Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2013., 00:24   #4841
A što je sa Gealanom, ok profil ili izbjegavati?
bruce80 is offline  
Old 02.10.2013., 15:52   #4842
molim znalce za usporedbu kvalitete profila:

- Profili: VEKA„COMFORT-LINE“ AD70mm“(5 komora, sa 2EPDM sive brtve, čelično 1,75mm
ojačan.)

- GEALAN 9000 šesterokomorni s trostrukim brtvljenjem, ispuna profila sa O ili U pocinčanim čelikom debljine 1,5 mm?

p.s. namjera mi je stavit low-e staklo 4/16/4

Zadnje uređivanje Mani Pulite : 02.10.2013. at 16:00.
Mani Pulite is offline  
Old 02.10.2013., 16:27   #4843
Quote:
Mani Pulite kaže: Pogledaj post
molim znalce za usporedbu kvalitete profila:

- Profili: VEKA„COMFORT-LINE“ AD70mm“(5 komora, sa 2EPDM sive brtve, čelično 1,75mm
ojačan.)

- GEALAN 9000 šesterokomorni s trostrukim brtvljenjem, ispuna profila sa O ili U pocinčanim čelikom debljine 1,5 mm?

p.s. namjera mi je stavit low-e staklo 4/16/4
Veka je tu profil sa 70 mm dubone u odnosu na GEALAN 83 mm (što je više i bolje). Uf koeficjent je znači prema tome Veke lošiji tu bi modao biti 1,4 W/m2K, dok je kod Gealana ja mislim ispod 1,0 W/m2K što je dosta bolje.

9000 ima i 3 razine brtvljenja dok je kod Veke 2, za staklo Low_E 4-16-4 u uštedi energije je na ukupno prozoru to oko 20% razlike u korist Gealana.

Ni ipak ti je najvažnije tko i kako napravi, ali ako je samo o profilima usporedba S 9000 je viša energestka klasa u odnosu na ovu Veku
vanOrton is offline  
Old 02.10.2013., 16:32   #4844
Quote:
vanOrton kaže: Pogledaj post
Veka je tu profil sa 70 mm dubone u odnosu na GEALAN 83 mm (što je više i bolje). Uf koeficjent je znači prema tome Veke lošiji tu bi modao biti 1,4 W/m2K, dok je kod Gealana ja mislim ispod 1,0 W/m2K što je dosta bolje.

9000 ima i 3 razine brtvljenja dok je kod Veke 2, za staklo Low_E 4-16-4 u uštedi energije je na ukupno prozoru to oko 20% razlike u korist Gealana.

Ni ipak ti je najvažnije tko i kako napravi, ali ako je samo o profilima usporedba S 9000 je viša energestka klasa u odnosu na ovu Veku
hvala na odgovoru, ako ko ima slučajno ponudu :

