Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 17:00   #341
Sjećaš li se šampona?
Moj pas je kako se razboljevao, i kako mu hrana stvarala probleme, je godinu dana prije kraha sa zdravljem razvio i nekakve kožne probleme.
Sad mi je vrhunac što sam uspjela dovesti kupanje na svakih 15 dana ( prije tog amo izguravali na 1-1.3 mjeseca). Dobije masnjikav izgled po leđima, dlaka boje rđe i užegli miris i dan poslije kupanja. Veterinari me nisu ozbiljno shvatili kad sam se žalila. Ono preporuke su šampon sa hidrogen peroksidom (ništ koristi).
Koristimo crveni plivin ponekad. To pomogne ali se ne može zauvjek sa tim.

Vjerojatno negdje rade i kožne testove. Što bi i bilo normalno.
Moj pas je redovito održavan pa stanje nije slučajno, niti se više uvaljava u smeće.
Vjerojatno je masna seboreja u pitanju.

Sad mi je nada Melaseb šampon kupljenu vet ambul u Sl. za oko 35 eura.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:55   #342
Koloidno srebro, htio bih ga uzeti za čišćenje nabora njuške. Netko ima preporuku gdje kupiti?
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 19:06   #343
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Koloidno srebro, htio bih ga uzeti za čišćenje nabora njuške. Netko ima preporuku gdje kupiti?
U ljekarnama gdje imas i onaj kao zdravi dio medicine. I mislim da imaju green, bio&bio i slicne trgovine.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:39   #344
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
kad vidimo da je kakila sve ok, kažemo bravo i idemo na pranje guze
Ti pereš psu dupe nakon svakog kakanja?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 04:53   #345
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ti pereš psu dupe nakon svakog kakanja?
sta je tu cudno?

Moji posle svake toalete idu sami u kupatilo, stanu u red na brisanje dupeta i sretno odjure ...ne mogu zamisliti da spavamo u istom krevetu bez odredjene higjene.Ovim vanjskima to ne radim.
Dinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 08:34   #346
Pa i ja ga obrisem mokrim toalet papirom. Nakon brisanja dobije kesić. A guza je redovito uređena da ne bi bilo ostataka. Ako se ne obriše stalno se okreće i miriše si guzove.
Pa bude nekada i tragova na guzi od izmeta to treba ukloniti.
Obrišemo i njusškicu nakon jela ako je prljava.

Higijena je pola zdravlja, pogotovo jer guzovi završe i na mom jastuku.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 08:45   #347
Quote:
Dinki kaže: Pogledaj post
sta je tu cudno?

Moji posle svake toalete idu sami u kupatilo, stanu u red na brisanje dupeta i sretno odjure ...ne mogu zamisliti da spavamo u istom krevetu bez odredjene higjene.Ovim vanjskima to ne radim.
Viš, ja pak ne mogu pojmiti tu diobu.....

vanjski i nutarnji psi i drugačii tretman jednih i drugih!

Nutarnjima brišeš guzicu a vanjskima ne? Zašto? Zašto njihove guzice manje vrijede?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 08:54   #348
Nisu manje vrijedne. Neki ljudi operu ruke nakon toaleta, a neki ne. I opet im pružimo ruke. To je tako. Svatko ima izbor oprati ili ne. Pružiti usranu ruku ili ne. I mi primiti nesigurnu ruku.

Ali bar imam izbor da ne sjedam i ne legnem u govno.

Ljudi to primjete i mom psu dozvole u kuću iako nemaju psa, i da im skače po kaučima (oni inciraju te nestašluka nikad ja). A dok za druge znaju reći da smrde i da im je guzica žuta, i da to ne bi pustili u kuću a radi se o kućnim psima. Naravno govno smrdi ako ostane na guzici psa duže dlake. Zamislite ako se pas pere jednom u nekoliko koliko izemta na dugoj dlaci ostane.

Ja perem ruke i prije toaleta i nakon toaleta. Zbog sebe i drugih.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 08:59   #349
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Pa i ja ga obrisem mokrim toalet papirom. Nakon brisanja dobije kesić. A guza je redovito uređena da ne bi bilo ostataka. Ako se ne obriše stalno se okreće i miriše si guzove.
Pa bude nekada i tragova na guzi od izmeta to treba ukloniti.
Obrišemo i njusškicu nakon jela ako je prljava.

