Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2016., 21:29   #1981
Koju velicinu orme bi trebalo kupiti..S ili XS?
I jel ima tko savjet za češalj?
bibos1w is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:05   #1982
Metalni češalj uzmi, kupi ormu koja je podesiva.. najbolje da sa psom ideš u pet centar pa probaš na licu mjesta. Shih tzu sa 9 tjedana ima oko kilu i pol do dvije, prema tome, S orma čini mi se. Imaš baš za štence ormu s lajnicom, to će vam bit dovoljno za narednih mjesec, dva. Odmah ga uči na češljanje (ako ga uzimaš od uzgajivača, doći će naviknut na češljanje), tih par minuta dnevno je jako bitno da se pas navikne. Ostale detalje i preporuke vezane uz održavanje dlake ću ti poslat privatno da ne reklamiram tu sad određene brendove.
punk urac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 13:31   #1983
Što se hrane tiče, imaš tablicu na poleđini, tamo će ti pisati preporučena količina, pa je podjeliš na 4 obroka. Budeš skužio brzo jel mu puno/malo, hoću reći, ne treba se tablice držati k'o pijan plota.
Za ormu ti je najbolje otići s njime do pet shopa i isprobati.

Što se četkanja tiče, ja koristim pin brush (pišem nazive na engleskom, jer će ti na Googlu odma izbaciti sliku) na početku češljanja, za brzinsko češljanje iz jednostavnog razloga što mi je nakon nje puno lakše koristiti slicker četku (one čvorove koje ne osjetiš ispod pin brusha ispod ove ćeš sigurno osjetiti). Dobro dođe i metalni gusti češalj.
Uglavnom slicker četka mi je najbitnija, bez svega ostalog se može, ali bez slicekera nikako. Doduše, moja nema poddlaku, Shih tzu će je imati, pa ne znam postoji li kakva razlika, ali sumnjam

P.S. Kada koristiš pin brush, moraš češljati iz zgloba, nikako iz lakta jer mu tako možeš pokidati dlaku.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 16:29   #1984
Hvala na savjetima. Sutra cemo po ostatak opreme a u cetvrtak pa malu mazu.
I da...mama je maltezerica a tata shih tzu. Pa bumo vidjeli kad naraste kaj bu. :-)
bibos1w is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 20:15   #1985
Pozdrav,
Imam jedno pitanje i veliku brigu. Naime danas smo doveli doma štene shih tzua staro 7.5 tjedana, te ga odveli veterinaru na pregled i cijepljenje. Prilikom pregleda veterinar se iznenadio da psići nisu nikli zubi. Ne da nedostaje jedan, dva, nego gotovo svi mliječni zubi. Gornji očnjaci se naziru ali niti oni nisu vani. Sada što više googlam uviđam da je to dosta veliki problem i da su do sada trebali niknuti svi mliječni zubi. Ima li netko takva iskustva, savjet što napraviti? Da li da ih još očekujemo ili da se pomirim da taj pas neće imati zube...?
Naravno štene nije kupljeno sa rodovnicom, nego je iz kućnog legla :-(
Hvala...
Ms X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 20:55   #1986
Jeste vi sigurni da ima 7 i po tjedana?
punk urac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 21:23   #1987
Prodavatelj kaze da je stene ostenjeno 6.3., a veterinarka kaze da velicina odgovara toj dobi...
Ms X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 15:18   #1988
Shih Tzu

Pozdrav svima!

Dva dana čitanja i promišljanja 100 stranica teme Shih-Tzu.

Puno puno hvala na svim savjetima i prijedlozima, strpljenju i vremenu koje ste uložili kako biste novim vlasnicima olakšali odgoj i brigu oko ovih malih čuda. :klap:

Žuži je mlada 4 mjeseca i tjedan dana. Zdrava je, vesela, zaigrana i jako jako voljena.

