko naljepnica koje su bile u skladu s njegovim zeljama i za prvi razred smo ih slozili tako da ista naljepnica bude na svemu od tog predmeta
eto to je moje iskustvo
nadam se da sam bar malo pomogla
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:02   #678
Mi smo uzimali pisanke i crtančice s debljim koricama, bez omota, i nikad se nisu raskupusale. odlične su nam bile.
I pisanke prema aktualnim likovima su od 5-7kn, ovisi o knjižari, pa sam uzimala šta je htjela.
U Mulleru imaš po 8, 9kn pisanke full debele s debelim koricama, i za matematiku, mi sad te uzmemo. Ona je treći razred, još nije došla do kraja prve matematičke bilježnice.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:44   #679
Ksenija i plavooka, hvala na vasim uskustvima svakako pomazu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:10   #680
Mi smo uzimali i s tankim i debljim koricama. Ove s debljim su sve super, baš sve, a ove s tankim su unatoč omotima raskupusane i poluraspadnute (korice se brzo otkače od ostatka bilježnice i sl.). Nakon tih iskustava uzimam samo deblje, a cijena im je paprena šta jest jest. Ove tanke samo uzimam ako je kraj godine pa znam da će ju kratko koristiti, ili kasnije kad pišu puno pa im pisanka iz hrv traje par tjedana, pa se ne stigne toliko raspasti
Također sam uzela omote A5 za pisanke, i nama su dobri. U knjižari sam stavila pisanku na omot pa vidjela da stane
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.