Higijena je pola zdravlja, pogotovo jer guzovi završe i na mom jastuku.
I ne smeta joj to?

Ja sam se znala povremeno obrisati s time (kad sam ležala u bolnici), meni su horori i vlažne maramice i ti mokri wc papiri, peče sluznica od toga ko sam vrag nakon nekog vremena. Ne bi to na sebi koristila osim u izvanrednim prilikama, a kamoli na živinama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:32   #350
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Naravno govno smrdi ako ostane na guzici psa duže dlake. Zamislite ako se pas pere jednom u nekoliko koliko izemta na dugoj dlaci ostane.
Moji su svi čupavi i čupavih guzica pa nemaju zasrane guzice. Ovima što stvarno imaju dugu dlaku na gaćama, gaće skratim jer inače kad čučnu drek padne po dlaci. Ali tragovi drekeca ne ostaju na čmaru jer je stolica čvrsta i formirana (jedu barf). Obrišem samo kad je drekec mekši pa je logično da ostavi trag, al to je tako rijetko da nije vrijedno spomena. Svakodnevno sam nakon svake nužde prala malom kad je imao probleme s analkama. Nije da ne provjerim jesu li prljavi (i guzice i piše), ali nisu, nema ničega i ne smrde.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
meni su horori i vlažne maramice i ti mokri wc papiri, peče sluznica od toga ko sam vrag nakon nekog vremena. Ne bi to na sebi koristila osim u izvanrednim prilikama, a kamoli na živinama.
E baš tako! Čak i kad odaberem one bez mirisa i dodataka peče nakon nekog vremena. Za pse radije namočim blazinicu u mlaku vodu pa pobrišem, a sebe operem.

Za jedenje govana - ukoliko stvarno nije opsesija i haračeje po svemu drekolikom vani, nema potrebe za živciranjem. Psi jedu govna. Točka. To im je urođeno. Neki jedu češće, neki rijeđe, rijetki baš nikada. Kad su štenci i mladi skloniji su govnima. Ljudsko im je nažalost poslastica, ko nama Nutella Mačje također. Mi se doma volimo našaliti da su bili u slastičarni kad malo poharače mačji wc Srećom, nije često, mačji zahod čistim više puta dnevno pa nemaju šta tražiti tamo, ali desi se. Ne brinem jer su mace kućne i očišćene i zdrave. Da me živcira, ah živcira me, al opet ne toliko da bi stresirala oko toga.

Pretjerano jedenje dreka može biti povezano s ankioznošću (posebno kad pas jede vlastiti izmet) i raznim bolestima i stanjima (npr. problemi s gušteračom), može biti oblik traženja pažnje ili jednostavno naučeno ponašanje ili im se sviđa okus. Kod štenaca je jedenje vlastitog izmeta dosta često i obično prestane samo od sebe

Zadnje uređivanje Smartie : 30.11.2017. at 11:44.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:38   #351
Ma 2-3 dana kad se brišeš s time (onaj vlažni wc papir nema mirisa) sve živo peče. Kažem ja to jedino u izvanrednim prilikama tipa eto bolnica. Nema šanse da bi se s time brisala svakodnevno duže vrijeme.

Ne bi ni djetetu da ga imam brisala guzicu sa vlažnim maramicama, viđala sam na šta im znaju guzice izgledati od toga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:46   #352
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma 2-3 dana kad se brišeš s time (onaj vlažni wc papir nema mirisa) sve živo peče. Kažem ja to jedino u izvanrednim prilikama tipa eto bolnica. Nema šanse da bi se s time brisala svakodnevno duže vrijeme.

Ne bi ni djetetu da ga imam brisala guzicu sa vlažnim maramicama, viđala sam na šta im znaju guzice izgledati od toga.
Apsolutno. Voda je zakon.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:10   #353
Ove moje su znale sa kokosovim uljem praviti maramice i s time brisati kad im treba baš nešto da glumi vlažne maramice. Za sve ostalo su koristile vodu i blazimice. (za beblje guzice sad pričam, al dobra je alternativa i za pseće ako baš mora biti vlažna maramica u igri)

Moj nije dugodlak ali kod guzice ima dugačku frčkavu dlaku (on ko da je sklepan od 16 pasa , dlaka mu je na pojedinim mjestima ko od 2 različita psa) i zna mu povremeno ostati nešto, ja zamočim wc papir ili blazimicu i obrišem to. Ne vidim razliku između obične vode i maramica, nije da išta od toga dezinficira.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:11   #354
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ti pereš psu dupe nakon svakog kakanja?

