Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2015., 22:06   #281
Zbog ovakvih negativnih isustava sam za legalizaciju kanabisa , osobno patim od napadaja panika i marihuanu konzumiram svakodnevne te mi je od velike pomoči . ( govorim baš o travi a ne kemijama i otrovu kao sto je Galaxy ).
Galaxy sam uzela jednom i više nikada te je jako doro poznato da ono izazia ozbiljna oštećenja i rupe na mozgu .
NastjaJennifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 23:09   #282
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
galaxy je otrov za sirotinju i ovce. opasan i gadan sintetički otrov. nikad više, ni pod kakvim okolnostima, nemoj to staviti u sebe.
marihuana koja je tebi dostupna na tržištu također je upitne kvalitete pa je konzumirati ono što do tebe kao krajnjeg korisnika dođe također donekle rizično.

eto, my two cents.


I bilo bi dobro da se marihuana/trava kupljena na cesti prestane uzimati zdravo za gotovo i nazivati tako, jer ako ju nazovemo pravim imenom - sasušeno bilje upitne kakvoće i uzgoja, mnoga od postavljenih pitanja dobit će instant odgovor.
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 18:07   #283
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Ne.

To ti je kao... jednom pređeš granicu i više nema povratka, jasno je da ti je okidač za sranje, ne jednokratno, nego trajno. Dalje ti može biti samo gore, koliku god pravio pauzu. Možda ne nakon prvog puta, ali nakon prvog, slijedi drugi... Budi sretan da nisi skončao s kakvom žešćom dijagnozom i problemom, jer da - i od "samo" marihuane moš riknut psihički, znam takve slučajeve. Gora je od nekih teških droga po tome što nemaš osjećaj dok dimiš da ti je išta, samo ti je kao banja i nije ti ništa i "imaš kontrolu", ne kontaš da se mijenjaš - ponašanje, emocije, mozak, reakcije... niti koliko će to okolina primijetit i koliko retardirano djeluješ drugima (sorry, al' tako je), očito je da je okidač za sranje kod tebe, pitanje je koliko ćeš se skenjat, a to da hoćeš, po tome što opisuješ - nije upitno.

Sve skupa, ne predviđam ti lijep ishod ako nastaviš eksperimentirat. A ti kako god hoćeš...





Ti si kao neki vutra-šrink ili nešto? Još bolje, nek se dobro napuši, pa dok ga akutno pere paranoja/panika/... nek dobro upamti što mu prolazi kroz glavu i pokuša skužit koja je "muka", pa onda može k psihijatru s još živopisnijim opisom stanja, lakše će mu dati dijagnozu
A tebi da šalje razglednice iz Vrapča, da moš bolje procjenjivati po forumu što je kome i kako i kolike doze i čega su OK i kada, pa da se uradi kako spada, jel...
Hahahaha dobar . Pušim većpodosta godina i pšušio sam i ovo ostala smeća . Imamo sam slične probleme , i uvidio sam odakle dolaze , s negativnim mislima odnsno brigom .

Neću tvrdoglavo tupiti da mu to nije od trave , nego govorim činjenično da trava dosta pojačava . Još ljudi meni bliski su prestali s time radi anksioznosti jer im nije pasalo u tom periodu života jbg nije za svakoga .
Međutim ta naksioznost je dolazila od nečeg drugog , a ne od trave jer trava samo pojačava.

Ako si čist u glavi i sve onda nebi smjelo biti problema . Čak i preporuka ovog forumaša jednog koji sugerira tri dima malo stani , je dobra ideja .

Ja pričam iz iskustva koje je vrijednije od tvog znanja što si čitao ili čuo , jer iskustvo je nemjerljivo sa znanjem . (no ofens kolega)

Osim ako nisi psihijatar i možeš me pobiti sa konkretnim istraživanjima i studijama .
I svakako naravno da se nepreporučuje pušiti marihuanu svaki dan , kao i sve što ne preporučuje svaki dan osim zdravih stvari . Umjerenost je ključ svega . Živijo
btw nemoj plašit čovjeka ako nisi ekspert

http://www.medicaldaily.com/social-p...y-drugs-338608

a evo i novih informacija
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 19:04   #284
Istina je da trava samo pojačava trenutno stanje uma, ako si sretan bit češ sretniji ako si tužan jel...

