Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2016., 13:52   #861
@fotoguru: ova zadnja je super ,)
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 18:21   #862
Hvala @Šoki


Evo jedne od jučer, Sara Renar na platou Grič u Zagrebu.

Kaže se da slika govori kao 1000 riječi ali u ovom slučaju nije dovoljna. Sara ovdje podešava looper. Tijekom izvedbe snima vokal koji kasnije koristi za polifoniju. Fascinantno.
Jesen je izvela acapella, pjevala u polifoniji koristeći tu napravu.
Koncert za pamćenje.




flickr
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.

Zadnje uređivanje fotoguru : 18.12.2016. at 18:37.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 09:23   #863
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Evo jedne od jučer, Sara Renar na platou Grič u Zagrebu.

Kaže se da slika govori kao 1000 riječi ali u ovom slučaju nije dovoljna. Sara ovdje podešava looper. Tijekom izvedbe snima vokal koji kasnije koristi za polifoniju. Fascinantno.
Jesen je izvela acapella, pjevala u polifoniji koristeći tu napravu.
Koncert za pamćenje.
Sampleri se često koriste na live nastupima, nit ih ne skužiš.

Npr. evo jedan sjajan primjer: KT Tunstall live
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 22:15   #864
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Sampleri se često koriste na live nastupima, nit ih ne skužiš.

Npr. evo jedan sjajan primjer: KT Tunstall live
Hvala za link
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 17:16   #865

Electrify by Mario, on Flickr
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:28   #866

Dressed in Black by Mario, on Flickr
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 14:38   #867
DSLR bez akreditacije?

U utorak u Areni bio je koncert Iron Maidena. Bio sam tamo zbog glazbe, naravno bez fotoaparata, kad je među publikom naišla neka djevojka slovenka a oko vrata DSLR. Pitao sam je kako je s time prošla kontrolu a prošla je čist normalno.

Zar se može ući s DSLR-om na koncerte ako nemaš akreditaciju? Sjećam se koncerta prije desetak godina u Grazu, također Maidena, kad su na ulazu oduzimali ljudima sve fotoaparate.

Danas se snimanje koncerta ne može spriječiti, svi snimaju mobitelima. Da li je to novo pravilo da se na koncerte mogu nosit i DSLR-i?
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 00:04   #868
Kuzma & Shaka Zulu 2017.





Fotoaparat, objektiv: 1DS mark III i EF70-200 f/2.8

Druga slika je okinuta s 200 mm i dodatno cropana, na prvoj se bolje može procijenit udaljenost s koje je fotkano.
Pozornica je zamagljena dimom ali to nimalo ne smeta autofokusu starog 1DS3. U svoje vrijeme bio je to vrhunski model i još danas je vrlo sposoban, bolji od mnogih novijih proizvoda.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 10:16   #869
Canon 6D, Canon 24-70 2.8 L


Obrovac-9498 by Tomislav Obrovac, on Flickr

Obrovac-0258 by Tomislav Obrovac, on Flickr

Obrovac-9602 by Tomislav Obrovac, on Flickr
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 11:57   #870
Quote:
Strm kaže: Pogledaj post
Canon 6D, Canon 24-70 2.8 L

Obrovac-9498 by Tomislav Obrovac, on Flickr
Isto pitanje, zakaj je ovo tak ful šumovito? Peglanje šuma, ništa?

Mislim, sjećam se da je 6D dosta loš kaj se šuma tiče, al ne sjećam se da je tak jako grozan...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 12:41   #871
Šum u prozvanoj fotki nimalo ne smeta i uklapa se u klupsku atmosferu. Tehnički vjerojatno je nastao zbog izvačenja tamih dijelova jer su reflektori skratili ekspoziciju.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 13:02   #872
Da super se uklapa, meni isto bolje izgleda nego da je ispeglana. Jel šum u obradi pojačan?
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 13:17   #873
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Šum u prozvanoj fotki nimalo ne smeta i uklapa se u klupsku atmosferu. Tehnički vjerojatno je nastao zbog izvačenja tamih dijelova jer su reflektori skratili ekspoziciju.
Pa, na ekranu laptopa imam banding pattern u šumu, pa ono, ekšli smeta. Banding se ne vidi na eksternom monitoru, vjerojatno je do nekakvog skaliranja na high-DPI ekranu, al trenutno nemam 4K monitor za isprobati tu teoriju.

Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
Da super se uklapa, meni isto bolje izgleda nego da je ispeglana. Jel šum u obradi pojačan?
Ne smeta, stoji, al da bi bila lošija bez šuma - uopće se ne slažem. Pa nije to high-ISO film da bi izgledalo dobro.

Dodavanje šuma u obradi je idiotluk težeg nivoa, koji je uopće razlog tome? Analogni look'n'feel?
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 13:25   #874
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Isto pitanje, zakaj je ovo tak ful šumovito? Peglanje šuma, ništa?

Mislim, sjećam se da je 6D dosta loš kaj se šuma tiče, al ne sjećam se da je tak jako grozan...
Tu sam zapravo dodao sum, isto kao i na fotki u drugoj temi sto si komentirao,
nekad fotke ne moraju biti 100% tehnicki ispravne da bi bile dobre, smatram da takva "mana" na nekim fotkama bolje odraduje posao nego da ispeglam fotku da bude bez suma...