Pod pranje podrazumijevam da običnim vodom namočenim papirom ili blazinicom pređem preko guze, ne perem ju tako da ju močim do vrata, ali zna ostati mrva kakice pa zašto da ne obrišem..zar sam toliki freak zbog toga?
Vlažne maramice ne bi ja koristila, kamoli da životinju mučim..koliko god pisalo prirodno, mora biti neke kemije

Pas ima 2 kg i ide mi na krevet, nisam gadljiva, jer mi je išla i mačka cijeli život nakon svog pijeska, bez pranja guze, također kad pomazim psa nemam potrebu odmah oprati ruke, ali i ona tako stječe naviku da i kad se vratimo izvana ima praksu pranja capica, njuške i guze nakon što ju je iznjušilo, licnulo xy pasa koji su možda netom u grmu pojeli drekec

Eto, moja je štene, znači možda će..nadam se prestati, nisam znala da to psi inače rade, hvala ti (bez ironije) na konstruktivnom odgovoru
Ok, ubila si mi Nutellu usporedbom


Na ovom podforumu sve je bilo ok jedino kad mi je maca bila bolesna i umirala, od tada samo napadi..dođem, pitam, učim, skupljam informacije, jer mi je stalo..ne iz dosade, a ovo smatram ok mjestom, jer ima puno ljudi s istim problemom


edit: ajde nisam jedina..još ljudi pere ritice pesima
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:19   #355
Ma nije pranje problem, ja imam tu neke koji nakon svake šetnje peru psima noge jer im imaju takve cape da im se sve živo nahvata. Problem je kad se za čišćenje koriste maramice i slične stvari, ne može me nitko uvjeriti da je to zdravo i da im s vremenom ne uzrokuje alergije i ko zna šta.

Pogotovo kad čujem da mačke brišu s time ili psima cape, kosa mi se digne na glavi. Oni to ližu i sve unesu u sebe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:00   #356
Ja isto Belli perem guzicu nakon svakog kenjanja. Vodom i blazinicom ili papirnatim ručnikom. Što god mi dođe pod ruku. Uvijek ima dlake oko čmara i radije u pet sekundi to operem.

Perem joj i šape nakon šetnje. Voda i perilek.

Vlažne maramice ne koristim ni za sebe, ni za dijete, ni za psa. Koristim ih svako toliko za brisanje neke zmazane površine. A imamo ih doma jer uz pelene koje kupujemo za dijete uvijek dođu gratis. Meni su te vlažne užas. Bilo koje.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:43   #357
Ni ja ne perem Luni rit, osim ako nešto zaostane na dlaci. Stolica joj je obično čvrsta i formirana, tako da je guza čista.

Kad trebam na Luni nešto oprati onda koristim one papirnate ubruse iz DM-a, koji se ne raspadaju u vodi kao toaletni papir i time joj obrišem uške, okice, guzu (ako treba), pišu.



Hoćemo li otvoriti/seliti na drugu temu, jer smo od jedenja (iz naslova) došli do kakanja i pranja? Istinabog, higijenskofiziološki ovo je savršeno zaokužen ciklus.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:48   #358
Ja sam oduvijek bila ljubomorna na pseće šupke. ( i mačje, i konjske i sve ine životinjske..... )

Znam da to sada nedobro zvuči ali.....

Da bar mi imamo tako isturen šupak, posereš se i sve ode i nema brisanja, pranja....

Koja ušteda resursa, manje zagađivanje i sve kaj tome ide....

A štedi i vrijeme.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:07   #359
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ja sam oduvijek bila ljubomorna na pseće šupke. ( i mačje, i konjske i sve ine životinjske..... )

Znam da to sada nedobro zvuči ali.....

Da bar mi imamo tako isturen šupak, posereš se i sve ode i nema brisanja, pranja....

Koja ušteda resursa, manje zagađivanje i sve kaj tome ide....

A štedi i vrijeme.
hahahahahahaha luda si

Al da je isturen više bi ostalo po gaćama hahahaha
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:12   #360
Hmmmm, misliš....pa možda nebi niš ostajalo. Poseru se i šupak čist ko suza.

Kak bilo, taman da se i treba brisati, najobičnii list bi bio dovoljan. A ne sva ova čudesa kaj koristimo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.