Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 18:36   #21
Quote:
tikkunolam kaže: Pogledaj post
Pošto nisam upućena u priču o antiparazitnom programu, bila bi zahvalna kad bi mi netko objasnio što sve porazumijeva ta zabrana. Znači li to da više nigdje nema za kupiti tih tinktura, jer vidim da se miks tinktura i dalje prodaje, ali ne mogu nigdje naći u prodaji tinkture zasebno? Hvala!
Nitko ne radi tinkture pojedinačno jer smatra da ih i kupuju oni koji se ne razumiju u Fitoterapiju i da nemaju što prčkati sami već gotov proizvod koriste. Ako niste upućeni u antiparazitni program, tinkture su prava stvar za Vas.
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:47   #22
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Prvo bi trebalo otići liječniku da se naprave pretrage i utvrdi imaš li uopće parazite.
Drugo, nema nikakvih dokaza da je spomenuti program djelotvoran.
http://dokaziumedicini.hr/antiparazi...-drugu-bolest/
Zanimljivo. Dr. Andreas Kalcker je od majki autistične djece nosio odrasle parazite na analizu pa su im u ne znam koliko laboratorija rekli kako se uopće ne radi o parazitima. Eto ni ja nisam dobila odgovor ni od jednog parazitologa u Hrvatskoj kojima sam poslala slike mojih parazita o kojim vrstama se radi već da se uopće ne radi o parazitima i da se javim mojoj dr. opće prakse. Ne da je smiješno već presmiješno. I onda baš u inat par dana iza toga ja izbacim iz sebe gospodina ili gospođu od metra isprepleteno u stolici i još obloženo debelim slojem sluzi. Pretpostavljam da bi za tu sliku komentar bio: nerazgrađeni komad špageta. Samo što ja ne jedem bijele tanke špagete već deblje smeđe . Može neki link gdje da najlakše postavim svoje slike tih "neparazita" pa da vidimo što će ljudi na Forumu reći. Inače g. ili gđa Biljka112, ne znam koliko puta bi netko morao odlaziti na pretrage stolice da se uopće uhvati koji parazit jer znamo kakav je njihov ciklus, a i znamo jako dobro kako laboratoriji često lažiraju nalaze.
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:07   #23
Quote:
otrovna Anny kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Dr. Andreas Kalcker je od majki autistične djece nosio odrasle parazite na analizu pa su im u ne znam koliko laboratorija rekli kako se uopće ne radi o parazitima. Eto ni ja nisam dobila odgovor ni od jednog parazitologa u Hrvatskoj kojima sam poslala slike mojih parazita o kojim vrstama se radi već da se uopće ne radi o parazitima i da se javim mojoj dr. opće prakse. Ne da je smiješno već presmiješno. I onda baš u inat par dana iza toga ja izbacim iz sebe gospodina ili gospođu od metra isprepleteno u stolici i još obloženo debelim slojem sluzi. Pretpostavljam da bi za tu sliku komentar bio: nerazgrađeni komad špageta. Samo što ja ne jedem bijele tanke špagete već deblje smeđe . Može neki link gdje da najlakše postavim svoje slike tih "neparazita" pa da vidimo što će ljudi na Forumu reći. Inače g. ili gđa Biljka112, ne znam koliko puta bi netko morao odlaziti na pretrage stolice da se uopće uhvati koji parazit jer znamo kakav je njihov ciklus, a i znamo jako dobro kako laboratoriji često lažiraju nalaze.
Ne velim da je parazita nemoguće dobiti ali za tako nešto u današnje vrijeme je ipak vrlo mala vjerojatnost. Moguće je ukoliko imaš psa ili mačku, no odgovorni vlasnik redovito kućnom ljubimcu daje neki antihelmentik.
Kao prvo, ne postoji parazit dužine jednog metra koji će biti izbačen u fecesu.
U većini slučajeva crijevni nametnik se jednostavno otkrije pregledom stolice. Jednim jedinim.
Laboratoriji ne lažiraju nalaze.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:11   #24
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Poznati antiparazitni program crni orah, klinčić i pelin.
Ruski : pelin, stolisnik, vratić