6D je meni odlican i dovoljan, do 3200 se rastegne bez frke vise ni ne treba, a najvise fotkam night life. Ako mi je kriza za svjetlom zasarafim nekakav prime 1.8 i ima onda i viska svjetlosti,
također, ona fotka sa druge teme je fotkana sa nikonom d7200 koji sam imao prije 6D.
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 13:34   #875
Ok, kul, ti si valjda prva osoba koju sam sreo u zadnjih 10-15 godina koju ne smeta digitalni šum.
Svaka čast, ja peglam i rawove iz Nikona D800 na ISO 64 jer mi nisu dovoljno čisti.

Al opet, s druge strane, uredno ću microFourThirds senzor dić na ISO3200 a bome, i pushati ću ISO 400 film kubičnog zrna na 6400+, i to u Rodinalu.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 13:59   #876
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Ok, kul, ti si valjda prva osoba koju sam sreo u zadnjih 10-15 godina koju ne smeta digitalni šum.
Svaka čast, ja peglam i rawove iz Nikona D800 na ISO 64 jer mi nisu dovoljno čisti.

Al opet, s druge strane, uredno ću microFourThirds senzor dić na ISO3200 a bome, i pushati ću ISO 400 film kubičnog zrna na 6400+, i to u Rodinalu.
Pravila su tu da se krse
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 15:45   #877
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Ne smeta, stoji, al da bi bila lošija bez šuma - uopće se ne slažem. Pa nije to high-ISO film da bi izgledalo dobro.

Dodavanje šuma u obradi je idiotluk težeg nivoa, koji je uopće razlog tome? Analogni look'n'feel?
Vidiš kak sam pogodio da je naknadno dodano, skuži se. Razlog je ukus, stvar ukusa, meni je na takvom tipu atmosferične fotke šum i analogni look'n'feel poželjan, pridonosi ugođaju benda i rasvjete i naspram ispeglane verzije mi je odabir obrade prikladan i pogođen naspram sterilnog looka koji uopće ne odgovara ozračju rock koncerta.
Strm fotka je odlična.
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 22:16   #878
Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
Vidiš kak sam pogodio da je naknadno dodano, skuži se.
Pa da, al nisam bio 100% siguran.

Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
Razlog je ukus, stvar ukusa, meni je na takvom tipu atmosferične fotke šum i analogni look'n'feel poželjan, pridonosi ugođaju benda i rasvjete i naspram ispeglane verzije mi je odabir obrade prikladan i pogođen naspram sterilnog looka koji uopće ne odgovara ozračju rock koncerta.
No, pa to i je cijela poanta digitalne fotografije - sterline, klinički čiste fotke.
Ak oćeš prljav šum/zrno, analogni look'n'feel, pa jebemu, fotkaj na film dok još možeš!
Ovak, ovo je meni čisti fejkeraj, ono, u stilu ja bi, al ne bi da mi uđe (autocenzura da ne izazivam profanity filtere i administratore).

Quote:
emanuel shiver kaže: Pogledaj post
Strm fotka je odlična.
Ayup, stoji - fotka je odlična. Osim tog (meni) idiotskog šuma, jbga.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2019., 11:03   #879
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Pa da, al nisam bio 100% siguran.


No, pa to i je cijela poanta digitalne fotografije - sterline, klinički čiste fotke.
Ak oćeš prljav šum/zrno, analogni look'n'feel, pa jebemu, fotkaj na film dok još možeš!
Ovak, ovo je meni čisti fejkeraj, ono, u stilu ja bi, al ne bi da mi uđe (autocenzura da ne izazivam profanity filtere i administratore).


Ayup, stoji - fotka je odlična. Osim tog (meni) idiotskog šuma, jbga.
Meni ne smeta dodavanje suma na digitalnim fotkama, nisam ljubitelj ''sterilnih'' fotki, ali mi se ne svida digitalni sum.

Ako se vec dodaje sum, onda mi je bolje fejkati do kraja i dodati sum koji djeluje analogno.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2019., 11:39   #880
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Ako se vec dodaje sum, onda mi je bolje fejkati do kraja i dodati sum koji djeluje analogno.
Al kaj nije onda lakše jednostavno uslikati odmah u startu analogno?
Ono, ne se zajebavati s bilokakvim petljanjem i dodavanjem analognog izgleda, kad ga trivijalno jednostavno možeš dobiti out-of-the-box, bez ikakvog truda i posla?

Isprobao sam tone tih filtera, addonova i pluginova koji dodaju "analogni" look, i zaključak mi je da niš od toga ne izgleda vjerno i točno, svi su vidljivo digitalni, niti jedan ne simulira film realno. Najbliže istini su Fujijeve simulacije filma ugrađene u same Fujijeve fotiće - em rade direktno s raw podacima iz senzora, em Fuji ima svoje vlastite filmove i znaju kak to ekšli treba izgledati. Još da digitalni senzori imaju iole sličnu krivulju DRa ko film, bilo bi super. Nemaju. Šteta.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.