Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2015., 08:26   #441
F41, citalon 20 mg i misar 0,25 po potrebi (a potreba je svakodnevna jos uvijek). Punu dozu citalona pocela sam uzimati prije skoro 4 tjedna. POboljsanja ima, ali minimalnih. Ranije nisam mogla ni sjesti u auto, a sad se ipak uspijem dovesti na posao i nazad (jedva, ali uspijem). Nemam pojma da li citalon pocinje djelovati, ili simptome samo zamaskiravam misarom.
Ali opet, u pocetku terapije, ni misar nije pomagao, bilo je koma izdrzati tih prvih 10 dana.
Iduci tjedan mi se vraca dr sa GO, bas me zanima sto ce reci...
DeepDown is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:22   #442
Quote:
DeepDown kaže: Pogledaj post
F41, citalon 20 mg i misar 0,25 po potrebi (a potreba je svakodnevna jos uvijek). Punu dozu citalona pocela sam uzimati prije skoro 4 tjedna. POboljsanja ima, ali minimalnih. Ranije nisam mogla ni sjesti u auto, a sad se ipak uspijem dovesti na posao i nazad (jedva, ali uspijem). Nemam pojma da li citalon pocinje djelovati, ili simptome samo zamaskiravam misarom.
Ali opet, u pocetku terapije, ni misar nije pomagao, bilo je koma izdrzati tih prvih 10 dana.
Iduci tjedan mi se vraca dr sa GO, bas me zanima sto ce reci...
Ok.. Znaci, prije terapije nisi mogla sjesti u auto a sada se vozis To je pomak.. Minimalni, ali je pomak..

Mojoj kolegici ke Cipralex poceo djelovati skroz tek nakon 3 mj. Bit ce i kod tebe jos poboljsanja, vidjet ces..
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 14:51   #443
Hvala ti... Ja nemam iskustva sa ovako dugim periodom anksioznosti, a kad sam svojedobno uzimala cipralex, tada nisam bila anksiozna nego depresivna, i sa potpuno drugacijim simptomima nego sada. Tada se uopce nisam privikavala na ad, niti sam uzimala anksiolitike pored ad, jednostavno je kroz neko vrijeme, bez ikakvih nuspojava, ad poceo djelovati i nestao je onaj grc iz trbuha i konstantna potreba za plakanjem.
Ovo sada je potpuno drugacije i uopce ne znam sto ocekivati niti koliko to moze trajati. Do sada sam samo tri puta bila kod shrinkice, pa nisam stigla ni pitati sve sto me zanima. Puno citam po internetu i vidim da su iskustva svakakva... Meni se ovo cini vec jako, jako dugo da nisam dobro....
DeepDown is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 18:10   #444
Quote:
DeepDown kaže: Pogledaj post
Hvala ti... Ja nemam iskustva sa ovako dugim periodom anksioznosti, a kad sam svojedobno uzimala cipralex, tada nisam bila anksiozna nego depresivna, i sa potpuno drugacijim simptomima nego sada. Tada se uopce nisam privikavala na ad, niti sam uzimala anksiolitike pored ad, jednostavno je kroz neko vrijeme, bez ikakvih nuspojava, ad poceo djelovati i nestao je onaj grc iz trbuha i konstantna potreba za plakanjem.
Ovo sada je potpuno drugacije i uopce ne znam sto ocekivati niti koliko to moze trajati. Do sada sam samo tri puta bila kod shrinkice, pa nisam stigla ni pitati sve sto me zanima. Puno citam po internetu i vidim da su iskustva svakakva... Meni se ovo cini vec jako, jako dugo da nisam dobro....
Kazu da je antidepresiv kao kljuc i kljucanica.. Jako je tesko naci onaj koji ce ti odgovarati..
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:56   #445
Quote:
Michaela kaže: Pogledaj post
Koristi li tko Amyzol kod paničnog napada i anksioznosti, somatoformnog poremećaja?
pijem ja. pijem ja zbog anks, depresije i OKP-a. nije mi loš ad. jedan od boljih koje sam pila
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 18:14   #446
ne znam nista o Rissetu ali danas je stric od moje frendice umro od tog lijeka, uzimao je 2 mg, zgrozila sam se ...a ja nocas nisam mogla spavat i popila svega..i calixtu i sanval i 50 mg q-pina, inace ga ne pijem i sad leti u smece....svejedno sam zaspala u 4 ujutro....danas cu probdjet noc ali AP nece u moju kucu ....zapravo nisam ih nikad ni pila.....naravno da ko treba pit , treba pit ali ja i dalje mislim da to nisu lijekovi za anksioznost
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 01:29   #447
U nedostatku lorazepama, nekoliko sam puta posegnula za bratovim misarima od 0,5 mg, ponekad jednu, a ponekad dvije tablete. Misar pije i tata te sam uzela i njegove tablete na more u slucaju potrebe. On pije Misar 1 mg SR.

Imam dva pitanja;
Procitala sam da se Misar ne smije kombinirati s klozapinom, a ja ga pijem redovito. Sto se tocno moze zakomplicirati i moze li mi ova kombinacija ostetiti mozdane funkcije? (toga se bojim)

Danas sam popila jedan obican misar i jedan SR s produljenim oslobadanjem, moze li mi i to naskoditi?

Bila bih zahvalna na odgovorima jer me strah sto sam Lorsilan zamijenila Misarom, strah me je da mi to unisti mozak. Nek mi netko kaze imam li razloga biti u tom strahu
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 02:24   #448
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
U nedostatku lorazepama, nekoliko sam puta posegnula za bratovim misarima od 0,5 mg, ponekad jednu, a ponekad dvije tablete. Misar pije i tata te sam uzela i njegove tablete na more u slucaju potrebe. On pije Misar 1 mg SR.