Prilažem sliku na kojoj dajemo 5 svim vašim preslatkim ljubimcima!
Click image for larger version

Name:	Žuži.jpg
Views:	333
Size:	5.0 KB
ID:	17893
doremimirela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:18   #1989
Pozdrav svima!
Prije dva dana smo kupili malu curicu staru 3 mj. Mene zanima dali je normalno da toliko hrče? ALi samo navečer kad spava i baš joj to smeta stalno se budi
iva19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:14   #1990
I moj hrče (3.5 mjeseca). Pitali veterinara i kaže da je to normalno za sve pse koji imaju kratku njušku.

Kakav je vama bio pas u mlađoj dobi za šetnje?
Ja se volim šetati, a pas je vrlo spor.
Prvo sjedi par minuta, pa onda stane svako malo. Nakon 20-ak minuta, počne koliko toliko normalno šetati, iako i dalje dosta zastajkuje.

Sada počinje vrijeme kiša. Da li mu je potrebna kakva odječa.
Uskoro će i zima. Pa isto pitanje i za zimu, odnosno snijeg.
Tihi999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:58   #1991
Naša još nije naučena na povodac,i sad cemo polako učiti i to. a mene isto zanima odjeća sad kad zazimi.
iva19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:11   #1992
Imam bostonku, isto tupasta njuška. Kao štene je jako hrkala. Sada rijetko, samo u nekim pozama kada je sva iskrivljena.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:08   #1993
Hvala puno,već sam se uplašila
iva19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:57   #1994
Odmah ubaci i na popis reverse sneezing, tu se tek novopeceni vlasnici zaseru.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:15   #1995
A štucanje?

Moji doma su zaboravili da štenci često štucaju kak dugo nismo imali štene a i ono zadnje nije štucalo i nastala panika bila
A mislim, imamo pse preko 20 godina. Mama puno duže.

S tim da je mali u jednom periodu zbilja puno štucao. Sav je jadan bio ako je bio budan.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:21   #1996
Ma stucanje je OK ali kad pocne hroptati kao da mu je zadnje.....
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:02   #1997
A izraz lica kada Bella pred novim ljudima na livadi trči s lopticom u gubici i počne disati kao Darth Vader. Okreću se oko sebe, traže izvor zvuka, pa kada skuže nju nije im jasno zašto nitko ništa ne poduzima jer očito psu nije dobro
Ali te zvukove ne ispušta uvijek.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:54   #1998
Quote:
Tihi999 kaže: Pogledaj post
I moj hrče (3.5 mjeseca). Pitali veterinara i kaže da je to normalno za sve pse koji imaju kratku njušku.

Kakav je vama bio pas u mlađoj dobi za šetnje?
Ja se volim šetati, a pas je vrlo spor.
Prvo sjedi par minuta, pa onda stane svako malo. Nakon 20-ak minuta, počne koliko toliko normalno šetati, iako i dalje dosta zastajkuje.

Sada počinje vrijeme kiša. Da li mu je potrebna kakva odječa.
Uskoro će i zima. Pa isto pitanje i za zimu, odnosno snijeg.
to je jako mali pas a šicuići i nisu obično neki šetači. Sjećam se kad je moj bio mali nisam mogla u komadu od Jarunskog placa do rampe često sam ga natraag nosila na rukama pa su mi se ljudi smijali. Dvadeset minuta je tako malom peseku čisto dosta hodanja. Poslije će moći i više no ne nužno. Ne vole kad je vruće ne vole vlagu i kišu pogotovo.
Ako ste htjeli malog psa za duge i energične šetnje boli bi bio Jack Russell terijer.

Kaputić dobro došao pogotovo za naučiti ga priviknuti dok je još mali.
Naravno ne još nego kad zahladni.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:03   #1999
Da li šišate šiške?
Od nekih sam čuo da nema potrebe, da im je to "prirodno".
A opet mi je to neobično, jer mi se čini da im smanjuje vidno polje (ili oni imaju drugačiji sistem?)
Tihi999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:34   #2000
Ja svog šišam na kratko lakše mi je zbog higijene i krpelja. Naravno maknuti sa očiju dlaku da normalno vidi. Kako bi normalno bilo bilo kome škiljiti kroz dlake. Uključite zdravu pamet ljudi zaista svašta pričaju i rade. Nosite ih po stepenicama ako ste na katu vrlo su česte ozljede kralježnice kod njih često od stepenica i jos dok su mladi.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.