Osim toga i mnogedruge biljke imaju snažna antimikrobna svojstva : lovor, kadulja, ružmarin, borove iglice, list i kora hrasta, trava iva, ćešnjak, hren, ...
Puno biljne hrane konzumiraj i žvači gore navedeno bilje po malo i nećeš imati ni p od patogenih parazita u sebi.
blendaš li gore navedeno ili koristiš u prahu?
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:19   #25
Quote:
joskoo kaže: Pogledaj post
blendaš li gore navedeno ili koristiš u prahu?
Tinkturu : crni orah, pelin, klinčić, vratić, sam napravio prije tri godine. Ovo u boci.
http://oi66.tinypic.com/34q2rl2.jpg
A prije par mj. i po uzoru na ovu koju sam kupio preko neta.
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=...c#.WoX3i4H-g0M
Stolisnik, kičica, klinčić. Smiksao suho bilje u mikseru. I par sati se zafrkavao da napunim kapsule. Stvarno je muka to prtljati. Tinkturu je jednostavnije i lakše i brže napraviti. A vidim da i tinkture nisu baš jeftine.
A što se tiće djelotvornosti, ovoj mojoj domaćoj nisu ni do koljena ove kupovne, to sam sto posto .
Napraviti svoju tinkturu-ništa lakše.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:31   #26
Extra Jaki efekt uz antiparazitni program, postiže se konzumacijom tonika za revitalizaciju br. 1.
Po dr.Shulzeu, ja sam dodao na njegov recept crnu rotkvu i mentu(jer sam imao svoju domaću).Doslovno diže polumrtve iz postelje. Dobar je i za sportaše, i za one koji se osihećaju slabo i bezvoljno.
Recept , ništa jednostavnije: U veliku teglu samo nasjeckajte : ćešnjak, hren, crnu rotkvu, ljupćec, mentu i ljutu papriku. Zalijte octom i neka odstoji minimalno 10 dana na hladnom( npr. u frižideru), zatim procijediti.
Uporaba : 1-2 male žlice 3 puta dnevno.
Ja sam koristio netom prije trčanja, širi bronhije i doslovno te tjera na fiz.aktivnost, cirkulaciju diže na maksimalu, ono nemreš sjediti i to popiti. Moguće da potjera malo suze i curenje nosa, no to je pozitivno u smislu detoksa.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:39   #27
ovo što imaš je prva liga Znači može se napraviti i tninktura bez alkohola, kod ovih domaćih je nekako previsok postotak alkohola odnosno rakije. Zato više preferiram prahove (bez kapsula).
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:26   #28
Quote:
joskoo kaže: Pogledaj post
ovo što imaš je prva liga Znači može se napraviti i tninktura bez alkohola, kod ovih domaćih je nekako previsok postotak alkohola odnosno rakije. Zato više preferiram prahove (bez kapsula).
Kaj se bojiš alkohola, daj ne zafrkavaj, neki piju po gajbu pive/dnevno. Alkotintura se koristi u kapima, npr. 20 kapi, 2 puta na dan. To su male kolicine alkohola. Meni su draže tinkture.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:59   #29
Ja sam krenuo prije dva dana sa programom i sad me zanima kako bi mi otprilike trebao izgledati dorucak, rucak i vecera?
Ima li netko konkretnih ideja?
Na netu sam nasao info kako prehrana treba biti sto laganija i lako probavljiva ali nitko nista detaljnije ne spominje.
Plus, da napomenem, da ja moram paziti i na kandidu ( prehrana) jer mi se bijesno namnozila.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 09:04   #30
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne velim da je parazita nemoguće dobiti ali za tako nešto u današnje vrijeme je ipak vrlo mala vjerojatnost. Moguće je ukoliko imaš psa ili mačku, no odgovorni vlasnik redovito kućnom ljubimcu daje neki antihelmentik.
Kao prvo, ne postoji parazit dužine jednog metra koji će biti izbačen u fecesu.
U većini slučajeva crijevni nametnik se jednostavno otkrije pregledom stolice. Jednim jedinim.
Laboratoriji ne lažiraju nalaze.
