Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2015., 16:37   #41
Kao da sam ovisna o njegovoj ljubavi i pažnji...i ako ju, prema svojim kriterijima, ne dobivam dovoljno, postajem frustrirana, tužna, depresivna...pomognite mi prije nego završim kod psihijatra, a on ne popizdi do kraja. Kako da shvatim da nije njegov posao da me usrećuje, kako da postanem sretna i zadovoljna sama sa sobom? Kako da se odviknem od ovisnosti o njemu?
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 05:45   #42
Quote:
blueallyssa kaže: Pogledaj post
Kao da sam ovisna o njegovoj ljubavi i pažnji...i ako ju, prema svojim kriterijima, ne dobivam dovoljno, postajem frustrirana, tužna, depresivna...pomognite mi prije nego završim kod psihijatra, a on ne popizdi do kraja. Kako da shvatim da nije njegov posao da me usrećuje, kako da postanem sretna i zadovoljna sama sa sobom? Kako da se odviknem od ovisnosti o njemu?
Dobar odgovor.

Dobro je imati pozitivne osobe u životu, nečiju podršku. Ali mnogi postanu ovisni u vezi. Ne trebaš raditi neke drastične promjene. Uživaj u njegovom društvu, ali istovremeno traži načine da si sama podižeš raspoloženje, da budeš sretna i sama sa sobom.

To je slično kao da si u kući sa jednim prozorom. Kada se on zatvori, osjećaš se užasno. Ali ako stvoriš više prozora, postaviš rasvjetu u samoj prostoriji i pripremiš svijeće, nikada nećeš ostajati u tami. Neovisno da li si sama.

Drugi ljudi nisu dio tvog života da te definiraju, već da ti pomognu da se upoznaš i prihvatiš, da u druženju s njima još više uživaš u onome što jesi sama.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 14:48   #43
Bok ljudi

Neću okolišati i odugovlačiti....nakon podrobnog razmišljanja i analize došla sam do zaključka da je moj najveći, kako osobni, tako i problem u braku, želja za kontrolom, koja se na mužu očituje posesivnošću, a proizlazi iz moje vječne brige i preopterećenosti svime....od dnevnih i kućanskih obaveza, pa do tog di je on i kaj radi ako nije na poslu.

Kako se toga osloboditi? Kako se prestati brinuti o svemu? Kako se riješiti želje da ga kontroliram?

blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 14:52   #44
Pocni raditi (aktivno)12 sati na dan.
A navecer popij butelju vina i seksaj se s muzem.
Nakon 3 mj tog tempa, javi ima li promjena.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 22:18   #45
Quote:
blueallyssa kaže: Pogledaj post
Bok ljudi

Neću okolišati i odugovlačiti....nakon podrobnog razmišljanja i analize došla sam do zaključka da je moj najveći, kako osobni, tako i problem u braku, želja za kontrolom, koja se na mužu očituje posesivnošću, a proizlazi iz moje vječne brige i preopterećenosti svime....od dnevnih i kućanskih obaveza, pa do tog di je on i kaj radi ako nije na poslu.

Kako se toga osloboditi? Kako se prestati brinuti o svemu? Kako se riješiti želje da ga kontroliram?

Ja ti u ovom trenutku mogu preporučiti knjigu Williama Glasser-a: "Teorija izbora", koja baš u 5. poglavlju govori o kompatibilnosti partnera. Mislim da bi ti pomogla u razumijevanje sebe i vašeg odnosa.
Sretno!!!
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 07:56   #46
https://www.forum.hr/showthread.php?t=879816

Evo, pročitajte barem moj uvodni post.

Možda tu nađem neki dobronamjeran savjet kako da se nosim s ovom krizom kroz koju trenutno prolazimo....pa ne mislim odmah dići ruke od svega i otići.

Samo me zanima hoće li biti bolje i kako da izdržim dotad.

Knjigu sam već skinula, hvala ti

I da, to ću napisat ovdje jer bi me na ŽUD-u valjda razapeli....noćas je opet bio vani....koliko novaca je potrošio, ne znam, i ne znam želim li znati. Sad kad je on preuzeo financije na sebe, to je njegova briga. Svi frendovi mi kažu da ga pustim da se ispuca malo....ajde, mogu ga pustit vikend, dva, ali dokle, di je granica?
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 20:41   #47
blueallyssa ja se tebi divim kak možeš trpjeti tolika pijanstva,dolaske kući ujutro i dati svoju karticu nekom ko toliko pije.
Osobno imam jako loša iskustva s muškarcem koji je pil skoro svaki vikend pa i dane u tjednu,trošil novac od našeg buđeta te dolazil doma u jutarnjim satima dok sam ja doma brinula o našoj bebi.Vrijeme dok sam bila s tom osobom je bilo moja največa greška i patnja,koju sam srećom prekinula na vrijeme.
Nadam se da nebudeš ti tak završila ...
Ja se tebi ne čudim nakon svih pročitanih postova kak uopče imaš živaca to trpeti i zakaj se tak ponašaš.
SRETNO.
__________________
Žena poslije 30 je najopasnija,još uvijek je mlada,lijepa i privlačna ali više nije naivna.
RottieWomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 13:26   #48
Dižem temu jer je fakat gadno, ljudi...

