Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2010., 12:56   #721
Ne mora ak se ne seksaš ili si gay
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 13:31   #722
Svejedno ce ti ginekolog ako si u reproduktivnoj dobi obavezno propisati i pilule. Bez obzira na tvoju apstinenciju ili seksualnu opredijeljenost. Oni to ne uzimaju kao dovoljno dobar argument. Rizik je jednostavno prevelik.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:21   #723
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
da to je normalno da se stanje prvo pogorša tj. sve izađe van, ali se opet smiri..

a jesi sigurna tj.jesi provjerila da smiješ mješat kontracepcijske i roaccutane??? ipak su roaccutan jako jake tablete

pa jesam, doktori su se tako dogovorili, vadila sam krv, sve sta mi treba, znam da su jake, ali ove moje akne su bolest, prava bolest, ubilo mi je cijelo samopouzdanje, akne imam vec 7 godina, al nikada ovoliko strasno, jedna na drugoj, meni su jako jako veliki problem, nemogu gledati kako me ljudi gledaju, imam 19 godina, i stvarno ne znam gorei slucaj od mene.. ja sa njima na licu, prsima i jako losem stanju na ledjima ne mogu vise, toliko je odvartmo, pa kako god ipadne.. ipak mislim da mi diane nebih sigurno same pomogle, za sada nemam policistisne jajnike,nadam se da ih ni necu imati, ali imam takvu groznu, odvratnu kozu, sigurna sam da mi roakutan moze pomoci, i to trajno..

Nravno da se ne bih oslucila na tu kombinaciju da joj ni malo ne vjrujem, i da mi nije ovako grozno, ali nemam izbora, ne mogu vise cekati.. sto je previse, previse je..
medooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:25   #724
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Svejedno ce ti ginekolog ako si u reproduktivnoj dobi obavezno propisati i pilule. Bez obzira na tvoju apstinenciju ili seksualnu opredijeljenost. Oni to ne uzimaju kao dovoljno dobar argument. Rizik je jednostavno prevelik.

Tako je, meni nije htjela dati roakutan ako ne pristane na kontracepciju, i to diane.. Morala sam jednostavno.. Zelim se rijesti ovih akni kako bilo..
medooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:28   #725
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
???

ne kužim kak besplatno dobijem tablete ??
dobiju se beslatno na recept, jer su one zapravo lijek, a lijekovi su "kao" besplatni..
medooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 01:04   #726
jel imam ja uopće šanse dobit diane nakon endokrinološkog pregleda ak nemam zašto?
akne su relativno prošle , i sad kao ako želim dalje pit treba endokrinologu,a razmišljala sam,ne mogu ih dobit ak nemam zbog čega
Djevojče is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:42   #727
zasto bi htela koristit i dalje diane ako su ti akne prosle? O.o
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:16   #728
zato jer mi druge pilule ne odgovaraju
ove su mi nekak najbolje,nigdje problema,
Djevojče is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 16:23   #729
imam pitanje - meni je ginekolog rekaoda ako završim piti diane 35 npr. četvrtkom da onda počinjem piti drugu tablu u srijedu - a to ipsada da ju pijem na 6. dan pauze a ne na 7 dan. tako sam već 2 mjeseca pila i sad neznam dal da pričekam jedan dan ili da nastavim piti opet na 6. dan?
nerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 21:29   #730
Ja pijem nakon 7. dana pauze, znači popijem zadnju u petak i počnem idući blister u subotu i tak već 6 mjeseci, nije valjda to krivo? Hmmmm....
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 19:50   #731
Pijem Diane tjedan dana....Od tada imam lagane glavobolje, umorna sam, i noge od koljena pa na dalje me rasturaju ! Bas osjecam da su mi teske i bole me. Kad bi to moglo prestati i trebam li se zabrinuti radi tih nuspojava ?
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:24   #732
Ej Seka, mene su prva dva mjeseca boljele noge, loše sam spavala a umorna sam bez obzira na pilule; bila prije i sad sam. Još ti se tijelo navikava na pilule.
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:46   #733
Hvala ti draga, malo sam se zabrinula jer sam u nekoj brosuri procitala da ako noge oteknu, treba ih izmjeriti i ako je jedna vise natecena da je doslo do tromboze, ma...ali mislim da je kod mene jos prerano za takve zakljucke, a i jetrene probe su mi bile ok. Ocito da se tijelo privikava, iako sad pazim na svaki znak, i najmanju bol protumacim kao nesto strasno..Ocito pretjerujem
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 23:03   #734
Quote:
Seka1988 kaže: Pogledaj post
Hvala ti draga, malo sam se zabrinula jer sam u nekoj brosuri procitala da ako noge oteknu, treba ih izmjeriti i ako je jedna vise natecena da je doslo do tromboze, ma...ali mislim da je kod mene jos prerano za takve zakljucke, a i jetrene probe su mi bile ok. Ocito da se tijelo privikava, iako sad pazim na svaki znak, i najmanju bol protumacim kao nesto strasno..Ocito pretjerujem
Moze li mi neko reci da li se rizik od tomboze i embolije pluca smanjuje ili povecava sa duzim uzimanjem pilula? Kao da sam negdje procitala da se smanjuje i da je najveca opasnost u prvim mjesecima.