Trakavica naraste i preko metar dužine. Negdje prije sam gledao dokumentarni filmić kako se biolog namjerno zarazio trakavicom da osjeti njeno prisustvo u ljudskom organizmu i pri čišćenju je izašla jedna velika i par manjih za 21 dan. Znači trakavica se jako brzo reproducira a biolog je 3 kilograma smršavio u tih 21 dan uz istu prehranu. I ultrazvukom je bila vidljiva u želudcu a poslje i u djelu tankog crijeva. Vidio sam ju osobno u vitrini učionice za biologiju namotanu na nešto i stavita u staklenku sa naj vjerojatnije formalinom to točno neznam.
Danas je puno teže dobiti trakavice jer goveda rijetko idu po livadama na pašu.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 16:40   #31
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Trakavica naraste i preko metar dužine. Negdje prije sam gledao dokumentarni filmić kako se biolog namjerno zarazio trakavicom da osjeti njeno prisustvo u ljudskom organizmu i pri čišćenju je izašla jedna velika i par manjih za 21 dan. Znači trakavica se jako brzo reproducira a biolog je 3 kilograma smršavio u tih 21 dan uz istu prehranu. I ultrazvukom je bila vidljiva u želudcu a poslje i u djelu tankog crijeva. Vidio sam ju osobno u vitrini učionice za biologiju namotanu na nešto i stavita u staklenku sa naj vjerojatnije formalinom to točno neznam.
Danas je puno teže dobiti trakavice jer goveda rijetko idu po livadama na pašu.
Još jednom molim da mi stavite tu ili pošaljete privatno link za neku stranicu gdje je vrlo jednostavno registrirati se i postavljati slike koje se onda mogu ovdje vidjeti kad se povuku linkovi. Bolje je pričati o takvim stvarima uz original dokaze. Moj parazit preko metra definitivno nije trakavica, tanak je poput nekuhanih špageta, bijele boje obavijen tankim slojem sluzi. Vrlo rado ću vam postaviti slike mojih parazita da se divite ( ja im se divim sa istraživačkog stajališta ) kako sve mogu izgledati. Bude i puno komada, rijetko kad cijeli jer ih prethodno treba ubiti da izađu. Znači, oni koji su sapleteni međusobno i oni koji se uhvate za sluznicu ili drugo tkivo teže se otkvače i izađu zato izlaze u komadima.
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 18:06   #32
Quote:
otrovna Anny kaže: Pogledaj post
Još jednom molim da mi stavite tu ili pošaljete privatno link za neku stranicu gdje je vrlo jednostavno registrirati se i postavljati slike koje se onda mogu ovdje vidjeti kad se povuku linkovi. Bolje je pričati o takvim stvarima uz original dokaze. Moj parazit preko metra definitivno nije trakavica, tanak je poput nekuhanih špageta, bijele boje obavijen tankim slojem sluzi. Vrlo rado ću vam postaviti slike mojih parazita da se divite ( ja im se divim sa istraživačkog stajališta ) kako sve mogu izgledati. Bude i puno komada, rijetko kad cijeli jer ih prethodno treba ubiti da izađu. Znači, oni koji su sapleteni međusobno i oni koji se uhvate za sluznicu ili drugo tkivo teže se otkvače i izađu zato izlaze u komadima.
Gledajući slike opet nećemo determinirati o kojem se parazitu radi, ako je uopće parazit.
Najbolje sa njim u labos.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 15:31   #33
Quote:
otrovna Anny kaže: Pogledaj post
Još jednom molim da mi stavite tu ili pošaljete privatno link za neku stranicu gdje je vrlo jednostavno registrirati se i postavljati slike koje se onda mogu ovdje vidjeti kad se povuku linkovi. Bolje je pričati o takvim stvarima uz original dokaze. Moj parazit preko metra definitivno nije trakavica, tanak je poput nekuhanih špageta, bijele boje obavijen tankim slojem sluzi. Vrlo rado ću vam postaviti slike mojih parazita da se divite ( ja im se divim sa istraživačkog stajališta ) kako sve mogu izgledati. Bude i puno komada, rijetko kad cijeli jer ih prethodno treba ubiti da izađu. Znači, oni koji su sapleteni međusobno i oni koji se uhvate za sluznicu ili drugo tkivo teže se otkvače i izađu zato izlaze u komadima.
Glista kolutićacac je i puca kida se
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 23:01   #34
Pozdrav!