Zanimljivo je kako djeluje na anksioznost, ili pojača do napadaja panike ili te skroz smiri da anksioznost nestane. Ovisi o načinu razmišljanja.

Kaj se tiče savjeta da uzme 2-3 dima pa pauzu od pola sata, poanta je polako povratiti povjerenje i shvatit da se ništa loše neće dogoditi. To sam radio nekih tjedan dana, nakon toga sam mogao zapaliti raketu kao da nikad nisam ni imao napadaj panike

I nemoj čitati po internetu o travi, zapali na sigurnom mjestu sa dobrom ekipom ili solo i bit će ok.
nabijemihsve is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:10   #285
Quote:
TC_TerrorCore kaže: Pogledaj post
Evo ljudi imam pitanje, a ne znam gdje bi napravio thread pa prebacite ako ovdje ne odgovara.

Uglavnom, imam problem i da bi ga razumjeli, moram vam ukratko ispričati kaj mi se dogodilo.

Prije cirka godinu dana, bio sam sa društvom na jarunu, pili smo itd, i u jednom trenutku sam uzeo dim onog Galaxy otrova koji je danas eto popularan. Uzeo sam doslovno jedan dim i instant otišao k vragu, slika se usporila itd. Legao sam na travu pored prijatelja i shvatio da me oblijeva znoj i da mi srce kuca najjače ikad. U tom sam trenutku mislio da imam srčani udar i zamolio prijatelja da zove hitnu ako bude potrebno. Na svu sreću, to se nije dogodilo nego sam nakon nekih 15ak minuta dubokog disanja i opuštanja uspio umiriti srce i paranoju.

Dan nakon toga (zaspao oko 3 ujutro), probudio sam se u 7 prekriven znojem i isto mi je srce potpuno divljalo. Opet sam se opuštao neko vrijeme i to je prošlo. Nakon toga mi se to još par puta dogodilo u narednih par dana. E sad, prije toga sam jedno 5 godina pušio travu, zadnjih 2 godine doslovno svakodnevno i to nešto veće količine. Pa ipak, nakon tog incidenta s Galaxyjem, zapalio sam joint par dana kasnije i puknuo me doslovno isti feeling, opet iznimno brzo kucanje srca, paranoja i znojenje. Negdje na internetu sam pročitao da je to panic attack, ali nisam pretjerano istraživao.

Zbog svega navedenog, već godinu dana nisam pušio marihuanu. Što se alkohola tiće, nemam nikakvih problema. Ono što mene zanima je mogu li ja ikad više pušiti travu a da izbjegnem ponavljanje te scene? Molim vas nemojte mi govoriti "bolje ti je bez trave, bla bla", možda je možda nije, to ovdje nije bitno, nego me zanima postoji li kakvo praktično rješenje za te napade panike ili štogod da to je?

Hvala, i još jednom isprike ako sam ovo stavio na krivom mjestu

S obzirom da mi je trava nekad bila kao kava danas, dugo godina, nakon što sam počeo doživljavati panične napade, mislio sam da će prestati pa sam trenirao, prestao sam. Nakon par godina apstinencije opet sam zapalio ...ali onaj osjećaj nesigurnosti i izgubljenosti je ostao tako da sam nažalost prestao konzumirati tu biljku.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 16:25   #286
f 19