Ono sto me jos brine jeste sto u zadnje vrijeme imam kao neke aritmije srca koje traju par sekundi i onda prestanu. Zna mi nekako cudno zatreperiti u prsima, kao da izgubim dah ali sasvim normalno disem.
To mi se desavalo ponekad i prije pilula, i u pauzi uzimanja, ali u zadnje vrijeme mi je ucestalo. Ne znam da li je moguce da je to od diana?
I ako ima neko savijet na koje "lakse" pilule da predjem nakon terapije dianama.

Hvala
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 10:32   #735
I mene zanima preporuka za lakše nakon diana.

Ovo za treperenje se i meni događa, rijetko no događa se i događalo mi se prije pilula. Kod mene je uzrok tomu stres. Prekontroliraj i željezo; pomanjkanje željeza zna imati te simptome. Frendica ih isto imala sve češće, vadila krv, manjak željeza, par dana na injekcije željeza i riješeno.
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 22:09   #736
Wink

Quote:
Seka1988 kaže: Pogledaj post
Pijem Diane tjedan dana....Od tada imam lagane glavobolje, umorna sam, i noge od koljena pa na dalje me rasturaju ! Bas osjecam da su mi teske i bole me. Kad bi to moglo prestati i trebam li se zabrinuti radi tih nuspojava ?
Ja bih bas rekla da je to od njih,a ko ti potraje, reci ginekologu.
ja sam morala vaditi krv da se vidi kakvo mi je vrijeme zgrusavanja, protrombijsko vrijeme..
To je jako vazno, jer diane valjda ubrzavaju to zrusavanje( ili ne), ali uglavno ako ti zgrusavanje nije u granica, ne bih ih trebala biti..

Ja sam od njih( a mozda i nije, ne znam--pretpostavljam) dva tjedna imala osip po trbuhu, i rukama, prosao je kada sam pocela piti roakutan, jer i dinane pijem zbog akni, i kao kontracepcija..

I dalje ih pijem, tek druga kartica--ne uocavam neke nuspojave, pa je valjda sve ok.


Ali mislim da ti noge oticu od njih, reci to doktoru..
__________________
T I N A
medooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:21   #737
nakon diana, ako su vam odgovarale, najcesce se prepisuju yasmin jer su najslicnije dianama samo imaju manje hormona. sve kontracepcijske (neke manje, neke vise) nose rizik od venske tromboze i plucne emoblije upravo zbog toga sto kod nekih zena, koje imaju predispozicije (obiteljska anamneza, pusenje+godine, pretilost, bolest krvnih zila itd) zgrusavaju krv i tvore krvne ugruske. zato bi bilo dobro napraviti test zgrusavanja krvi ako vas bole noge/vene, ili cisto radi preventive. ali naravno, ako ste zdravi sto se tice vena i krvi, necete imati tako ozbiljne nuspojave.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:31   #738
Počela sam piti Diane prvi put u životu ovaj mjesec tj. od prvog dana mjesečnice. Nisam osjećala nikakve velike promjene i čini mi se da je sve ok osim jednog problemčića.. Naime, kad imam mjesečnicu krvarim možda 4-5 dana i nakon toga 2-3 dana imam onaj smeđkasti iscjedak a poslije toga je sve ok. Ali sad mi taj smeđkasti ne prestaje nikako a ovo mi je već 14. dan ciklusa Znam da su kod pilula normalne pojave poput točkastog krvarenja negdje sredinom ciklusa ali bojim se jer meni kao da ta završna faza mjesečnice nije ni prestala
__________________
A bila je cvetak...no, to je jučerašnja vest..
.
Pumpkin Noodle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 22:47   #739
Ne brini, normalna su točkasta i probojna krvarenja tijekom prva 3 mjeseca korištenja Diana. Tijelo ti se privikava na tablete.
Ako se krvarenje bude ponavljalo i dulje ili postane obilno, javi se ginekologu.

Mislim da nemaš razloga za brigu, meni se to dogodi svaki put kad ih počnem piti, a uzimam ih skoro 8 godina (s pauzama).
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:07   #740
Skoro sam zavrsila s jednom plocicom (kak da to drukcije nazovem ) i grudi su mi se dosta povecale, skoro pa cijeli broj ! I bole me na dodir. Hoce li to trajati sve dok ih uzimam ili ce ta bol nestati i one se smanjiti za par mjeseci ? Na nekim uzim majicama bas bodu u oci . Htjela bih da budu kao prije (nemojte me popljuvat, nemam bas samopouzdanja da ih ovakve furam okolo ).
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.