Imam dva pitanja;
Procitala sam da se Misar ne smije kombinirati s klozapinom, a ja ga pijem redovito. Sto se tocno moze zakomplicirati i moze li mi ova kombinacija ostetiti mozdane funkcije? (toga se bojim)

Danas sam popila jedan obican misar i jedan SR s produljenim oslobadanjem, moze li mi i to naskoditi?

Bila bih zahvalna na odgovorima jer me strah sto sam Lorsilan zamijenila Misarom, strah me je da mi to unisti mozak. Nek mi netko kaze imam li razloga biti u tom strahu
Mozak ti je ionako načet tako da ti ništa strašno neće biti.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 14:02   #449
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Mozak ti je ionako načet tako da ti ništa strašno neće biti.
Mozes malo to pojasniti? Od cega je tocno nacet?

Edit: I druga misljenja su dobrodosla.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 18:22   #450
Informativno me zanima da li igdje ostaje zabiljezena kupovina psihofarmatika na recept privatnika? Da li to može itko vidjeti u budućnosti uključujući i samog psihijatra koji je prepisao recept, ljude u ljekarnama, ...?
evilcorp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 20:24   #451
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Mozes malo to pojasniti? Od cega je tocno nacet?

Edit: I druga misljenja su dobrodosla.
Od živciranja, stresa, "bolesti", lijekova ko i svima
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 00:41   #452
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Mozes malo to pojasniti? Od cega je tocno nacet?

Edit: I druga misljenja su dobrodosla.
Malo si proguglaj alprazolam brain damage study. Ukratko, ako ti bas nije prijeko potreban, nemoj ga uzimati. Sve vise studija potvrduje kako ima dugotrajnih posljedica na mozak. Povezuje ga se sa Alzhajmerom.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 18:03   #453
mjesec dana bez helexa . baš me zanima šta će mi doktorica reć
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 18:07   #454
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
mjesec dana bez helexa . baš me zanima šta će mi doktorica reć


Tri tjedna bez velafax-a

Al će nas doktori nahvalit, a?
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 20:24   #455
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
mjesec dana bez helexa . baš me zanima šta će mi doktorica reć
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 20:24   #456
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post


Tri tjedna bez velafax-a

Al će nas doktori nahvalit, a?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 20:34   #457
Pozdrav

Zanima me poveznica između polaganja vozačkog i korištenja psihofarmaka.
Trenutno sam na terapiji:
Prozac-ujutro.
Prazine-ujutro.
Rivotril-3x2mg dnevno
Seroquel/Loquen 25 mg-navečer
Xanax Sr- navečer


Trebam li prije odlaska na liječnički otići psihijatru da mi korigira terapiju ili mogu uz ovu terapiju proći liječnički pregled za vozački?

Btw...da...znam da pod Seroquelom ne smijem voziti definitivno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 01:41   #458
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Zanima me poveznica između polaganja vozačkog i korištenja psihofarmaka.
Trenutno sam na terapiji:
Prozac-ujutro.
Prazine-ujutro.
Rivotril-3x2mg dnevno
Seroquel/Loquen 25 mg-navečer
Xanax Sr- navečer


Trebam li prije odlaska na liječnički otići psihijatru da mi korigira terapiju ili mogu uz ovu terapiju proći liječnički pregled za vozački?

Btw...da...znam da pod Seroquelom ne smijem voziti definitivno.
ma na ovakvoj terapiji se najbolje vozi
Liberos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 10:31   #459
Moja iskustva s fevarinom:
1. izostanak menstruacije, bolovi u trbuhu
2. anorgazmija i bol u dojkama

Nekako u vrijeme kad sam ga pila dogodila mi se ljetna viroza tako da sam jednu noć doslovno dušu izbacila iz sebe. Taj dan i slijedećih par dana ništa nisam smjela jesti od mučnine, pa tako ni piti tablete, i tako sam ga prestala uzimati. Kad razmislim, zbog nuspojava koje sam navela prestala bih ga uzimati i bez toga.

Svega dva dana po prestanku slijedi krvarenje, koje je trajalo punih 2 tjedna da bi na kraju bilo prekinuto tabletama progesterona koje mi je ordinirao dr. Dr je potvrdio da je došlo do teškog menstrualnog "jatrogenog" poremećaja, dakle, izazvanog drugim lijekom.

Fevarin sam inače pila isključivo zbog teške nesanice. Interesantno, ali kad sam ga prestala piti počela sam spavati skoru svaku noć, par sati, što je za mene uspjeh. Na kraju sam dogurala i do fantastičnih 6 sati. No onda se dogodio šok oko ovog krvarenja, strah zbog čega mi se to događa, i sada ponovno skoro uopće ne spavam.

Ne znam što ću učiniti, no taj otrov više nikad neću gutati, makar ne spavala niti jednu noć. Eh, i da ne zaboravim, misar, cerson i ostala ekipa prije toga su mi narušili krvnu sliku, i smanjili broj trombocita.

Očito postoje ljudi koji ne bi smjeli trošiti psihofarmake, barem ne svakodnevno, i ja,očito, u te spadam. Ne znam što učiniti, kako se riješiti nesanice, možda štrik oko vrata i reći zbogom ovakvom usranom životu.
ZrnoNade is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 09:55   #460
Quote:
ZrnoNade kaže: Pogledaj post

Očito postoje ljudi koji ne bi smjeli trošiti psihofarmake, barem ne svakodnevno, i ja,očito, u te spadam. Ne znam što učiniti, kako se riješiti nesanice, možda štrik oko vrata i reći zbogom ovakvom usranom životu.
Zvucat ce ti banalno ali da li si probala sa vjezbanjem? Ali bas redovno vjezbanje.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.