bok,zanima me dali ima jos koga koji sad "placa" cijenu uzivanja ilegalnih droga? moj psihijatar je rekao da kokain narocito izaziva napadaje panike,pa speed a cak i trava. dali ste ikad imali napadaje panike dok ste bili pod drogama? ili ,da proformuliram-imali loš trip? vjerojatno bar jednom jeste.
Onaj osijecaj brzog kucanja srca,hladan znoj,osijecaj da vas svi gledaju i znaju da ste high,potreba za bijegom "na sigurno". sve to prodje,kad vas "pusti" ali strah ostaje par dana.
Eh pa,mozak sve te šokove pamti,i onda je dovoljan jedan okidac da sve ponovo dozivite,strah da se ponovo ne desi. I dodje do toga da "zaradite" napadaje panike,anksioznost i depresiju jer ne mozete zivjeti normalan zivot zbog straha (i to sve nakon dugogodisnjeg PRESTANKA koristenja bilo kakvih droga). Mozak sve pamti,svaki šok ,svaki napadaji panike,svaki ogroman stress i jednog dana samo izbaci sve to van-zavrsite kod psihijatra,na tabletama(antipsihotici,antidepresivi...) da bi mogli voditi normalan zivot. i naravno na papiru,uz ostalo f 19.
littledeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 23:02   #287
Jel moguce da ce test za trudnocu pokazat krvi rezultat ako se par dana prije toga unijela droga u organizam?
lalala1311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 11:01   #288
Quote:
lalala1311 kaže: Pogledaj post
Jel moguce da ce test za trudnocu pokazat krvi rezultat ako se par dana prije toga unijela droga u organizam?
Ne jer se radi o razlicitim testovima,
-test za trudnocu
-DOA-10 test probira na droge
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 02:02   #289
Djelovanje marihuane ovisi od osobe do osobe, ja je konzumiram ponekad u svrhu opuštanja šta učini za mene, ali desilo mi se i da imam tripove od nje. Ali to je vjerovatno špricana bila pa je to razlog tripovima makar nisu bili loši tripovi.
Hašiš sam probala i to je po meni isto kao i osvježivači zraka (koje nikad nisam niti neću probati), jer meni je bio efekt isti kao kod osvježivača.
O ostalim drogama bi se dalo već razgovarat, ali defintivno tko voli sebe neće uzimati halucinogene droge!
LittleMissA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 04:05   #290
Quote:
LittleMissA kaže: Pogledaj post
ali defintivno tko voli sebe neće uzimati halucinogene droge!
Kao da se netko tko uzima droge voli.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 23:00   #291
Da. Apsolutno onaj tko prijeđe granicu te završi na teškim drogama, se uopče nikako ne može voljeti ka osoba. Rekao,bih kako se oni svjesno ubijaju ali kap po kap i dakako su svjesni rizika u koji se upuštaju(kao i.v. narkomanski ovisnik o heroinu , svakim svojim ubrizgavanjem droge,tj . šutom nikada ne zna da li če ostati živ jer garancije nema,.. zbog dvije stvari) - 1- dileri masovno miješaju heroin,kako bi dobili na težini te ostvarili stanovitu dobit,miksaju ga sitniji dileri sa žbukom sa fasada,..koji zakrečuje krvne žile. 2- pošto se droga miješa s drogom,prilikom dilanja ,nikada ovisnik en zna kad će doči jača tura tj..doza ili čišćiji heroin od kojega se može olako predozirati. 3-alkolohol u kombinaciji sa heroinom-dovodi ubrzano do trenutne smrti- dešava se .,u slučaju kada dileru nestane robe, nema nit drugi ,nitii treći, padaju u krizu, koju ublažuju s alkoholom, nakon alkohola, nabave drogu H. koja u kombinaciji s alkoholom dovodi do trenutačna over doza. Znaju, i tješe se s početkom uzimanja,iako podsvjesno znaju,kako je početak ujedno i kraj.Sva sreča da na našim prostorima nije došlo do ekspanzije droge tkzv-Krokodil ,za koju tvrde kako je ovisnost teža negoli H. barem 7 puta. Da bi došli do teških droga, i nebi padali u krizu,počinju se baviti kriminalom.