Nakon svega kaj se dogodilo 1.5. i o čemu sam pisala na ŽUD-u....činilo se da stvari malo po malo nekako idu na bolje....bilo je lošijih i boljih dana...a onda mi je on jučer rekao da ga jako muči to što se više ne osjeća ko prije. Da više nema te vibre koja nas je povezivala, tog flowa, tog vjetra....kad sam mu rekla da mi kaže istinu, što misli da će biti s nama, rekao je da se boji istine. I koliko god si mislim, sutra je novi dan, idemo ispočetka, može opet biti kao prije, potrudit ću se, uspijem negdje zaribat, svaki dan ponovo, i on ponovo popizdi....prije bi to bile stvari koje ga ne bi smetale, sad ga smetaju.

Znam da ne cvatu uvijek svima ruže....i da je ovo valjda period koji treba proći? Ali kako da ga preživim? Duša mi se raspada...
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 22:24   #49
Quote:
blueallyssa kaže: Pogledaj post
Dižem temu jer je fakat gadno, ljudi...

Nakon svega kaj se dogodilo 1.5. i o čemu sam pisala na ŽUD-u....činilo se da stvari malo po malo nekako idu na bolje....bilo je lošijih i boljih dana...a onda mi je on jučer rekao da ga jako muči to što se više ne osjeća ko prije. Da više nema te vibre koja nas je povezivala, tog flowa, tog vjetra....kad sam mu rekla da mi kaže istinu, što misli da će biti s nama, rekao je da se boji istine. I koliko god si mislim, sutra je novi dan, idemo ispočetka, može opet biti kao prije, potrudit ću se, uspijem negdje zaribat, svaki dan ponovo, i on ponovo popizdi....prije bi to bile stvari koje ga ne bi smetale, sad ga smetaju.