Quote:
OPIS: ŠIRINA: VISINA ROLETA: KOMADA:
Otklopno klizna stijenka 2360 2150 DA 1
Otklopno klizna stijenka 2980 2150 DA 1
Jednokrilna OZ balkonska vrata 780 2150 DA 2
Dvokrilna OZ balkonska vrata 1370 2150 DA 1
Dvokrilni OZ prozor 1550 1350 DA 1
može na inbox
Mani Pulite is offline  
Old 04.10.2013., 14:29   #4845
Pozdrav,
neznam koja godina po redu smrzavanja, pa će uskoro i prozori doći na red za zamjenu.
Zanima me zna li tko, da li se otvor iznad prozora-vrata od starih roletni može upotrijebiti za postavljanje alu-pvc ili se taj prostor poništava i radi nešto deseto?
__________________
Kad konačno odlučim, moram provjeriti jesam li siguran.
BlackLight is offline  
Old 04.10.2013., 22:35   #4846
Ja ću za svoju kuću odabrati Gealan S 9000. Kako mi se za sada čini, ima najbolji omjer uloženo - dobiveno. Nije preskup, a ima dobra toplinska svojstva.
b_special is offline  
Old 08.10.2013., 20:30   #4847
Trenutno prikupljam ponude za izmjenu PVC stolarije.
Više manje ponude se kreću oko 40 000 kn. Potrebno mi je dosta prozora za izmjenu, tj dosta ih i ima na kući. Koliko vidim u Zagorju manje - više svi rade s Alphacan profilima, dok sam dobio i ponude s Veka profilima. S nekim se još da dogovoriti oko cijene pa bi se dalo ušparati i dosta novaca. Dal se isplati ići na Alphacan koji su po meni srednja klasa profili ili bolje uzeti top kvalitetu. Molim Vaša mišljenja.
user02 is offline  
Old 12.10.2013., 10:56   #4848
na staroj kući smo zamijenili stara vrata sa vratima od Veka profila. imaju dva fiksera i krilo 90cm, s tim da je brava u okviru fiksera!, nema posebni štok. nakon 8 godina lupanja i drndanja ne pokazuju ni najmanje znakove trošenja ili oštećenja.
imamo i dva prozora od istih profila bez zamjerke. jedino su nam ugradili neko govno od mehanizma za roletne pa se ona namatalica raspala. prozori su na južnoj strani, nakon 8 godina su kao novi.
to je ono što ja znam o Veka profilima.
b_special is offline  
Old 13.10.2013., 18:59   #4849
Pozdrav,
Dakle mijenjamo prozore na kući, imam dvije ponude koje se poprilično razlikuju u cijeni (razlika je skoro 20 000 kn, radi se o 14 otvora).
Kako se ja ni najmanje ne razumijen u to, trebam savjet.
Dakle jedni prozori su: http://www.rehau.com/HR_hr/gradnja/S...uro-Design_70/
A drugi su: http://www.izodal.hr/hr/pvc-stolarij...ozori-standard
Koliko se ovi prozori razlikuju po kvaliteti i koji je vaš savjet? Budući se radi o vrlo velikoj razlici u cijeni.
I da, radi se o kući na moru, mislim da je to bitan detalj
Puno hvala!
Moo is offline  
Old 14.10.2013., 11:28   #4850
Quote:
Moo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Dakle mijenjamo prozore na kući, imam dvije ponude koje se poprilično razlikuju u cijeni (razlika je skoro 20 000 kn, radi se o 14 otvora).
Kako se ja ni najmanje ne razumijen u to, trebam savjet.
Dakle jedni prozori su: http://www.rehau.com/HR_hr/gradnja/S...uro-Design_70/
A drugi su: http://www.izodal.hr/hr/pvc-stolarij...ozori-standard
Koliko se ovi prozori razlikuju po kvaliteti i koji je vaš savjet? Budući se radi o vrlo velikoj razlici u cijeni.
I da, radi se o kući na moru, mislim da je to bitan detalj
Puno hvala!
Ne postoji nijedan razlog za toliku razliku u cijeni.Oba profila koja spominjete su u istom cjenovnom razredu i slične kvalitete,pa ako su oba ponuđača dala u ponudi ista stakla,iste rolete, uračunala radove koje je potrebno obaviti razlika može biti 100-200kn po otvoru nikako više.
pvcprofil is offline  
Old 14.10.2013., 13:27   #4851
Koji bi bio top 5 najboljih profila i okova, uloženo - dobiveno, cijena prihvatljiva?
bruce80 is offline  
Old 14.10.2013., 17:35   #4852
Pozdrav, ako neko može pomoć, bila bi jako zahvalna, naime u odsutnosti muških mene je dopalo da se nosin sa majstorima, mjenjam prozore, skure i vrata i imam 2 ponude.
Prva ponuda: trokrilni prozori schueco-corona ct70as ispuna -4-16-4low-e dimenzije 1000 mm 1500 mm 6 komada 12,000 kn
dvokrilna pokretna grilja BBC (naco) ALCOA -R40dimenzije 1000 mm 1500 mm 7 komada 14,400 kn
Ulazna jednokrilna vrata sa ukrasnim panelon Schueco-Corona CT70AS dimenzije 900 mm 2100 mm cjena 3,800 kn + dva prozora za wc, nisam sigurna dimenzije sve skupa je 32,000 kn.

Druga ponuda je: Gealan 8000 + Macco okov i vrata su od aluminija nije pvc, druge detalje nemam nikakve jer nisam dobila nikakv papir nego samo to i cjena 34,000 kn.

