Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2015., 14:31   #1641
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Terapeut se može smijati s tobom, ali ako se smije tebi riječ je o neprofesionalnom ponašanju. Druga mogućnost je da ti se ne smije, nego se radi o tvom krivo protumačenom izrazu lica, projekciji.

Zašto ne pitaš na licu mjesta kada se to dogodi?
da, treba odmah reagirati na licu mjesta, reći, pitati da se stvari razjasne i krene dalje
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 14:48   #1642
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
da, treba odmah reagirati na licu mjesta, reći, pitati da se stvari razjasne i krene dalje
Jeb ga, kak bi se ono reklo: Nisam se snašao. Ma, imao bih za reći toga, al "paranoja" je tu ... mogu na PM ak se kome da čitat ...
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 19:01   #1643
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Jeb ga, kak bi se ono reklo: Nisam se snašao. Ma, imao bih za reći toga, al "paranoja" je tu ... mogu na PM ak se kome da čitat ...
Možda da mu sljedeći put kad se vidite kažeš da nisi shvatio onaj njegov smijeh i da na isti način kao i nama ovdje njemu izraziš svoje čuđenje da ti se smije na tako neke ozbiljne izjave?
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 22:40   #1644
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Jeb ga, kak bi se ono reklo: Nisam se snašao. Ma, imao bih za reći toga, al "paranoja" je tu ... mogu na PM ak se kome da čitat ...
meni se da

i ja imam iskustvo sa doktoricom koja se smijala mojim izjavama.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 23:45   #1645
Prvi put sam neki dan bila kod psihologice i predlozila je da napravim psihotest, nekakav od 500injak pitanja. Zanima me jel to itko radio i otprilike kakva su pitanja.
Tnx
__________________
Don’t be afraid of wearing your heart on your sleeve
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 08:47   #1646
meni se isto smije sa podsmijeh nekad, nekad pitam, nekad ne

ali ne smije se meni, nego onome sto kažem, ona nesto kuzi sto ja ne vidim, ali još mi to ne zeli reci pretpostavljam
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 22:35   #1647
Razmisljam da se vratim na psihoterapiju. Sada idem svakih mjesec dana na kontrolu, ali to nije dovoljno jer me drzi maksimalno 5 minuta. Zanima me koja je sad cijena za 1 sat. Bila je 250 kuna kad sam isao 2008.
petko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 21:46   #1648
Pozdrav! vidim da sam postala na krivoj temi.. ovdje cini mi se ima i psihoterapeuta.
Bila sam na psihološkoj analizi kod kliničkog psihologa zbog dijagnoze glavobolje i povremenih depresivnih epizoda.

E sada, većinu razumijem što piše u nalazu jer sam u djelomično zdravstvenoj branši, osim par rečenica, pa ako bi netko stručniji bio voljan pojasniti molim vas. Dakle slijedeće rečenice:

''Verbalno pamćenje pokazuje visoku inicijalnu fiksaciju, učenje sa stagnacijom napredovanja, uz izražene smetnje mnestičke kontrole, a dosjećanje iza interferencije i odgođeno u potpunosti adekvatno.''

zatim još jedna rečenica:

''PIE profil registrira (...). Niža je empatijska sposobnost s odnosom ljestvica koji sugerira strukturirane lezije.''

nije mi jasno ovaj dio sa strukturiranim lezijama, što bi to točno značilo? Razumijem dio sa nižom empatijskom sposobnosti, ali me zanima kakva je to ljestvica koja sugerira strukturirane lezije.. (lezije čega? Ličnosti? znam za termin lezije u fizikalnom smislu)

I zaključak:

''Rezultati obrade registriraju iznad prosječne intelektualne i mnestičke sposobnosti, bez pokazatelja organicitetnih deficita funkcija, a sa smetnjama koncentracije i organizacije u skopu emocionalnog statusa u kome se nalazi neuorotska simptomatologija pretežito depresivnog tipa uz somatizacije i disocijativne simptome, kod osobe sa strukturalnih odstupanja.''

Ovo zadnje sto je u italicu mi posebno nije jasno, kakva su to strukturalna odstupanja?

Bila bih vrlo zahvalna na tumačenju jer sam od doktorice dobila samo nalaze, a sama se borim sa svojim problemima pa želim što točnije detektirati problem kako bih ga mogla riješiti. Hvala
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:05   #1649
Quote:
YellowPoppy kaže: Pogledaj post
Prvi put sam neki dan bila kod psihologice i predlozila je da napravim psihotest, nekakav od 500injak pitanja. Zanima me jel to itko radio i otprilike kakva su pitanja.
Tnx
ja sam radila to davno, al sam negdi zagubila taj rezultat tog psihotesta uglavnom ništa dosadno čak i zgodno
iz sveg su zaključili da sam super osoba samo hipersenzibilna al da sam dobra za poslodavce i ja baš izgubim tako bitan papir
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:06   #1650
ja idem kod psihijatrice koja me sasluša i preporučila mi je psihoterapiju ako želim jel.... e sad di tog ima i da se ne plaća?
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:31   #1651
Quote:
sweet7 kaže: Pogledaj post
ja idem kod psihijatrice koja me sasluša i preporučila mi je psihoterapiju ako želim jel.... e sad di tog ima i da se ne plaća?
Besplatnu psihoterapiju je vrlo teško naći. Ako si u Zagrebu, pokušaj kontaktirati Društvo za psihološku pomoć ili Tesu - oni znaju povremeno imati neke projekte u sklopu kojih građanima nude besplatnu terapiju.

