Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2007., 22:11   #21
Tko prodaje zagrebački rani - ja sam izgubila sjeme, a bio je super za plastenik.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:22   #22
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Tko prodaje zagrebački rani - ja sam izgubila sjeme, a bio je super za plastenik.

moram vidjet da li ima još koja flanac doma...a di si?mogu ti donjet ako ima...ja sam u okolici Zagreba...
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 13:49   #23
Ako želiš visoko rodni paradajz jabučar preporučam Hektor(niska čvrsta stabljika,a izuzetno rodan),osobno najviše volim marmande(krupni plodvi s puno "mesa" i malo koštica,ali to je kasnija sorta,pa dok ne dozrije jedemo jabučar.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 22:34   #24
A kaj je sa kolcima? Ja sam zabola štapove kraj paradajza ,našto se moja susjeda nasmijala i rekla da kolci moraju biti debeli kao ruka i puno dulji od mojih. Pa ja ne znam ni gdje bi to nabavila ni je li to stvarno potrebno . Već se vidim kako pod okriljem noći pilim u šumi grane i kradomice ih dovlačim u svoje dvorište.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 01:56   #25
ma nek si ona koli paradajze na tak debele kolce! dovoljno ti je 2-3 prsta debljine.

btw, moj favorit je volovsko srce za sve! obožavam kad su mesnati paradajzi
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 16:46   #26
Paradajz

znam da je vec poprilicno kasno, ali ako netko treba
imam 50-tak flanaca viska
pa ako je netko zainteresiran i iz ZG nek se javi i dode po njih
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 21:04   #27
Ma nije kasno. Kasno je za ranoljetnu berbu, ali ako su na zaštičenom položaju od magle (uz kuću), mogu dozrijevati do 10. mjeseca, a mogu se i zeleni plodovi kiseliti.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:16   #28
nitko nece. steta. ja ih sutra navecer bacam
ako ipak netko hoce nek se javi na
PP
ako ne odgovaram, znaci da sam u vrtu.

Zadnje uređivanje fonemf : 17.04.2009. at 10:42. Reason: brisanje podataka
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 19:12   #29
Quote:
magare2000 kaže: Pogledaj post
nitko nece. steta. ja ih sutra navecer bacam
ako ipak netko hoce nek se javi na
PP
ako ne odgovaram, znaci da sam u vrtu.
zakaj bi ih bacala ? pa uzgajaj ih sama - dobro pokolčeni paradajzi mogu rasti i roditi vrlo gusto nasađeni, glavno da se redovno zalijevaju i dohranjuju ...a poslije - šalše do neba i raspašoj
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje fonemf : 17.04.2009. at 10:42. Reason: brisanje podataka
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 22:56   #30
imam ih vec 80 zasadeno.
i da hocu, nema slobodne zemlje
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 11:00   #31
sadnja paradajza

pozdrav svima..
evo nova sam.. puno toga ne znam, a trebam pomoć..zasadila sam sijeme paradajza u male bio čašice, ali na dubini od 3-3.5 cm, a ima tome 10 dana i još nema ništa.. i jasno da nema ništa kad nisam se dobro posvetila čitanju uputa na poleđini vrečice u kojoj sam sijeme kupila (piše dubina 0.5cm).
Pa sada mene zanima da li ima šanse da to nikne, šta da radim sa tim, da li da sve bacim ili...
molim Vas pomoć
viška is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 18:52   #32
preduboko je to , mislim da nema šanse da nikne. Ne znam koliko ti se isplati mučiti da to sad rastresaš i tražiš sjeme. Možda da samo na to posiješ novo sjeme paradajza i samo ga lagano prekriješ sa tankim slojem zemlje.
Inače, za 10 dana ti ne bi niknuo ni da si napravila sve najidealnije, meni je trebalo čini mi se oko 20 dana da iznikne, a danas sam ga pikirala u zasebne čašice
Sretno!
__________________
mamina žabica
ancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:36   #33
Da, to ti je preduboko. Kad staviš sjeme samo ga malo (kao posoli) sa rahlom zemljicom. Ne trebaš ga naguravati unutra.

