Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 03:37   #21
Naša curica ima dijagnozu Epi napadaji (tonički tip). Napadi su se dogodili kad je imala 2 i pol mjeseca, bili u bolnici mjesec dana, od tada pije jedan tip antieplileptika i napadi se nikada više nisu ponovili. Svi su joj nalazi uredni osim jednog koji je navodno bio nešto sumnjiv ali je i on na kraju ispao uredan. Išli smo na vježbe kod fizijatrice nešto radi preventive a nešto jer je zbog uspavanosti kao nuspojave lijeka u početcima korištenja mrvicu zaostajala s motorikom. Sad joj je godinu dana, prohodala je sa 11 mjeseci, jutros bili kod fizijatrice, sve super. Jedini eventualni problem je njen razvoj govora koji uistinu zasad nije na razini ali tu još nije postavljena nikakva dijagnoza (i nadam se da neće).
E, sad, mi smo prije 2-3 mjeseca kad smo saznali za ovaj dječji od 800 kn tražili od pedijatrice da nam ispuni povijest bolesti ali kad smo čuli da dijete ide na vještačenje postalo nam je neugodno i nismo predali zahtjev. Nekako mi se činilo bezobrazno dovest im dijete koje je s vremenom postalo i napredno u odnosu na vršnjake. Tim više što je neuropedijatrica rekla ukoliko sljedeći nalaz eeg-a bude uredan da ćemo je početi skidat s ljekova.
Što mislite? Da ipak pokušamo? Hoće li komisija zahtijevati mišljenje njene neuropedijatrice? Pitam to jer ju ona prati još od perioda u bolnici i od samog početka smatra da je ona savršeno zdravo dijete ali eto mjere opreza moraju postojati. I kad bi išli recimo sutra predati papire na zdravstveno, da li bi trebali uvrštavati u povijest bolesti nalaze pretraga koje su u međuvremenu napravljene? Čisto mi je crnjak doć njenoj pedijatrici i reći joj da mi to još nismo predali i da je ona to beveze ispisivala.
lubyanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:12   #22
Quote:
lubyanka kaže: Pogledaj post
Naša curica ima dijagnozu Epi napadaji (tonički tip). Napadi su se dogodili kad je imala 2 i pol mjeseca, bili u bolnici mjesec dana, od tada pije jedan tip antieplileptika i napadi se nikada više nisu ponovili. Svi su joj nalazi uredni osim jednog koji je navodno bio nešto sumnjiv ali je i on na kraju ispao uredan. Išli smo na vježbe kod fizijatrice nešto radi preventive a nešto jer je zbog uspavanosti kao nuspojave lijeka u početcima korištenja mrvicu zaostajala s motorikom. Sad joj je godinu dana, prohodala je sa 11 mjeseci, jutros bili kod fizijatrice, sve super. Jedini eventualni problem je njen razvoj govora koji uistinu zasad nije na razini ali tu još nije postavljena nikakva dijagnoza (i nadam se da neće).
E, sad, mi smo prije 2-3 mjeseca kad smo saznali za ovaj dječji od 800 kn tražili od pedijatrice da nam ispuni povijest bolesti ali kad smo čuli da dijete ide na vještačenje postalo nam je neugodno i nismo predali zahtjev. Nekako mi se činilo bezobrazno dovest im dijete koje je s vremenom postalo i napredno u odnosu na vršnjake. Tim više što je neuropedijatrica rekla ukoliko sljedeći nalaz eeg-a bude uredan da ćemo je početi skidat s ljekova.
Što mislite? Da ipak pokušamo? Hoće li komisija zahtijevati mišljenje njene neuropedijatrice? Pitam to jer ju ona prati još od perioda u bolnici i od samog početka smatra da je ona savršeno zdravo dijete ali eto mjere opreza moraju postojati. I kad bi išli recimo sutra predati papire na zdravstveno, da li bi trebali uvrštavati u povijest bolesti nalaze pretraga koje su u međuvremenu napravljene? Čisto mi je crnjak doć njenoj pedijatrici i reći joj da mi to još nismo predali i da je ona to beveze ispisivala.
Nerazumjem zašto vam je bilo neugodno predati zahtjev pa ipak se radi o vašem djetetu ako postoji mogućnost da vam produlji porodiljni i da budete s djetetom kući zašto ne? Našem bebaču je sa dva mjeseca dijagnosticirana blaga hipotonija i fizijatrica mi je to objasnila kao da bebeč ima mlohave mišiće i da se to može vježbicama učvrstiti i vratiti tonus mišića. Išli smo jednom u petnaest dana na vježbe do njene godine dana. Prohodala je sa jedanaest mjeseci i fizijatrica je bila prezadovoljna napretkom da nemoramo više ići na vježbe. Ali ipak sam tražila produžetak porodiljnog da budem s njom kući, žašto ne kad na to imam pravo.Moj savjet vam je da pokušate nemate što izgubiti. Od papira komisija vam traži sve nalaze napravljenje od početka do kraja, mišljenja i nalaze specijalista kod kojih se djete vodi. Probajte i sretno
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:51   #23
nisu mi jasni kriteriji komisije koja odobrava taj produljeni porodiljni:

1. slučaj Mihaela S - dijete prohodalo sa 11 mj i sve OK, zdravo i napredno. Po kojem kriteriju se odobrava produženje?
2. moja prijateljica iz Splita ima sina koji ima 12 mj i motorički je na razini 6 mj. Bila na Komisiji koja nije sigurna da će joj odobriti produljenje porodiljnog
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 21:34   #24
Po kriteriju hirovitosti.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 08:19   #25
Quote:
verica kaže: Pogledaj post
Po kriteriju hirovitosti.
??? objasni
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 22:58   #26
Komisije su hirovite, nekad odobre dopust kod blagih slučajeva, nekad ne odobre teškim slučajevima. Generalno mi se čini da prvi puta odobre.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:21   #27
podižem ponovo temu...
curica ima dg. dystony-ima nepuna 4 mj. krenuli smo na vježbe i do sda smo pretrage obavili kod privatnika...zanima me da li moram otići fizijatrima i neuropedijatrima u bolnicu ili komisija priznaje nalaze od privatnika? gdje se predaje zahtjev za produljenje?kada ga predati? što sve treba predati? spominjali ste naknadu od 2000 i 830 kn? da li to dobivaju svi?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:31   #28
Prvo, to se ne zove produljenje porodiljnog nego dopust za njegu djeteta sa teškoćama u razvoju. Zahtjev se predaje na lokalnom Centru za socijalnu skrb (CZSS). Prvi korak je otići tamo, kontaktirati svog socijalnog radnika, dobiti jedan formular koji onda ispuni djetetov pedijatar. Onda se taj zahtjev zajedno sa medicinskom dokumentacijom i potvrdom da su oba roditelja zaposlena predaje na CZSS. Nakon toga vas zovu na komisiju koja odobri ili ne odobri dopust. Naknada je 2.000 kn, tko ima pravo na dopust ima i na uvećani DD od 833 kune. Ne vidim razloga da komisija ne prizna nalaze privatnika, uostalom na komisiji dijete pregledaju. Cijeli postupak dosta traje, ali mislim da je u njega dovoljno krenuti oko djetetovog 8. mjeseca.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 16:59   #29
ja isto mislim da se prije 8 mj ni ne treba pokretati postupak jer ako sve ide svojim tokom, tad se može vidjeti i da li djete dobro napreduje i ima li uopće smisla za produljenjem porodiljnog
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 12:53   #30
a da li se moze dobiti njega djeteta ako se nije dobilo jaslice?
ne ne zajebajem se, pitam ozbiljno jer s obzirom kakava nam je situacija nisam ziher ni da cemo tetu cuvalicu uspjet nac, a baka servis nemamo. jedino da malca furam sa sobom na posao, al onda bi mi i tako platili da brzo odem
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:56   #31
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
a da li se moze dobiti njega djeteta ako se nije dobilo jaslice?
ne ne zajebajem se, pitam ozbiljno jer s obzirom kakava nam je situacija nisam ziher ni da cemo tetu cuvalicu uspjet nac, a baka servis nemamo. jedino da malca furam sa sobom na posao, al onda bi mi i tako platili da brzo odem
ne vjerujem...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 23:25   #32
SaveAss, ako ti se da... bilo bi lijepo da ovdje napišeš svoje iskustvo... hvala
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 09:16   #33
Korisnici smo doplatka za pomoc i njegu..na rjesenje se nusam zalila..jer mi onda nije bilo vazno. U zdravstvenom pogledu imali smo pozitivnih, ali i negativnih pomaka.
Trenutno sam razvedena i nezaposlena. Stvar je u tome da u godinu i pol..ja sam primila eto dvije alimentacije..unazad tri mjeseca i obje su preko 800 kn..sto po zakonu..o kojem ja nisam imala pojma znaci da mi obustavljaju isplatu doplatka za njegu 2 mjeseca!! Soc radnica mi to naravno nije ni rekla..jer je smatrala da to za mene nije bitno..buduci da sam bila u braku. I sad sam ja naravno 2 mj bez tog primanja..a pitanje slijedece alimentacije..je samo pitanje na kojeg nema odgovora. Nazalost s bivsim se ne mogu dogovorit..jer bi mi da zna..uplacivao i kunu vise samo da to ne ostvarim pravo..a moje dijete-ipak ostaje dijete s poteskocama.
Tek uslijed dugog razgovora..saznala sam da sam mogla imat pravo i na dopust..buduci da sad ne radim..trebala bih se zaposlit pa trazit dopust. Kod nas su jako rigorozni(zivim gdje i swanmia) i stvarno te zakidaju gdje god stignes.
Zanima me kako taj dopust funkcionira odnosno koliko to dugo traje jer i za kategorizaciju nam je trebalo bar 3-4 mjeseca, te koliki je eventualni maksimum za boravak djeteta u vrticu(bude 25 sati tjedno..nekad i manje sto zavisi od kontrola)?
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 19:27   #34
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
SaveAss, ako ti se da... bilo bi lijepo da ovdje napišeš svoje iskustvo... hvala
evo....