Koja mi je opcija bolja??? Sta bi vi odabrali?????? Hvala na odg.
ani15 is offline  
Old 14.10.2013., 18:22   #4853
Quote:
Moo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Dakle mijenjamo prozore na kući, imam dvije ponude koje se poprilično razlikuju u cijeni (razlika je skoro 20 000 kn, radi se o 14 otvora).
Kako se ja ni najmanje ne razumijen u to, trebam savjet.
Dakle jedni prozori su: http://www.rehau.com/HR_hr/gradnja/S...uro-Design_70/
A drugi su: http://www.izodal.hr/hr/pvc-stolarij...ozori-standard
Koliko se ovi prozori razlikuju po kvaliteti i koji je vaš savjet? Budući se radi o vrlo velikoj razlici u cijeni.
I da, radi se o kući na moru, mislim da je to bitan detalj
Puno hvala!
Šta se tiče Izodala izbjegavat u širokom luku. Mom prijatelju su zatvarali kat kuće i pošteno ga nasanjkali. Vrata zaključava pola sata, rolete mu se ne spuštaju (zapinju) i šta je najgore voda mu ulazi kroz prozor od spavaće sobe.
čuja san i da ne stavljaju uopće ojačanja u profile. I naravno svi put kad ih je zva i iznija problem rekli su mu da će mu se javit pa da će doć i tako unedogled.
Inače ja san prije 5-6 godina minja prozore u sobama jer se za burnih noći tribalo stavljat čepiće u uši zbog lupanja roleta, a temperatura bi bila na granici smrzavanja(14. kat-sjever) i mogu reć da san više nego zadovoljan. Radila mi je Fenestra iz Solina. Još su mi i obradili oko prozora postavili kamen. Sve skupa stvarno lipo i profi, a i s cijenon su ok.
zpopaj is offline  
Old 14.10.2013., 18:34   #4854
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Koji bi bio top 5 najboljih profila i okova, uloženo - dobiveno, cijena prihvatljiva?
Sa alphacanon (6 komora) (prilično jeftiniji od salamandera ili schuca) i maco okovon nećeš falit sigurno. kvaliteta, dizajn i cijena
zpopaj is offline  
Old 16.10.2013., 02:02   #4855
Molim ponudu za PVC stolariju

Molim ponudu za dolje navedene PVC proizvode sa montažom na obijekt. Samo ozbilljne ponude molim.

1. Ulazna vrata za poslovni prostor (dvokrilna) da propuštaju što više svijetla
dimenzija 130 x 230 1 kom.
2. Prozor jednokrilni (otvaranje + kipa) 80 x 110 2 kom
3. Vrata za terasu 195 x 230 1 kom
4. Prozor dvokrilni (otvaranje oba krila) 120 x 140 2 kom
5. Prozor jednok. (otvaranje + kipa) 60 x 80 1 kom
6. Prozor dvokrilni (otvaranje oba krila) 120 x 120 1 kom
7. Prozor dvokrilni 120 x 90 1 kom
8. Prozor dvokrilni 120 x 80 2 kom
9. Garažna vrata PVC automatska 245 x 213 1 kom
10. Vrata za ostavu (vanjska) 60 x 205 1 kom

- Boja PVC stolarije – bijela
- Trostruko ostakljenje
- Roletne aluminijske sive sa kurblom i komarice na sve stavke izuzev : 1, 8 i 9.
- Ponuda mora sadržavati marku, tip i dubinu okvira sa brojem komora, marku okova, tip i debljinu stakla,
- Toplinsku učinkovitost / koeficijent, zaštitu od buke, protuprovalna zaštita.
- Vrijeme od dana narudžbe do isporuke – montaže stolarije.
- Garancija.
U obzir dolaze samo kompletne ponude sa traženim vrijednostima.
Navesti cijene sa odgodom plačanja i za gotovinu.

Unaprijed hvala.
[email protected]
marineroo is offline  
Old 21.10.2013., 11:25   #4856
daje tu netko ponude uopce?
trebam za 2 prozora
alu grilje sa pokretnim lamelama
135x135 2 krila
sa štokom i ugradnjom
pp ili [email protected]
steve88 is offline  
Old 22.10.2013., 18:05   #4857
Pozdrav.

Treba mi par informacija pa bi mi bilo drago ako bi mi neki dobri ljudi to onako laički objasnili.

Uglavnom u postupku sam zamjene svoje drvene stolarije PVC varijantom, prvenstveno zbog zvučne izolacije jer se od buke prometa ulice dolje ne može živiti.

Pregledao sam nekoliko okvirnih ponuda, ali neke stvari bih htio saznati prije nego što krenem dalje.

a) Gotovo sve ponude kažu da ne rade "zidarske i molerske" radove te da ne postavljaju "opšavne lajsne". Može li mi neko pojasniti o čemu se to radi, tj. u kakvom je stanju ta PVC stolarija nakon što firma koja je dala ponudu obavi svoj posao, te u kakve dodatne radove bih ja trebao uložiti da se posao završi do kraja?

b) Stan u kojem živim nema samo prozore kao stolariju, već je cijela vanjska stijena zapravo drvenarija; ispod prozora se nalaze dva ostakljena elementa koja sa unutarnje strane imaju nekakvu drvenu kutiju. Naravno i ovo se onda mora zamijeniti nekakvom PVC pregradom. Može li mi neko reći kako se ovakve stvari uobičajeno rješavaju; tj. kakav se neprozirni pregradni PVC element koristi koji nije ostakljen ali zadržava svojstva termo i zvučne izolacije, te okvirno koliko takav element košta s obzirom na cijenu "prozorskog" elementa?

