Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 00:24   #21
ti trnci mogu biti od periferne neuropatije al i mikroangiopatije il kombinacije,al ako dobro kontroliraš dijabetes možeš živjet očekivanu životnu dob bez ikakvih komplikacija jer dobrom kontrolom tijelo ne pati je normoglikemija uglavnom uspostavljena...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 11:23   #22
thx svima na odgovorima, mislio sam da je nesto ozbiljnije ali dobro sve rijedje me to hvata u zadnje vrijeme od kad sam krenuo u teretanu i poceo kvalitetnije jesti. e da ne jedem banane, ne volim ih...
weider tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 18:11   #23
Trnci po cijelom tijelu

prije dva dana javili su mi se trnci i to po cijelom tijelu.
ne osjecam ih konstantno vec samo u dodiru s necim.
najvise ih osjecam u rukama, tj dlanovima, ali i u ostalim dijelovima tijela.
npr., kad sjedam na stolicu ili u auto kao da mi je osjet dodira smanjen
od toga, kao kad neki dio tijela odrveni pa kad ga dodirujete osjet je slabiji.
imao sam isti problem prije dvije godine i tada sam pio tablete ginko forte
zaključivši kako je riječ o cirkulaciji. i prošlo mi je vec nakon par dana.
no tada se nisam bavio sportom i dosta sam bio za kompjutorom. sada se vec vise od godinu dana intenzivno bavim sportom i vjezbam pa mi je malo cudno da mi je opet stvar u cirkulaciji jer se jako dobro osjecam. istinabog, i dalje dosta vremena provodim pred kompjutorom i uvjeti mi nisu baš najbolji.
no zanima me može li kompjutor tj loši uvjeti rada za kompjutorom biti
uzrok takvim trncima, po cijelom tijelu.
nisam naišao na takav primjer na forumu.
lovelee dae is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 00:19   #24
bilo kakva abnormalna senzacija temelj je za ljecnicki pregled, sto prije!
stanje moze varirati nervatornog poput ukljestenog ili ostecenog zivca, multiple skleroze pa do perniciozne anemije.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 12:33   #25
hvala!
lovelee dae is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:32   #26
trnci u tijelu???

Ima unazad 2-3 mjeseca imam trnce(ili peckanje) koji mi se pojave kao probadanje i nisu bolni samo ih osjetim na djelicu sekunde, nikada na istom mjestu i ponekad dok sjedim ili ležim osjetim kao da mi nesto gmiže ili kao nekakav crv da se krece(ne znam kako bi to tocno objasnio) ispod koze na par mjesta po tijelu.

Prije 1,5 god. sam osjetio slabost i zavrsio na hitnoj.Obavio sam 20-tak pretraga u 1,5 god i svi su nalazi bili u granicama normale uz objasnjenje vecine doktora da mi je to od stresa i psihijatar mi je tvrdio da je sve to posljedica stresa i da sam dozivio panicni napad.
Sve to vrijeme(i sada) se uglavnom osjecam umorno i boli me glava, uglavnom loše.

Jedino sto su pretrage(gastroskopija prije 30 dana) pokazale je tezi oblik gastritisa, ostecena mi je sluznica i imam erozije.


Trnci i taj "crv" su mi se poceli javljati u isto vrijeme kad i gastriti i problemi sa probavom, pa me zanima je li to povezano,jel netko imao slicne probleme i je li to moguce medicinski povezati?
Kod doktora idem za 15-tak dana a da budem iskren stalno sam u strahu jer se dugo osjecam loše i ne mogu vjerovati da je sve od stresa i stalno panicno tražim simptome.
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:36   #27
hajde pucajte, valjda ima netko nesto za reci?
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:08   #28
Trnjenje

Trne mi i koči se lijeva ruka i područje slijepoočnice lijevog oka. Jel imao tko sličnih problema?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 14:57   #29
Trnci / zatezanje u prstima