Znam da ne cvatu uvijek svima ruže....i da je ovo valjda period koji treba proći? Ali kako da ga preživim? Duša mi se raspada...
Imam nešto više slobodnog vremena (čitaj: dosadno mi je) i počnem čitati temu iz početka , i baš kad krenem nešto napisat skužim da je tema iz 2014-e. Onda čitam dalje i vidim da se dogodilo upravo ono što mi je bio plan napisati, onda čitam još dalje i vidim da si i sama s vremenom došla do istog zaključka. Naime, što sam htio napisati: Ne mislim da je tvoj problem s manjkom samopouzdanja (to smo već apsolvirali) nego s pretjeranom kontrolom + nepovjerenjem, i stavom da samo ono čime ti upravljaš možeš biti sigurna da će dobro ispasti. Primjećujem da dosta žena, a i poneki muškarci imaju ovaj stav npr. samo ako "ja" kuham, spremim, objesim veš, upravljam novcem, zavrnem sijalicu, štagod... to će biti dobro. Samo ako ja iskontroliram bit će dobro, ako pustim drugi će zastraniti. Vjerojatno ti je to došlo jer si odavno navikla biti samostalna i sve raditi onako kako ti misliš da je ispravno, ali dobro to sad sve više nije bitno.. Tako si radila i s mužem. Npr. ti upravljaš financijama, zacrtala si proračun , imaš plan kad šta kako, ti znaš s novcem, ako se on uključi sve će se srušit i poremetit (neću ni spominjat koliko je nezdravo da moramo u braku jedni druge pitat odobrenje za išta kupiti ili žicat za pivo/uloške od žene/muža). Onda s ovim izlascima i pićem, bojiš se da će se propiti pa samo ako ga dobro kontroliraš to možeš spriječiti. Ali zapravo se ništa ne može stvarno spriječiti, ako se treba dogoditi (pri tome ne vjerujem da je sve sudbinski predodređeno, već hoću reći da ti se muž mogao propiti i na poslu ili sam kod kuće ako će se već propiti). I tu pokazuješ i totalno nepovjerenje : da ti muž koji nije malo dijete nego odrasla osoba ne zna sam odlučiti što je dobro, a što ne, ne zna sam kad je dosta pića, ne zna upravljati novcem.. Tu sam te htio upozoriti, što vidim da se već dogodilo, da ćeš si napraviti još gore i zapravo ga natjerati da ostvari ono čega se bojiš. Jer kad te netko stalno pili da ćeš se propiti, ili da ćeš vas financijski uništiti onda na kraju napraviš baš to, jer je to ionako ono što se od tebe "očekuje". Npr. 9/10 (lupam omjer, ali shvati poantu) vjernih, ako konstantno praviš drame oko prevare na kraju će te stvarno i prevariti, jer što, ti i tako misliš da se to već događa i praviš scene, a oni nisu ništa napravili..Onda nešto napraviš, pa scene bar imaju smisla.
Koliko sam shvatio, on prije originalnog posta nije imao ovakve ispade, manje je pio, nije bio dugo vani, nije rasipao novce, i trpio je tvoje ispade? Ako sam dobro shvatio, onda je očito ta velika svađa iz prvog posta bila okidač da se počnu ostvarivati tvoje projekcije. Svi imaju neku granicu tolerancije.
E sad, čitam dalje što je bilo, i , izgleda da si , što se kaže, sad stvorila "čudovište". Bez obzira na sve, ne opravdavam njegovo ponašanje sada, jer koliko god si se i ti nezrelo ponašala, ovo njegovo je također nezreo i neprimjeren odgovor. Preporučam vam bračno savjetovalište, ako ćete pokušavati spašavati brak, teško da vam forum i selfhelp mogu pomoći. Ali ako ubrzo ništa ne poduzmete bojim se da će postati još gore.
Mashtow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 00:02   #50
I ja imam mrvicu vise vremena te sam isto procitala temu... Hm,sta pametno reci. Ti se bojis i u tom strahu guras njega (tj.vec je gurnut) u to cega si se bojala.Prvo-tvoj muz nije tvoje dijete, nije to helikopter roditeljstvo gdje ces onemoguciti dijete da se na bilo koji nacin povrijedi,udari,ucini gresku...mislim,mozda si do sad i citala sta takvo roditeljstvo cini od djece.E.ti imas primjer da to radi i od muzeva. Naravno,nije to samo tvoja greska-on je odrastao covjek,moga je izabrati da se drugacije bori sa vasim problemom,ali nije vec kao teen odlazi bas da ucini to sto mamicu nervira.Mislim-vi i jeste mama i dijete,ne.On dobija dzeparac,mora ti traziti dozvolu da se nadje sa frendovima(mada mi prije nije bilo jasno sto ti ne bi otisla koji put sa njim,ne svaki put,ali nekad).OK,ti imas puno posla u kucanstvu,umrijecete ako jedno vece narucite pizzu,a ako sve nije po ISO standardu cisto-umrijecete od kolere. Opusti se,mislim i ja bi bjezala od tebe ako je sve samo jedi,pij,piski,peri zube... (i moj je malo u tvom pravcu) zivot nije po standardu,nemoj biti ovisna o njegovoj ljubavi jer to onda nije ljubav. Mozda ti je test pokazao da si prosjecno samopouzdana,ali ako si "ovisna o njegovoj ljubavi", o tome da "on mora doci na vrijeme"-makar ga pokusala "simpaticnom porukicom" navesti na to...hm,pa nisi. Bojis se,uzasno se bojis izgubiti uzde iz ruku da si zaboravila nesto bitno-get a life! OK,tri su ti prijateljice onemogucene ici van-nadji nekog novog za kavicu i izlaz.Ili izadji sa svojim muzem,idi negdje na svirku,bilo kud. Nemate sigurno sto godina, nemojte se ponasati tako. Jer sta god sam citala-ti si mama koja ceka svog sincica da se vrati. Anyway-psiholog i odlazak u savjetovaliste bi vam bio prvi korak.Ucinite to i opusti se, kvragu!Sad ti je posebno tesko,jer je krenuo bas putem kog si se bojala,ali daj mu zenu koju voli.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 16:37   #51
Želim se zahvaliti ljudima na posljednja dva posta...da nisu potpuno osudili ni njega, a ni mene. Oboje smo krivi za ovu situaciju...i znam da sam ga svojim ponaanjem više puta ja "otjerala" u birtiju...pa malo i druge životne okolnosti i tako redom...stvari su zadnjih tjedana jako loše, mogu vam reći...ja sad moram naći balans....opustiti se prije svega, ne stalno živjeti u nekom grču, dati mu ženu koju voli, kao što ste rekli, a opet mu dati do znanja da ne može sa mnom manipulirati i raditi što i kad mu se prohtije...uvijek treba mijenjati sebe, drugu osobu teško da se može promijeniti...a raditi na sebi, bome je isto tako teško...
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.