E,sad kako bi se suzbio kriminal postoje dva pravca- Uvođenjem supstitucijske terapije Methadon, koji izaziva mnogo dužu ovisnost ,ali krize nisu toliko žestoke ni kritične ka na H. U principu se rijetko tko makne s Methadona, ako uopće nađe,ili ima motiva. Drugi put- je komuna,ali čovijek-pacijent mora biti motiviran za liječenjem,a ne samo pokazati motivaciju kada je na krizi. Službena Sakomanova definicija narkomanije-je kronična recidivirajuća bolest,bolest jer droga od osobe stvara bolesnika koji nije u stanju pod njenim konzumiranjem,iole samostalno funkcionirati, vrlo teško će zadržati posao ako ga imade,pošto dolazi do trajnih promjena osobnosti uslijed dugogodišnje konzumacije. Postoje mnogi pacijenti koji dolaze iz disfuncionalnih obitelji ( preko 78% je iz takih obitelji ,koji su detoksicirani) -Kod takih obitelji je manjkav odnos jednoga člana,ili ga nema ka pok. otac ,majka ili je jedan alkoholičar,dok dr. može biti promiskuitetan. Podsvejsno taki roditelji poradi grižnje savjesti,negiraju problem,te ga skrivaju od bližnjih,jer je eto,za njih on sramotan.Tu griješe,jer prvi korak za liječenjem je taj da se problem detektira,prizna da se ne može nositi s njime,kako bi se jedinki pomoglo. Što može biti dugogodišnji i dugotrajan proces.

Zadnje uređivanje Azz : 15.09.2016. at 08:34. Reason: spajanje postova
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 19:05   #292
Quote:
LittleMissA kaže: Pogledaj post
ali defintivno tko voli sebe neće uzimati halucinogene droge!
A bome nece ni Xanaxe, Normabele, Rivotrile, Dormicume ni Sanval, legalne droge a isto uzrokuju rupe u mozgu.

Zolpidem Impairs Sleep-Dependent Cortical Plasticity

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2572743/
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:23   #293
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
A bome nece ni Xanaxe, Normabele, Rivotrile, Dormicume ni Sanval, legalne droge a isto uzrokuju rupe u mozgu.
ne brkaj ilegalne droge i ono što propisuju liječnici za liječenje. lsd i xanax sigurno nisu isto. ljudi svakodnevno troše razne vrste lijekova i naravno da bi bilo najbolje da ih nikad ne trebaju. no nažalost, postoje zdravstvena stanja zbog kojih je to neophodno. a zlouporaba je uvijek zlouporaba.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 21:41   #294
Drogeraši, samo se vi tješite da je droga (bilo koja, sve je to isto sranje) jednaka tabletama za smirenje ili antidepresivima.
Koliko moraš biti sjeban u mozak da uopće počneš koristiti drogu, to mi nikada neće biti jasno?!
I onda kasnije problemi i rehabilitacije. Ma ne bi dala ni jednu kunu da pomognem drogerašima. Sami su to tražili, pa neka se sami i vade iz tih govana.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 21:51   #295
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Drogeraši, samo se vi tješite da je droga (bilo koja, sve je to isto sranje) jednaka tabletama za smirenje ili antidepresivima.
Koliko moraš biti sjeban u mozak da uopće počneš koristiti drogu, to mi nikada neće biti jasno?!
I onda kasnije problemi i rehabilitacije. Ma ne bi dala ni jednu kunu da pomognem drogerašima. Sami su to tražili, pa neka se sami i vade iz tih govana.
my time, jako si ljuta na njih...
a gle, da sami su krivi, naravno da nisu sasvim ok sami sa sobom kad posežu za narkoticima, no i njima treba pomoći.
mnogo je raznih štetnih stvari koje ljudi rade sebi, pa dobiju dijabetes, srčani, rak pluća....i svima njima je omogućeno liječenje, te lijekovi. to je humano. nisu narkomani po tom pitanju ništa mnogo drugačiji - i to je bolest koju trebaju liječiti.

mislim, nisam ja neka sestra Bernardica, ali ljudi smo, ne možemo tek tako okrenuti leđa onome kome treba pomoć, posebno ako nam je netko blizak....

