Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2008., 15:06   #201
Moj mali sad ima 17 mjeseci i nemogu mu presvuc kozicu skroz...tj. stvarno sam stalno brinula oko toga i sad zadnjih cca tjedan dana intenzivno radimo a tome, kada ga okupamo onda po 5 minuta natezemo i igamo se i napredak je super i vidi mu se komad vrha tintilinica i ako astavimo ovim tempom po mojim procjenama za cca mjesec-dva cemo presvuc do kraja..e sad ono sto me zanima, dok kad ustvari tj. do koje starosti treba se moc prevuc ta glupa kozica?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 12:19   #202
Mom malcu je na kontroli sa 7/8 mj.pedica potegla kožicu malo mu popucala dala neku kremicu rekla da mažem par dana i da dalje povlačimo da se vidi rupica. Pa sad ja neznam dal je to dovoljno.malac sad ima 10 mj. uz kupane povlačimo.
UMOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:58   #203
Imam i na ovoj temi pitanjce (zadnjih sam dana puna dvojbi ). Svenu se kožica može prevući tek toliko da mu se vidi 2-3 mm glavića, dalje ne ide, ko da je zaljepljeno. Svaki dan probam kod kupanja, al jednostavno ne ide. I sad dok smo bili na cijepljenju pedica je rekla da ak ne uspijemo više navući do 2. mj. kad imamo opet kontrolu, da će ona to morati "na silu" . pa sad mene zanimaju vaša iskustva dok su vam bebe bile tako male (2 mj)?
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:04   #204
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Imam i na ovoj temi pitanjce (zadnjih sam dana puna dvojbi ). Svenu se kožica može prevući tek toliko da mu se vidi 2-3 mm glavića, dalje ne ide, ko da je zaljepljeno. Svaki dan probam kod kupanja, al jednostavno ne ide. I sad dok smo bili na cijepljenju pedica je rekla da ak ne uspijemo više navući do 2. mj. kad imamo opet kontrolu, da će ona to morati "na silu" . pa sad mene zanimaju vaša iskustva dok su vam bebe bile tako male (2 mj)?
ja dan danas ne mogu prevuc skroz nego isto ovako kako si ti opisala i pedica rekla da je to sasvim ok......istina je da sada navlacimo pisu redovito i imamo neki cilj da ga za cca 2 mjeseca provucemo skroz ali nije frka, uglavnom nama je sad malo povukla naglo i kozica je malo popucala i maleni je cijeli dan kada bi piskio plakao jer ga je ocito pekla mokraca
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:30   #205
Ja ovo stvarno više ne kužim. Sa koliko starosti i koliko bi se trebala kožica prevući? Mi imamo 8,5mj i prevlačim mu kod kupanja koliko ide, a to je nekih 2-3mm da mu se vidi samo vrh. Pa šta bi tako maloj bebi trebalo kožicu prevući do kraja? Zar nije u toj dobi da se prevlači koliko ide i to se čisti da se ne bi zalijepio? Ne znam više, ali nama dalje ne ide.
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:49   #206
ma ja isto nemam pojma, čitam jedno, patronažna me od prvog dana forsira da prevlačim, ne znam ni sama. i sad me još pedica s tim da će mu navući na silu...
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:39   #207
Mi smo se obrezali s tri mjeseca, ljepota
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:05   #208
mom malom se ne vidi glavić kad mu prevučem,nisam vidjela u tome nikakav problem,uredno bi mu očistila i to je to. Nećak ima 3 mj pa mu se vidi glavić,ostala sam paf,izgleda da moj ima višak kožice:nezna:
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 20:08   #209
Pink, vjerovatno ima višak kožice. To je za mog dečka konstatovao ljekar koji ga je obrezivao. Rekao je i da ima ukopan penis, pa je ostavio nešto kožice za kasnije kad penis valjda izađe, koji li klinac.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:16   #210
Meni isto nije ništa jasno s tom kožicom. Isto se može prevuć malo, vršak mu je vani, ali ni ja ne znam jel to dovoljno. Pedica mu kožicu gledala samo na prvom pregledu i rekla da je takvo stanje OK i da ga samo treba čistiti.
A znam da mi je dvije frendice imale čitav show s tom kožicom, iako mislim da je stanje kod njihovih sinova bilo slično kao i kod mojeg sad.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:21   #211
iskreno se nadam da će slijedeća biti curica jer ovaj šou s njegovim jajcima i pišom je za poludit.Prvo mu testisi pobjegnu u prepone,a onda mu glavić ne izviri . Valjda to neće utjecati na njegovu osobnost kad odraste :rolf:
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:23   #212
i naša pedica je nasreću protiv nasilnog prevlačenja.kažem nasreću jer smatram da to nije nužno (temeljeno na info koje sam pročitala, nisam stručnjak) iako postoje oni koji su za i oni malo novijih shvaćanja koji su protiv.
ja sam na preporuku patronažne i pedice kožicu počela prevlačiti lagano i polako od njegova 3 mjeseca života.uvijek pred kraj ili nakon kupanja.išlo je stvarno mic po mic i ja sam bila nestrpljiva.bez razloga.on je sad prošao godinu dana i na redovnom pregledu prije par dana pedica je bila jako zadovoljna-kaže to je ok, ima još par godina vremena za potpuno prevlačenje, da i dalje nastavim kao i do sada,ništa na silu.samo što je frajer opak pa već nekih cca mjesec i pol odguruje mm-ovu i moju ruku,ne da da ga se dira,ali zato sam konta da nešt ima dolje pa pomalo "nateže" (ne znam ljepšu riječ)
e da, vidi mu se glavić dosta, ali okolo je kožica još sljepljena...ne znam kak da točno objasnim, dosta se navora onako kad je povučem,u par slojeva...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:33   #213
Exclamation Pedica povukla kožicu na silu