Eto unaprijed hvala na bilo kakvim informacijama i lijepi pozdrav!


M.K.
elbastardo is offline  
Old 22.10.2013., 18:31   #4858
Quote:
elbastardo kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Treba mi par informacija pa bi mi bilo drago ako bi mi neki dobri ljudi to onako laički objasnili.

Uglavnom u postupku sam zamjene svoje drvene stolarije PVC varijantom, prvenstveno zbog zvučne izolacije jer se od buke prometa ulice dolje ne može živiti.

Pregledao sam nekoliko okvirnih ponuda, ali neke stvari bih htio saznati prije nego što krenem dalje.

a) Gotovo sve ponude kažu da ne rade "zidarske i molerske" radove te da ne postavljaju "opšavne lajsne". Može li mi neko pojasniti o čemu se to radi, tj. u kakvom je stanju ta PVC stolarija nakon što firma koja je dala ponudu obavi svoj posao, te u kakve dodatne radove bih ja trebao uložiti da se posao završi do kraja?

b) Stan u kojem živim nema samo prozore kao stolariju, već je cijela vanjska stijena zapravo drvenarija; ispod prozora se nalaze dva ostakljena elementa koja sa unutarnje strane imaju nekakvu drvenu kutiju. Naravno i ovo se onda mora zamijeniti nekakvom PVC pregradom. Može li mi neko reći kako se ovakve stvari uobičajeno rješavaju; tj. kakav se neprozirni pregradni PVC element koristi koji nije ostakljen ali zadržava svojstva termo i zvučne izolacije, te okvirno koliko takav element košta s obzirom na cijenu "prozorskog" elementa?

Eto unaprijed hvala na bilo kakvim informacijama i lijepi pozdrav!


M.K.
ako se nalazis u zgradi poput "limenki" u Zg moras mjenjati citavu stjenu, mozes to rjesiti tako da zamjenis cijelu stjenu PVCom ili kombinacijom podzidavanja(siporex) i PVC stolarije. Druga opcija kosta oko 10k kn za stjenu od oko 3.5x2.2m, prva opcija kosta slicno ali ne cini se logicno razbijati glavu brojem komora u prozorima, a ispod njih staviti tanku plasticnu plocu... Najbolje ti je (i ekipi u postovima iznad) pozvati neku firmu koja se bavi PVCom i traziti da ti dodju napraviti izmjeru i dati ponudu.

Covjek koji ti dodje obaviti izmjeru ce ti reci i koje dodatne radove i materijal trebas(npr. zbuka ce ti biti ostecena pa to treba sanirati, trebas klupicice vani/unutra, trebas opsavne limove da se stolarija uklopi u postojece rjesenje na tvojoj zgradi..)

Po dimenzijama i potrebnim radovima iz te ponude mozes traziti ponudu preko maila od hrpetine firmi koje se nalaze na internetu...
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Old 26.10.2013., 01:21   #4859
Pozz ekipica!
Kupujem i ja prozore, mislim da idem na gealan 9000 s troslojnim staklom, zanima me od firmi navedenih na linku http://primitivac.com/pvc-stolarija-2/
da li s nekom ima negativnih iskustava, vidim da je rozamont najjeftiniji, ima li u tome i razloga?
Kakav je staklo-dom imaju trgovinu na aveniji dubrava?
Ima li netko posebno kvalitetan i suradljiv glede razlicitih dogovora?

Hvala unaprijed!
tomiotok is offline  
Old 27.10.2013., 20:48   #4860
Molim info vezano za tvrtku IKS PAVIĆ iz Sesveta. Nude mi Gealan S9000 (6 komora, 3 brtve, neki njihovi Basic okovi - pretpostavljam Siegenia). Da li su okovi koje standardno ugrađuju dobri? Nude i nadoplatu za neke njihove Premium okove pa zato i pitam. Čuo sam nekoliko negativnih informacija vezano za rad njihovih majstora pa molim ako netko ima iskustva s njima neka javi.
Merry Gentry is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.