Ali imam ti ja viška flanaca jabučara i chery rajčica, pa ako si u zg mogu ti dati (doduše nemam za cijelo polje nego za manji vrt 40-50 flanaca jabučara i 10ak cherryja)-sve eko, bez ikakvih kemija, cak i sjeme moje (ili bakino)

Pa tko hoce, nek se javi
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:27   #34
vikica, možda mi ti pliz pomogneš

posijala sam sjeme "amerikanca", cherry i st pierre u supstrat za sadnice u ona plastične "kućice"pred 3 tjedna

sav je iznikao, ali već tjedan dana je iste veličine-jedno 4 cm, ovaj sitni neštomanji

par amerikanaca je poleglo, sviimaju po dva lista par amerikanaca ima početak trećeg i tako danima

nije na direktnom suncu, ali je dosta svijetlo
lagano zalijevam ujutro i navečer

pokraj toga imama 10 dana kasnije posijano zelej i cvjetaču koji su ih već prešibali
patlidžan isto kao i paradajz
da li da pikiram paradajz, da li je normalno da tako sporo raste ?
tnx,tnx,tnx
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 07:30   #35
Pliiiiiiz!

Ima li tko nešto pametno?
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 18:49   #36
Hm, ne znam o kakvim plastičnim kućicama pričaš. Ali ako su nagurani ili u jako malim posudicama sporije ce ti rasti...iako opet ne presporo.
http://www.uppgp.ba/kavoda60.jpg
probaj ih prepikirati da bude ovako nekako kao na slici. Ali ja se ne bi zabrinjavala. Ako nisu bolesne, izrasti će.
Ajd posalji neku sliki da ih vidimo.

Ja sam svoje rajčice već posadila van, iako nisu baš prevelike (možda 10ak cm visine). Za sad su dobro...ne napreduju brzo, ali su zdrave i ne suše se

PS. I rajcica voli suncana mjesta. direktno sunce joj uopce ne smeta, stovise...sto vise direkt sunca to bolje raste i ima više plodova
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 16:13   #37
negdje sam citala da kad tek posijem rajcice da ih moram prekriti folijom dok ne niknu.
ja sam sijala u 3. mjesecu i prekrila sam ih folijom jer je bilo jako hladno, a ja sam ih drzala na terasi.
posto mi je ostalo jos sjemena, danas sam posijala ostatak, ali nemam pojma dal ih treba prekriti folijom
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:06   #38
dakle, što se tiče pradajza-plastične kućice je ono za flance -kao što su na placu oni od stiropora, ovaj jej od plastike

ostavila sam ih par dana jer me bilo strah pikirati, u međuvremenu su svi počeli dobivati dodatne listiće , poa sam ih prepikirala, sad na netu vidim da možda i kasno jer kao čim se pojavi prvi prvai list, a moji imaju 2-4, ali bi t ćevaljda ok

ono flanci od zelja i cvjetače su samo rasli do neba i onda kompletno polegli, na naetu sam skužila da je to valjda jer ima je bilo prevruće

ali za njih mi nije jako žao, paradajzi su bitni!
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 16:58   #39
Post

evo samo da se javim..
od kada sam posijala preduboko sijeme u bio čašice ( te pomislila da od toga nece biti nista) pa do danasnjeg dana , niknulo mi je preko 200 stabljika paradajiza..
nisam se informirala koliki je broj flanaca potreban prosjecnoj obitelji pa sam pomislila da ce mi toliko biti sasvim dovoljno , pokazalo se i previse ..jer nemam toliko niti mjesta na vrtu..
trecinu sam ih podjelila , trecinu zasadila , a trecinu jos moram zasaditi ..
doduse ne znam di..al snaci cu se..
pratim forum, čitam članke , otkrivam bio gnojenje, malčiranje ..i nadam se uspjehu..
a onda cu skupiti svu svoju obitelj i kolektivno cemo raditi koncentrate, šalše, sataraše, kiseliti ih i ko zna sto sve ne..
samo se nadam , da ce se nakon toliko ulozenog truda i ljubavi pokazati ocekivani rezultati..
topli pozdrav..
viška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 21:40   #40
Ove godine smo zasadili dosta pamidora pa sam tila probat da ih osušim za zimu-ono,da se mogu ubacit u neko jelo koje traži suve pamidore.Pošto to do sada nisam radila,zanima me je li netko ima iskustva s tim i kako ih suše,a da ne sagnjiju.Ja višak uvik zaledim u komadu(da imam čime gađat muža),ili skuvam šalše i sataraša za zimu,ali bi tila baš probat i osušit ih.Ove godine ću probat i sačuvat sjeme za pikiranje u čašice dogodine jer me sve te biljčice na pijaci skupo izađu-prošli tjedan sam potrošila 500 kn dok si rekao keks,a još to nije sve...Tako sam sačuvala tikvice od lani i eno rastu.
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.