da, naravno da narkomani uništavaju do srži svoje obitelji...no ne možemo ih sve transportirati na pusti otok daleko od svih.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 21:54   #296
Azz, ljuta sam na one drogeraše koji kažu da su anksiolitici i ad-i isto što i droga.
Ljudi piju tablete jer to moraju, a drogeraši se drogiraju da bi se osjećali kul, isto kao i alkoholičari.
Ako nemaš mir u sebi, onda ti droga ni alkohol neće pomoći, mogu te povući samo još dublje, ali to njima očito nije jasno.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 22:06   #297
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Azz, ljuta sam na one drogeraše koji kažu da su anksiolitici i ad-i isto što i droga.
ma naravno da nisu....ne znam zašto bi to trebalo ikome i objašnjavati. ok, ja sam morala objasniti djetetu kad je iz prirode učilo da su lijekovi droga (a zna da ja uzimam dosta lijekova) koja je razlika legalnih droga - lijekova koje daju liječnici i ilegalne droge koja se kupuje na ulici. (da ne kaže učiteljici da mu mama uzima drogu )
ali nismo valjda došli u 3. razred osnovne

Quote:
Ljudi piju tablete jer to moraju, a drogeraši se drogiraju da bi se osjećali kul, isto kao i alkoholičari.
ma da...ali samo u početku. kasnije je to njima potreba.
ja ne vidim neke velike razlike između đankija, alkosa i jedne meni jako drage osobe koja se doslovno ubija u hrani. napravila je invalida od sebe....a isto sve zbog onih stvari u glavi koje nije riješila sa sobom...i ne samo da čini štetu sebi, već i svojoj obitelji....tako da sve to što nije rješeno s glavom ljudi pretvaraju u razne ovisnosti, dolazi do mnogih poremećaja, bolesti....a rijetko kad se dogodi da i obitelj ne pati zbog tih ljudi...

no da...nećemo se zavaravati - znamo svi razliku između lijeka i droge i ne, to nipošto nije isto. no kad je u pitanju zlouporaba...onda je svejedno što je u pitanju. tabletomana je mnogo, a treba im tableta isto kao i narkomanu doza heroina...ili čega već....
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 22:17   #298
Baš tako, sve je to u glavi.
Ja sam pušila 30 godina i prestala. Kupila e-cigaretu prije 3 godine i od tada više nikada nisam zapalila.
A pušila sam kutiju dnevno i ako sam navečer ostala bez cigarete, trčala na benzinsku
Onda sam sama sebi rekla - pa zar ova mala cigareta da meni bude gazda?? E, pa neće više.
Sve se može kad se dogovorimo sami sa sobom.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 22:27   #299
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Baš tako, sve je to u glavi.
Ja sam pušila 30 godina i prestala. Kupila e-cigaretu prije 3 godine i od tada više nikada nisam zapalila.
A pušila sam kutiju dnevno i ako sam navečer ostala bez cigarete, trčala na benzinsku
Onda sam sama sebi rekla - pa zar ova mala cigareta da meni bude gazda?? E, pa neće više.
Sve se može kad se dogovorimo sami sa sobom.


tako je to kad čovjek sam sebi posloži neke stvari...nažalost, nisu svi jednakog kapaciteta za to.

(imam ti ja nekoliko tih e-cigareta, eno ih u kutiji s tekućinama, filterima, punjačima, ako ti zatreba...više niti to ne trebam )
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 22:43   #300
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post


tako je to kad čovjek sam sebi posloži neke stvari...nažalost, nisu svi jednakog kapaciteta za to.

(imam ti ja nekoliko tih e-cigareta, eno ih u kutiji s tekućinama, filterima, punjačima, ako ti zatreba...više niti to ne trebam )
Ma budem se ja i e-cigarete riješila.
Baš jučer odem sa frendicama na kavu i zaboravim ju ponijeti.
Ništa se nije desilo, nije bilo ono - ajoj kako ću bez dima.
Sjedile tamo sat vremena i ja sva ponosna kako mogu bez toga
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.