Molim pomoć, hitno!

Znam da ima slična teme negdje, al ju ne mogu naći, pa molim moderatore da prespoje ak/kad nađu

Bili smo prošli tjedan kod pedijatrice s malim (17 mj.) jer smo primjetili neko bijelo zadebljanje na glaviću. Kožicu nismo nikad mogli povući skroz, nego samo malo, tek toliko. I dr. nam je uvijek govorila da je toliko dosta. I kad je pedica na silu povukla kožicu, otišlo je van toliko bijelog da sam skoro u nesvijest pala
Od onda mali urla, cijele dane se drži za pelenu i govori:'Buba!', po noći vrišti, ne spavamo uopće! Kad smo prvi put mm i ja pogledali stanje 'dolje', vidli smo da mu je kožica onak grdo razderana, a da ne pričam kak je mali pri tom vriskao
Danas ga kupamo i vidim na glaviću malu kvrgicu koja izgleda ko da se ispod nakupila krv. Idemo sutra popodne opet kod pedice, a vas molim da mi netko napiše dal ima tko kakvo slično iskustvo.

Aaaaa, u komi sam
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 23:32   #214
Stara, ja jesam panicar, al rec cu ti svejedno - vec bih bila na hitnoj.
Pa nek se oni smiju koliko god hoce ak sam pogresno dosla.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 00:26   #215
Mom malom su povukli sa 7 mj,isto je bilo bijele naslage,izbjegao je rezanje.Da li ga je ped.sa necime pospricala,ocistila?Ocito se nakupila krv,ako ne mozete ocistitii ili se ne usudite,da nebi bilo jos gore,dobar savjet od prije,i ja bi na hitnu.
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 07:45   #216
I nakon svih peripetija, odvedite ga na obrezivanje. To je manja trauma od natezanja, a doživotno će s time biti miran
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 09:16   #217
Joj, to fakat negdje boli ko vrag! Da, i mi smo imali identičan problem samo kaj su mu to napravili u Klaićevoj jer je imao upalu piše, a poslije smo ipak u 1. razredu morali na cirkumciziju i mogu ti reći da smo se preporodili i sin i mi. O.k. nije pimpić lijepo izgledao na dan operacije (oteklina i bol pri mokrenju) ali za 2 dana je bio ko novi, a sad mi je nedavno rekao kak njegovi dečki iz razreda još imaju problema s tim (a 8. razred su!!! ) kožicama. Treba to riješiti, odi kod specijaliste s djetetom.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 09:18   #218
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Stara, ja jesam panicar, al rec cu ti svejedno - vec bih bila na hitnoj.
Pa nek se oni smiju koliko god hoce ak sam pogresno dosla.
potpisujem...nije za zezat se sa time...radije odem pa da me vrate jer smo došli bezveze
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 09:58   #219
dr nije baš normalna
mi smo do 3.imali prekrivenoga, lagano ga je sam potezao u kadi(pokazali mu i ćao) i malo počistili ono šta se vidi. Nakon treće se počeo sve više pokazivati. Sad je van
Ja bi ODMAH trčala na hitnu.Al lako za mene, mm bi vjerojatno odalamio doktoricu da mu to napravi sinu jer on može točno zamisliti bol.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 11:09   #220
slažem se da odmah odete ili na hitnu ili kod pedice-pa žena nije normalna, jadan malac, to negdje boli ko vrag-probaj mu malo namazati s kamilicom- to je nama preporučio ped kad ga je pišo bolio jer je malo netekao
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.