Molim za savjet i pomoc.

Zarazena sam malom djecjom glistom (enterobijaza). Obzirom da se infekcije ucestalo ponavljaju, a konvencionalna medicina pomaze kratkorocno, zanima me kako iskorijeniti jajasca iz crijeva? Lijekovi djeluju samo na odrasle crve, pa se terapija ponavlja nakon 10-15 dana, kad se otprilike izlegu novi.

Proucila sam temu uzduz i poprijeko, jer me muci vec nekoliko godina povremeno. Pocelo je u trudnoci (vidila crvica u stolici), kad nisam smjela nista uzeti da ne naskodim bebi, pa su se simptomi javili nakon poroda (uzasan svrab i crvici u stolici, cak sumnjam da sam se u rodilistu zarazila).
I tako nekoliko ciklusa do prekjucer, kad sam opet vidjela zivog u stolici.

Nakon ovoliko vremena slobodna sam zakljuciti da sam postala domacin tim glistama i da se reinfekcije dogadjaju same od sebe a ne zbog necega iz okoline. Imam dijete koje je jos u peleni, sve dira, a nije zarazeno. Tako da je problem u meni.

Sto bih trebala uzimati od pripravaka, te kakvu prehranu preporucate, da ih oslabim i izbacim iz sebe?
Cime se oni hrane?

Citala sam da su dobre sjemenke bundeve, papaje (di se to kupi?), cesnjak, mrkva.

Jos da napomenem, da sam uz njihovu (ocito) stalnu prisutnost poprilicno dobrog zdravlja, bavim se sportom, skoro nikad nisam bolesna i umorna.
Jedino mi kosa malo vise otpada nego prije.
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 19:24   #35
[QUOTE=galadrielka;69302955]Pozdrav!

Molim za savjet i pomoc.
Zarazena sam malom djecjom glistom (enterobijaza)....
__________
Hrane se mlijekom i slatkišima. Izbaciti slatkiše, sve rafinirano, smanji koliko možeš mliječne proizvode. Tu nam ostaje dvosjekli mač to mlijeko jer češnjak kuhan u mlijeku stvarno pomaže.

Paraziti se ubrzano razmnožavaju u toksičnim uvjetima, tako da smanjiš koliko god možeš sintetičke kemikalije ( posebno mirisne VOC ) Mirisne deterdžente zamijeni za bez mirisne, izbaci omekšivače, parfeme, za sve postoji prirodna zamjena, a evo nam proljeća i ljeta pa imamo mirise u obliku cvijeća, raznog bilja ali i inače u obliku kvalitetnih eteričnih ulja koja se mogu dodavati u puno toga ( zdrave šampone, perilicu, praviti prirodne osvježivače prostora ... )

Pij čaj od kamilice, češnjak u mlijeku, grickaj bučine sjemenke, jedi bučino ulje ( super je u svim jelima na lešo, na riži, batatu, krumpiru ... ). Isto tako uzimaj mljeveni klinčić ( 2 kapsule dnevno ), on ubija jajašca. Ako možeš, počni piti čaj od gorkog pelina, barem razblažen. I klistiranja su obavezna. Posebno isto sa češnjakom kuhanim u mlijeku ali tu bi trebalo izdržati 2 sata da se ne ode u wc, pa ti pokušaj koliko god možeš ( paraziti koji su u drugom dijelu tijela dođu u debelo crijevo piti mlijeko pa ih češnjak ubije ). A što se tiče bebe, teško da ona nije zaražena bez obzira što se kod nje ne vidi. I njoj bi trebalo davati češnjak kuhan u mlijeku ( 1 veći ili 2 manja češnja na 2,5 dcl mlijeka ) i isto tako čaj od kamilice. I sok od svježe cikle i mrkve obavezno za obje, zapravo sve ovo za sve ukućane jer su obično svi zaraženi ( zaraza je moguća preko majčinog mlijeka, preko sline, spolnim odnosom ... ) I da, dobro je piti i svaki dan jabučni ocat u mlakoj vodi.

Zadnje uređivanje otrovna Anny : 26.04.2018. at 19:30. Reason: dodatak
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 16:29   #36
Hvala na opsirnom odgovoru

Puno mi znace ovakvi savjeti. U medjuvremenu sam izbacila lose UH/ mlijeko/secer, onda mi se dogodila smrt u obitelji, i jednostavno sam zbog stresa opet jela lose nekoliko dana.

Bas moram cvrsto odluciti da nema zezancije oko prehrane, inace nista od toga. Mlijeko pijem samo u kavi, to je vrlo mala kolicina (mozda jedna zlica),ali i to cu maknuti jedno vrijeme.
Inace se nastojim zdravo hraniti, kupovne slatkise ne znam kad sam jela, bijeli kruh isto tako. Ok, tjestenina i riza budu na tanjuru, ali rijetko.
Mislim da bi mi bilo najpametnije da jedan period budem samo na povrcu, vocu i bijelom mesu (ili leso crvenom).

Koliko dugo bi se trebalo drzati ovakve prehrane?

