Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 21:44   #41
Quote:
Nera010 kaže: Pogledaj post
Dijete mi je napunilo 18 godina. Dali bi trebala na PK kartici promijeniti dijete u uzdržavanog člana ? Redovno se školuje.
Ja sam je odjavio ,i dalje se školuje :mogu tražiti povrat poreza i koji mi dokumenti trebaju za to.
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 21:54   #42
Quote:
sashawa kaže: Pogledaj post
Mogu li u Zagrebu izvaditi poreznu karticu, makar mi je prebivalište u drugom gradu, a još nemam prijavljeno boravište u Zg?
Ne. Za PK ti treba potvrda o boravistu u zg.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:04   #43
......

Zadnje uređivanje hypnosis : 04.05.2017. at 16:30.
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:34   #44
Može mi netko reći dali je ovo porezna kartica?
http://imgur.com/a/xITRU
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:41   #45
Da to je porezna kartica. Samo što na mojoj nije bilo ovog križanja riječi na vrhu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:42   #46
Odlicno! Hvala na odg
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:04   #47
Kod zaposlenja, moram li vaditi novu poreznu karticu ili mogu dati poslodavcu npr. staru koju sam izvadila prije godinu dana? Na ovoj sada koju imam piše da podaci vrijede od 01.09.2016...
Indestructible is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:10   #48
možeš staru definitivno.
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 12:23   #49
Zna li možda netko: Kako vadim poreznu karticu (traži mi je poslodavac) ako živim sa druge strane granice. Hrvatski sam državljanin bez prebivališta ili boravišta u RH. Putovao bih svaki dan tih 15-tak km preko granice na posao!
darko151 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:08   #50
Odi u poreznu upravu i pitaj. Nema HR iste ugovore o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja sa svim državama.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:29   #51
PK

Na stranicama e-porezne je od nedavno za firme omogućeno preuzimanje PK kartica po OIBu, valjda za radnike, ili bilo koga, ne znam.. Jel ta kartica vrijedi kao original ili i dalje vrijedi ono pravilo ako nemaš original ne smiješ obračunavati olakšicu?
MikiMF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:34   #52
Da li od bivšeg poslodavca (ugovor o radu zavrsio 30.6.2017) tražim da mi vrati poreznu karticu ?
Tobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:26   #53
Nakon prestanka rada kod prvog poslodavca, dobila sam pk karticu. Kasnije sam bila na s. o. r., tamo nije trebala pk. Nakon toga sam god i pola bila u jednoj firmi i nisu me prilikom zaposlenja trazili pk nit nakon sto sam zavrsila s radom kod njih. Sad sam bila u drugoj firmi, gdje me isto tako nisu trazili pk. Da li je to normalno? Da nebi bilo kasnije nekih problema..????? Hvala
justme88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:16   #54
Quote:
Tobalo kaže: Pogledaj post
Da li od bivšeg poslodavca (ugovor o radu zavrsio 30.6.2017) tražim da mi vrati poreznu karticu ?
Trazi.

Quote:
justme88 kaže: Pogledaj post
Nakon prestanka rada kod prvog poslodavca, dobila sam pk karticu. Kasnije sam bila na s. o. r., tamo nije trebala pk. Nakon toga sam god i pola bila u jednoj firmi i nisu me prilikom zaposlenja trazili pk nit nakon sto sam zavrsila s radom kod njih. Sad sam bila u drugoj firmi, gdje me isto tako nisu trazili pk. Da li je to normalno? Da nebi bilo kasnije nekih problema..????? Hvala
Na strucnom sam morala predati poreznu karticu poslodavcu. I na poslovima prije strucnog je poslodavac imao moju poreznu karticu.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:36   #55
Trebala bih promijeniti adresu prebivališta i osobnu unutar Hrvatske (Zadar - Zagreb) i napraviti poreznu karticu (nisam je do sada pravila) i to sve odjednom, jer mi traži poslodavac kod kojeg počinjem raditi. Moram li čekati osobnu da bude gotova kako bih napravila poreznu karticu ili mogu s potvrdom o prebivalištu i starom osobnom (ukoliko je ne poništavaju)?
mihaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 03:21   #56
Pozdrav,

Čitala sam neki članak da se zakon promijenio i da od siječnja 2018. godine porezna kartica ide elektronskim putem, a ne dobije se papir kao prije, a da oni koji imaju papir porezne kartice trebaju taj papir vratiti u općinu. Zanima me moram li otići kod bivšeg poslodavca po svoju poreznu karticu (u obliku papirnatog dokumenta) i vratiti ju u općinu ili se jednostavno mogu normalno zaposliti kod sljedećeg poslodavca bez te porezne kartice? Stvarno mi se ne da otići po tu poreznu karticu kod bivšeg poslodavca, pa ako to nije potrebno, radije bih to izbjegla.

Hvala
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 11:39   #57
Zar poslodavac ne bi trebao vratiti poreznu karticu radniku kod raskida ugovora? Zasto bi ostala kod njega?
I pretpostavljam da se porezna kartica vraca u poreznu upravu a ne opcinu?
mostovoj is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 19:11   #58
Quote:
mostovoj kaže: Pogledaj post
Zar poslodavac ne bi trebao vratiti poreznu karticu radniku kod raskida ugovora? Zasto bi ostala kod njega?
I pretpostavljam da se porezna kartica vraca u poreznu upravu a ne opcinu?
Da, u poreznu upravu, krivo sam napisala. Kod mog poslodavca ima posebna procedura i morala bih ići na deset mjesta i obaviti neke stvari kako bih dobila tu poreznu karticu, a ne da mi se uopće vraćati kod poslodavca, pa bih to najradije izbjegla.

Moram li vratiti tu papirnatu poreznu karticu u poreznu upravu kako bi se ubuduće ona mogla prebaciti elektronski kod sljedećeg poslodavca?
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 18:45   #59
Zbog rada u inozemstvu nikad PK nisam trebala/imala u RH. Vracam se nakon vise godina, je li moja procedura za vadjenje PK-e ista? Uprava u Aveniji Dubrovnik?
Calla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 16:29   #60
još uvijek sam redovni student (do 10.mj.), ali jedna firma je zapela da radim tamo na ugovor na neodređeno i žele me zaposliti full time, ne na studentski ugovor zbog posla koji bi trebala obavljati tamo, studentski mi ne dozvoljava razinu odgovornosti koju trebam tamo imati. meni je to skroz okej i prihvatila sam.

e sad, traže me podatke, iban, preslike diplome i poreznu karticu. jel ja to moram ići vaditi na poreznu upravu i jel mi oni to uopće mogu izdati? do sad sam nešto sitno radila na studentski ugovor i primam stipendiju 700kn/mj., nisam nikad prijavljivala porez ni ništa, stari to obavi za sve nas pa ni ne znam kako to ide
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.