za produljenje CZSS traži da im se dostavi:

- domovnica i rodni list djeteta
- domovnica i matični od oba roditelja
- izvadak plaće - primanja od oba roditelja za posljednja 3 mjeseca (znači mame na porodiljnom to traže od zdravstvenog, tamo di su i otvarali porodiljni)

traže se i sljedeći nalazi:
- otorinolaringologa
- okuliste
- fizijatra
- neuropedijatra

preporuka: krenite što prije s prikupljenje

još jedna preporuka: ako ste u zg znajte da se kod okuliste i neuropedijatra na pregled u bolnici čeka po mjesec - dva, pa ako imate vremena čekajte, ako ne - preostaje privatnik.
mi smo privatno išli neuropedijatru, otorinca i okulistu smo obavili u klaićevoj, a fizijatre svugdje - mi imamo nekoliko nalaza fizijatra: od splita do zagreba....

kad skupite sve što trebate od papira onda to fino dostavite socijalnom radniku. ostatak posla je na njima (oni okupljaju komisiju i onda vas obavijeste kad da dođete - u komisiji su: socijalna radnica, psiholog i pedijatar. potonji je glavna faca za cijeli slučaj)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 13:35   #35
Quote:
za produljenje CZSS traži da im se dostavi:

- domovnica i rodni list djeteta
- domovnica i matični od oba roditelja
- izvadak plaće - primanja od oba roditelja za posljednja 3 mjeseca (znači mame na porodiljnom to traže od zdravstvenog, tamo di su i otvarali porodiljni)

traže se i sljedeći nalazi:
- otorinolaringologa
- okuliste
- fizijatra
- neuropedijatra
Mi nismo imali takvo iskustvo!!

Ja sam dobila produzenje do navrsene 2.godine zivota. I nismo imali nikakvih problema. Mislim da komisija ne moze odbiti zahtjev ako postoji prijedlog specijalista iz bilo kojeg podrucja.
Nasa je soc. radnica bila uistinu preljubazna, sve nam je objasnila i samo smo slijedili njezine upute.
Dobili smo poziv od komisije, obavili kod njih pregled i za 2 mj.dobili rjesenje.
Soc.radnica nam je takoder rekla da imamo pravo na dj.doplatak za njegu djeteta. Skinuli smo zahtjev sa web stranice HZZO-a, popunili ga i uz ostale trazene dokumente ostavili kod njih u Zajinoj (za ZG).
Tamo su tete isto bile super i rekle nam da novi zahtjev podnesemo nakon 1.1. sto smo vec i ucinili (kod njih se racuna kalendarska godina).

Sada smo zajedno doma jos skoro cijelu godinu!
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 13:59   #36
Quote:
Snake's Kiss kaže: Pogledaj post
Mi nismo imali takvo iskustvo!!

Ja sam dobila produzenje do navrsene 2.godine zivota. I nismo imali nikakvih problema.!

pa nismo ni mi imali nikakvih problema. (inače, dobila sam do njegove 3. godine)

a u postu poviše sam samo pojasnila proceduru, odnosno nabrojala što treba od dokumenata tako da ne kužim šta je to vaše iskustvo drugačije - papiri su u cijeloj državi isti
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:33   #37
Nisu nas trazili nalaze niti misljenje otorinca niti oftalmologa, a nisu nas trazili niti domovnice,a bome niti izvadke place.
Ne bih se slozila da su papiri i procedure u cijeloj Hrvastkoj isti.
Znam da u nekim zupanijama za sie stvari traze razlicite papire i proceedure traju krace tj.dulje.
No, nema veze.

Sto se mene tice iskreno se nadam da ce sve mame/tate koji zatraze produljenje isto i dobiti, jer vjerujem da je za djecu do 3.godine najbolje biti s roditeljima.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:30   #38
snake, tijekom 2007 na snagu je došlo do izmjene zakona i po novom svi su (bez obzira na dijagnozu) obavezni priložiti nalaze OTORINCA, NEUROPEDIJATRA, FIZIJATRA, OKULISTE (ovaj dopis o izmjenama su dobili i svi pedijatri - dakle, možete i tamo provjerit ovu informaciju. nekad, su pedijatri ispunjavali obrazac 15 sad toga više nema).

mi smo išli po tom novom zakonu (sredili smo to prije 2 tjedna) i svi isto tumače zakon (od Splita do Zagreba).

ukoliko si ti friško obavljala te preglede daj plz reci mi preko kojeg si CZSC išla da te to nisu tražili?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 13:57   #39
Papire smo predali u srpnju 07. Rjesenje smo dobili u listopadu 07.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 11:23   #40
jučer zval czss da bi se raspitala i žena me popljuvala da zovem prerano. začepila sam joj usta rekavši da se na neke preglede čeka dugo po našim bolnicama i da želim na vrijeme početi!
uglavnom , zanima me Save Ass kakav zahtjev si ti pisala? svoj dopis ili postoji neka njihova špranca? jesu i vas tražili prebivalište?meni to jučer spomenula...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.