s obzirom da neznam šta mi je otvaram novu temu..
prije cca mijesec dana trnili su mi povremeno prsti lijeve ruke ( prstenjak i srednji prst) ..nakon što je to prestalo prije 2-3 dana pojavio se osjecaj blagog zatezanja u tim istim prstima na lijevoj ruci i lijevoj nozi ..posebno se osjeti pri nekim pokretima..kad se malo gugla nađe se svašta pa ako ima tko kakav savjet..thx
lara__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 15:29   #30
Quote:
lara__ kaže: Pogledaj post
s obzirom da neznam šta mi je otvaram novu temu..
prije cca mijesec dana trnili su mi povremeno prsti lijeve ruke ( prstenjak i srednji prst) ..nakon što je to prestalo prije 2-3 dana pojavio se osjecaj blagog zatezanja u tim istim prstima na lijevoj ruci i lijevoj nozi ..posebno se osjeti pri nekim pokretima..kad se malo gugla nađe se svašta pa ako ima tko kakav savjet..thx
Idi kod doktora. Dat će ti uputnicu z aneurologa i/ili fizijatra. Vjerojatno ti je vratni kralježak ukliještio nešto.
Scartlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 00:26   #31
meni se to dogadjalo jos prije 3 mjeseca!
mali prst lijeve ruke mi je bio utrnut po par dana bez prestanka, nista nisam mogao raditi, npr. tipkati po tipkovnici s tim prstom niti nista dodirivati s njim jer mi nije bilo sad mi je prestalo ali jos malo osjecam kao neki drugi osjecaj u tom prstu nego u drugima
ne znam sta mi je
[Manuel] is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 22:27   #32
Meni se to dogodilo prije dvije godine, oduzela mi se lijeva ruka, govor, vid na lijevo oko, a sad mi i trnu prsti na lijevoj nozi. To je vratna kralježnica. Posjeti neurologa.
jussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 23:31   #33
Quote:
houar kaže: Pogledaj post
hajde pucajte, valjda ima netko nesto za reci?
imam iste simptome al neznam na koji da pregled idem, ima netko kakav prijedlog sto bi moglo biti????
hasky_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 19:55   #34
nekoliko pitanja... koliko ste navodno imali tih napadaja panike... jeste li dobili neke lijekove za gastritis i koje... i pijete li neke druge lijekove... i imate li nekih drugih bolova... ti trnci... na kojim su se mjestima pojavili...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 03:02   #35
Quote:
daso kaže: Pogledaj post
nekoliko pitanja... koliko ste navodno imali tih napadaja panike... jeste li dobili neke lijekove za gastritis i koje... i pijete li neke druge lijekove... i imate li nekih drugih bolova... ti trnci... na kojim su se mjestima pojavili...
imao sam ih dosta na pocetku nedefiniranog stanja, rijesio sam gastritis a ime lijeka je controloc, bolova nemam, trnci se javljaju povremeno radi upale prostate i to u puno manjem obliku nego prije i vec 3 mjeseca sam u dobrom stanju, vozim bicikl i pomalo trcim a to stanje mi se vrati kada se jako iznerviram i kada krenu lose misli.
Rekreacija mi je smanjila tlak i otkucaje srca na normalu kao i prehrana,svima savjetujem min 30min bicikla dnevno, mene je preporodilo i ne mogu vise bez toga.

Sve je to ipak uzrok stres koji se skupljao od rata pa dok nije puklo. Jer imati uredne nalaze a osjecati se kao zgazen je psihosomatska bolest.
 
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 13:31   #36
sigurno... slažem se da bi se terapija trebala odvijat u uredu dr.psih.
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 23:20   #37
Quote:
daso kaže: Pogledaj post
sigurno... slažem se da bi se terapija trebala odvijat u uredu dr.psih.

imam iste simptome, plus suha usta, povremeno začepljen nos i kratak dah. Da li ste posjetili imunologa?
Karola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:16   #38
Quote:
Karola kaže: Pogledaj post
imam iste simptome, plus suha usta, povremeno začepljen nos i kratak dah. Da li ste posjetili imunologa?
Može biti i pad imuniteta... ali kako je toopiala meni se čini ko napadaj panike... ili nešto uzrokovano stresom...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:26   #39
Trnjenje noge

Pozdrav svima!

Imam jedan problem. Naime, bavim se sportom (nogometom) i od ponedjeljka (1.9) ujutro nakon što sam se probudio osjetio sam da mi je desna noga utrnula. Imao sam utakmicu u nedjelju popodne, ali nisam ništa osjetio do sutradan ujutro, a ne sjećam se da sam imao ikakav nagli trzaj ili pad ili nešto slično... Prvo sam pomislio da je to od spavanja, kao što se nekad zna desit, ali evo drži me već 3 dan i polako me brine... Takav nekakav čudan osjećaj kao da mi je noga utrnula, čak i dio iznad nje, znači desna strana tijela ispod ruke. Ne osjećam ni toplo ni hladno na tom cijelom području. Bio sam kod doktorice i rekla mi je da je vjerojatno nešto priklještilo živac i da je to zbog toga, ali meni evo već treći dan nije ništa bolje pa se jako brinem. Da li je netko imao kakva slična iskustva?

Hvala!
p3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:01   #40
Neugodni trnci

Lijep pozz svima, imam jedan mali ''problemčić''
Prije koncerta Iron Maidena u Splitu sam se onesvijestio i završio u bolnici. Zadnje što se sijećam da mi se dogodilo je to da sam sojetio nekakve jake trne po cijelom tijelu i da sam prijatelju rekao da sam loše. U bolnici sam bio na CT – u glave i nisu ništa našli, nego su mi rekli da je to od umora (2 dana normalnog ne spavanja i neuredne prehrane). Od tada nisam imao nikakvih problema ali kad sam krenuo na faks počeo sam osjećati iste onakve trnce te se moram jako skoncentrirati u glavi i oni prolaze i tako se ne rušim. U zadnje vrijeme sve mi se češće događa, pa me zanima šta bi to moglo bit. Jer problem šećer ili tlak ali nešto treće. Šta mi predlažete??
Lijep pozdrav i hvala na odgovorima!
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.