Omeksivace ne koristim (koristim alkoholni ocat), deterdzent je nekakav Bio iz dm-a, osvjezivace pogotovo ne koristim, a cistim uglavnom sa sredstvom na bazi octa.

I ako moze savjet gdje da nabavim caj od gorkog pelina ?
Edit: sjetila sam se gdje cu pogledati.
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 11:50   #37
Male djecje gliste ne posustaju

Pisem s mobitela pa isprike na tipfelerima ukoliko se nekome mrace oci na takve stvari
Dakle, 10.07. navecer, netom prije trcanja otkrijem zivog crva u stolici (bili smo u Maroku u svibnju, google investigacijom to je Enterobius/mala djecja glista). Istu vecer na hitnoj (Njemačka), dobijem Helmex (verzija Vermoxa) i otprave me da je to rijeseno. Radi toga se vratimo u Hr kod moje opcasice (jer u Njemačkoj zivim tek 3mj) i dobijemo oboje po kutiju Mebendazola, s time da se 2 doktora i farmaceut ne mogu sloziti oko doze. Uzimali smo po jednu 3 dana zaredom i uskoro cemo ponoviti dozu. Kod decka, ako je i bio zarazen, simptoma nema i nije ih ni bilo bas, medutim nosio je 22.07. u Njemačkoj stolicu na analizu u koju smo stavili 2 moja crva, jer smo citali da je pretraga stolice samo 5% puta ucinkovita. Rezultat: nema crva, samo peri ruke i nece ti biti nista. Jos dvoje Hr doktora koje znam privatno se smijalo temi i reklo mi "proci ce, kad-tad". Ja ludim jer opet osjecam rovanje i to neovisno o dobu u danu i povremeni svrab. I nakon Helmexa + Mebendazola, mislim da su jos tu. Nakon Mebendazola sam imala zatvor 3-4 dana, to je kod mene tako kad mijenjam okolinu, pa sam se pobojala da se nisu samo paralizirali i "probudili" u tih par dana. Uglavnom, opet smo u Njemackoj, ne znam sto cu i kako ih se vise rijesiti i ocajnicki molim pomoc jer lijekovi +mrkva/cikla/buca, ocito ne pomazu, a doktorima je to smijesno
P.S.: Isprike Galadrielki, citirala sam Te jer ne nalazim opciju slanja PM, a citala sam da se godinama ne uspijevas rijesiti glista, pa me zanima jesi li se uspjesno izborila i kako.
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Hvala na opsirnom odgovoru

Puno mi znace ovakvi savjeti. U medjuvremenu sam izbacila lose UH/ mlijeko/secer, onda mi se dogodila smrt u obitelji, i jednostavno sam zbog stresa opet jela lose nekoliko dana.

Bas moram cvrsto odluciti da nema zezancije oko prehrane, inace nista od toga. Mlijeko pijem samo u kavi, to je vrlo mala kolicina (mozda jedna zlica),ali i to cu maknuti jedno vrijeme.
Inace se nastojim zdravo hraniti, kupovne slatkise ne znam kad sam jela, bijeli kruh isto tako. Ok, tjestenina i riza budu na tanjuru, ali rijetko.
Mislim da bi mi bilo najpametnije da jedan period budem samo na povrcu, vocu i bijelom mesu (ili leso crvenom).

Koliko dugo bi se trebalo drzati ovakve prehrane?

Omeksivace ne koristim (koristim alkoholni ocat), deterdzent je nekakav Bio iz dm-a, osvjezivace pogotovo ne koristim, a cistim uglavnom sa sredstvom na bazi octa.

I ako moze savjet gdje da nabavim caj od gorkog pelina ?
Edit: sjetila sam se gdje cu pogledati.
rexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2019., 01:27   #38
Jaka dobro anti-parazitno ulje Matičnjak Macerat 13, prodaje Lavanda Mia:

https://www.fitzona.hr/p/macerat-13-lautus-p/202/

1 velika žlica triput na dan, 6 tjedana tretman, meni je izlječilo usput hemeroide nakon samo tjedan dana.
Nadkardinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 11:10   #39
ima li netko iskustva iz prve ruke sa ovim ... antiparazit paket- maticnjak firma

https://maticnjakshop.com/products/antiparazit-paket
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 21:43   #40
mačja kandža je odlična protiv parazita, protiv streptokoka također
češnjak (garlic oil)...
muammar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.