Mada, ako ikako možeš izdvojiti (dakle, ako ti to ne bi baš ugrozilo egzistenciju), preporučam ti da svakako odeš, s plaćanjem ili bez. Psihičko zdravlje nema cijenu.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:33   #1652
Zagreb -> Rebro - Klinika za psihološku medicinu, KB Dubrava, Vrapče, Jankomir, neki domovi zdravlja
U Dubravi njeguju integrativni pristup, svo ostali su manje više psihodinamski orijentirani. Ako je bitno.

Pitaj liječnicu. Ako ti ju je preporučila onda bi ti, imo, trebala preporučiti ustanovu.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:33   #1653
Quote:
sweet7 kaže: Pogledaj post
ja idem kod psihijatrice koja me sasluša i preporučila mi je psihoterapiju ako želim jel.... e sad di tog ima i da se ne plaća?
Pa recimo imaš : kliniku za psihološku medicinu pri KBC rebro , prije se to zvalo CZMZ- centar za mentalno zdravlje i bilo je "elitna" ustanova za te probleme u bivšoj državi
I tu su radili veliki terapeuti kao :Gruden , Klain , Sarajlić, Bastašić i drugi

E , ali vremena su se promijenila i sad je priča :kolko para toliko terapije -čast izuzetcima
Negdje u nekom domu zdravlja možeš naići na psihoterapeuta koji je vrlo učinkovit , pa i besplatan čak
Kao u svemu , tako i u pronalasku dobrog terapeuta , treba imat sreće

Oprez : ima ih dosta koji ne mogu podnijet da s vremenom pacijent postane "veći" od njih
I tako , ima tu dosta faktora "uspjeha" kad se priča o psihoterapiji
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 17:28   #1654
Što bi u psihoanalitičkoj terapiji značilo da 'ego pokazuje simptome otpora'?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 17:39   #1655
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Što bi u psihoanalitičkoj terapiji značilo da 'ego pokazuje simptome otpora'?
Pa to je normalno , za ego
Ego čuva tu i takvu strukturu osobnosti , bilo tu patologije ili ne
E , sad ono : kad ne popuštaš ni pred argumentima svih vrsta , ne priznaš ni egzaktne testove , ne prihvaćaš ni dobronamjerne savjete osoba koje te stvarno vole - to je taj nepoželjan otpor , "bolesno nabrijanog" ega

Ali ego sam po sebi je sastavnica osobnosti , neizbježna
Mada postoje ljudi koji su sami sebe uvjerili da uopće ne reagiraju na taj način

Zadnje uređivanje martin007 : 04.02.2016. at 17:54.
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 18:41   #1656
Sorry, krivo napisah.

Piše točno ovako: "Dosta egu sintonih otpora".

Ima tu nešto o tome: https://lekariduse.wordpress.com/psi...psihoterapiji/

Zadnje uređivanje Pigsy : 04.02.2016. at 18:52.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 20:04   #1657
Nekad terapeuti vole , ili pišu da nešto napišu , pisat tako neke stvari !

Da pojednostavimo , cilj psihoterapije je skinuti obrane i osvijestiti što više i što šire , samim time i uzrok neuroze ili sličmih stanja !

Obrane su nas u trenutku neke eventualne traume zaštitile i zatvorile tu situaciju , da možemo dalje funkcionirat
Više trauma , više obrana i čahura - više sužena mogućnost realne percepcije i na taj način se strukturira specifična osobnost -već prema tipu poremećaja

E , pa sad normalno je da postoji otpor , zato je psihoterapija zahtijevan proces
A te i takve otpore približavanju tim zatvorenim dijelovima podsvijesti , možemo nazivati bilo kako

Ovo kaj tebe muči je tipično za proces , htjela bi znati sve o svemu i svaki korak unaprijed , i to je obrana

Probaj ( to je lako reć , da ) živit u trenutku , tj. za dobre trenutke a vrijeme i terapija će napravit svoje
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 22:17   #1658
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
htjela bi znati sve o svemu i svaki korak unaprijed
To je istina, da Hvala na savjetu
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 22:39   #1659
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Što bi u psihoanalitičkoj terapiji značilo da 'ego pokazuje simptome otpora'?
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Piše točno ovako: "Dosta egu sintonih otpora".
A gdje to piše?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 23:37   #1660
Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post

''Rezultati obrade registriraju iznad prosječne intelektualne i mnestičke sposobnosti, bez pokazatelja organicitetnih deficita funkcija, a sa smetnjama koncentracije i organizacije u skopu emocionalnog statusa u kome se nalazi neuorotska simptomatologija pretežito depresivnog tipa uz somatizacije i disocijativne simptome, kod osobe sa strukturalnih odstupanja.''

Ovo zadnje sto je u italicu mi posebno nije jasno, kakva su to strukturalna odstupanja?

Bila bih vrlo zahvalna na tumačenju jer sam od doktorice dobila samo nalaze, a sama se borim sa svojim problemima pa želim što točnije detektirati problem kako bih ga mogla riješiti. Hvala
Zaključak je najbitniji, i iako nisam psihijatrijske struke otprilike kaže da si osoba iznad prosječnih intelektualnih sposobnosti i sposobnosti učenja i pamćenja. Problemi koje imaš su problemi koncentracije, preokupiranosti, organizacije, emocionalne odgovornosti, identiteta, smanjenu svijest o okruženju a uzrok svega je tvoja neurotska ličnost depresivnog tipa.

Dakle imaš simptome kao i svaki depresivac, loše reagiranje na stres, problemi sa izražavanjem osjećaja, zbrčkanost, problem sa koncentracijom i organizacijom... Tvoja ličnost jednostavno takva, ti si sklona depresivnim satanjima, i u radu sa psihijatrom trebaš se malo ojačati, postati fleksibilnija, manje se brinuti o tuđem mišljenju i biti mnogo sretnja u svojoj koži... pa će navedeni problemi s vremenom nestati...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.